Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Osobowe z przedziałem 1 klasy
Autor Wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-08-2009, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Ja dorzucę jeszcze coś. Otóż jak pisałem w poniedziałek jechałem ezt ED72 (zdaje się 020) w pierwszej klasie, to dziś znowu tak samo, ale ED72-019. Ło matko, tylko nie to. EU07 + bonanzy biją toto o kilka długości. Przy ruszaniu i hamowaniu tak szarpie jakby mu na rzyć coś najechało. Przy dużej (jak na ezt prędkości, nicałe 90km/h, PIĘTROWY JECHAŁ SZYBCIEJ, CISZEJ I RÓWNIEJ!!!) i przy hamowaniu tak to rzuca na boki że się wszystko ze stolików obala. A do tego hałas że nie mogę usłyszeć co mówią metr ode mnie. Żałuję jak cholera tych składów wagonowych co je nam zabrali w grudniu Crying or Very sad
Już wolę stary dobry czerwony skaj (nie w EN57 i 71 oczywiście) lub nawet Bohuny i do tego jakąś EU07/ET22.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 03-08-2009, 12:43    Odpowiedz z cytatem

He he nie zazdroszczę. skład wygląda jakby miał się rozlecieć. A co do skajów, dobre tylko czasem 1 wada w upalne dni przepacające. Gdzie się podziały czerwone plastiki:D. A co do 1 klasy osobowe , które utraciły 1 klasę to Jaworzyna, janosik, Kasprowy, oraz Moscicki.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04-08-2009, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Faktem jest, że w 1 klasie ED72 fotele są wygodne, chyba jedne z najlepszych na PKP (nie licząc IC). Ale jak widzę taką kulturę jazdy to mi się od razu podróży odechciewa. Ta jedynka to było oczywiście jako dwójka. Ale jakby kierownik chciał kogoś wyprosić (ja miałem bilet turystyczny więc mogłem 1 klasą jechać) to bym go chyba wyśmiał, że wiozą ludzi klasą.... nie wiem do czego można przyrównać, a każą płacić jak za 1. Już chyba kibel z plastikami ale jeżdżący jak trzeba byłby lepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-08-2009, 11:00    Odpowiedz z cytatem

Ale czasem uda się wsiąść do 1 klasy z biletem na 2. Jeśli przez pomyłkę puszczą skłąd złożony z 1 i 2 klasy a w rozkładzie powinna jechać tylko 2. Parę razy miałem taki farcik, że na miejsce 5030 przyjechał skład regio+. Ale teraz problemów nie ma bo masowo 1 klasę polikwidowali. Pewnie na IR potrzebują 1 klasy.
A stan 1 klasy czasem jest gorszy niż 2Very Happy

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 05-08-2009, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Jedynkę ścięto jeszcze na Motławie i Łynie, a z Kasprowym to różnie bywa bo ma obiegi pomieszane z IRem i często jeździ na ED72, które z Zakopca leci już jako IR do Wrocławia

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-08-2009, 19:21    Odpowiedz z cytatem

Ed 72 to fajny skłąd. W kazdym razie Zakopianka czy Kryniczanka 1 klasy powinny mieć długa podróż. Choć nie obraziłby się nikt, żeby najlepsze wagony puszczać na najdłuższe trasy.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 05-08-2009, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Ja tam jednostek nie lubię, ale fakt że ED72 to chyba z nich najlepszy. Tylko żeby były weremontowane i miały rozruch impulsowy lub chociaż oporowy ale działający jak chociaż w EU07. Układ biegowy też mi się nie podoba.

Aaaa. jeszcze jedna sprawa.
W niedzielę tak sobie patrzę na dworcu w Poznaniu, wjeżdża pociąg pospieszny. Wszystkie wagony zielone. Na pierwszym (Azdu) kartka: Wagon klasy pierwszej.
Parę minut potem SM42 przejeżdżała manewrując przez stację i ciągnęła wagon pierwszej klasy 1 (Adnu). A na drzwiach karteczka: Wagon klasa 2 Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

drverde Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2007

PostWysłany: 06-08-2009, 08:43    Odpowiedz z cytatem

no to jak wiadac jest bardzo duza logika 1 zrobic 2 a 2 zrobic 1. Pewnie nikt nie pomyslal i nie mial czasu by pozamieniac wagony. Cool

_________________
Lepiej jechać pospiesznym niż IC - mniej kosztuje a warunki takie same.
drverde
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 04-09-2009, 21:30   Czy PKP PR zlikwidowały pierwszą klasę/ Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy tutaj (w tym dziale) ale spróbuje.
Pytanko jak w temacie a pytam dlatego że jadąc pociągiem Regio Plus Dunajec można siedzieć w pierwszej klasie mając bilet na drugą. To jest jakiś wyjątek cz reguła w innych pociągach w których jedynki jeżdżą na codzień?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-09-2009, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w rozkładzie jazdy w informacji o zestawieniu pociągu figuruje "tylko 2 kl." to można jechać 1 klasą mając bilet na 2 kl., jeśli jednak w rozkładzie jest "1-2 kl." to aby jechać 1 klasą to należy już mieć bilet na 1 kl.

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-09-2009, 21:44   

Jeżeli Dunajec rozkładowo prowadzi klasę 1, to musisz mieć wykupiony bilet na tę klasę. W przeciwnym razie będziesz zmuszony dokonać dopłaty do biletu na klasę 1.

EDIT:

O, widzę że kolega @krzychu mnie wyprzedził. Smile
Powrót do góry

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 04-09-2009, 22:07    Odpowiedz z cytatem

U mnie w Lubelskim są same osobowe z dwójkami, ale jak w składzie jest jedynka to chętnie do niej wsiadam, i zauważyłem iż 90% podróźnych nie wie że można do tego przedziału wsiadać bezkarnie z biletem 2 klasy Laughing i jest pusto Smile a i kondi się nie czepiają Zg a co do sposobu jazdy: nie miałem okazji jechać słynnym ED72-019 ale EN57 lubię za to że dają o sobie znać że jadą, wbijanie w fotel przy ruszaniu Razz na rozjazdach wytrząsanie Very Happy a przy hamowaniu, wybijanie z fotela Surprised . W EN57 najlepiej się śpi przy takim masażyku Śmiech

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 04-09-2009, 23:50    Odpowiedz z cytatem

pendolino napisał/a:
ale EN57 lubię za to że dają o sobie znać że jadą, wbijanie w fotel przy ruszaniu Razz na rozjazdach wytrząsanie Very Happy a przy hamowaniu, wybijanie z fotela Surprised . W EN57 najlepiej się śpi przy takim masażyku Śmiech


Najlepiej to się śpi w EN71. bo są długie. można się na full rozprostować i są takie mięciutkie Smile A EN57 to zależy jaki egzemplarz. One są trochę mniejsze i bardziej się tłuką. Zauważyłem, że w Małopolskim coraz częściej w EN57 montują siedzenia z Edka. Np. tak jest w EN57-1050 - ostatni raz widziałem go w pociągu Wieliczka R - Oświęcim...

Natomiast niedawno w Dunajcu nie widziałem 1, ale jechał EN57, siedzenia z Edka, a w przedziale "rowerowym" z tyłu była jakaś taka klata zamykana co można spotkać w wagonach "belokomotywowych". Taka pusta to wyglądało tak jak przedział w przedziale. Nie wiem co to za nowość - a może kibel? Stałem w Płaszowie i widziałem ten skład przez szyby niestety nie pamiętam numerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 05-09-2009, 11:21    Odpowiedz z cytatem

A może ktoś miał okazję jechać EN57-1543 albo 1534? tam przy okazji siedzenia fulplastik podskakują i kołyszą na boki gdyż iż ponieważ są wiecznie rozkręcone ( te jednostki jeżdżą Białystok-Grodno, lub Kuźnica-Grodno) a oświetlenia włącza się ręcznie przez pokręcanie Smile

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-09-2009, 11:52    Odpowiedz z cytatem

bo to są stare rupiecie które jeżdżą jako pociąg przemytniczy;D ale jak już zjeżdża na Białystok bezpośrednio z Grodna wszystkie śrubeczki dookręcone przez przemytników;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl