Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Następny
RJ 2015/2016 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-09-2015, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Bartuś napisał/a:
Na pierwszy rzut oka, RJ przewiduje zwiększenie pracy eksploatacyjnej. Tylko skąd na to wziąć pieniądze?

Jak to skąd? Z naszych podatków. Innego źródła finansowania nie ma. Od kilku lat liczba połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku sukcesywnie wzrasta i UMWD je finansuje.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 05-09-2015, 21:42    Odpowiedz z cytatem

To że z podatków, jest niezaprzeczalnym faktem, UMWD przecież nie prowadzi działalności zarobkowej a pieniądze pozyskuje z podatków, subwencji państwowych i dotacji unijnych, przy czym subwencje państwowe są marginalnym źródłem dochodów, zaś dotacje unijne nie mogą być przeznaczone na bezpośrednie dotowanie przewoźników. To jest akurat oczywiste. Po prostu nie słyszałem o planowanym podwyższeniu budżetu na kolej, dlatego mam małe wątpliwości odnośnie nowego RJ. Mimo to bardzo chciałbym, aby był wprowadzony.

Praca eksploatacyjna ostatnio nieco zmalała na kilku liniach, k'woli ścisłości. Wyleciały RE do Drezna i kilka(naście) pociągów REGIO. Niektóre obiegi zostały połączone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 06-09-2015, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Kolejna ciekawostka z tego projektu (dopiero teraz zauważyłem tą rubryczkę w tabeli 280) - Impulsy KD do Rawicza będą trasowane na vmax=130 (a więc "oszczędnościowo" z jednym mechanikiem), kible PR na 100 (EN57) lub 120 (EN57AL). To nadal daje niespotykany wcześniej czas przejazdu, np. z Obornik do Głównego 27 minut (z wszystkimi postojami, podczas gdy przyśpieszony "Kamieńczyk" PRów w 24 minuty).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-09-2015, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Stacje i przystanki na linii 271 są zbyt gęsto, by w ogóle opłacało się jechać 160 km/h ze wszystkimi postojami. Największa odległość jest pomiędzy Skokową a Żmigrodem - 11 km, ale reszta jest zdecydowanie mniejsza, z reguły oscyluje w okolicach 5 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 06-09-2015, 20:11    Odpowiedz z cytatem

To dotyczy chyba wszystkich linii kolejowych w pobliżu Wrocławia. W każdym razie co ciekawe, większość z pociągów KD na linii 271 będzie jeździć w (D). Warto odnotować też wejście KD na szlak Wrocław-Kłodzko (dwie osobówki do Kudowy). Wychodzi na to że jedyne wylotówki z Wrocławia obsługiwane w całości przez PR to będą : odrzanka, E30 do Opola i linia 143.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 06-09-2015, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Również asynchroniczne kibelki PR to nowość. Mają się pojawić też na odrzance podobno. Ktoś coś wie na ten temat?

[ Dodano: 06-09-2015, 21:11 ]
@bystrzak wiesz, Impuls osiąga 160 tak szybko, że 5 km by teoretycznie wystarczyło. Ale zgoda, że na tej trasie zrobiłoby to niewielką różnicę, przy znacznie wyższych kosztach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-09-2015, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Niczego nowego od KD nie oczekuję! Chcę tylko niepogorszenia aktualnej oferty KD na linii zgorzeleckiej. Jeśli oferta się poprawi to pochwalę KD. Jeśli pogorszy, nie dam im spokoju!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 07-09-2015, 09:26    Odpowiedz z cytatem

Ja np. niucham, że wszystkie Impulsy na węglinieckiej zostaną przetrasowane na vmax=130, żeby "oszczędzić" na drugim mechaniku. Od nowego RJ 9 nowych składów (5x Impuls, 4x Link), i znaczne zwiększenie pracy przewozowej. A nowych mechów chyba aż tylu nie zatrudnili?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-09-2015, 15:18    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Niczego nowego od KD nie oczekuję! Chcę tylko niepogorszenia aktualnej oferty KD na linii zgorzeleckiej. Jeśli oferta się poprawi to pochwalę KD. Jeśli pogorszy, nie dam im spokoju!

Już się na Ciebie poskarżono na Rynku Kolejowym. W iście goebbelsowskim stylu. Śmiech

tralala.jpg
Plik ściągnięto 235 raz(y) 44.03 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-09-2015, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Czy jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja o wznowieniu bezpośrednich połączeń kolejowych Wrocław - Drezno? Artykuł "Sächsische Zeitung":

Polnische Nahverkehrszüge sollen in Görlitzer Bahnhof einfahren

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-09-2015, 20:21    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Już się na Ciebie poskarżono na Rynku Kolejowym. W iście goebbelsowskim stylu.

Pochlebiają mi takie komentarze. To oznacza, że za politykę transportową na Dolnym Śląsku odpowiada moja skromna osoba. Chyba powinnam wystawić rachunek marszałkowi Przybylskiemu?

Nie zgadzam się tylko z kłamliwą opinią, że szantażuję prezesa KD. Do pana Rachwalskiego nic nie mam. Za to mam do jego paru podwładnych. Wiem o ich przekrętach i oni wiedzą, że ja wiem. Stąd nieustające ujadanie na „Rynku Kolejowym”. Boją się mnie. To dobrze... W panice wycierają sobie mordę nazwiskiem prezesa KD, co można odczytać jako „Rachwalski, zrób coś z tym forum!”.

Do KD Trolli kieruję te oto słowa: „Jeśli ktoś mówi o Tobie coś złego to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego.”

KDTroll.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 29.94 KB


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-09-2015, 15:15    Odpowiedz z cytatem

DPA: "Zug-Direktverbindung Dresden-Breslau wird wiederbelebt

Potsdam/Dresden (dpa) - Zwischen ‪Dresden‬ und ‪Breslau‬ soll es ab Dezember wieder eine direkte Zugverbindung geben - dreimal täglich.

http://www.welt.de/regionales/berlin/article146283724/Zug-Direktverbindung-Dresden-Breslau-wird-wiederbelebt.html

http://www.focus.de/regional/sachsen/bahn-zug-direktverbindung-dresden-breslau-wird-wiederbelebt_id_4941219.html

http://www.freiepresse.de/NACHRICHTEN/SACHSEN/Zug-Direktverbindung-Dresden-Breslau-wird-wiederbelebt-artikel9299749.php

---

Z powyższej depeszy wynika, że od grudnia br. zostaną wznowione połączenia Wrocław - Drezno. Piszą o tym niemieckie media.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.


Ostatnio zmieniony przez Beatrycze dnia 11-09-2015, 15:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 11-09-2015, 15:46    Odpowiedz z cytatem

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezes-PKP-Od-grudnia-z-Warszawy-do-Berlina-ponizej-pieciu-godzin-3406977.html

Strona niemiecka podkreśliła, że jej celem jest przywrócenie w przyszłości kursowania pociągu "Wawel" z Berlina do Krakowa. Od grudnia br. pasażerowie udający się z Drezna do Wrocławia będą mogli przesiadać się bezpośrednio na dworcu w Goerlitz, bez konieczności przechodzenia na stację po polskiej stronie. Jedna ze spółek DB rozważa ponadto możliwość uruchomienia połączenia Berlin-Toruń.

Ponadto:

Uczestnicy spotkania zapowiedzieli ponadto uruchomienie w okresie od maja do września 2016 roku specjalnego połączenia Berlin-Wrocław w związku z pełnieniem przez stolicę Dolnego Śląska funkcji Europejskiej Stolicy Kultury. Bilet na tej trasie ma kosztować tylko 19 euro, co będzie możliwe dzięki dotacji w wysokości 100 tys. euro z budżetu Brandenburgii i Berlina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-09-2015, 15:49    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Z powyższej depeszy wynika, że od grudnia br. zostaną wznowione połączenia Wrocław - Drezno. Piszą o tym niemieckie media.

Tłumaczenie depeszy DPA z niemieckiego na polski:

Od grudnia mają powrócić trzy pary bezpośrednich połączeń kolejowych Drezno – ‪Wrocław‬. W tej kwestii porozumieli się szefowie spółek kolejowych oraz przedstawiciele ministerstw infrastruktury obu krajów na niemiecko-polskim szczycie kolejowym w piątek w Poczdamie. Z polskiej strony mają pociągi w przyszłości mieć możliwość zatrzymywania się na stacji Görlitz, dzięki czemu będą możliwe bezpośrednie przesiadki w wielu kierunkach. Ponadto linia ‪Berlin‬ – Szczecin do roku 2020 ma być dwutorowa oraz zelektryfikowana. Dzięki czemu czas przejazdu z dwóch godzin skróci się do 80 minut, powiedział szef niemieckiej kolei Rüdiger Grube.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2015, 16:52   

A wiadomo w jakiej kategorii i pod banderą jakiego przewoźnika te pociągi będą na terenie Polski?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl