Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Karty zapisu (raporty) - zmusznaia do falszowania
Autor Wiadomość

Mystasia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: w woj. wielkopolskim

PostWysłany: 19-02-2015, 17:09   Karty zapisu (raporty) - zmusznaia do falszowania Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo mam "mały" problem i potrzebuję rady i pomocy, a także informacji. Sprawa dotyczy KART ZAPISU czyli potocznie RAPORTÓW. Otóż w mojej sekcji zmusza się pracowników do tego, aby pod koniec miesiąca karty pisać z 2 czy 3 dniowym wyprzedzeniem. Tłumaczy się to tym, że trzeba to wysłać żeby wypłaty były itd. Takie pisanie "do przodu" jest bardzo delikatnie mówiąc uciążliwe gdyż nigdy nie wiadomo co będzie jutro. Pracuję jako automatyk więc różnie może być np. usterka, różnie też bywa z jazdą samochodem, czasem w ogóle, czasem godzina, dwie, a może także się zdarzyć wypadek w pracy.Nie bardzo da się przewidzieć co będzie jutro, a co za 2 czy 3 dni. I co wtedy ? Raport już oddany i wysłany, więc jak to zgłosić? W związku tym, że takie pisanie do przodu jest moim zdaniem zmuszaniem do fałszowania dokumentacji chciałem prosić o pomoc i kilka informacji.
Po pierwsze czy u Was też tak jest? Po drugie co dokładnie mówią przepisy, do kiedy raporty mają być napisane i oddane do biura. Przepisy, instrukcje ciągle się zmieniają i już człowiek się gubi w tym wszystkim.
Po trzecie gdzie to głosić ? Do UTK, Prokuratury, PIP ? Jak Wy to widzicie i jak byście rozwiązali ten problem ? Ja wiem, że rapoty są ważne i od tego wypłata zależy i powinny być jak najszybciej oddane, ale jeśli dzisiaj dzwoni do mnie kadrowa i naczelnik i mówią żebym 25 lutego oddał raporty już do końca miesiąca, bo Ona na urlop idzie to trochę to przegięcie. Tak jest co miesiąc, albo ona czasu nie ma, albo dużo roboty, albo jeszcze jakieś wymówki. Najlepiej to by było jakby 1 dnia miesiąca już na cały miesiąc jej oddać raporty żeby potem mogła cały miesiąc nic nie robić.
Napiszcie co robić i jak Wy to widzicie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 19-02-2015, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Składać raporty w terminie, tak jak kończysz prace. Nic na przód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 19-02-2015, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Nam kiedyś naczelnik wciskał kit, że w razie burzy on weźmie ogień na siebie. Oczywiście to blef, zawsze dupą odpowiada osoba najniżej. Ja oddaję karty zapisu zgodnie z prawem - po zakończonej pracy, a telefon czasami aż czerwony. Kadrowa na mnie wściekła i się do mnie nie odzywa, ale ja jej nic nie poradzę. Nie będę ryzykował, zwłaszcza że UTK krąży ostatnio coraz częściej i łapie na torach i żąda okazania karty zapisu.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michu77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2012

PostWysłany: 19-02-2015, 19:17    Odpowiedz z cytatem

w tk telekom i spółkach córkach/wnuczkach/ i prawnuczkach jest to normalka i na porządku dziennym:) a jak wypadną nadgodziny w ostatni dzień... ech, albo urlop na rządanie?? Śmiech na szczęście ja nie muszę tego wypisywać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 21-02-2015, 06:25    Odpowiedz z cytatem

michu77 napisał/a:
w tk telekom i spółkach córkach/wnuczkach/ i prawnuczkach jest to normalka i na porządku dziennym:) a jak wypadną nadgodziny w ostatni dzień... ech, albo urlop na rządanie?? Śmiech na szczęście ja nie muszę tego wypisywać


ndst
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mystasia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: w woj. wielkopolskim

PostWysłany: 22-02-2015, 09:41    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, ze pod koniec każdego miesiąca trzeba się przygotować na awanturę, bo nic nie da się z tym zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl