Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Straż Ochrony Kolei
Autor Wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 02-11-2014, 13:53   Straż Ochrony Kolei Odpowiedz z cytatem

Witam mam ciekawy film z pracy sok niestety Pan funkcjonariusz twierdzi ze nie mogr umieszczać jego wizerunku (twarzy) na internecie hmmm z tego co wiem to funkcjonariusza publicznego na służbie mozna fotografowac oraz rejestrować np kamerą oraz umieszczac np w internecie wiec o co mu chodzi mam na grany głos również dyktafonem

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 02-11-2014, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Dla przykładu przyjrzyj się filmikom wstawianym na youtube.com przez Emila Rau, wtedy gdy nie miał jeszcze własnego programu w jednej z popularnych stacji TV.

Jeśli jednak obawiasz się to po prostu użyj pierwszego z brzegu profesjonalnego programu do obróbki filmików i zamaż twarz, ewentualnie zmoduluj głos.

Z ciekawości co panowie funkcjonariusze nawywijali?

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 02-11-2014, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Nie chce im dawać satyswakcji z tego ,że ich posłuchałem jeśli można to wolał bym cały filmik oraz głos z dyktafonu

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-11-2014, 16:40    Odpowiedz z cytatem

adrian033, jeśli funkcjonariusz SOK jest umundurowany w czasie pełnienia służby w miejscu publicznym to możesz fotografować i nagrywać go do woli oraz publikować to nagranie wraz z jego wizerunkiem. Oczywiście mundurowi się przed tym bronią i wciskają nieuświadomionym ludziom ciemnotę, że to jest nielegalne. Tymczasem nielegalne jest wygrażanie się obywatelom przywołując przy tym nieistniejące przepisy prawa! Ponadto ścigane z urzędu jest fałszywe oskarżenie! Jak widać, nadgorliwego nagranego SOK-istę można skazać z dwóch artykułów Kodeksu karnego, gdyby zaczął do Ciebie podskakiwać: nadużycie uprawnień (art. 231 kk) i fałszywe oskarżenie (art. 234 kk).

Tak więc spokojnie wrzucaj to nagranie do internetu. Beton PKP może Ci skoczyć. Albo wyślij plik na adres naszego forum - my to nagranie opublikujemy. Nam beton PKP na pewno nie podskoczy, no chyba że zechcą się po raz kolejny publicznie ośmieszyć i przerżnąć z nami w sądzie następną sprawę. My się sądów nie boimy. Ba, dzięki oszołomom z PKP nawet je polubiliśmy, bo jest śmiesznie (cyrk się chowa!)...

Naszą jedyną bronią przeciwko nadużyciom władzy są aparaty i kamerki! Oto przykładowy film z jutuba prezentujący umundurowanych SOK-istów na służbie:


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 02-11-2014, 19:11    Odpowiedz z cytatem

adrian033, śmiało wrzucaj nagranie na YouTube. Stwórz temu sokiście i jego przełożonym okazję do głębszej refleksji.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 03-11-2014, 10:17    Odpowiedz z cytatem

Muszę to jakoś zmontować ten filmik oraz nagrany głos i wstawię sam filmik ukazuje jak oni ciężko pracują schowani w krzakach

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 03-11-2014, 11:57    Odpowiedz z cytatem

Victoria, jak w tym filmie nic złego nie widzę ! jest zakaz palenia tytoniu na peronach, więc mają prawo wlepić mandat za łamanie prawa

adrian033, co ciekawego zarejestrowałeś na filmie ? czekam na film Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-11-2014, 12:01    Odpowiedz z cytatem

Darthlol, a czy ja napisałam, że na tym filmie jest coś złego? Pomijam zasadność zakazu palenia na odsłoniętym peronie, gdzie nikomu to nie przeszkadza, tylko kolejarzom, by SOK mogło karać pasażerów i dziobać na premie za wyniki. W zasadzie tylko do tego nadaje się ta zgraja brzuchatych wąsaczy...

Tak, wiem, w SOK są i młodzi, wysportowani, którzy by i w policji się sprawdzili, tylko że tacy stanowią mniejszość, margines...

Na filmie, który załączyłam widzimy pociąg EC z Niemiec (stacja Węgliniec?). Ci karani przez SOK-istów pasażerowie to potencjalni cudzoziemcy i Polacy pracujący za Odrą. W Niemczech na peronach nie ma bezwzględnego zakazu palenia, są wydzielone miejsca dla palaczy...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 03-11-2014, 15:41    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Pomijam zasadność zakazu palenia na odsłoniętym peronie, gdzie nikomu to nie przeszkadza, .

Oj to zbyt daleko idące stwierdzenie. Np. dość często jak stoję na W-wie Gdańskiej to po prostu nie ma gdzie stanąć, bo pełno bydła z papierochami stoi, spaceruje i wszędzie gdzie nie odejdziesz to zalatuje dymem. Przydał by się czasem SOK, bo co 4-5 osoba z papierochem to przesada Wink
Popieram wyznaczenie miejsca dla palaczy gdzieś na końcu peronu - każdy niepalący by po prostu wiedział żeby tam nie iść, a tak nie ma szans bo zaraz zawsze jakiś kopciuch koło ciebie przystanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2011

PostWysłany: 09-11-2014, 12:10    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Darthlol, nikomu to nie przeszkadza, tylko kolejarzom

Powiem tak, nie kolejarze uchwalili Ustawę antynikotynową więc SOK wykonuje tylko swoje obowiązki. Osobiście jestem za karaniem palaczy. Pamiętam te chmury dymu w pociagach, gdzie pare minut jazdy przyprawiały o mdłości, a zwłaszcza w pociągach podmiejskich, a teraz? Nie widzisz różnicy?
Co do tych biednych obcokrajowców i Polaków pracujących za Odra to powiem tak: z chwilą przekroczenia granicy to są nie Ci sami ludzie, nie rzucaja papierków na ulicę, nie palą w miejscach niedozwolonych. Cuda jakieś czy co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 10-11-2014, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pomijam zasadność zakazu palenia na odsłoniętym peronie, gdzie nikomu to nie przeszkadza, tylko kolejarzom, by SOK mogło karać pasażerów i dziobać na premie za wyniki. W zasadzie tylko do tego nadaje się ta zgraja brzuchatych wąsaczy...

nie jest prawdą, że nikomu nie przeszkadza palenie na odsłoniętym peronie, tylko kolejarzom. Po prostu, to że zwykły podróżny nie zwraca uwagi palaczowi łamiącemu zakaz nie oznacza bynajmniej, że mu to nie przeszkadza, ale niejeden po prostu nie ma odwagi się odezwać by nie narazić się w najlepszym wypadku na usłyszenie niezłej "wiązanki". Podejrzewam, że gdyby kolesiowi z filmu uwagę zwrócił zwykły podróżny, facet zapewne kazałby mu spier...lać. Zresztą kiedyś widziałem, jak dwie starsze kobiety zwróciły uwagę gościowi, który na przystanku, co prawda nie kolejowym, lecz tramwajowym chlał piwo z puszki i jarał, a on do nich: "kim ty mnie ku...wo straszysz? Strażą Miejską?" (zdarzenie obserwowałem z przystanku w przeciwnym kierunku). A jak podejdzie SOK-ista i wpakuje mandat, to już jest zupełnie coś innego. W końcu na terenie kolejowym mają praktycznie takie same uprawnienia, jak policja. I gdyby facio kazał SOK-iście spier...lać, to jeszcze odpowiadałby karnie za obrazę funkcjonariusza.

Bardzo trafnie zauważył mój przedmówca, że za zachodnią granicą (dodam, że za południowa też) nie rzucają papierków, nie palą w miejscach niedozwolonych, a jak tylko przekroczą granicę Polski, to ... sami wiecie. Jeszcze wziąć i nasrać na peronie.

Pozdrawiam wszystkich rozmówców

[ Dodano: 10-11-2014, 22:15 ]
@ adrian033 proszę, opublikuj ten film, chętnie obejrzę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2011

PostWysłany: 13-11-2014, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Masz ten filmik, czy wydawało Ci się że masz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 17-11-2014, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Kilka tygodniu temu jechałem na Podróżniku Pogorią do Gdańska. Za Tczewem wyszedłem z przedziału na korytarz rozprostować nogi, stanąłem przy swoim przedziale. Przyszedł SOKista i mówiąc dosadnie opier...... mnie za to, że zostawiłem bagaż (plecak) bez opieki i jest to z mojej strony działanie - uwaga - antyterrorystyczne Rolling Eyes
Tak, stałem 3m od swojego plecaka, przy swoim przedziale, no ale to był dla niego porzucony bagaż... Wyleciał na mnie z mordą, pewnie nie pasowała mu godzina służby tego dnia. Wyśmiałem jego uwagę i poszedłem. No a to, że z mojej strony leżący obok mnie plecak to działanie ANTYTERRORYSTYCZNE... jak tu się nie śmiać Wink Gdyby chociaż z językiem polskim było u nich lepiej...

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 17-11-2014, 13:04    Odpowiedz z cytatem

jak napisał/a:
Masz ten filmik, czy wydawało Ci się że masz?


Mam ten filmik i nagrany głos ale nie umię tego zmontować ciągle coś mi ucina w tym programie

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2011

PostWysłany: 09-12-2014, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy zdąży do końca roku z tym filmikiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl