Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejokracja
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-09-2012, 15:20   Kolejokracja Odpowiedz z cytatem

Obywatele naszego kraju wprowadzani są od maleńkości w błąd przez liczne stopnie edukacji publicznej - o tym, że prawo w Polsce stanowi parlament w formie ustaw, do których ministrowie piszą rozporządzenia w zgodzie z tymi ustawami. Polska jest bowiem państwem prawa.

Gówno prawda! Życie przeciętnego obywatela w tym kraju podporządkowane jest licznym regulaminom, które pisane są pozornie przez nieznających języka polskiego debili, a w rzeczywistości przez cwaniaków myślących tylko o tym, jak każdego oszwabić.

Udając się pociągiem do Poznania w sobotę, poprosiłem o bilet na ekspres. Pani w kasie, chcąc zrobić mi dobrze, zapytała, kiedy wracam. Odparłem, że najpóźniej następnego dnia.
- W takim razie proponuję panu bilet weekendowy. Pojedzie pan tym samym ekspresem. Wróci ekspresem, a zapłaci o 50 zł mniej. Bilet obowiązuje na wszystkie pociągi.
Jak mogłem się nie zgodzić? Pojechałem do Poznania. Załatwiłem sprawę. Wsiadam w ekspres. Pociąg jest międzynarodowy, ale pan konduktor lokalny jak strażnik miejski z Olkusza. Ogląda mój bilet.
- Ten bilet jest nieważny.
- Jak to nieważny?
- Nie jest ważny na ten pociąg.
- Jak to nie jest!? - dziwię się i tłumaczę ćwokowi okoliczności nabycia biletu.
- Regulamin biletów weekendowych wyklucza jazdę pociągiem BWE. Niech pan tu przeczyta.
Konduktor pokazał mi bilet. Na dole jest napisane - z wyjątkiem BWE.
- A co to jest BWE?
- To jest właśnie ten pociąg, którym pan jedziesz: Berlin-Warszawa Express. Płacisz pan karę czy idziemy do sądu?
- Idziemy do sądu - odparłem.
Po pół roku odbyła się wokanda, na której wyjaśniłem, co i dlaczego. Pani sędzia w majestacie Rzeczpospolitej osądziła:
- No ja pana dokładnie rozumiem. Sama bym nie wiedziała, co to znaczy BWE. No ale był regulamin. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Proponuję grzywnę w wysokości 100 zł.

źródło: http://www.nie.com.pl/art26672.htm

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 26-09-2012, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że to nowa moda, kupujemy byle jaki bilet i jedziemy byle czym. Podróżny przed rozpoczęciem podróży powinien był sprawdzić jakimi pociągami może podróżować - chyba każdy to pojmuje.

Cytat:
poprosiłem o bilet na ekspres

Więc czemu podróżowano EuroCity?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 26-09-2012, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem to inaczej . Jakiś deb.. ( powiedzmy że deb...iutant ) siedział w PKP IC i wymyślił - wszystkim ale nie BWE , zamiast się cieszyć że ludzie chcą podróżować płacąc im za te usługi . Rozumiem że za chwilę Pani w okienku do biletu będzie wręczała do podpisania umowę , regulamin promocji ,załącznik do promocji i jeszcze kilka dokumentów tak jak jest to w telefonii lub telewizjach cyfrowych .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 26-09-2012, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Tylko że pociągi kategorii EC mocno odbiegają od reszty, ponadto są to składy międzynarodowe.

Oczywiście żeby było jasne ja nie mówie że to jest OK, nie ma nic złego w wprowadzeniu do obecnego biletu weekendowego możliwości podróżowania EC na odcinkach krajowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 27-09-2012, 14:13    Odpowiedz z cytatem

xMICHCIOx napisał/a:
Więc czemu podróżowano EuroCity?


Bo to EuroCity nazywa się Berlin-Warszawa-Express?

To się naprawdę można zamotać. Info na bilecie "Nie dotyczy BWE" też nie rozwiązuje sprawy, bo który przeciętny pasażer wie, co to jest u licha BWE (eee... Bank Współpracy Europejskiej?), skoro tego skrótu nie używa się w rozkładach (papierowych i internetowych), ani w zapowiedziach na dworcu - pociąg jest zapowiadany pełną nazwą.

Myślę, że dobry prawnik mógłby tę sprawę wygrać - właśnie na zasadzie różnicy między skrótem BWE na bilecie a używaną w zapwowiedziach nazwą pociągu, mającego w dodatku słowo "ekspres w nazwie".

Tak to jest, jak się mnoży spółeczki i taryfeczki.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-09-2012, 15:07   

xMICHCIOx napisał/a:
Rozumiem że to nowa moda, kupujemy byle jaki bilet i jedziemy byle czym. Podróżny przed rozpoczęciem podróży powinien był sprawdzić jakimi pociągami może podróżować - chyba każdy to pojmuje.


Nie każdy jest mikolem który zna numery pociagow, obiegi i jeszcze ktora druzyna prowadzi jaki pociag Evil or Very Mad Pociagi są dla LUDZI, nie dla MIKOLI, zrozumcie to wreszcie do diabła Evil or Very Mad Oczywiscie - zawsze wina podroznego. Pociag sie spoznil i podrozny nie zdazyl na przesiadke - jego wina. Podrozny ma bilet na zly pociag - jego wina. Podrozny sie pomylil i wsiadl do pociagu nie tej spolki - no jasne, jego wina, walimy kwita, to nastepnym razem sie nie pomyli, bo pojedzie busem.

Mestwin - dokładnie. Z BWE w ogole jest problem bo.... jest to pociag Euro City, spółki Intercity, ktory ma Ekspres w nazwie. Prawda że logiczne? Razz


Oby takich konduktorow bylo coraz mniej. Oni dalej nie rozumieja, ze podroznych w ten sposob zniechęca sie do kolei, a celem spolki kolejowej jest zarabianie pieniedzy. Gdy podrozny dostanie kwita, to mozliwe ze wiecej do pociagu nie wsiądzie. Niestety, dla wielu pracownikow kolei ktorzy pamietaja czasy PRLu nie jest to jasne... Zdarzaja sie jednak chlubne wyjatki. Przytocze sytuacje z 1 klasy poc. EIC Krakow-Warszawa:

Podczas kontroli okazało sie, ze podrozny siedzacy w 1 kl mial bilet na 2 kl, ale miejscowke na 1 kl. Czyli ewidentnie blad kasjerki. Uprzejma pani konduktor przeprosila za blad w imieniu spolki, wydała bilet zastepczy i poprosila grzecznie, by nastepnym razem upewnic sie czy wszystko sie zgadza. Ciekawe ilu konduktorow juz wypisywaloby kwita.... Rolling Eyes
Powrót do góry

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 27-09-2012, 17:50    Odpowiedz z cytatem

Bo tak właśnie konduktorka(zgodnie z przepisem) miała postąpić Śmiech

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 27-09-2012, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Logiczne jest to że między nazwą a kategorią jest różnica i tu akurat nie trzeba być MK aby to pojąć, to jest podobna sytuacja jakby Passat był Fordem.

Mam pytanie które powinno wyjaśnić tą zależność. Podróżny poprosiłby o bilet na TLK czy Gałczyńskiego? No chyba nie myślałby że kupując bilet na Gałczyńskiego pojedzie na człowieku a nie w pociągu. Różnica jest dosyć jasna a na rozkładach nazwa a kategoria są odpowiednio wydzielone.

BWE jest w zapowiedziach, rozkładach pisemnych i internetowych pisana jako Berlin-Warszawa-Express a nie samo BWE.

Ja nie mówię że to wina podróżnego, ewidentna spółki że robi jakieś kalambury - no ale też nie może być tak że kupuje się bilet i wsiada do byle jakiego, trochę inicjatywy własnej też trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl