Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Busy wygrywają z koleją w Małopolsce
Autor Wiadomość

Banrur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2013

PostWysłany: 31-08-2013, 12:11    Odpowiedz z cytatem

Z Rzeszowa do Krakowa jest remont torów więc niektóre pociągi zostały zastąpione autobusami, które jeżdżą szybciej niż sama kolej hehehehe
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bandi56 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2011
Skąd: tarnów

PostWysłany: 31-08-2013, 12:43    Odpowiedz z cytatem

a wczoraj ku mojemu zdziwieniu voyager do tarnowa o godz 15.25 z krakowa miał dosłownie 9 osób
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yosujiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2012

PostWysłany: 17-01-2014, 10:22    Odpowiedz z cytatem

To już jest koniec. Nie ma już nic. Jesteśmy wolni. Możemy iść (na busa).

Cytat:
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", wczoraj dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych wdrożył procedurę zwolnienia 250 pracowników. Sytuacja finansowa zakładu jest zła. Pociągi wkrótce mogą przestać kursować na liniach Kraków - Wadowice, Sucha - Zakopane i Nowy Sącz - Krynica.


http://www.rynek-kolejowy.pl/50396/fatalna_sytuacja_finansowa_malopolskich_pr_zwolnia_250_osob.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 17-01-2014, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Ograniczenie pociągów do SKA, jak widać rozpoczęte. Chyba nikt czegoś innego się nie spodziewał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zouave Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 17-01-2014, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Banrur napisał/a:
Z Rzeszowa do Krakowa jest remont torów więc niektóre pociągi zostały zastąpione autobusami, które jeżdżą szybciej niż sama kolej hehehehe

Bo jak wjeżdżają na autostradę w Rzeszowie, to zjeżdżają z niej w Krakowie. Ewentualnie w Dębicy i Tarnowie, ale to mocno dokłada czasu. Marcel jedzie ok 2,5 h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 17-01-2014, 16:59    Odpowiedz z cytatem

Małoposlki ZPR tak doświadczony w uruchamianiu komunikacji na gumowych kołach, jakoś podczas remontu trasy do Tarnowa nie "pomyślał" o tym samym. Pasażerowie zostaliby przy przewoźniku. A teraz? Wielkie zdziwienie że wpływy spadły? A gdzie było szefostwo firmy? Spało? No to niech śpi dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 19-01-2014, 21:40    Odpowiedz z cytatem

PR spadną kolejne wpływy. Od 24.01. Link-Bus przy wykorzystaniu A4 będzie jeździł w relacji Katowice-Chrzanów-Kraków.

Czas przejazdu Chrzanów-Kraków 45 min, pociąg 75 minut.
Cena autokar 5 zł, pociąg 9,50.

Obawiam się, że nawet jak kiedyś wyremontują E-30 to i tak w przypadku mojego miasta kolej nie będzie żadnej roli pełnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 19-01-2014, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Jechalem wczoraj Regio Krakow-Katowice, poza odcinkiem Jaworzno Szczakowa - Sosnowiec Jezor na trasie nic wiecej sie nie dzieje. Predkosc na wielu odcinkach jest juz bliska zeru. Ciekawe czy ta linia zaliczy smierc techniczna?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-07-2014, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z Krainy Busów. To co tam przez tydzień zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania - istne busowe szaleństwo, wszędzie busy, hordy busów! Za to pociągi w ilości śladowej (trasa Kraków - Rabka Zdrój - Zakopane).

Do Krakowa pojechałem IR "Galicja". Frekwencja do Katowic ok. 90%, dalej kiepsko. Perony na krakowskim Dworcu Głównym w godzinach popołudniowych opustoszałe! Za to na pobliskim dworcu autobusowym jak w mrowisku.

Rabka Zdrój - busów jak psów. Różnych firm i do każdej pobliskiej miejscowości. Pociągów tyle co nic.

Nowy Targ - ładny nowy dworzec autobusowy. Autobusy do Zakopanego różnych Szwagropolów jeżdżą praktycznie co kilkanaście minut, jeden za drugim i każdy pełny.

Po tygodniowym pobycie w Beskidach, Pieninach i Tatrach doznałem busowego szoku! Nigdy i nigdzie nie widziałem tyle busów.

Z Krakowa do Wrocławia wróciłem oczywiście busem. A konkretnie autobusem firmy "Lajkonik". Czas przejazdu autostradą 3 godz. i 10 minut, cena biletu 35 zł. Kolej, ze szczególnym uwzględnieniem PKP Intercity, na tej trasie nie ma żadnych szans!

Kolejarze i urzędnicy, którzy dopuścili do degradacji kolei regionalnej w Małopolsce powinni gnić w pierdlu! Bo to nie busy wygrały z koleją w Małopolsce, tylko kolejarze i urzędnicy sami oddali rynek busiarzom! A jazda małym, ciasnym, przepełnionym busikiem w 30-stopniowym upale nie należy do przyjemności...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-07-2014, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Niestety, mieszkam w "Krainie Busów" i mam dość tego bałaganu. Rozklekotane, pordzewiałe busiki są plagą w Krakowie i okolicach. Mam nadzieję, że ktoś się wreszcie za to całe towarzystwo weźmie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 22-07-2014, 09:50    Odpowiedz z cytatem

kraina_solvati Przesadzasz nie wszystkie busy są wiekowe jak waszych 80 % składów typu EN-57 i EN-71 które od lat jeżdżą puste i przy takim rozkładzie jaki jest obecnie to po wyborach śladu nie zostanie na kolei po waszych komfortowych składach z lat 70-tych po kosmetyce remontowej z unijne pieniądze.Radni bez RADNI obiecują kolejarzom poprawę aby uratować swoje posady.Przewozy Regionalne PKP to najdroższa komunikacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Castaway Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2011

PostWysłany: 22-07-2014, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, rozklekotane to mogą być wasze kible full-plastik tłukące się ponad 6h do Krynicy, podczas gdy ludzie wybierają na tej trasie nowoczesne, klimatyzowane i wygodne autobusy Szwagropola śmigające kilkanaście razy dziennie z czasem przejazdu poniżej 3h Smile

Busy nie wygrywają, busy już wygrały. W Małopolsce o pociągu nikt już nie myśli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-07-2014, 15:14    Odpowiedz z cytatem

Castaway, widziałem busy w miarę nowe i stare rozklekotane. Ale nawet gdyby busy były ze złota to nie ulega wątpliwości, że do masowych przewozów ludności tubylczej i turystów powinny służyć pociągi a nie kilkunastoosobowe busy, które jeżdżą tak zatłoczone, że nie wszyscy mieszczą się i pasażerowie pozostają na przystankach. Tak było np. na kursie Kraków RDA (14:25) - Rabka Zdrój, którym miałem nieprzyjemność jechać.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 22-07-2014, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Zwyczajnie nie ma woli politycznej aby zrobić porządek. Jechałem w tym rejonie ze 4 razy busami i dziwny zwyczaj tam mają. Płaci się przy wysiadaniu Very Happy A busiarz paragon drukuje ale na co druga osobę Zg No chyba że coś się zmieniło ostatnio bo tak było ze 3 lata temu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Castaway Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2011

PostWysłany: 22-07-2014, 22:17    Odpowiedz z cytatem

Pirat, a jak zdezelowane pociągi jeżdżą wypchane tak, że ludzie muszą podróżować w kiblu to jest dobrze, to się mkolom podoba.

Cytat:
do masowych przewozów ludności tubylczej i turystów powinny służyć pociągi a nie kilkunastoosobowe busy

czyli pociąg to jedyny słuszny środek lokomocji. Typowe betonowe myślenie, tak charakterystyczne dla kolejarzy w Polsce. Dla mkola wszystko co porusza się po drogach jest be, a korzystanie z autobusu urąga godności osoby ludzkiej. Ludzie w Małopolsce cenią sobie transport drogowy, bo dzięki niemu w końcu można poruszać się w przyzwoitym standardzie i nieporównywalnie lepszym czasie. Busy wygrywają czasem i to, a nie komfort jest dla pasażera najważniejsze, obok ceny naturalnie. I w przypadku rzeczonej Rabki - bus 1,5h, pociąg 3h. I masz odpowiedź dlaczego tłumy walą do busów, a pociągi wożą tlen z muchami i mkolami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl