Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Kuszetka po renowacji - masakra
Autor Wiadomość

Qbk Płeć:Mężczyzna
Nowy

PostWysłany: 17-08-2016, 22:53   Kuszetka po renowacji - masakra Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Chciałbym przedstawić swoją opinię po niedawnej podróży na trasie Gdynia - Kraków, mianowicie po raz pierwszy dane mi było podróżować nową kuszetką PKP Intercity. Uderzyło mnie od razu, że kuszetki starego typu było o wiele szersze i mimo swojego PRL-owskiego wyglądu przez to wiele wygodniejsze. Można było spokojnie wyspać się stawiając koło siebie np. walizkę, a teraz bez komentarza...

Mama wrażenie, że PKP Intercity pomimo prób udogodnień więcej tu szkodzi, ja ważę 70kg, ale ktoś przy większych gabarytach... Hmm

Podobnie dziwią mnie pociągi typu Dart - Flirt. Niby ta nowoczesność, ale uważam, że są to składy na trasy typu Warszawa - Łódź, Warszawa - Poznań, a nie Gdynia - Katowice.

Czy ktoś z forumowiczów na podobne odczucia?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aga M. Płeć:Kobieta
Użytkownik

PostWysłany: 18-08-2016, 13:32   Re: Kuszetka po renowacji - masakra Odpowiedz z cytatem

Parę dni temu jechałam Flirtem (chyba) na trasie Kraków-Szczecin (Barbakan). Miałam miejsce w tej "mniejszej połowie" wagonu 6. Czułam się tam klaustrofobicznie, jakoś ciasno mi było. A ze względu na swój wzrost i miejscówce przy oknie, to parę razy zarobiłam w głowę przy wstawaniu - zaliczyłam półkę bagażową. A i półka bagażowa jakaś niezbyt wysoka, zbyt duże walizki ciężko się tam mieszczą. Przejście wzdłuż wagonu między siedzeniami jakieś wąskie mi się wydało. Wagon był dla mojego oka nie za wysoki i nie za szeroki Smile
A jeszcze parę dni wcześniej jechałam w wagonie bezprzedziałowym na Kraków w Koziołkach i Mehoferze. Przestrzeń dookoła i wygodniejsze fotele..
Na krótką trasę Dart, Flirt - ok, ale dłuższa to już chyba tylko z konieczności i tylko dla niezbyt wyrośniętych ludzi Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik

PostWysłany: 19-08-2016, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Kuszetką jechałam jakieś 2-3 lata temu i nigdy więcej! 6 OSÓB W PRZEDZIALE! Na dodatek bez żadnego podziału na płeć, akurat trafiłam na 3 facetów i 2 babki... następnym razem wybrałam sypialny i nie żałuję, wolę dopłacić więcej i miałam nieprowównywalne warunki, przedział Double przedział damski, normalne łóżko, normalne warunki prawie jak hotelowe, poczęstunek w szafce, pościel czysta, zestaw łazienkowy (mały ręcznik, mydełko) naprawdę polecam dopłacić więcej i jechać jak człowiek a nie jak śledź wśród wieśniaków.
Powrót do góry

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 19-08-2016, 11:54    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:
polecam dopłacić więcej i jechać jak człowiek a nie jak śledź wśród wieśniaków.
Są specjalne przedziały dla takich z herbami od co najmniej 3 pokoleń. Polecam, nie będziesz musiała oglądać tego wiejskiego chamstwa.
Powrót do góry

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 19-08-2016, 15:33    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:
Kuszetką jechałam jakieś 2-3 lata temu i nigdy więcej! 6 OSÓB W PRZEDZIALE! Na dodatek bez żadnego podziału na płeć, akurat trafiłam na 3 facetów i 2 babki... następnym razem wybrałam sypialny i nie żałuję, wolę dopłacić więcej i miałam nieprowównywalne warunki, przedział Double przedział damski, normalne łóżko, normalne warunki prawie jak hotelowe, poczęstunek w szafce, pościel czysta, zestaw łazienkowy (mały ręcznik, mydełko) naprawdę polecam dopłacić więcej i jechać jak człowiek a nie jak śledź wśród wieśniaków.

Czemu uważasz, że ludzie jeżdżący kuszetkami to wieśniacy ? Shocked

A odnośnie tych zmodernizowanych kuszet. Dla mnie to nieporozumienie. Raz się przejechałem i nigdy więcej, wolę jechać na siedząco.

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik

PostWysłany: 20-08-2016, 19:48    Odpowiedz z cytatem

Panowie spokojnie, trochę luzu, na żartach się nie znacie?
Widocznie ja cenię komfort a nie jakieś chlewiki.
Powrót do góry

wlodek1956 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 23-08-2016, 18:39   Re: Kuszetka po renowacji - masakra Odpowiedz z cytatem

Aga M. napisał/a:
Parę dni temu jechałam Flirtem (chyba) na trasie Kraków-Szczecin (Barbakan). Miałam miejsce w tej "mniejszej połowie" wagonu 6. Czułam się tam klaustrofobicznie, jakoś ciasno mi było. A ze względu na swój wzrost i miejscówce przy oknie, to parę razy zarobiłam w głowę przy wstawaniu - zaliczyłam półkę bagażową. A i półka bagażowa jakaś niezbyt wysoka, zbyt duże walizki ciężko się tam mieszczą. Przejście wzdłuż wagonu między siedzeniami jakieś wąskie mi się wydało. Wagon był dla mojego oka nie za wysoki i nie za szeroki Smile
A jeszcze parę dni wcześniej jechałam w wagonie bezprzedziałowym na Kraków w Koziołkach i Mehoferze. Przestrzeń dookoła i wygodniejsze fotele..
Na krótką trasę Dart, Flirt - ok, ale dłuższa to już chyba tylko z konieczności i tylko dla niezbyt wyrośniętych ludzi Smile
Pozdrawiam

Witam, owszem i dodam od siebie , że całe zamieszanie wokół modernizacji wagonów to jakaś paranoja stare wagony wygodne z otwieranymi oknami choć pomimo to bywały z klimatyzacją szerokimi kanapami a te... jak by ktoś projektował ze złością pod hasłem " ja i tak tym nie będę jeździł " właśnie wczoraj wróciłem z Krakowa Mehofferem siedzenia wygląd i owszem a le diabelnie twarde a okna ... ludzie to trzeba umyć i tu apel do PKP IC przez 50 lat na Wrocławskim dworcu i innych a ściślej wagonowni funkcjonowała spółdzielnia która myła z zewnątrz i wewnątrz pudła wagonów obecnie jak widzę te brygady specjalne wsiadające w peronach do IC Premium to mnie diabli biorą a pozostałe to co a i tak wczoraj czekając w Krakowie na mój pociąg podstawili IC Premium do Kołobrzegu gratuluję czystości okna zasmarkane brudem z przed miesiąca - puenta jak zamykacie okna to je chociaż myjcie i to prze każdym wyjazdem ze stacji początkowej ... ale szkoda nerwów.
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu