Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce
Autor Wiadomość

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 13-02-2016, 16:37   IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce Odpowiedz z cytatem

Miesiąc realizacji: najprawdopodobniej lipiec 2016

Skład: SM42 + 2xBmnopux (piętrus) lub Bmnopux i Bh + Gags (wagon kryty, używany m.in. do przewozu wojska) + platforma Sgs

Trasa: Poznań Główny -> Kiekrz -> Poznań Piątkowo -> Poznań Franowo -> Poznań Starołęka -> Luboń k/Poznania -> Wolsztyn -> Leszno -> Jarocin -> Gniezno -> Sława Wlkp -> Wągrowiec -> Rogoźno Wlkp -> Poznań Główny

Większość przejazdu jest zorganizowana po liniach nieczynnych w ruchu pasażerskim, w tym kolejowa obwodnica Poznania. Dodatkowo, zaplanowane jest staczanie składu po nieczynnych na codzień, malownicznych bocznicach, w tym kilkukilometrowy odcinek normalnotorowej linii Średzkiej Kolei Powiatowej (Poznań Kobylepole -> Franowo) obecnie eksploatowany jako bocznica zakładowa.

Składka na pokrycie kosztów: 280 - 400 zł

Do tematu zostały załączone mapki trasy.

Osoby wstępnie zainteresowane proszę o kontakt na adres e-mail przejazdspecjalny@gmail.com

trasapwk.png
Plik ściągnięto 342 raz(y) 30.52 KB

trasa1.png
Plik ściągnięto 304 raz(y) 73.55 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-02-2016, 23:42   

A możesz wytłumaczyć te "strzałki" na mapkach? Bo jakoś nie kumam.
Powrót do góry

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 14-02-2016, 05:31    Odpowiedz z cytatem

Kierunek jazdy pociągu - trasa jest pętelką i bez strzałek niezbyt widać (tylko numerki) w którą stronę pojedzie pociąg.

[ Dodano: 14-02-2016, 22:09 ]
Zapraszam na oficjalną stronę przejazdu specjalnego TOWosem po Wielkopolsce - http://towosempowielkopolsce.pl

[ Dodano: 16-02-2016, 07:18 ]
Poważnie rozważam rozdzielenie imprezy na dwa dni, koszt obydwu dni w sumie wyszedłby podobnie do obecnych kosztów, w takim wypadku w Poznaniu "zaliczymy" jeszcze więcej bocznic. Tak więc jeżeli impreza wydaje się za długa zapraszam do zgłaszania uczestnictwa z dopiskiem że interesuje impreza dwudniowa, jeżeli będzie dużo osób zgłaszających z takim dopiskiem impreza zostanie podzielona na dwa dni.

[ Dodano: 20-02-2016, 17:17 ]
Żeby nie było że próbuję organizować imprezę tylko sprzed komputera (co wiele osób mi zarzucało), zamieszczam zdjęcia z dzisiejszego obchodu bocznicy od Malty Decor do samego Franowa. Tor w wielu miejscach wygląda lepiej niż na nie jeden czynnej linii, kawałkami jest zarośnięty ale tylko "miękkimi" roślinami - mech, krzewiki na wysokość kolana. Trzy konary zostały przeze mnie przy okazji usunięte przez co nie ma już żadnych przeszkód - nie będzie problemu z przejazdem. Zaciekawiły mnie wyszlifowane główki szyn na odcinku Franowo -> rozjazd -> odcinek na zmianę kierunku -> Kompania Piwowarska - wygląda że KP czasem zamawia do siebie jakiś pociąg.

LINK: https://drive.google.com/folderview?id=0B6Bbhtwy8ahiLUNZZ25fS01hSTg&usp=sharing

Przypominam, że dla "zaliczaków" jest to odcinek szczególnie ciekawy, bo dawniej była to linia Średzkiej Kolei Powiatowej z Kobylegopola do Poznania Wschodu przez Poznań Maltę. Odcinek który się zachował, do Malty Decor jest dość długi, dawniej tor przecinał nawet trasę Kórnicką ("szybki" tramwaj) na zasadzie posterunku osłonnego z semaforem z każdej strony, w tym od strony tramwaju, niestety po tym nie ma już nawet śladów podkładów. Na stacji Poznań Kobylepole odbywała się przesiadka z toru wąskiego na normalny. Okolicznych mieszkańców, od lat walczących o wydłużenie linii tramwajowej może zdziwić SAxxx na bocznicy pod ich oknami, a trasa jest też bardzo klimatyczna - gdzieniegdzie są stare budynki, w tym jeden stary ceglany spichlerz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 02-05-2016, 10:10    Odpowiedz z cytatem

Ja się zapytam jak tam przygotowania do imprezy idą? Bo strona podaje że przełom czerwca i lipca ma być

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 02-05-2016, 11:35    Odpowiedz z cytatem

Ja się obawiam że nijak, tylko koledze wstyd się przyznać, że jednak ci co od początku mówili że jest to raczej niewykonalne mieli rację.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 04-05-2016, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Ja czekam na oficjalne info, żeby znowu nie byłem "że się czepiam"

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl