Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Minister Bieńkowska odpowiedzialna za transport
Autor Wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-12-2013, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska twierdzi, iż przyznawanie nam unijnych środków będzie zależało od promocji ideologii gender.

No cóż, chcieliśmy Unii to mamy... eurogenderotęczoizm.

Balanga gender:


_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

socjalista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2013

PostWysłany: 16-12-2013, 08:17    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico. Masz swój pogląd na tę sprawę, to go wyraź. Mojej wiedzy nie musisz sprawdzać, a i ja na sprawdzanie Twojej nie mam ochoty. Zrozumiałem, że wiesz, co to jest płeć społeczno-kulturowa. Ale żeby ci nieco przybliżyć mój światopogląd, to mnie jakakolwiek płeć, jakakolwiek ideologia i jakakolwiek religia nie interesują. Co najwyżej interesuje mnie, co każdy z nas ma w czaszce i jak traktuje innych ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 16-12-2013, 10:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
interesuje mnie, co każdy z nas ma w czaszce

Dokładnie z tych samych pobudek zadałem pytania.
A dlaczego Tobie akurat?
Otóż, wyraziłeś zdanie:
Cytat:
Prof. Legutko dopuścił się nadinterpretacji wyrwanego z kontekstu cytatu.

które odniosłeś do przywołania wypowiedzi mającej z prof. Legutko tyle, że do niego była skierowaną.
Sam przyznasz, to bodaj pierwszy przypadek, kiedy adresat jest nadinterpretatorem.

Dalej napisałeś:
Cytat:
A swoją drogą wszyscy jesteśmy sobie równi, tak zapisane jest w Konstytucji RP:

Jedynym, do czego zdołałem to przykleić, są owe "płci społeczne i kulturowe".
Sam uważam, że niczego takiego nie ma, a pojęcie jest sztucznie skonstruowane.
Mogę się oczywiście mylić i stąd zapytałem Cię, co ono określa?

Cytat:
(...)jak traktuje innych ludzi

Pytałem:
Cytat:
Czy dobrze rozumiem, że z konstytucji wynika, iż ci, żyjący w zgodzie z zasadami, określonymi mianem stereotyów, też nie mogą być dyskryminowani?
I fundusze dostać powinni?
???
Pytałem.

"Sprawdzanie wiedzy"... Jeśli w taki sposób kwitujesz próby dyskusji, może lepiej zamień forum na mównicę, katedrę, ambonę, spikerkę albo chociaż zapowiadaj pociągi.
Tam nikt Ci nie podskoczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

socjalista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2013

PostWysłany: 16-12-2013, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Prof. Legutko wyrwany z kontekstu fragment zdania pisma podpisanego przez Bieńkowską zinterpretował jako propagowanie jakiejś tam idei. Za nim poszły prawicowe media i prawicowi komentatorzy. Wystarczy wrzucić w Google hasło "Bieńkowska gender". Jeszcze ciekawsze wyniki wyświetlą się, gdy wrzucimy w Google "unia gender". Przyzwyczaiłem się żyć wśród idiotów, którzy Ukraińców do Unii namawiają, ale Polskę chcieliby z Unii wydzielić, bo unijne standardy sprzeczne są z ich wartościami, bo ich wartości Unii nie da się narzucić. A teraz zabaw się w szczegółową analizę każdego mojego słowa, wykaż sprzeczności i niedorzeczności. Po to to napisałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-12-2013, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Lewacy pod rękę z UE stale wmawiają Polakom, że ideologia gender to nic takiego, że Polacy przesadzają, bo się po prostu nie znają. Skoro więc gender to nic takiego, to czemu niestosowanie się do tej ideologii będzie skutkowało nieotrzymywaniem dopłat z Unii Europejskiej?

Nasz Dziennik: "Będzie gender, będzie kasa"
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/62422,bedzie-gender-bedzie-kasa.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-12-2013, 19:42    Odpowiedz z cytatem

A propos unijnych dotacji (uzależnionych od promocji gender), odtrutka na prounijną propagandę:


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

socjalista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2013

PostWysłany: 16-12-2013, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Świetne wystąpienie, lecz nie przefarbuję się i nie zostanę narodowcem. Współczuję żołnierzom, rozdartym myślami, że są darmozjadami. Jeżeli nie potrafi się udowodnić wyliczeń jakiegoś blogera, to nie powinno się ich przytaczać. Prawdę mówi facet, że głosując w referendum za przystąpieniem do Unii zależało nam przede wszystkim na swobodnym po niej poruszaniu się i na wolnym handlu. Bez tej swobody Polska byłaby o 4 mln ludniejsza a bezrobocie sięgałoby 50%. Nie potrafię tego udowodnić, ale co mi tam, tak myślę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 16-12-2013, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Socjalisto - pozwolisz - żadnego rozbioru zdań, jedynie małe sprostowanie do poprzedniej Twojej wypowiedzi.
Legutko nic Bieńkowskiej nie "wyrywał", tylko odniósł się wprost do zapisów:
http://www.efs.gov.pl/2014_2020/konsultacje/Documents/projekt_POWER_06092013.pdf
To Pani Premier, w odpowiedzi, zgrabnie obeszła prawdę, podmieniając płeć cechami.

Czy zinterpretował (ww. program) jako propagowanie?
Zdaje się, bardziej wyraził obawy, że jakby niewinnie wyglądały jego zapisy, są niebezpieczne, bo stanowić mogą pożywkę dla oszołomów spalonej tęczy.
Dlaczego?
Choćby właśnie dlatego, że traktując o społecznych i kulturowych rolach kobiet i mężczyzn, operują pojęciem płci.
Nieświadomie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

socjalista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2013

PostWysłany: 17-12-2013, 08:27    Odpowiedz z cytatem

Dokument ten nosi tytuł "Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020" (swoją drogą ciekawy temat dla kolejowego forum) i liczy 266 stron. Przeczytałeś wszystko? Masz własną opinię? Potrafisz zacytować fragmenty, podając numer strony, potwierdzające opinię prof. Legutki i Twoje sugestie dotyczące "oszołomów spalonej tęczy"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 18-12-2013, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przeczytałeś wszystko? Masz własną opinię?

Cwany jesteś - bryk się marzy, co?
Ok., spróbuję choć, szczerze mówiąc, za pokutę wolałbym analizę geo-hydro-dendro-graminologiczną okolic nadniemeńskich na kanwie opisów przyrody autorstwa Orzeszkowej.
Ale dobra, spróbuję, tylko będziesz musiał trochę poczekać - mam pilniejsze sprawy na głowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

socjalista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2013

PostWysłany: 28-12-2013, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Czesław Warsewicz, minister od kolei w rządzie technicznym PiS z prof. Glińskim na czele, zamiast do prokuratury śle pismo do minister Elżbiety Bieńkowskiej i chwali się nim na swym portalu:
W związku z zakupem pociągów Pendolino przez spółkę PKP Intercity S.A. (dalej "Spółka"), nad którą Pani Minister sprawuje nadzór właścicielski, (przecinek mój) wnoszę o wnikliwe zbadanie tej transakcji, ponieważ mogły zaistnieć przesłanki wynikające z art. 296 § 1 k.k. oraz ewentualnie inne nieprawidłowości, skutkujące nie tylko wyrządzeniem Spółce znacznej szkody majątkowej ale też utratą środków publicznych.
http://nakolei.pl/opinie/opinie-dziaania-projekty/item/4226-pendolino-nietrafiona-inwestycja-pismo-do-wicepremier-bienkowskiej

Kodeks karny:
Art. 296. § 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Być może z obawy przed brakiem możliwości odwołania się od ewentualnego postanowienia prokuratury o niewszczynaniu lub umorzeniu śledztwa Warsewicz wysłał to zawiadomienie do minister Bieńkowskiej, być może jednak bardziej mu chodzi o promowanie siebie? Jeżeli o to drugie, to postanowiłem mu pomóc tym wpisem. Na pytanie "Jakie szkody majątkowe i jaką utratę środków publicznych spowodowałoby obiecane przez Warsewicza polskie TGV?" nie można dzisiaj odpowiedzieć. A szkoda!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2012

PostWysłany: 28-12-2013, 11:41    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem ze facet donosi sam na siebie Smile to dobrze, sad bedzie mial wiecej materialu zeby go obciazyc za wspoludzial Smile

A tak powaznie jak zaklamanym trzeba byc by rozkrecajac samemu ten przetarg stawac na glowie by wykazac ze byl nieuczciwy. Zwlaszcza ze Warsewicz chcial by bylo wychylne pudlo co z jednej strony zwiekszalo koszt zakupu o jakies 160 milionow a le co wazniejsze ograniczyloby konkurencje wylacznie do jednego dostawcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

socjalista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2013

PostWysłany: 29-12-2013, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Czesław Warsewicz pisze do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. 12 grudnia z propozycją spotkania z panią minister infrastruktury i rozwoju wystąpił zarząd Fundacji Pro Kolej. Prezesem tego zarządu jest Jacek Prześluga. Na stronie fundacji widnieje taki tekst:

Fundacja PRO KOLEJ wraz z grupą spółek – założycieli Fundacji, wystąpiła do Elżbiety Bieńkowskiej, wicepremiera i ministra infrastruktury i rozwoju, z propozycją spotkania poświęconego najważniejszym problemom polskiej kolei.

Wśród nich wymieniliśmy między innymi:

1.Zasady wykorzystania środków UE na modernizację kolei w perspektywie roku 2020 oraz sposób prowadzenia prac modernizacyjnych i ich wpływ na dezorganizację kolei, skutkujący zmniejszeniem liczby pasażerów i wielkości przewożonej masy towarowej;
2. Czas pracy i szkolenia maszynistów – błędne założenia i niekonstytucyjny charakter projektowanych rozporządzeń wykonawczych mających ogromne, negatywne skutki finansowe dla przedsiębiorstw branży kolejowej oraz całej gospodarki;
3. Sytuacja pasażerskiego transportu regionalnego w kontekście między innymi organizacji przewozów w punktach styku między województwami, modernizacji taboru kolejowego i tworzenia regionalnych planów transportowych;
4. Planowanie inwestycji kolejowych (także w ramach RPO), niedowład konsultacji społecznych z udziałem przewoźników, priorytety inwestycyjne PLK vs oczekiwania społeczności lokalnych i potrzeby przewoźników oraz klientów kolei;
5. Ewentualne roszczenia przewoźników kolejowych wobec Skarbu Państwa w kontekście wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i wieloletniego zawyżania stawek dostępu do linii kolejowych przez zarządcę infrastruktury.


Pani Premier otrzymała od nas także opinię Fundacji PRO KOLEJ w sprawie czasu pracy i szkoleń maszynistów.


http://www.prokolej.org/news/2013/12/czekamy-na-spotkanie-z-pania-wicepremier

Pełny tekst wystąpienia: http://www.prokolej.org/naszym-zdaniem/zasady-i-czas-szkolen-maszynistow-negatywna-ocena-fundacji-pro-kolej

Obaj byli prezesi spółki PKP Intercity o kolei zapomnieć nie chcą. Różni ich jednak cel, jaki chcą osiągnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 29-12-2013, 12:47    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się. Cz. Warsewicz bardzo chce być prezesem PKP S.A. Ciekawe jaką pensję chciałby otrzymywać. Opozycyjny PiS milczy w sprawie "kominów płacowych". Pan Warsewicz krytykował zarobki J. Karnowskiego. Wygląda na to, że zmienią się ludzie na stanowisku a patologia będzie nadal istniała.
A odnośnie pana J. Prześlugi wydaje mi się, że jest jeszcze gorzej. Jako prezes fundacji (nie muszę chyba pisać jak kojarzą się ludziom myślącym fundacje w Polsce), żyje z tego co mu dadzą ci, których do niedawna nieustannie krytykował. Chodzi o Przewozy Regionalne sp. z o.o. PR jest jedną z 5 podmiotów - fundatorów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

socjalista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2013

PostWysłany: 29-12-2013, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Fakt, Jacek Prześluga działania zarządów Przewozów Regionalnych krytykował, ale w maju tego roku plan naprawczy dla tej spółki napisał i opublikował: http://przesluga.pl//blog-tresc-glupcze/plan-dla-przewozow-regionalnych
Że też mu się chce. Może to on zostanie podsekretarzem stanu ds. kolei?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl