Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Doplata do biletu w Polsce
Autor Wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 10-12-2006, 14:38   Doplata do biletu w Polsce Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, moze ktos z Was zna odpowiedz.
Wsiadajac w Görlitz do pociagu do Wrclawia (nie majac przy tym biletu do Polski) chcialby taki wlasnie nabyc u konduktora. Czy konduktor ma prawo pobrac oplate za wystawienie biletu, mimo, ze przekraczam granice i nie mam mozliwosci kupic biletu na PKP w Polsce?
Zakladajac, ze podrozny nie ma biletu do Polski, tylko do Görlitz.
Myslale, ze skoro nie mam mozliwosci kupienia PKP-wskiego biletu w PL to moglbym go nabyc u konduktora bez dodatkowej oplaty, czy to prawda?
Prosze o konkretna odpowiedz!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-12-2006, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Witam

Jeśli sytuacja dotyczy pociągów spółki IC to sprawa wygląda następująco; konduktorzy IC mają OBOWIĄZEK pobierania od każdego opłaty za wystawienie biletu w pociągu, jedynie nie pobierają jej gdy np nastąpi awaria komputera na kasie i nie da się biletu sprzedać lub gdy nie ma kasy na stacji. W każdej innej sytuacji opłata dodatkowa jest pobierana.
Sam pewnego razu jechałem pociągiem "Chopin" i konduktor powiedział ze muszę zapłacić 6 zł (powyżej 100km 6 zł, poniżej 4zł) opłaty dodatkowej. Pisałem w tej sprawie do spółki powołując się na podstawę prawną:
* 1) § 4 ust.11,15 „Regulamin przewozu osób i przesyłek bagażowych” przez przedsiębiorstwo Polskie Koleje Państwowe S. A. wydany na podstawie art. 4 ustawy z dnia 15 listopada 1984r. - Prawo przewozowe (Dz. U. z 2000r. Nr 50, poz. 601 z późn. zm.)
* 2) § 5 ust.6, § 7 ust.6 Taryfy Przewozowej Spółki “PKP Intercity” (TP-IC), wydanej na podstawie art. 11 ustawy z dnia 15 listopada 1984r. – Prawo przewozowe (Dz. U. z 2000r. Nr 50, poz. 601 z poźn. zm.)

gdzie według mnie jeśli podróżny rozpoczyna podróż za granica i korzysta z polskiej ulgi a takiego biletu nie moze kupić na granicą (nie możliwa jest odprawa podróżnego) bilet wystawiane jest w pociągu bez opłaty dodatkowej. Niestety, wg. InterCity skoro korzystam z ulg ustawowych/handlowych przysługujących mi w Polsce to powinienem zaplanować podróż wcześniej i kupić bilet w kasie....bo inaczej traktuje się mnie tak jak bym wsiadał na stcji granicznej w Polsce (gdzie jest kasa dlatego pobiera się w pociągu opłatę dodatkową).
Nadmienię że konduktorzy PR nie pobierają takiej opłaty jak jedzie się z zagranicy.

Proszę o wasze uwagi i komentarze w tej sprawie gdyż 6zł to nie jest jakaś straszna kwota, ale moim zdaniem to jest po prostu idiotyczne. Nie spotkałem się jeszcze w Europie z czymś takim żeby konduktor pobierał opłaty dodatkowe jak się jedzie z zagranicy bez wysiadania z pociągu. Może z czasem uda nam się zmienić ten (moim zdaniem) absurd.


Ostatnio zmieniony przez Iktorn dnia 10-12-2006, 20:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 10-12-2006, 20:00    Odpowiedz z cytatem

PKP absurdem stoi! Wyobraźcie sobie kogoś kto jedzie jedną stację, gdzie bilet kosztuje np. 3 zł, a konduktor za wystawienie biletu dowala mu jeszcze 6 zł.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 10-12-2006, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Krycha s przejazdom Görlitz/Zgorzelec mam wielke pytanie?


Juz jest oficialna zmiana oferety Czeske SONE
http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=17493

za cenu 360 Kč je jízdenka platná ve 2. vozové třídě všech vlaků ČD s tím, že ve vlacích vyšší kvality EC, IC a SC pouze ve spojení s příslušnými místenkami platnými v daném spoji (bez příplatku pro vlaky vyšší kvality).

360 koron chyba 50 zlotych jest bilet SONE + wazny w wsytkich pociagow EC, IC oraz SC jezeli kupijes siebie miejsowke bez doplaty!

i dalej V rakouském, polském a slovenském příhraničí můžete elektronicky vydanou jízdenku SONE+ použít pro cesty do přechodových pohraničních stanic ležících na druhé straně našich státních hranic.

Na graniach austriackich, polskich lub Slowackich mozno uziwac SONE+ do 1. stacje poza granicami panstwowymi.

I tu mnie wytlumacz jest czi niejest Zgorzelec 1. polska stacja pozagranicami?

Inaczej kupiem siebie w Pradze SONE+ i jade Praga - Dresden - Görlitz - Zgorzelec. Dostajem mandatu pomiedzi Görlitz - Zgorzelec?

Bede mnie milo jezeli ktos o tym porozmyszla bo faktycznie jest to ciekawa ofereta na podroze z Czech do Dolnego Slasku. Praktycznie moga jechac ciala rodzina.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 18-12-2006, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Ale Sone+ plati tylko przy granicy czeskiej, a Zgorzelec-Gorlitz to co innego,mozna to zresztą sprawdzić na stronie
http://www.cd.cz/files/mapaSONE-1634891bf638a98205634fcef1601176.jpg

[ Dodano: 25-12-2006, 10:12 ]
Mapa SONE+
http://www.cd.cz/files/mapaSONE-6d7b6c72a477df90109b62b5def22b6e.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 25-03-2008, 09:42    Odpowiedz z cytatem

No, sprawa do dziś jest dla mnie nie jasna do końca.
Ostatnio wracając do domu, chciałem w końcu pojechać na końcową stację do Görlitz (fajny wiadukt po drodze:). Chciałem kupić bilet w normalnym okienku, 1o min. przed odjazdem z Wrocławia, kupiłem w końcu tylko do Zgorzelca, bo pani średnio grzecznie odesłała mnie bez słowa wyjaśnienia do kasy międzynarodowej. A to tylko jedna stacja do granicą! Kilka minut jazdy!
Zero przejrzystych zasad;/

[ Dodano: 27-03-2008, 10:44 ]
Rafi,

We wtorek postanowilem sprawdzić osobiście, jak to jest w drugą stronę.

Na stacji PKP poprosiłem o bilet (studencki) z Görlitz do Wrocławia. 1o min. pani nie wiedziała co zrobić, na jakim blankiecie wydrukować ten bilet, ani ile będzie kosztował. Aż musiała wykonać telefon do kogoś tam.. I tego biletu nie kupiłem! Powiedziała mi że taki bilet kosztowałby bodajże o 15 zl drożej, więc lepiej jeśli sprzeda mi standardowy bilet ze Zg-ca do Wroclawia, a u konduktora w Görlitz kupię tzw. przejściówkę za ok. 2 euro czyli 7 zł.
Tylko co to właściwie jest??

W Niemczech wsiadłem do pociągu i pokazuje konduktorowi bilet, a ten zanim coś zdązyłem cokolwiek powiedzieć albo się swpytać, ten powiedział mi że tak się nie robi, że przejściówka kosztuje 7 zł, ale mogłem nie wiedzieć, to mi podaruje! W Görlitz bilet wystawia konduktor i płaci się za to te 6 zł!

Podsumowując - cyrk na kółkach! Za przejechanie zaledwie pierwszej stacji od/do granicy trzeba zabulić kilka-kilkanaście złociszy więcej. Nie ma jasności co do przedsprzedarzy biletu w kasie w Polsce.
No i cena wyższa o tyle że płaci się za przejechanie granicy, ktora od kilku miesuięcy już praktycznie nie istnieje i nie powinna hamować przemieszczanie się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

FreeLock Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2007

PostWysłany: 30-03-2008, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Hehe jaja z tym są.Ja na szczęscie nie musiałem płacić żadnej przejściówki.To samo mi powiedziała pani w kasie w Lublińcu że nie sprzeda mi biletu bo nie ma go w wykazie miejscowości w kompie i mam się kierować do konduktora ale że ten nie szedł to nie brałem przejściówki.W końcu to parę minut:)tak samo jest na trasie Cieszyn i Czeski Cieszyn ale tam biorą zdaje się 2 zł lub coś koło tego:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 03-04-2008, 18:25    Odpowiedz z cytatem

No cóż, jak ja wracałem ze dwa razy pierwszym rannym pociągiem do Zgorzelca i mi się przysnęło to też obywało się bez przejściówek tylko niemieccy celnicy budzili prosząc o dowodzik. Ale celników już nie ma... ;>

No jaja są..

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl