Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Prom Holandia-Anglia StL (Stena Line BV)
Autor Wiadomość

kleksograf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2007

PostWysłany: 04-07-2007, 11:49   Prom Holandia-Anglia StL (Stena Line BV) Odpowiedz z cytatem

Witam jako nowy członek forum kolejowego

W tamtym roku płynąłem promem z Hoek Van Holland koło Rotterdamu do brytyjskiego Harwich, na podstawie biletu FIP.
Na bilecie jest napisane, że opłata portowa musi być poniesiona (Port tax must be paid)
Otóż z tego polecenia wywiązali się Angole i wzięli ode mnie z tego co pamiętam 6 funtów. Holendrzy natomiast, w pierwszą stronę zawołali ode mnie ponad 30 euro - zatkało mnie bo spodziewałem się znacznie mniejszej opłaty z inforamcji jakie dostałem przd wyjazdem.
Całość zawierała, poza opłatą portową, jeszcze jakieś 3 dodatkowe, które spowodowały tak wysoką cenę (nie wiem gdzie mam dokument więc nie pamięam co to za opłaty).

Kiedy w drodze powrotnej chciałem wyjaśnić tą sprawę w biurze obsług Stena Linei, porównując oba dokumenty (brytyjski z holenderskim), Panii, która ze mną rozmawiała powiedziała, że w Anglii miałem poprostu szczęście, że nie policzyli pozostałych.

Czy ktoś płyną tym promem? Wybieram się znów w tym roku i chcę wiedzieć czy mam podstawy do żądania poniesienia opłaty portowej tylko i wyłącznie.

...a może korzystniej jest jechać eurostarem z Brukseli? Jak wyglądają koszta z kartą zniżek FIP?

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez kleksograf dnia 04-07-2007, 13:43, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 04-07-2007, 16:33    Odpowiedz z cytatem

Te 30 Euro to cena którą zapłaciłbyś bez użycia biletu FIP.
link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kleksograf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2007

PostWysłany: 04-07-2007, 18:54    Odpowiedz z cytatem

dan, koszta z serwisu, który podałeś dotyczą statków Stena Britannica i Stena Hollandica - to wielkie statki, z których jeden płynie ponad 5h, a drugi, nocny od 22 do 6 rano. Cena 30euro to cena wstępna, a do tego należy doliczyć jeszcze wymaganą rezerwację miejsca (najtaniej 53euro).

Ja płynąłem katamaranem Stena Discovery, który pokonywał tą trasę w niecałe 4h - był znacznie mniejszy i mniej luksusowy. Płaciło się mniej, siadało się przy piwku lub szło do kina, który był na pokładzie.
Tu są rozpisane:
link

Niestety nie mogę teraz sprawdzić normalnej ceny tego katamaranu, ponieważ na stronie
http://www.stenaline.ferries.org/ widnieje informacja
The Stena HSS Discovery will leave the route on 8 January 2007 and from then on Stena. System też nie dopuszcza rezerwacji tych rejsów także rzeczywiście je usunęli.
Czyli pozostał tylko ten 2 drogie statki... dobrze dowiedzieć się takich rzeczy przy okazji - trzeba będzie chyba poszukać innej drogi przeprawy kanału bo nie sądzę aby ten statek był tani.

Jeśli ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami na ten temat to bardzo proszę.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 20-06-2008, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Witam. Chcę płynąć promem z Anglii do Holandii (druga połowa lipca). Wie ktoś może czy trzeba wcześniej rezerwować rejs? Jeśli tak to gdzie? A jeśli nie, to ma ktoś może jakieś praktyczne rady? Z tego co wyczytałem opłata portowa w tym roku w Anglii wynosi 5 funtów.

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

veinte Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2006

PostWysłany: 01-07-2008, 13:30    Odpowiedz z cytatem

W zeszlym roku kupilem bilet na polaczenie kolejowe z Londynu do dowolnej stacji w Holandii za 29 GBP Smile
Jechalo sie pociagiem do Harwich Port, stamtad promem dziennym (dlatego taki tani bilet) a pozniej z Hoek van Holland pociagiem NS do wybranej stacji (ja na drugi koniec Holandii). Podroz bardzo dluga, bo 6h prom, 2-3h pociag w UK i 4h pociag w NL. Ale tanio i ciekawie Smile

Byla to jakas promocja stala na stronach kolei angielskich i Stena Lines Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 03-07-2008, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Witam. Ale czy kupując bilet na połączenie promowe musiałeś określić dokładną datę wypłynięcia?

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

veinte Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2006

PostWysłany: 08-07-2008, 09:25    Odpowiedz z cytatem

No tak. Bilet byl taki tani, gdyz byl wykupiony z wyprzedzeniem i na konkretny dzien (data) i konkretny (dzienny) prom.
Cos za cos. Placisz malo, nie masz mozliwosci zmian. Placisz duzo, masz bilety open. Te dwie wersje albo sa dobre dla pasazera albo dla przewoznika. Ty decydujesz co chcesz i ile jestes w stanie zaplacic za usluge. Niestety w Polsce jeszcze tak dobrze nie bywa...

Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 08-07-2008, 22:34    Odpowiedz z cytatem

darekw21 napisał/a:
Witam. Chcę płynąć promem z Anglii do Holandii (druga połowa lipca). Wie ktoś może czy trzeba wcześniej rezerwować rejs? Jeśli tak to gdzie? A jeśli nie, to ma ktoś może jakieś praktyczne rady? Z tego co wyczytałem opłata portowa w tym roku w Anglii wynosi 5 funtów.

Pozdrawiam
Darek


Tu jest dział FIP INFO. Nie wiem na jaki bilet będziesz jechał, jeśli chcesz na FIP to niestety nie będzie to możliwe. P&O Ferries Limited, który uczestniczył w zrzeszeniu FIP i wydawał dwa kupony na bezpłatny rejs, niestety wystąpił z zrzeszenia FIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 09-07-2008, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że będę miał bilet FIPa. Wydawało mi się że tę trasę obsługuje Stena Line i ona nadal jest w zrzeszeniu FIP...

Pozdrawiam
Darek

[ Dodano: 22-07-2008, 22:53 ]
Witam. Plynalem dziennym promem z Harwich do Hoek van Holland. W GB faktycznie pobrano ode mnie tylko 5 funtow oplaty portowej. Rezerwacja niekonieczna, obsluga mowila ze zasadniczo nie ma tloku, ewentualnie tuz przed lub po swietach. Na promie mozna wziac sobie kabine ktora kosztuje 19 euro (1 osobowa kabina z lazienka bez okna).

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gregor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2008

PostWysłany: 29-09-2008, 10:12    Odpowiedz z cytatem

darekw21, Witam! Mam pytanie odnośnie promu z Harwich do Hoek van Holland to był ten większy i droższy prom,koniecznie trzeba brac kabine czy są darmowe miejsca siedzące na promie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 30-09-2008, 00:04    Odpowiedz z cytatem

gregor, jeśli chodzi o wielkość to wydaje mi się że Stena Hollandica i Stena Brittanica są takiej samej wielkości... ale mogę też się mylić. Jeśli chodzi o rejsy to w dzień nie ma obowiązku wynajmowania kabin. Możesz sobie posiedzieć na pokładzie zewnętrznym lub w restauracji... W rejsach nocnych jest niestety obowiązek wykupienia kabin i dodatkowo kabiny te są nawet dwa razy droższe niż te na rejsy dzienne.

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-03-2009, 12:10    Odpowiedz z cytatem

Dziś napisałem mejla do Stena Line BV i zapytałem się, czy honorują bilety FIP, na podróż z Hoek van Holland do Harwich.
Dostałem odpowiedź, że darmowe bilety FIP są wciąż ważne i że należy zrobić rezerwację np przez mejla. Płaci się tylko opłaty portowe, a w przypadku braku darmowego biletu FIP - pełną cenę (na podróż dzienną, na stronie przewoźnika jest to 33e).
Pisałem pod ten adres mejlowy: info.nl@stenaline.com

Pod koniec marca zamierzam się wybrać w krótką, tygodniową wyprawę do Holandii i Wielkiej Brytanii, więc sprawdzę te informacje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-03-2009, 15:46    Odpowiedz z cytatem

Stena Line, zarówno Stena Hollandica i Stena Britanica wciąż są w zrzeszeniu FIP. 25 marca płynałem na trasie Harwich - Hoek van Holland w nocy. Statek odpływa o 23:45, można wchodzić już od godziny 21:00.
Rezerwację zrobiłem przed wejściem na prom, w kasie przewoźnika (wcześniej miałem zrobiona na później, ale ją anulowałem), żadnych problemów z tłokiem, statek ogromny, bardzo dużo kabin. Może przed swiętami byłby problem z miejsce, ale teraz był duży luz.
Pracownik odrywa jeden kupon, płaci się 5 funtów opłaty portowej. Cena za kabinę jednoosobową to 22 funty. Robiąc rezerwację w Holandii, opłaty portowe są 12euro, niezależnie w którą stronę się płynie, cena kabiny jednoosobowej to 28euro, więc opłaca się płacić w Anglii, funt teraz prawie tyle co euro...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl