Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 19, 20, 21  Następny
Koleje Śląskie w nowym rozkładzie jazdy
Autor Wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 12-02-2013, 12:36    Odpowiedz z cytatem

danio, "po pierwsze primo" - UMWM odpowiada i płaci za połączenie Kraków - Katowice. Te kilometry są kompensowane.
"Po drugie primo" - gdybyś poszukał, to kilka miesięcy temu była informacja o podobnym wariancie. Niestety, świętokrzyskie żądało by śląskie zapłaciło za całość przejazdu przez małopolskie.
"po trzecie primo" - nie wiem, czy w takim wariancie bez zgody małopolskiego nie trzeba by było wyłączyć z obsługi części stacji na obszarze tego województwa?

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 12-02-2013, 16:15    Odpowiedz z cytatem

KŚ czy PR jak najbardziej mogą sobie zrobić nawet 20 par pociągów Katowice-Kielce bez zgody marszałka Małopolski, nie musieli by nawet wycinać postojów. Po prostu nie dostali by UMWD za wożenie mieszkańców Małopolski ani grosza. Nie wiem czy KŚ mogły sobie by na to pozwolić, to by podchodziło pod działania na szkodę spółki, to samo z PR.
A co do problemów z władzami Małopolski... to jest po prostu żenada, mamy wiele takich ziomków tutaj co piszą że Zagłębie to Małopolska, Podbeskidzie to małopolska... ile par pociągów byście mieli gdyby to było administracyjnie województwo Małopolskie? 8, 5 a może 0? Małopolska to Kraków a taki Chrzanów, Olkusz czy Gorlice nie mają nic do gadania, UMWM obchodzą tylko kolejki aglomeracyjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darianes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lis 2012

PostWysłany: 12-02-2013, 22:24    Odpowiedz z cytatem

no niestety to jest chore i będzie coraz gorzej, dla mnie tak dobre i dogodne połączenia Krakowa z Czechowicami-Dziedzicami było jakby furtka do podróżowania w stronę zachodnią. Kiedyś studiowałem w Krakowie i mając zajęcia na 8.30 wyjeżdżałem z Czechowic-Dz. o 6.20 i zdążyłem na zajęcia, później podróżowałem codziennie bo pracowałem w Krakowie więc pociąg miałem o 4.20 z Czecho i byłem w pracy na 7.00. Dużo osób jeździło i to nie "swoich" ale turystów czy podróżnych, którzy przesiadali się w Czechowicach - Dz. Dzisiaj, no cóż dla Krakowa też powinno to być priorytetowe połączenie, ba nawet mogliby co 3 godziny jeździć na trasie Kraków-Czechowice-Dz. razem z Kolejami Śląskimi, czyli się dublować, ale cóż najpierw wymyślili sobie Wieliczka-Oświęcim i mnóstwo pociagów na tej trasie .... niestety z małym zainteresowaniem podróżnych. Dublowali się z linia przez Spytkowice. Dziś nie ma Spytkowic a i połączenia Oświęcimia z Krakowem są bardzo zredukowane. Ale nie o to mi chodzi. Piszecie o Olkuszu czy Bukownie.... To zawsze były związki z Katowicami. Przecież te miasta były w województwie katowickim. Ale najbardziej mnie dziwi, że skoro chca jeździć w granicach swojego województwa to czemu nie zrobili relacji Wieliczka-Brzeszcze Jawiszowice. Dlaczego mieszkańcy Brzeszcz są przez Małopolskę ignorowani. Dlaczego pani Szydło (była burmistrz Brzeszcz) nie dba o swoich tylko PIS-uje w Warszawie. Więc widzicie, nawet Brzeszcze ich nie interesują tylko Brzeszcze mają ....Koleje Śląskie.... heh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-02-2013, 23:33   

A myślałem, że Moje pretensje do Marszałka Małopolski są odosobnione...
Powrót do góry

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-02-2013, 08:10    Odpowiedz z cytatem

Nie może być tak że ostatnie połączenie pociągiem z Katowic do Bukowna, Olkusza, Jaroszowca, Wolbromia, Charsznicy czy Kozłowa i dalej jest, w dodatku z 2 przesiadkami ), już o 17.49 bo Małopolska odcięła dotację do połączeń na tej trasie!!! Jeszcze kilka lat temu na linii 62 ( tabela 105 srjp ) było po kilkanascie pociągów w każdą stronę. Od 9 grudnia zostało ich już tylko 6! Co ciekawe Koleje Śląskie chciały jeżdżić aż do Charsznicy i połączeń byłoby około 10 w każdą stronę, lecz niestety Małopolska odmówiła dofinansowania tych pociągów. A wystarczyłoby na to parę milionów. Szczególne podziękowania za to należą się dla vice-marszałka województwa małopolskiego p. CIEPIELI, który swoje tłuste dupsko wozi codziennie służbową limuzyną z Tarnowa do Krakowa, za kilkaset tysięcy rocznie, nie ma natomiast 1 czy 2 milionów by uruchomić dla całej rzeszy ludzi jednej czy dwóch par pociągów więcej do chociażby Tunelu ( Kozłowa )!
roman_bukowno napewno nie jesteś w swoich pretensjach odosobniony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Oj tam, oj tam...
W Krakowie mieszka więcej ludzi niż w takim Olkuszu. Nie dziwi więc, że UMWM woli te pieniądze przeznaczyć na pociągi do Wieliczki niż na zbędne do Katowic Razz
Jak więc możecie mieć pretensje do ciężko pracującego marszałka, skoro budżet nie jest z gumy?

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 12:05    Odpowiedz z cytatem

W takiej Warszawie mieszka więcej osób niż w Krakowie, Tarnowie, Wieliczce i Trzebini razem wziętych, po co tam pociągi, lepiej żeby Mazowsze przeznaczyło tą kasę na pociągi aglomeracyjne w Warszawie, przecież budżet nie jest z gumy. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 15:22    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec, Warszawa nie może zabrać pieniędzy Małopolsce. Jeśli małopolskie wytnie wszystkie pociągi, to pieniądze będzie mogło roztrwonić na coś innego.
BTW, nie zauważyłeś, że moja wcześniejsza wypowiedź to był sarkazm?

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 16:50    Odpowiedz z cytatem

jackii, wiem, dlatego odpowiedziałem sarkazmem. Co do tego że wydadzą na co innego to nie był bym taki pewien, Polska to kraj przekrętów i tu prawdę mówiąc to da się wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 13-02-2013, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Rozwiązanie jest tylko jedno - skrzyknąć ludzi i zablokować tory po wcześniejszym zapewnieniu obecności mediów. Jak akcja pójdzie w głównych dziennikach telewizyjnych to i władze centralnr się dowiedzą, a one bardzo nie lubią takich protestów.

Patrz kazus linii Tłuszcz-Ostrołęka tam przyniosło to skutek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-02-2013, 19:39   

conen, z miłą chęcią bym tak zrobił
Powrót do góry

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował skoordynowanie akcji tak by ludzie wyszli na tory w kilku różnych miejscach, zwiększyło by to skalę protestu i ludzie zainteresowali by się losem więcej niż jednej linii. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 20:15    Odpowiedz z cytatem

conen, fakt, takie protesty są jedynym argumentem, który przemawia do miłościwie nam panujących POlityków.
Leniwiec, pełna zgoda. Pamiętajcie tylko, że zablokowanie torów jest przestępstwem i trzeba liczyć się z konsekwencjami.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 20:18    Odpowiedz z cytatem

jackii, wiem że to jest przestępstwo, nie zdziwił bym się gdyby wpadło SOK z pałami i wyciągnęliby ludzi z torowiska. Dlatego ważna jest uwaga mediów, przy mediach tego nie zrobią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

erwin1960 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 13-02-2013, 21:51    Odpowiedz z cytatem

to moze protest na drodze (pasach) w sprawie koleji, napewno bedzie bardziej "zauwazalny"..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl