Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Nowy dyrektor OGN w Krakowie
Autor Wiadomość

spiker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2009

PostWysłany: 28-03-2009, 21:08   ja też czytam, ale staram się zrozumieć. Odpowiedz z cytatem

Wiosna, witam wiosną.
Emeryci OGM w Krakowie obsługę komputera mają w jednam paluszku.
Obecnie mając w pamięci pogróżki Pani Haliny K. o likwidacji OGM w Krakowie, po prostu postanowili wykorzystać niezależne forum kolejowe jako miejsce gdzie mogą wyłożyć swoje racje i nadzieje. Organizacje związkowe , które powinny dbać o pracowników okazały się dbać o siebie i o swoje interesy.
Droga wiosno byle do jesieni, a później się zobaczy. Rolling Eyes
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prawnik Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Mar 2009

PostWysłany: 28-03-2009, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Na wstepie witam wszystkich i oswiadczam, że nie jestem emerytem ani byłym dyrektorem. Masz Spiker rację, że nie mamy innego wyjscia jak komentować sprawy Oddziału na tym forum. dzieki za poparcie. chodzi o to ze, zgadzam się z Kolejarzem 001. Dużo się mówi, że bardzo często obie panie Halina K. i przewodnicząca Solidarności siedzą w pracy do późnych godzin wieczornych. Chciałabym wiedzieć w jakim celu?. Może Pani K. odbiera wskazówki, kogo jak zwolnić albo zbesztać? Coś w tym musi być. Ciekawe dlaczego pozostałe związki siedzą cicho, nic w tym kierunku nie robią?. A przecież powinny reagować gdy już nie tylko emeryci są gnębieni ale inni pracownicy również. Druga sprawa to tajemnicze kontakty pani SIP-owiec oraz pozostałej dwójki.
Pani SIP-owiec na pewno donosi z rana co słychać w zakładzie, kto o czym i o kim mówi, kto jej lub przewodniczącej nie pasuje, kto mówi źle o Pani K. po czym Pani K. analizuje i zaraz kontaktuj się z przewodniczącą . Przykro pisać, że należę do Solidarności i z chęcią wypisałabym się z tego związku ale mam duże obawy przed konsekwencjami, ponieważ pożal się Boże, jego szefowej nie brakuje mściwości. Dziwi mnie jedynie, że Pani Halina K. wykształcona turystka a nie potrafi samodzielnie kierować ludźmi i przed podjęciem decyzji konsultuje się z takimi …….., ale to już widocznie przerobiła jako wójt – klapa na całego.
To, co się teraz dzieje w zakładzie zaczyna przypominać czasy powojennej Polski. Wtedy, UB działało takimi samymi metodami.
Tylko czy tradycja „Solidarności” jeszcze długo zniesie takie osoby i zachowania. Najprawdopodobniej tak, bo nawet mężczyźni (chyba całkowicie zniewieściali) wchodzący w skład komisji zakładowej nie potrafią już mieć własnego zdania.

ZED napisał : Ciekawe ile skapło "absolwentom" styropianu bujającym się na związkowych etatach ….. Ja dopiszę - na pewno wszystkie premie kwartalne dostaną sami poplecznicy pani Haliny K. Teraz pani SIP musi złożyć kolejny donosik do PKP S.A.? chyba ze już nie musi, bo premie za taką współpracę ma już zapewnioną. W razie czego, w kolejnych miesiącach będzie miała nowy problem, ale znając jej operatywność coś wymyśli, jeżeli nie to wspólnie z solidarną koleżanką wyssają coś z palca a Pani Halina K. z radością zatwierdzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyczliwy175 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2009

PostWysłany: 28-03-2009, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Arrow Emeryci OGM potrafią biegle obsługiwać pasjansa ( i właśnie to maja w jednym paluszku) wiele razy widziałem/am Embarassed

Arrow Skutecznie też wychodzi im pakowanie kalendarzy przed świętami Laughing

Arrow Potrafią godzinami okupować główny sekretariat (wykorzystując nieobecność nowej pani dyrektor) pewnie czas spędzając na plotkach ploteczkach i myślą Idea co dzisiaj nowego napiszemy na forum.... Dlaczego poprostu nie weźmiecie się do skutecznej pracy Very Happy

Arrow LUDZIE INTELIGENTNI POTRAFIĄ ZORGANIZOWAĆ SOBIE WOLNY CZAS, a wy drodzy emeryci OGM obawiacie nadmiernej ilości wolnego czasu na emeryturce Razz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Życzę nielicznym powodzenia w słusznym poodejmowaniu decyzji
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejarz001 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Mar 2009

PostWysłany: 28-03-2009, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Bardzo cieszy mnie fakt, że dołączyło do nas wielu, nawet ŻYCZLIWY179, bo chyba nie nadałby sobie takiego nicku, gdyby nim nie był. Nikt na tym forum nie broni tylko emerytów, bronimy się wszyscy, chodzi o sam fakt postępowania osób, które próbują nami rządzić w sposób niedopuszczalny. Uważaj, bo dzisiaj spotyka to nas, mnie a jutro Ciebie. chyba, że należysz do tej partii, która ma zapewniony wikt i opierunek. Jeżeli tak, to GRATULACJE, Twoja nowa pani dyrektor jest THE BEST


Ostatnio zmieniony przez kolejarz001 dnia 29-03-2009, 00:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

specjalista Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 00:03    Odpowiedz z cytatem

Do "kolejarz100 Płeć:Kobieta"
Przestań wreszcie pie.... !!!!!!!!!!!!!!skoro jesteś takim KOLEJARZEM 100% Z TAKIM DŁUGOLETNIM STARZEM!!!!!!!!!!!!!!! to zapewne obecna sytuacja i zadłużenie obecnego N Kraków na grube miliony bo az jest ich 10 to poniekąd także twoja sprawka wiec zamiast sie ukrywac jak lis to odkryj swoją twarz czego sie boisz ???????????. Może zamiast oceniac kompetencje obecnej Pani Dyrektor N Kraków to ktos poszpera w twojej przeszłości to znajdzie coś więcej....
Z wielkim poważaniem dla Twego wieloletniego doświadczenia bo wiem kim jesteś, może wreszcie czas pomyślec o emeryturze i dac możliwość wykazania sie młodszym pracownikom w sprzątaniu po was "doświadczonych starych pracownikach".

Specjalista Very Happy

[ Dodano: 29-03-2009, 00:12 ]
zyczliwy175 popieram to w 1000%
niestety ale taka jest prawda!!!!!!!!!! smutna i brutalna
mało tego nie dość że biorą pensje to jeszcze niektórzy emeryturę!!! też tak bym chciał w dzisiejszych czasach zataką prace mieć 2 pensje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejarz001 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 00:13    Odpowiedz z cytatem

No cóż tu komentować SPECJALISTO, powiem tak szczęka by Ci opadła na mój widok, to na tyle. Tobie tez gratuluje wyboru, słodycz Twoich słów mnie nie przeraża, przyzwyczajenie do chamstwa w Oddziale w Waszym towarzystwie robi swoje. Produkuj sie dalej, poczytam z usmiechem. Spoko, wyluzuj młody bo Cię braknie i bardzo proszę więcej kultury, to czytają inni uzytkownicy. Trzymaj się, a tak serio może się niedugo spotkamy, nie sądzisz? a może powiesz mi cześc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyczliwy175 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 00:42    Odpowiedz z cytatem

Drodzy emeryci kiedy przestaniecie patrzeć tylko na czubek własnego nosa Shocked

Czy dążycie do tego aby wam uwierzono, że jesteście aż tak bardzo bezbronni czy może, aż tak egoistyczni????

Wiedząc jaka jest obecna sytuacja w kraju i pkp chcecie nadal piastować swoje ciepłe posadki i zajmować etaty. Należałoby pomyśleć o ludziach którzy mają dzieci i rodziny na utrzymaniu co oni mają powiedzieć????przecież to im należy zapewnic pracę w pierwszej kolejności Exclamation
Co maja powiedzieć ludzie młodzi pracujący w Oddziale widząc tak niezdrową sytuacje????wam
Jaki przykład im dajecie??? CO? Nie wstyd wam Rolling Eyes



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Życzę nielicznym powodzenia w słusznym poodejmowaniu decyzji
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prawnik Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 01:25    Odpowiedz z cytatem

No, wreszcie troche szacunku. Nie rozumie dlaczego wszyscy zwolennicy Dyrektor Haliny K. uważają, że Ci co piszą prawdę to emeryci. Ludzie dajcie im spokój, pewnie teraz smacznie śpią. O sprawiedliwość walczą rzeczywiscie starsi od Was ale nie aż tak aby nimi pomiatać, też mają dzieci na utrzymaniu tak jak Pani Basia, Dorotka i inne temu podobne. Prawo dla każdego jest identyczne, dla mnie, dla Ciebie no i oczywiście dla P. Dyrektor z Basią ,Dorotką, i całą resztą swojej świty. Jeżeli chcecie odwracać kota ogonem, to nie mamy nic przeciwko, tylko z sensem i kulturą bez wulgaryzmów, bo coś mi sie wydaje, że jeśli czlowiek tak się zachowuje to: albo nie ma racji albo nie ma czym się bronić a to działa na Waszą niekorzyść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spiker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 09:21   w imię życzliwości Odpowiedz z cytatem

Witaj „Życzliwy”

Tak z boku i z dystansem przyglądam się tej dyskusji, Twój atak na kolejarza100 uważam, za co najmniej histeryczny. Użytkownik o nicu kolejarz100 zamieścił tylko jedną wiadomość, o tyle ważną, że zapoczątkowała ten temat na forum. Wiadomość jak łatwo można to sprawdzić jest czysto informacyjna poparta nawet cytatem z „Gazety Krakowskiej”. Użytkownik forum wyraża w niej swoje zdziwienie i wątpliwości z powodu polityki personalnej Centrali PKP S.A.
Nie ma w tym teksie ani słowa o tym że jest długoletnim pracownikiem, że broni emerytów.
Wzywasz w tym nie wybrednym teksie, aby odkrył twarz i pytasz, czego się boi, chcesz szperać w przeszłości, stwierdzasz, że wiesz, kim on jest. Takie teksty świadczą o tym, że albo jesteś niezrównoważony emocjonalnie, albo po prostu groźny.
W obydwu tych przypadkach na miejscu kolejarza100 pozostałbym anonimem, przynajmniej do czasu jak Ty życzliwie
„ przestaniesz się ukrywać jak lis i odkryjesz swoją twarz czego się boisz ???????????”/ cytat z Twojej wypowiedzi/
Takie platformy jak to forum powinny służyć wymianie poglądów, podawaniu prawdziwych faktów i poddaniu ich ocenie innych użytkowników.
Wypowiedzi w stylu „życzliwego175”, „ janek 195”, „specjalisty” zieją wulgaryzmami i nienawiścią i po prostu dają świadectwo o tym, jakimi ludźmi są ich autorzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gros Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 09:24   dyrektor OGN Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich !

Nadeszła wreszcie pora, aby zareagować na te wszystkie kłamliwe obelgi, którymi obrzucani są pracownicy krakowskiego Oddziału Nieruchomości. Do tej pory , czyli przez okrągłe sześć lat nie zniżaliśmy się do poziomu tych, których reprezentuje "kolejarz001". Kiedy przeczytałem pierwszą notkę tego pseudo kolejarza, przecierałem oczy ze zdziwienia. Nie wiedziałem czy śmiać się, czy ustalać adres tego, kto to napisał, w celu szybkiego wezwania pod ten adres karetki na sygnale. Ja należę,do "nieuczciwych" kolejarzy ,( których jest w zakładzie około 200 pracowników ) a tych " uczciwych"jest około 20, zwanych dalej " przydupasami" byłego Pana Dyrektora)
Wasza pazerność na władzę i związane z nią profity zeżarła Wam pamięć i wasze szare komórki,w związku z tym będę uprzejmy przypomnieć wszystkim jak to wspaniale się pracowało pod rządami Pana Cisowskiego i jego świty.
Otóż, gdy w 2003 roku połączono Oddział Nieruchomości, z chylącym się ku upadkowi Oddziałem Gospodarki Mieszkaniowej, Wasz "wspaniały" dyrektor objął władzę.Jakim cudem,to już pozostanie tajemnicą.Przypomnij sobie, co stało się z Panią Alicją Urbaniak - byłym Dyrektorem Oddziału Nieruchomości. Miała zostać zastępcą dyrektora - nie została. Łaskawca dał jej stanowisko Naczelnika, ale nie na długo." Awansowała" coraz niżej i nie chcąc dać się upodlić do końca, podziękowała łaskawcy za współpracę, odchodząc z PKP S.A. Fotel zastępcy dyrektora otrzymała Pani dyrektor Czarnik, osoba nie mająca nawet matury,której pozbyto się z Centrali PKP w Warszawie. To,że nie ma matury,toż to drobiazg, za to łacina kuchenna opanowana perfekt - w codziennym użyciu, tak do pracowników jak i kontrahentów. Wiedza ? Jasne, na pieniążkach znała się od zawsze. Pan dyrektor Wysopal- też pierwszej klasy specjalista- od zamieszania!!! Zero wiedzy, za to pazerny na władzę. Hardo stawał do walki z Cisowskim o fotel dyrektora, no cóż nie udało się. A dyrektor Bytno ? Gdyby nie On, nie trafilibyście sobie palcem w .... Prawdziwy fachowiec, oddany kolei, przyjazny ludziom, pracował z poświęceniem, poniewierany przez Waszą świtę, doczekał wreszcie emerytury. Doczekał tylko dlatego, że był Wam potrzebny.Gdyby nie to dawno by Go pewnie nie było. Kosztowało go to jednak wiele nerwów i podupadł na zdrowiu.Przydałby się dzisiaj, gdyż takich fachowców nam teraz potrzeba .No a teraz.... ten wspaniały,który zjadł zęby na kolei...
Podobno nazywaliście go "tatą" . Ale cóż to za tata, który uznaje tylko "dzieci" z byłego OGM,( i to wcale nie wszystkie) nie uznaje natomiast dzieci z byłego NZ, traktując ich jako bandę matołów ( osobiście słyszałem te słowa).Tak więc, przez sześć lat zakład nie zintegrował się i tak trwa do dzisiaj.
Żałujesz emerytów? teraz ? Czemu nie żałowałeś tych, którzy zostali wysiudani z zakładu nie biorąc nawet jubileuszy.Ilu takich było? Ano było, sporo.Czy pracowali dalej w zakładzie? Ano nie , nie należeli do grona Cisa dzieci. Natomiast Ci co do niego należeli, już na drugi dzień po odejściu na emeryturę, znaleźli w zakładzie ciepłą posadkę- na umowę - zlecenie . Dobrze im się wiodło ,oj dobrze. A reszta umów zleceń ? Rekord w rankingu Oddziałów Nieruchomości w Polsce. Co robił w zakładzie były NIKOWIEC??- zatrudniony przez dyrektora ,w jakim celu został przyjęty ? do inwigilowania pracowników? czy może też z innych przyczyn ? przecież i tak jest monitoring...A może teraz o tych "biednych" emerytach.. Masz rację... trzeba ich żałować..Biedaki .. tak walczyli o wcześniejsze emerytury , związki o nich walczyły, że tacy biedni, tyle lat przepracowali w szkodliwych warunkach, że czas im odpocząć. A Oni sami Ci biedni przepracowani , pisali , głosowali, bo wiedzieli , że należą do tych wybranych...Tatuś da umowę-zlecenie...dorobimy do emeryturki...Doczekali się,a mają się jeszcze lepiej. Dzięki nowej paranoicznej ustawie obowiązującej od stycznia tego roku, mogą dalej pracować na swoich pełnych etatach, a emeryturkę biorą...Żyć nie umierać...A inni? A co tam inni...niech idą na zieloną trawkę ...przecież to ich, emerytów nie dotyczy,oni maja się dobrze.. A to ,że zakład musi pozwalniać ludzi..Cóż z tego....byle nie ich.Że ktoś może nie mieć na chleb...co im tam....beton...
Tatuś....wielkie słowo...okazuje się,nie zawsze...
Piszesz kłamliwie o nowej Pani Dyrektor, a dlaczego ? Ano dlatego, że właśnie to Ty, uczciwy kolejarzu należałeś do cisowskiej kliki , wiedziałeś jak to działa, chołota-czyli reszta, nie miała dostępu do Pana i Władcy, Ty miałeś.Aż tu nagle klapa -skończyło się . I co ? Boli ? Ano boli...Teraz obwiniasz wszystkich... związki, sipa, spójrz w lustro!!!!Wasz wspaniały dyrektor nie potrafił nawet ukłonić się pracownikowi, nie mówiąc o kobietach..Potrafił owszem nagradzać....swoich....karać też potrafił...ale tych z "chołoty"....A Ci co mieli wiedzę-najlepiej się pozbyć, to, że się dokształca, kończy studia...niech się uczy, ale za swoje, to, że należy się dofinansowanie...WAŁA! Można KOPNĄĆ pracownika w .d...ę ? Okazuje się,że pan Dyrektor potrafi.Można co kwartał premiować, kosztem innych pracowników, swoich " zasłużonych" ? Można oceniać pracowników na podstawie pomówień , donosów i plotek.jasne! Wolno zabrać w grudniu 2006 roku z 30 złotych przyznanych dla wszystkich pracowników, na przysłowiowego karpia-9 złotych, po to aby rozdzielić między swoich. Po to, żeby dać,jak przypuszczam... Tobie, "uczciwy kolejarzu? Wolno. Czy należy dzielić premię tak, że wciąż dostają Ci sami ? Z naszych wypracowanych pieniędzy. Da się zrobić. Czy można zatrudniać nowych pracowników z tzw. polecenia, którzy są na specjalnych prawach i z prędkością światła dostają umowy na czas nieokreślony, podczas gdy inni czekają na nie po dwa lata? Czy osoba, która została zatrudniona na stanowisko kadrowca jest kompetentna? Osoba,która zmienia pracę,nie jest sprawdzona i nie zna podstawowych porzepisów , oraz ukrywa swoje poprzednie miejsca zatrudnienia .Czy zasługuje na to stanowisko? Osoba z, którą w innym kolejowym zakładzie nie przedłuża się 3- miesięcznej próbnej umowy, z uwagi na brak kompetencji.Czy ktoś taki zasługuje na podpisanie w lipcu 2008 roku rocznej umowy na czas określony? Czy normalnym jest, że tuż przed przyjściem nowej dyrekcji, zrywa się umowę wstepną, zmieniając na stałą? Czy normalnym jest codzienne przywożenie i odwożenie tyłka sobie i wiadomo wszystkim, komu jeszcze, służbowym samochodem? Pewnie normalne, skoro normalnym jest rozbicie tego samochodu i próby wrobienia innych w .....ten drobiazg... Piszesz tu o mobbingu. To teraz bardzo modne określenie. Jak myślisz , jak można by nazwać spotkanie Cisa z załogą w dniu 1 grudnia ub. roku, który, wiedząc już ,że nie będzie dyrektorem, straszył, że " dopiero teraz się za nas weźmie i "żądał" a przepraszam czego ?lojalnosci ? A jakim prawem? Żądać umiał ale jako "tatuś" zapomniał,aby zebrać załogę z okazji " Dnia Kolejarza " 25 listopada i pożyczyć nie wiem sam czego.. choćby pocałujcie mnie .w....Tak wygląda ten Twój wspaniały szef.Twój, ale nie nasz.Nigdy nim nie był!Nie wiem kim jest Janek , ale ma rację ...to cud nad Wisłą, że już go nie ma. Co ja piszę...jest.Dlaczego jest ? Bo nigdzie go nie chcą.Szkoda, a z drugiej strony, czy mamy innym źle życzyć? Ale nie poddajecie się. Cała wasza klika.Jak w znanym powiedzeniu: "każdy sądzi po sobie".Ten,kto nie jest w układzie z Cisem,ten manipulant, donosiciel itp.Opluwasz nową Panią Dyrektor,że wuefistka,że sobie nie radzi.Robicie wszystko,żeby ją zniszczyć.Co Wam zawiniła? A może by tak zacząć współpracować ? Czy Twój wspaniały i prawy dyrektor dałby radę, gdyby miał zastępców, którzy robią wszystko , by go zgnoić, aby się tylko utrzymać na stołkach ? Chwała jej za to,że się nie poddaje,widać,że kobieta ma charakter.Wstyd nam,że musiało Ją to spotkac w naszym zakładzie, ale wierzymy,że się nie podda. Opluwacie "Solidarność", wzywacie do walki inne związki....zapewne te, które powstały po to by chronić emerytów i pijaków.Nie należę i zarzekałem się,że nigdy nie będę należał, ale chyba zmienię zdanie. Jak zapiszę się to tylko do "Solidarnosci" bo to jedyny związek, który działa w interesie pracowników. Mógłbym pisać jeszcze wiele, ale może nie będzie to konieczne. Jest sobota i pasowałoby się zająć własnymi sprawami. Apeluję do pseudokolejarzy! Przestańcie judzić!
A jak chcesz -"uczciwy kolejarzu" ogłoś sądę na tym portalu pt. "Kto powinien być dyrektorem OGN Kraków" Wierzę,że pracownicy naszego zakładu chętnie się wypowiedzą.Oczywiście zakładam,że jesteś w stanie zagłosować choćby ze sto razy....
A tak na marginesie.....



Pani Halina Kurtyka ..

Obecny Dyrektor oddziału Nieruchomości w Krakowie:

ukończone - oprócz "wuefistki"

Podyplomowe Studia AGH - Zarządzanie Przedsiębiorstw ( z wynikiem bdb )

Kurs dla Członków Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa

Wójt gm.Zabierzów - w znacznej mierze zredukowała zadłużenie gminy

w rankingu na najlepiej zarządzaną gminę w Polsce Zabierzów został przesunięty o 100 miejsc do przodu w ciągu 2 lat- z miejsca 123 na 23

Radna Gminy- Przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemi Zabierzowskiej

Naczelny Redaktor Niezależnej Gazety Samorządowej

mało?

Pilotarz wycieczek zagranicznych - biegła znajomość języka angielskiego

Wiele lat własna działalność

A Ty czym się poszczycisz?

Śmiało!


a teraz na dobranoc...wierszyk:






" OJCZYM "


Jaki ojczym nasz biedniutki,

jego buty teraz skutki,

choć nie kłaniał się "hołocie"

przez sześć lat opływał w złocie.



Teraz wszystko się skończyło,

i przestało być tak miło,

właśnie tonie w własnym błocie,

zaczął... kłaniać się " hołocie".



Spadł ze stołka dyrektora,

wreszcie przyszła jego pora,

"hołota" się już nie boi,

za Kurtyką twardo stoi.


Klika Cisa też skowyczy,

w internecie głośno krzyczy,

oderwana od koryta,

wszystkich sposobów się chwyta.



Knuje, kłamie, kombinuje,

a nuż Cis się wyratuje,

Da im władzę, kasę, stołki,

a orają niech matołki.



CHOCIAŻ WSZĘDZIE NOS SWÓJ WTYKA,

TERAZ RZĄDZI TU KURTYKA!!!!

I jeszcze jedno Nasz zakład nazywa się OGN a nie OGM ale w swojej zaciętości zapominacie o takim drobiazgu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiosna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 10:36   do gros Odpowiedz z cytatem

BRAWO, BRAWO, BRAWO

myślę że wyraziłeś najlepiej to co myśli większość!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyczliwy175 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 10:58    Odpowiedz z cytatem

prawnik napisał/a:
....... O sprawiedliwość walczą rzeczywiscie starsi od Was ale nie aż tak aby nimi pomiatać, też mają dzieci na utrzymaniu tak jak Pani Basia, Dorotka i inne temu podobne.... .



Co tzn. inne temu podobne....????

Co szanowny prawnik miał na myśli ?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 29-03-2009, 11:11    Odpowiedz z cytatem

Jakiś przypał z waszego oddziału o nicku Janek195 i podpisujący się nazwiskiem byłego prezesa PKP Jana Janka zamieścił na tym forum poniższy tekst. Czy to opisana przez niego transakcja sprzedaży Tishmanowi gruntów przy Dworcu Głównym w Krakowie była przyczyną odwołania Cisowskiego ze stanowiska dyrektora, czy tylko personalne rozgrywki? W dotychczasowej dyskusji nikt nie zarzucał Cisowskiemu niekompetencji lub nadużyć.

Sz. Pan Krzysztof Opawski Przewodniczący Rady Nadzorczej
Kieruję do Pana ten list wiedząc, iż jest Pan znany z dbałości o interesy firm, których działalność Pan nadzoruje tak od strony wyników finansowych jak i interesów pracowników. Mam nadzieję iż nada Pan właściwy bieg sprawie i przyczyni się do odzyskania przynajmniej części utraconych przez PKP przychodów, a także do poniesienia odpowiedzialności przez osoby które w znacznym stopniu przyczyniły się do zmniejszenia przychodów oraz uszczuplenia funduszu własności pracowniczej .
W 2002 roku dokonano sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkami i budowlami o powierzchni ok. 12 ha z pominięciem procedury przetargowej, oraz znacznie zaniżonej cenie ( ok. 28 min. zł ) przy istniejącej wycenie opiewającej na kwotę powyżej 200 min zł. (wycena w załączeniu z dekretacją Prezesa Celińskiego) Nie można negować ceny wynikającej z operatu szacunkowego , gdyż w tym samym czasie nieruchomość o powierzchni 63 ary i porównywalnej lokalizacji w Krakowie została sprzedana za kwotę 43 min. zł. (rejestr transakcji handlowych wykorzystywany przy wycenach ) Ponadto w tym samym czasie w trybie bez przetargowym oddano w dzierżawę płytę parkingową i część powierzchni handlowej podziemia dworca na okres 30 lat za stawki 24 ł 42 ń za l m2 za rok przy istniejących 300 do 400 zł/m2 miesięcznie (interpelacja Posła Józefa Dąbrowskiego)
Tej transakcji nadano charakter poufny co jest bezprecedensową sytuacją naruszającą obowiązujące prawo i procedury przy zbywaniu i oddawaniu w najem bądź dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa .
Oczywiście Na przedmiotową nieruchomość został ogłoszony przetarg lecz na zagospodarowanie terenu w ramach istniejącej spółki KCK sp. z o.o. ( Krakowskie Centrum Komunikacyjne ) której PKP było udziałowcem . a nie na sprzedaż o czym dowiedziałem się już po moim odwołaniu ze stanowiska Prezesa a więc jestem pewny że dokonywano świadomie manipulacji przedłożonymi dokumentami.
Przetarg wygrała firma Tishman Spayer Properties z USA. Grunt natomiast kupiła firma TSP Polska w żaden sposób nie związaną z firmą, która wygrała przetarg na zagospodarowanie przedmiotowych terenów . Jedynie co łączyło te dwie firmy to osoba Nielsena Torbena zainteresowanego bezprawnym nabyciem nieruchomości po zaniżonej cenie. Jest to więc ewidentne naruszenie warunków przetargu. Wynika z tego, że grunt sprzedano w trybie bezprzetargowym.
Wielokrotnie informowałem o powyższym nieoficjalnie osoby mogące podjąć określone działania jednak bez odpowiedniej reakcji.
Obecnie prowadzone jest (od 2004r) śledztwo w tej sprawie przez prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście Wschód pod sygn. I Ds. 29/05/Sp.
Ponadto pragnę Pana poinformować , iż Zarząd PKP S.A. poprzedni jak i obecny wielką wagę przykłada do nękania mnie niedorzecznymi oskarżeniami i wywieraniem presji na organa państwowe w celu postawienia mnie zarzutów w sprawach, które zgodnie z wnioskiem Prokuratury (umarzającym sprawę) przyniosły PKP korzyści, a nie stratę. Mam nadzieję, że z taką samą gorliwością PKP podejmie czynności mające na celu wyjaśnienie tej sprawy i postawienie winnych przed sądem.
Podpis ówczesnego Prezesa Pana Krzysztofa Celińskiego na dokumencie z wyceny świadczy iż posiadał wiedzę o faktycznej wartości nieruchomości sprzedanej w dziwnych okolicznościach za kwotę ok. 28 min .zł. a termin zapłaty objęto 6 miesięczną karencją po podpisaniu umowy notarialnej ( kupna-sprzedaży ) Firmie TSP Polska wbrew istniejącym ustaleniom przyjętym w uchwale Zarządu PKP nr 51 dnia 23 lutego 1999. Firma TSP Polska została powołana (taki wniosek można wyciągnąć z całości dokumentacji i sposobu postępowania) jedynie chyba tylko po to aby naciągnąć PKP na stratę i osiągnąć zysk w sposób nieuczciwy. .
TSP Polska zapłaciła wymaganą kwotę do PKP - 28 min. zł po odsprzedaży przedmiotowej nieruchomości firmie niemieckiej ECE, ale już po cenach rynkowych - każdy by chciał robić takie interesy szkoda, że kosztem skarbu Państwa (PKP jest państwową firmą) i kosztem pracowników PKP - Fundusz Własności Pracowniczej.
Mimo ewidentnych nieprawidłowości i działania na szkodę PKP osoby bez pośrednio podpisujące umowy kupna sprzedaży i umowy dzierżawy tj. Pan Krzysztof Celiński i Pan Krzysztof Mamiński nadal zajmują kierownicze stanowiska w spółkach PKP S. A.
Przedstawiając powyższe ufam iż podejmie Pan stosowne działania i doprowadzi do naprawienia szkody szczególnie w zakresie funduszu własności pracowniczej . Będę wdzięczny za poinformowanie mnie aktualnym stanie sprawy. W załączeniu przesyłam kopię dokumentów dotyczących tej sprawy.
Ps. Tak naprawdę to przychód ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości należy pomniejszyć o nie zamortyzowane koszty wynikające z likwidacji budynków i budowli oraz koszty przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej i nadziemnej które deklarowała pokryć firma TSP .
Załączniki;
1x1 Operat szacunkowy str.2
1x1 Uchwała Nr. 51 Zarządu PKP
1x1 Interpelacja poselska Posła Józefa Dąbrowskiego
1x1 Odpowiedź Prezesa KCK Kazimierza Żurowskiego na artykuł prasowy
Otrzymują:
Centrale Związkowe PKP
Prezes Zarządu FWP PKP Pan Tomasz Jędrzejczak
Prokuratura Okręgowa Kraków

JAN JANIK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kolejarz001 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 11:15    Odpowiedz z cytatem

Witam ,bardzo mi się wszystko podobało, nawet wierszyk jest niczego sobie, tylko po co ta epistoła i głupie dopiski młodzieży, skoro, żadna z osób wypowiadających się wcześniej na forum nie broniła dyrektora Cisowskiego, nikt z nich ani ja nie pisaliśmy, że chcemy by wrócił, chyba, że tak było to proszę o cytat. Napisane było jedynie, że odszedł w wyniku donosów, które teraz się stosuje wobec innych mniej lub bardziej niewygodnych ludzi a P. Dyrektor temu przyklaskuje. Odszedł to odszedł i koniec. Czy był aż tak złym dyrektorem? To już Wasz osąd. Mnie nie o niego tutaj chodzi, nie będę tego roztrząsać i pisać wywodów, żeby tłumaczyć go z jego wcześniejszych decyzji. Sprawę uważam za zamkniętą.
Napociliście sie no i po co?
Głównym moim i innych celem jest spowodowanie zmiany SYTUACJI jak panuje w Oddziale.
Możliwe, że Pani Dyrektor jest osobą kompetentną, ale jak na razie nie dała tego po sobie poznać i może właśnie to WY jesteście tego przyczyną, bo za dużo w Was tkwi starej nienawiści do Cisowskiego i innych osób, że nie możecie się jej pozbyć do momentu usunięcia wszystkich, którzy go mniej lub bardziej lubili.
Nie rozumiem po co to robicie, przecież już odszedł, macie go z głowy, ale tu tak prosto nie ma, bo jeszcze siedzi w drugim pokoju, a w innych reszta.
A tak poza tym , to przychodzi mi do głowy pewna myśl: Jeżeli rzeczywiście pani Dyrektor jest tak mądra i wykształcona to:
MOŻE WRESZCIE PANI DYREKTOR ZROZUMIE, ŻE RÓWNIEŻ I ONA JEST PRZEZ WAS OSZUKIWANA I MOBBINGOWANA, A MOŻE NAWET BARDZIEJ NIŻ MY? W TEN SPOSÓB KÓŁKO SIĘ ZAMKNIE.


Witaj FURY, jeżeli chodzi o przypała to u nas jest ich kilku i nie mogę stwierdzić kto to jest, ale powiem jedno. Jeżeli nie mozna na kogoś czegoś znaleść to wszystko inne sie przyda byleby tylko mu zaszkodzić. Taka jest teraz u nas polityka. Soory


Ostatnio zmieniony przez kolejarz001 dnia 29-03-2009, 11:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyczliwy175 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 11:21    Odpowiedz z cytatem

"GROS" pięknie prezdstawiłeś prawdę BRAWO i GRATULUJĘ Very Happy Very Happy Very Happy tak pewnie myśli większość pracowników z OGN Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl