Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Legitymacja kolejowa dla rodziny
Autor Wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 14-03-2009, 00:21    Odpowiedz z cytatem

kris napisał/a:

trzeba było nie podpisać takiego mandatu. Renoma jest znana z tego że szuka ofiar i wciska im różne kity.
Jedź do przewoźnika - pewnie to KM - jak widzę po twojej lokalizacji. Na pewno ci uznają i nic nie będziesz musiał płacić. Dopisz jeszcze skargę na renomiarza że był nie kulturalny, że nie pozwolił i wręcz siłą zatrzymywał cię przed udaniem się do kierownika pociągu celem wyjaśnienia i potwierdzenia że legitymacja jest nie ważna.
PS. Trafiłeś na jakiegoś wybitnego typa skoro sprawdzał legitymacje szkolną.


1) Od wystawiania mandatów jest Policja, Straż Miejska, ŻW czy SOK itp. Kontroler/konduktor/kierownik pociągu wystawia opłatę dodatkową! Ile razy trzeba pisać jedno i to samo?! Rolling Eyes
2) Akurat niepodpisanie "mandatu" guzik by dało osobie, która go dostała, a nawet gorzej! Osoba taka miałaby ograniczone pole do odwołania i reklamacji za niesłusznie wypisany protokół opłaty dodatkowej. A taki protokół, czy podpisany czy nie przez ukaranego, jest tak samo ważny!
3) Co do skargi i pisania, że "był niekulturalny, że nie pozwolił mi iść do kierownika, że zatrzymywał mnie siłą..." i tego typu pierdołami, wręcz pomówieniami (nawet tu, gdzie autor tematu napisał o takim zachowaniu kontrolera?) - bez komentarza! Neutral
TO jest właśnie dowód na to, jakie bzdury potrafią pisać pasażerowie "na dowód niewinności", gdy zostaną ukarani za brak ważnego biletu/niewłaściwy bilet/ulgę.

Z całym szacunkiem, ale u mnie gorzej niż minus i potępienie autora za taki tekst! Confused
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kaczper Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 17-03-2009, 14:52    Odpowiedz z cytatem

No to ja już pisze dokładnie jeszcze raz zaistniałą sytuacje.

Renomiarz przypatrując się mojej legitymacji studenckiej, która nie jest taka jak wzór legitymacji szkół publicznych, przypomne że moja szkoła jest prywatną i na odwrocie nie ma wzmianki że legitymacja moja studencka uprawnia do zniżki 37%ustawowej, szkoła nie ma uprawnień publicznych,
ale wydaje np zaświadczenia o nauce, i takie zaświadczenie poleciało na pkp, na którym wydali mi żółtą legitymacje w tym roku.

Renomiarz przyczepił się że nie mam legitymacji studneckiej bądź szkolnej uprawniającej mnie do zniżki 37% i na mandacie napisał "brak legitymacji szkolnej bądź studenckiej do legitymacji pracownika"

byłem w KM na lubelskiej w warszawie, pani nie zwracały uwagi na moją legitymacje i kasacja mandatu się udała.
lecz nie wiem co mam teraz robić, legitymacje PKP mam, ale wychodzi na to że i tak nie mogę z niej korzystać, może jakoś trzeba by było z tym iść do zarządu spółki, przedstawić sytuacje, żebym mógł korzystać, bo bardzo dużo podróżuje pociągami,i dzięki zniżce nie wydaje 600zł miesięcznie tylko 100-150zł..

_________________
Śmiech)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 17-03-2009, 14:58    Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem idz zgłoś sie do biura w którym twój opiekun pracuje i sie dowiedz co i jak? czy legitymacja szkoły prywatnej obowiązuje na kolei i przedstaw jaka była sytuacja. Na nastęony raz idz odrazu do kierwnika pociagu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sawatin Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2009

PostWysłany: 18-03-2009, 13:29    Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś mi powie, czy jeśli nie mam legitymacji (wyrabiam sobie nowa) a uczelnia nie daje mi zaświadczenia, to czy mogę jechać na indeks (wszak jest podbity na nowy semstr, jest dokumentem imiennym ze zdjęciem)

Proszę o odpowiedz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 18-03-2009, 13:40    Odpowiedz z cytatem

Nie, tylko ważna legitymacja szkolna/studencka.
Raz spotkałem się, jako ktoś jechał i pokazywał zaświadczenie z uczelni i indeks, ale konduktor tłumaczył mu, że regulamin mówi, że tylko legitymacja.
Zrobił mu dopłatę do normalnego biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mimol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Wrz 2009
Skąd: United States

PostWysłany: 04-09-2009, 20:02   Legitymacja kolejowa Odpowiedz z cytatem

Witam Jestem uczniem LO. Dojeżdżam do szkoły pociągiem.
Czasami wystarczy konduktorowi pokazać bilet i legitymację kolejową, lecz niektóry wymagają ode mnie abym pokazał legitymację szkolną. Czy muszę ja pokazywać? Czy mogę dostać mandat jeśli pokaże konduktorowi legitymację kolejową, a nie pokażę legitymacji szkolnej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 04-09-2009, 20:08    Odpowiedz z cytatem

musisz mieć legitymacje szkolną do kolejowej takie jest teraz obowiązek. Mandat nie dostaniesz, jeżeli Cie konduktor prosi o legitymacje dajesz kolejową i w zależności od konduktora prosi o szkolną to jego obowiązek od 1października taka sutuacja bedzie cały czas ponieważ trzeba mieć piecząteczke;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mimol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Wrz 2009
Skąd: United States

PostWysłany: 05-09-2009, 11:06    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 dzięki za odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

robert051 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2008

PostWysłany: 05-09-2009, 12:26    Odpowiedz z cytatem

ja kursuję do technikum. mam podobna sytuację. znaczy się tez mam te kolejową legitymację. podczas kontroli (nie ważne czy kierownik KM czy Renoma) rzadko kiedy proszą o okazanie kolejowej legitymacji. tylko szkolną. a raczej jej tył czy jest ważny stempel.
jak jadę pociągami PKP InterCity to 99% przypadków żądali obu legitymacji.
Fakt studentem nie jestem i chodzę do szkoły publicznej.
Zresztą doszły mnie słuchy że i tak w Kolejach Mazowieckich te legitymacja ma być od 2010 roku nie ważna. Zniżki będą mieli tylko pracownicy KM. Tylko nie wiem czy to jest prawdą,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-09-2009, 14:28    Odpowiedz z cytatem

KM wypowiadają zatem porozumienie?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-09-2009, 15:36    Odpowiedz z cytatem

KM były chyba w grupie PKP na 5 lat czy jakoś tak, po tym terminie czyli od 2010 KM nie będą miały zniżek na żadne pociągi a reszta spółek nie bedzie miała zniżki na KM. Może ktoś to potwierdzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 08-09-2009, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Prawda KM ogłosiła ostatnio, iż mija właśnie 5 letni okres ochronny i będą się wycofywać z porozumień kolejowych

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robert051 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2008

PostWysłany: 09-09-2009, 20:10    Odpowiedz z cytatem

zaraz czyli byli pracownicy i ich rodziny też stracą zniżki ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-09-2009, 21:20    Odpowiedz z cytatem

ponoć takk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 10-09-2009, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Jeśli ci byli pracownicy to PKPowcy a nie KMowcy to prawdopodobnie stracą zniżki

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl