Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pasażerowie marzną w pociągach Kolei Śląskich
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 18-01-2013, 15:30   Pasażerowie marzną w pociągach Kolei Śląskich Odpowiedz z cytatem

Koleje Śląskie powoli zaczynają przegrywać walkę z zimową aurą. Pasażerowie skarżą się na przeraźliwe zimno w wagonach.

Pasażerowie narzekają, że kiedy przyszły mrozy, trudno wytrzymać w przedziałach. Pani Anna, pasażerka, która w środę jechała z Orzesza do Katowic, tak opisuje podróż: - Wszyscy weszli do pierwszego wagonu, żeby kupić bilety. W tym wagonie był potworny tłok, a dwa kolejne były prawie puste. Konduktor odradzał, żeby tam iść, bo nie działa ogrzewanie. Razem z koleżanką zdecydowałyśmy się zaryzykować i szybko pożałowałyśmy. Siedziałyśmy w kurtkach i czapkach, ale w przedziale była prawdziwa lodówka. Czułyśmy się tak, jakby ktoś mimo mrozu pootwierał okna.

Na zimno skarżą się też pasażerowie na innych liniach. Za każdym razem chodzi o pociągi złożone z czeskich wagonów. - Dojeżdżam codziennie rano pociągiem na linii z Bielska do Katowic. Zawsze jest tak zimno, że w przedziałach ludzie puszczają parę z ust - opowiada inna pasażerka.

Cały tekst:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,13256243,Pasazerowie_marzna_w_pociagach_Kolei_Slaskich.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 18-01-2013, 22:41    Odpowiedz z cytatem

No cóż, widocznie czeskie wagony zostaną zwrócone, a na ich miejsce KŚ wezmą "tańsze" wagony PIC.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 19-01-2013, 07:12    Odpowiedz z cytatem

Ja jechałem kilkanaście razy składem wagonowym KŚ, a jak było "chłodniej" to przy oknie jest taki "przełącznik"
temperatury. Od razu zrobiło się cieplej. Widocznie ludzie nie dorośli do jazdy KŚ.
To samo z otwieraniem drzwi. Naprawdę tak ciężko otworzyć drzwi w elfie ? ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 19-01-2013, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Ale to jest i w Polskich wagonach 111A, tyle że taki fajny przełącznik jest nad drzwiami do przedziału. Jak mi w "Kamieńczyku" było zimno, to sobie potrafiłem włączyć grzałkę albo zrobiła to sympatyczna pani konduktor.
EOT

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 19-01-2013, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Ale czeskie mają nawiew. I on podobno jest zasilany z akumulatorów. Jak w nocy ktoś "zapomni" podpiąć wagon do zasilania, to następnego dnia przestanie grzać...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-01-2013, 15:59   

danio napisał/a:
Ja jechałem kilkanaście razy składem wagonowym KŚ, a jak było "chłodniej" to przy oknie jest taki "przełącznik"
temperatury. Od razu zrobiło się cieplej. Widocznie ludzie nie dorośli do jazdy KŚ.

Czyli kierownik też o tym nie wie, skoro odradzał przejście do tych wagonów? Nie zakładasz, że to ogrzewanie mogło być rzeczywiście zepsute?
Powrót do góry

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 20-01-2013, 14:51    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
Ja jechałem kilkanaście razy składem wagonowym KŚ, a jak było "chłodniej" to przy oknie jest taki "przełącznik"
temperatury. Od razu zrobiło się cieplej. Widocznie ludzie nie dorośli do jazdy KŚ.
To samo z otwieraniem drzwi. Naprawdę tak ciężko otworzyć drzwi w elfie ? ......

No oczywiście dla ciebie innej ewentualności nie ma.
Wczoraj kurs o 7:21 z Czechowic do Wodzisławia-traxx+2 icc w których zimno jak diabli(około 0stopni)w obydwu wagonach-kierownik (bardzo grzeczny i kulturalny) przeprosił wszytkich za te warunki...
Z tego co mówił to że pociąg nagrzeje się w trasie -dla mnie żadne pocieszenie bo wysiadłem w Pszczynie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl