Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Bilet strefowy w aglomeracji śląskiej, od kiedy?
Autor Wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 15-09-2008, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Taaa... Jak chciałem bilet na strefę A w Gliwicach to było tak:
- Poproszę bilet na strefę A.
- Od której godziny?
- No od tej od której jedzie najbliższy pociag do Bytomia... Chyba 48 po...
- Do Bytomia? A to całkiem inne bilety są...

I juz anulowała operację i chciała mi sprzedać bilet do Bytomia. Ale się wybroniłem, że ja chcę do TG przez bytom i, że chcę ten strefowy... Żaden inny. Już mi godzina zwisałą Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-09-2008, 18:30   

Dwa razy zdażyło mi się skorzystać z biletu strefowego. Za każdym razem kupowałem go w Bytomiu i nigdy nie było problemu z jego wydaniem. Mądzi ludzie tutaj pracują... Wink
Powrót do góry

mike_sc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2008

PostWysłany: 30-09-2008, 03:17    Odpowiedz z cytatem

Jedna wielka lipa z tymi biletami strefowymi. Miesięczny odcinkowy na trasie Sosnowiec-Gliwice kosztuje 169 zł, a "promocyjny" strefowy jest o dokładnie złotówkę droższy.
A podobno hasło brzmi "Kupując strefówki oszczędzasz złotówki". W tym wypadku to nie bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 30-09-2008, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Jak raz na jakiś czas bedziesz chciał sobie pojechać do Tych czy Tarnowskich Gór to wtedy ci się to może zwrócić Wink Odcinkowy masz tylko na jedną trasę a strefowym możesz jeździć gdzie chcesz - co kto lubi.

// Nie cytujemy wypowiedzi przedmówcy! @mk1992
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Klrzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2008

PostWysłany: 30-09-2008, 14:01    Odpowiedz z cytatem

mike_sc napisał/a:
Jedna wielka lipa z tymi biletami strefowymi. Miesięczny odcinkowy na trasie Sosnowiec-Gliwice kosztuje 169 zł, a "promocyjny" strefowy jest o dokładnie złotówkę droższy.
A podobno hasło brzmi "Kupując strefówki oszczędzasz złotówki". W tym wypadku to nie bardzo.

Nie wielka lipa, bo bilet z Będzina i Dąbrowy jest już sporo tańszy, a że PKP PR nie obniżyło ceny jeszcze bardziej..szkoda.
Jak pisze Adas można pojechać ten w innej relacji wiec zawsze można zaoszczędzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2008

PostWysłany: 01-10-2008, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Niestety z mojego punktu widzenia to lipa. Bo wszędzie trąbią, że wielka obniżka cen biletów. Tylko Sosnowca akurat ona nie dotyczy. Może i bilet strefowy byłby opłacalny, gdyby dodali do niego przewóz roweru gratis. A tak to nie miałbym nawet jak i kiedy wykorzystać gratisa.

Relacja Katowice-Gliwice - miesięczny strefowy stanowi 67,1% ceny miesięcznego odcinkowego
Relacja Sosnowiec-Gliwice - miesięczny strefowy stanowi 100,7% ceny miesięcznego odcinkowego.
Takie są fakty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-10-2008, 23:03   

Poważnie tak jest? Z Sosnowca do Gliwic wychodzi drożej na miesięcznym strefowym niż na miesięcznym odcinkowym?
Powrót do góry

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 01-10-2008, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Pododnie jest na trasie z Rudy do Świętochłowic (czy batorego). Ale tutaj sie chyba nic innego zrobić nie da jak informować, że można zwykłem odcinkowe bilety kupować...

// Nie cytujemy wypowiedzi przedmówcy! Post zmoderowany. @mk1992
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-10-2008, 17:38   

Niestety dzisiaj spotkałem się z sytuacją, że konduktor nie miał pojęcia o biletach strefowych. Musiałem tłumaczyć, jak ma wypisać bilet jednemu pasażerowi, bo Pan konduktor zupełnie nie znał zasad, na jakich funkcjonuje bilet strefowy. Spisałem sobie numer służbowy delikwenta i napiszę pismo do PKP PR w tej sprawie. Więcej informacji na ten temat wkrótce w dziale "Skargi i wnioski".
Powrót do góry

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 13-10-2008, 11:42    Odpowiedz z cytatem

Znowu zaczynasz? Very Happy Eeeh... Rolling Eyes

EOT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-10-2008, 13:04   

Nie zaczynam. Po prostu kierownik pociągu nie był w stanie wypisać pasażerowi biletu strefowego. Więc dlaczego mam nie zaczynać? Bo powiedziałem coś złego na konduktora? Wybacz, ale gość, który nie ma pojęcia o biletach strefowych chyba nie powinien być kierownikiem pociągu.
Powrót do góry

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 13-10-2008, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21 masz rację, że napiszesz na kierownika skargę. Powinniśmy piętnować takie zachowania na Forum. Co z niego za kierownik? Bilety strefowe w aglomeracji katowickiej pojawiły się 1 września. Minęło już półtorej miesiąca,a pan kierownik jeszcze niedoinformowany? Po prostu żenujące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 13-10-2008, 14:40    Odpowiedz z cytatem

A to piszcie, ale wcześniej pomyślcie też może, czemu nie umiał tego biletu wypisać? Może by ma długim urlopie i ominęlo go info o takich biletach, może pierwszy raz przyszło mu takowy wypisać, to wiadomo, że czasem, przy różnych ofertach, ulgach, biletach kombinowanych mógł nie byćpewny, jak takowy bilet wypisać, zeby był dobry, pamiętajcie, że konduktor/kierpoć a także rewizor za swoje bilety, wezwania i sposób ich wystawienia odpowiada swoim majątkiem! Coś zrobi źle, dostanie po premii albo będzie musiał ze swojej kasy zapłacić!

A może to spółka nie przeszkoliła odpowiednio swoich pracowników, co nie jest rzadkością? Coś musiało być przyczyną tego, żę nie wiedział jak taki bilet wypisać i niekoniecznie musi to być jego wina!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-10-2008, 14:58   

Dave, z całym szacunkiem, ale głupoty gadasz. Smile Niedługo opiszę całe zdarzenie, więc wtedy poproszę Cię o komentarz. Nie staraj się za wszelką cenę usprawiedliwiać niekompetencji kierownika pociągu. Ciekawe, czy gdybyś poszedł do lekarz, a doktor by Ci powiedział, że właściwie to on nie wie co Ci jest, bo był na długim urlopie, a poza tym na studiach go tego nie uczyli.... i co wtedy? Też byś usprawiedliwiał lekarza? Albo gdybyś poszedł kupować telefon komórkowy do salonu, zapytałbyś sprzedawcę o radę, a ten by powiedział, że nie wie, bo nie było szkolenia, bo pierwszy raz ktoś mu zadaje takie pytanie itd. Przypuszczam, że nie byłbyś zadowolony z niekompetencji takiej osoby. Ale proszę o cierpliwość, jutro będzie szczegółowy opis zdarzenia.

[ Dodano: 14-10-2008, 21:46 ]
Proszę jeszcze o cierpliwość. Nadmiar pracy niestety. Ale obietnicy dotrzymam. Smile

[ Dodano: 16-10-2008, 15:02 ]
Zgodnie z obietnicą: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5488
Ewentualne komentarze poproszę zamieszczać tam, jako, że bardziej podpada to pod kategorię "Skargi i wnioski".
Powrót do góry

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 02-12-2008, 10:52    Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu wysłałem mejla do urzędu w Miasteczku Ślaskim aby zaproponował PKP powiekszenie strefy A właśnie o Miasteczko. Dziś otrzymałem odpowiedź, którą zacytuję.
Cytat:
W odpowiedzi na Pańskiego e - maila z dnia 4 listopada 2008 r. uprzejmie informuję, że tut. Urząd przeprowadził wstępną rozmowę telefoniczną z Działem Marketingu PKP Śląskim Zakładem Przewozów Regionalnych w sprawie przesunięcia granicy strefy biletowej–A o stację w Miasteczku Śląskim.

W związku z powyższym zgodnie z sugestią PKP wysłaliśmy pismo z prośbą o przesunięcie granicy przedmiotowej strefy biletowej. W odrębnym piśmie tut. Urząd poinformuje Pana o ustosunkowaniu się PKP Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych do naszego wniosku w w/w sprawie.

Zastępca Burmistrza
Zdzisław Franus

Pozytywne, co nie? Ciekawe czy coś z tego wyjdzie...

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl