Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Legitymacja kolejowa dla rodziny
Autor Wiadomość

slavkos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 18-09-2009, 10:04    Odpowiedz z cytatem

do agnies_zka

[ Dodano: 18-09-2009, 10:30 ]
DO agnies_zka

Witam.
W nawiązaniu do Twojego postu.
Według obowiązujących przepisów, prawo do ulgowych przejazdów mają dzieci dotknięte inwalidztwem lub niepełnosprawne które posiadaja I lub II grupę inwalidzką, znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności lub orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy lub całkowitą niezdolność do pracy i niezdolność do samodzielnej egzystencji. Niepełnosprawność musi powstać przed 16 rokiem życia, lub między 16 a 25 rokiem jeśli się uczyło.Dodatkowo ulga ta dotyczy wyłącznie dzieci emerytów i rencistów byłego przedsiębiorstwa PKP (kod legitymacji 601) Ulga przejazdowa w wysokośco 80% przysługuje bez względu na wiek.Orzeczenie w tej sprawie musi być wydane przed 1 stycznia 2003 roku
UWAGA. Personel obsługi pociągu będzie kwesionował te uprawnienia. Będę Ci mówić że się musisz uczyć itd.
po prostu konduktorzy mają w głowach zakodowane że dziecko kolejarza się musi uczyć. Mimo że przepis ten jest zapisany z Zasadach odprawy i tabelach opłat.... na stronach 16 i 17.
otwórz ten link który Ci załączam i chwlie poczekaj. http://www.skk.org.pl/dok2007/wyjasnienie_stron_PUZP.htm
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fabmag8 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2010

PostWysłany: 29-09-2010, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Witam
Odświeżę trochę temat. Przy odbiorze dyplomu musiałem oddać legitymacje studencką, ale że kontynuuję naukę na studiach II stopnia to dalej jestem studentem. Jak wyczytałem we wcześniejszych postach legitymacja kolejowa dla rodziny ( w tym przypadku dla dziecka ) jest ważna jedynie z legitymacją szkolną (studencką). Ok wszystko fajnie zawsze Konduktor mi sprawdzał obie legitki, ale szukam w internecie i szukam i nie mogę znaleźć owych wewnętrznych regulacji PKP które to mówią że moja żółta legitymacja jest ważna jedynie z legitymacją szkolną. Oczywiście jeżeli chodzi o zniżkę studencką (szkolną) samą w sobie znalazłem takowy odnośnik w ustawie i wiem że żadne zaświadczenie o tym że się uczę nie pomaga konieczna jest tylko i wyłącznie co jest dla mnie nie do zrozumienia ponieważ zaświadczenie jest po to żeby potwierdzać że jestem studentem. Zaświadczenia są honorowane przez PKS i instytucje transportu miejskiego a kolej ich nie honoruje, ale mniejsza o to. Wychodzę z założenia że żyjemy w czasie internetu i jeżeli są takie "regulacje" dotyczące konieczności posiadania przy sobie obu legitymacji to powinny być ogólnodostępne. Pisze o tym bo Pan Konduktor mnie nastraszył że dostane srogi mandat ponieważ nie mam studenckiej legitymacji. Następnego dnia dowiaduję się że jednak można na to "przymknąć oko" bo nie podróżuje w dalekie podróże po Polsce a jedynie dojeżdżam do szkoły. Wszystko zależy od konduktora z tego co widzę i słyszę. Jednak bardzo bym chciał poznać ten przepis który mi nakazuje mieć zawsze przy sobie obie legitymacje.
Pozdrawiam i mam nadzieje na ciekawe odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 29-09-2010, 23:39    Odpowiedz z cytatem

teraz Ci to nie przejdzie bo od 1.IX nowe pieczątki muszą być na odwrocie do 2011 roku i każdy konduktor będzie chciał sprawdzić, tak jak to jest co roku po nowym roku już się uspokoją Razz a co do samego przepisu takowego sam szukałem ale nie znalazłem, ale jest, niestety.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 30-09-2010, 03:59    Odpowiedz z cytatem

O ile sie nie myle ulga 80% przysluguje tylko dla dzieci pobierajacych nauke. A jak inaczej sie sprawdzi czy dana osoba sie uczy czy moze juz dawno pracuje. Konduktor przymykajac oko ryzykuje utrata premii w pzypadku rewizora, niektorzy sa odwazni inn sa sluzbistai, dlatego u jedznych przejedziesz a u innych nie

[ Dodano: 30-09-2010, 04:02 ]
Zauwaz ze w internecie nie ma zadnych uregulowan dotyczacych ulg kolejowych, przepisow, cennikow itd. Potzrebne informacje uzyskaja twoi rodzice w swoim zakladzie pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fabmag8 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2010

PostWysłany: 30-09-2010, 07:08    Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki za odpowiedzi. Póki co mam zaświadczenie, a legitke mam mieć w następnym tygodniu. Może jakoś dojeżdże. Mimo wszystko wg. mnie przepis o posiadaniu przy sobie obu legitymacji jest bez sensu, bo przecież przy wykupywaniu co rok naklejek i tak daje zaświadczenie że się uczę. Tak samo jak zaświadczenia nie są honorowane, na których jest napisane że jestem studentem, i znowu tylko wg. mnie student to student z legitymacją czy bez do 26 roku życia zniżki mu przysługują i jeżeli nie ma legitymacji a ma potwierdzenie, że jest studentem to jednak to powinno być honorowane, a w PKP nie jest to, ale nie będę walczył z systemem, bo to raczej nic nie da. Widać jedynie, że co do przejrzystości przepisów dla pasażerów PKP jest jeszcze przed transformacją ustrojową. Nic to, dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam fabmag8 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 30-09-2010, 16:13    Odpowiedz z cytatem

ale na studiach możesz przerwać naukę, takk? Zaświadczenie dajesz w grudniu od lutego się nie uczysz, zrezygnowałeś np. dlatego że nie miałes funduszy na kontynuowanie nauki, zabierają Ci legitke i wtedy tracisz zniżke? Takk? A jak byś jeździł na samej kolejówce oni by nie wiedzieli że się uczysz czy nie.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fabmag8 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2010

PostWysłany: 30-09-2010, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Studia też mogę przerwać nie oddając legitymacji, więc nie będą wiedzieli ze się nie uczę. Legitymację oddaje tylko odbierając dokumenty, które złożyłem starając się na studia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 30-09-2010, 19:01    Odpowiedz z cytatem

jeżeli odchodzisz ze szkoły to masz oddać legitymacje, obiegówka mówi Ci coś ?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 30-09-2010, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Wszystkie informacje dotyczące przejazdów pracowników i ich rodzin znajdują się w "Zasadach odpraw i tabelach opłat stosowanych przy przejazdach osób uprawnionych do ulgi 99%,80% i 70%".
Jest to wydane w formie książkowej dla wszystkich przewozników,ale tylko dla użytku wewnętrznego.Jeżeli poprosisz obsługę pociągu pewnie udostępnią Ci na chwilę te przepisy.
Jeżeli chodzi o konkretną sytuację to wykładnią jest ust.nr26 która mówi:
Podczas kontroli w pociągu dzieci uprawnione do korzystania z ulgi 80% są zobowiązani okazywać wraz z ważnym biletem odpowiednio:
1)legitymację dziecka pracownika,
2)legitymację dziecka emeryta/rencisty
wraz z odpowiednim dokumentem poświadczającym uprawnienia do ulgi ustawowej.
I tu tabelka która mówi iż studenci do ukończenia 26 roku życia - legitymacja studencka.
PS.uważaj na rewizorów w pociągu,oni często wystawiają wezwania na tą okoliczność!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fabmag8 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2010

PostWysłany: 30-09-2010, 20:04    Odpowiedz z cytatem

egon: Dzięki za info Smile Jak dla mnie w pełni wyczerpałeś temat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 01-10-2010, 09:31    Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze dopowiem, ze taki tryb egzekwowania dokumentów jest zapisany w umowie miedzy PKP a MI. Czy to jest sluszne czy nie nie wiem ale kolej ma obowiazek egzekwowania odpowiednich dokumentow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 10-12-2010, 10:23    Odpowiedz z cytatem

dlaczego od 1stycznia r.prac 311 [PR] nie będzie miała zniżki na pociągi międzynarodowe i EC? i czy to oznacza że nie będę mógł ze zniżką jechać np. poc Hańcza, Chopin?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robert051 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2008

PostWysłany: 10-12-2010, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Czy od 1 stycznia r.emeryta/rencisty.prac 601 [PR] straci ulgę w pociągach Kolei Mazowieckich ??
To samo pytanie dotyczy r.emeryta.prac. 431 [PLK]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 11-12-2010, 12:34    Odpowiedz z cytatem

Wszystko zostaje po staremu (jeśli chodzi o uprawnienia), tylko będą wymieniane legitymacje. Nie będą wystawiane przez PR Sp. Z O. O. tylko przez PKP IC S.A. i będą się nazywały poświadczenie wykupu ulgi czy coś w tym stylu.

Dalej będzie obowiązywać we wszystkich pociągach oprócz 1 klasy EC, chyba że ktoś ma uprawnienia tylko na klasę 2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 11-12-2010, 21:25    Odpowiedz z cytatem

słuchaj moja mamuśka podpisała zarządzenie że teraz r.prac. Przewozów Regionalnych nie będą mieli zniżki na pociągi EC i pociągi międzynarodowe.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl