Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
[PKP IC] Taryfa EIC Premium
Autor Wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-04-2015, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie zakupu biletów w ofercie "Super Promo" na składy EIPremium w kasach biletowych bo przyznam, że w ostatnią sobotę zgłupiałem. Na dworcu Chełm próbowałem zakupić bilety w tej ofercie na 9 maja z Warszawy do Gdańska na 6:35 lub 8:37 i powrót tego samego dnia. Kasjerka sprawdziła wszystkie opcje i stwierdziła, że już tylko za 105 zł zostały. Tłumaczyłem jej, że na telefonie wyświetla mi się, że są jeszcze bilety w tej ofercie na obydwa składy, to ona stwierdziła, że internet a kasa to co innego i jest inna pula promocyjnych biletów w każdym z tych kanałów. Ponieważ moje tłumaczenia nic nie zdały, pojechałem na dworzec Chełm Miasto. Tam bez problemu nabyłem bilety w tej ofercie po 49 zł na 6:35 i również bez problemu powrotne w tej samej cenie. Tutaj od razu kasjerka stwierdziła, że są takie bilety, i sprzedała je bez problemu.
Moje pytanie sprowadza się do tego:
1. Czy kasjer musi zaznaczyć/wcisnąć jakąś opcję na komputerze, żeby wyskoczyła mu dostępność tych biletów???
2. Czy rzeczywiście w kasie jest inna pula biletów w tej ofercie niż w internecie??? Raczej nie ale niech wypowiedzą się może osoby bardziej obeznane.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 22-04-2015, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Jedno z odpowiedzi na Twoją sytuację powinno brzmieć: Kasjerzy powinni iść na doszkolenie. Większość jakich spotykam w okolicy to nadzwyczaj nieogarnięte osoby, totalni amatorzy na tym stanowisku. Nie wiedzą nic, nie potrafią nic. Ostatnio musiałem kobiecie krok po kroku tłumaczyć jak zamówić mi bilet (!) Paranoja ... Wink

To tak, poza głównymi pytaniami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-04-2015, 16:23   

Może niekoniecznie odnośnie problemu przedstawionego przez pawelu, ale zauważyłem, że PKP IC przeskoczyło wreszcie problem zróżnicowania cen na pociągi jednej kategorii w ramach jednego dnia. Pojawiają się bilety promocyjne na wybrane EIP w danym dniu (zakładam, że zależnie od obłożenia, a nie na chybił-trafił).
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 23-04-2015, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Hapek
Kasjerki trzeba samemu wyuczyć.
Im więcej miłośników podróży pociągiem (takich jak 2/3 tego forum) będzie pytało o bilety
typu RegioKarnet itp. W tym Super Promo itd. tym kasjerki będą mądrzejsze, bo będą sprzedawały danego rodzaju bilety.
U mnie w mieście jak poszedłem kupić pierwszy raz RegioKarnet, to stałem godzinę !
Na drugi raz było lepiej, i potem już umiały. Z legalizacją było to samo. Jak się czegoś nie sprzedaje / o czymś nie mówi to trzeba tego "szukać" w papierach. A wtedy zaczynają się schody.
Teraz na kasjerki w moim mieście nie narzekam. To co chcę - sprzedadzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 30-04-2015, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Od 5 maja br. pasażer, który wsiądzie do Pendolino bez ważnego biletu zapłaci karę (opłatę dodatkową) 130 zł w przypadku uregulowania należności w pociągu - dowiedział się nieoficjalnie „Kurier Kolejowy”.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/24151/Mniejsza-kara-za-podroz-bez-biletu-w-Pendolino.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 27-05-2015, 07:19    Odpowiedz z cytatem

Od poczatku tygodnia brak miejsc w pendolino 3500 i 3502 na sobote 30.05 (krak-gda). To samo w niedziele 31.05 5310 (gda-krak). Ciekawe, co sie bedzie dzialo latem. Az tak trudno puscic 2 sklady??

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 27-05-2015, 07:28    Odpowiedz z cytatem

Podwójny zestaw nie pojedzie bo by podstacje wywalały. Jedynym rozwiązaniem jest puszczenie BISu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-05-2015, 13:27    Odpowiedz z cytatem

Około 9 rano chciałem kupić 2 bilety w ofercie "Super Promo" na 26 czerwca z Warszawy do Tczewa. Zarówno na 16:35 i na 17:35 już nie było tych biletów. A dzisiaj pierwszy dzień sprzedaży. Czy to możliwe żeby tak szybko się rozeszły. To jest piątek, ale jednak mimo to, myślałem że będzie ich więcej. Czy nie jest przypadkiem tak, że jak codziennie po 19:00 i całą sobotę każdy bilet można nabyć w tej ofercie to zmniejszyli ich ilość na pozostałe składy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-05-2015, 18:26   

Weź też pod uwagę, że to sam początek wakacji. Wiele osób wyrusza nie tylko na wakacje ale i do pracy.
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-05-2015, 06:09    Odpowiedz z cytatem

W sumie racja.
Jutro już z samego rana będę próbował kupić powrotne z Tczewa do Warszawy na 28 czerwca, ciekawe jak tym razem pójdzie.

[ Dodano: 29-05-2015, 05:52 ]
Godzina 5:40 dzisiaj i na 28 czerwca na EIP 5310 odjeżdżający z Tczewa do Warszawy biletów "Super Promo" brak. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 29-05-2015, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Moze ktos sie orientuje-kupowalem 2 bilety weekendowe, i 2 miejscowki na ten sam pociag i te miejscowki dostalem na 1 blankiecie z 1 doplata. Powinny byc 2 doplaty kazda do miejsca, czy moze byc jedna na 2 miejsca?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-05-2015, 09:08    Odpowiedz z cytatem

Radek: zapewne kupowałeś na Pendolino dopłatę, bo w EIC i TLK miejscówki są bezpłatne. W EIC Premium dopłata dla jednej osoby wynosi 10 zł więc jeżeli dostałeś dwie miejscówki na jednym powinieneś zapłacić 20 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 13-06-2015, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Z tymi doplatami do pendolino do weekendowego to istny cyrk. Kazdy w IC twierdzi co innego. Ostatecznie jechalem 3500 z krakowa do zachodniego i dalej mial byc 1504, ale dodatkowy 1504 uciekl, bo 3500 zlapal opoznienie. Zaloga pozwolila jechac dalej 3500 w 1 klasie. Ale doplate mialem po 1 na osobe na cala trase (2 pociagi). Dodatkowy 1504 podobno z frekwencja ok 30 osob na pokladzie.

Ogolnie dostepnosc tanich biletow jest bardzo niska. 10.06 probowalem kupic bilet na 10.07, a 12.06 na 12.07 i w obydwu przypadkach zalapalem sie na promocje tylko w 1 klasie. Ale zawsze to lepiej zaplacic 138 za 1 kl niz 132 za 2. Taka cena bez internetu i innych uslug to zenada.

Moim zdaniem w okresie wzmozonych przewozow w letnie weekendy Fregata powinna jechac zamiast Krakusa o 7 rano, a wracac w niedziele o 23 do krakowa zamiast pendolino. Piatkowy pendolino z Krakowa do Warszawy moglby byc wydluzony do Gdyni bez postojow w Ilawie, Malborku i Tczewie. Dojezdzalby do Gdanska zaraz po polnocy i moznaby nim jechac na bilecie weekendowym.

[ Dodano: 27-06-2015, 15:19 ]
W tym tygodniu postanowilem zapolowac na bilety na pendolino na 24.07 i 26.07. Nastawilem budzik na 1 w nocy w 2 noce, kiedy rozpoczynala sie przedsprzedaz i udalo sie kupic bilety po 98 zl.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-06-2015, 12:33    Odpowiedz z cytatem

W najbliższy weekend (sobota i niedziela) IC uruchamia dodatkowy kurs Pendolino EIP 1507 z Warszawy do Trójmiasta, bo na pozostałe kursy, przynajmniej te do 12:30 brak wolnych miejsc. Tylko dlaczego w tym składzie nie obowiązuje oferta "Happy Hours"? Wyświetla się cena 135 zł, czyli 10% taniej. Czy IC uważa że dodatkowe kursy nie mogą już być objęte ofertą promocyjną????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 30-06-2015, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Myslę , że tu chodzi o kasę. Jeśli uruchamiają dodatkowy pociąg, to nie chcą do niego dopłacać .
A obawiam się, że ceny Happy Hours moga nie dokońca pokrywać wszystkie koszty uruchomienia
takiego dodatkowego pociągu.



A to że bilety na sobotę rano są już praktycznie wykupione to według mnie nie
dziwne. Tylko w sobotę przez cały dzień i niedziele do południa możemy przejechać na odcinku
Kraków- Trójmiasto w takiej cenie (98 PLN lub studenci odpowiednio o połowę mniej) , no chyba że
załapiemy się na Superpromo miesiąc wcześniej. Happy Hours po 19 nie dotyczą tej trasy bo nie ma
takiego pociągu o tej porze . A zważywszy, że w zeszlym roku tylko A1 z Torunia do Gdańska ( nie
licząc DK7) przejżdząło przez bramiki 100 tysiecy samochodów dziennie (a mysle że większość to były
całe rodziny) to potencjalna ilośc klientów jest naprawdę ogromna i nawet gdyby PKP intercity
dwukrotnie zwiekszyło ilośc pociągów w weekndy w cenie Happy Hours, to zapełniłoby te pociągi .
Tym bardziej, że sobota, niedziela, to często pocżątek lub koniec urlopu . Obawiam się natomiast
że może spaśc zapełnienie na tej trasie w dni robocze . Wakacje to zwykle czas ograniczenia
podróży służbowych i klientów biznesowych jest wtedy znacznie mniej w pociagch. Lukę tę
cześciowo mogą zapełnić zwiedzający Polskę zachodni turyści, którzy podróżują zarówno na trasie
Warszawa-Kraków jak i Warszawa-Trójmiasto. Część z nich stać na zapłacenie normalnej taryfy,
częśc z nich będzie jednak wybierać Happy Hours , albo alternatywne tańsze środki komunikacji .
Dziś rano przed 9 widziałem PB do Krakowa na Metro WIlanowska . Około 50 pasażerów więc
niektórzy nadal wybierają w robocze dni PB, tym bradziej, że latem mają gwarancję klimatyzacji . W przyszłym tygodniu ma być okolo 35 stopni więc częśc osób będzie unikała dziennych TLK. Wtedy
tylko pociagi z klimą (np ED250) lub PB czy LUXbus.

A wracając do kasy, to na jednym z innych forów kolejowych jeden z uzytkowników mający zawodowo do
czynienia z ED250 ustosunkowal sie do wyliczen kosztow ED250 wykonanych przez innego uzytkownika
kwitujac to stwierdzeniem, że koszty są "dużo wyższe"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl