Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Propozycje rozkładu jazdy dla woj. lubuskiego
Autor Wiadomość

sebastianzb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2008
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 24-03-2009, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Propozycja,grzesiu24, całkiem interesująca. Ze swojej strony dokładam jeszcze międzynarodowe pociągi regionalne (na wzór niemieckiego RE):
Gorzów Wielkopolski - Berlin
Zielona Góra - Guben/Cottbus (od 1.06 mają uruchomić osob. ZG-Guben, zobaczymy, co z tego wyjdzie)
Zielona Góra - Frankfurt (Oder)/Berlin (również wspominana propozycja Wrocław - Berlin - przyspieszony)
Żagań - Forst/Cottbus
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 24-03-2009, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z okolic Jeleniej Góry i wiem, że Śnieżka to dla nas jeleniogórzan i mieszkańców podkarkonoskich miejscowości jedyny wypad na Katowice i Kraków. My bronimy tego pociągu, bo innego nie mamy w tamtą stronę. Mała rada dla wszystkich. Ja osobiście zawsze wysuwając swoje pomysły dla Jeleniej Góry biorę pod uwagę pociągi,( najczęściej) które w tegorocznym rozkładzie jazdy kończą bieg we Wrocławiu lub Katowicach( w tym drugim pod warunkiem, że jadą ze strony wschodniej). I jest to najlepsze rozwiązanie, bo nie uwłaszcza nikomu a wtedy wszyscy są zadowoleni, bo na tym nikt nie traci- przykładem może być ten BACHUS Zielona Góra nic nie straci, a zyska dodatkowe połączenie do Jeleniej, a Jelenia, Lubań, Węgliniec i Żary połaczą się dodatkowo z Poznaniem, Bydgoszczą i Gdynią. Dla was priorytetową stacją węzłową oprócz Wrocławia jest też Poznań. Wystarczy popatrzeć na rozkład, zastanowić się i powydłużać relacje, tworząc jednocześnie połączenia zbliżone do realnych a nie podpieranych wyobraźnią jak co po niektórzy.

BvL jeżeli wysunąłeś propozycję modyfikacji pociągu 61200 zmieniając jego kurs z relacji Jelenia Góras- Przemyśl na Zielona Góra- Przemyśl, to zaproponuj alternatywę dla połączenia Jeleniej Góry ze Śląskiem i Krakowem oraz Podkarpaciem dla tego pociągu a wtedy nikt nie bezie miał do ciebie pretensji, jedynie keżdy wprowadzi swoje uwagi.
A tak poza tym, to głównym problemem we wszystkich tych sporach jest to, że zarówno Jelenia Góra, Zgorzelec jak i Zielona Góra mają połączeń kolejowych tak mało, że każdy walczy o zatrzymanie swojego pociągu, dlatego lepiej jest coś wtdłużyć niż przetrasować. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 24-03-2009, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A propos, w związku z tym, co piszesz, sądzę, że nie jest wskazane także wydłużanie "Bachusa" do Jeleniej Góry, gdyż zapewne pojawią się dążenia, by go przetrasowć na Wrocław. Pozwól więc, że posłużę się Twoim stwierdzeniem: "wara od naszego pociągu".


Szczerze to mi to lotto. BACHUS musiałby wyjeżdżać z JG chyba o 5.00 wątpię żeby o tej godzinie miał dużą frekwencje ja myśle raczej o wydłużeniu (jeżeli już mówimy o dziennym połączeniu) POMORZANINA który z JG wyjeżdżałby o 11.00 a przyjeżdżał ok 16.00 więc o ludzkich porach!

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebastianzb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2008
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 24-03-2009, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Propozycja połączenia Lubska i Zielonej Góry.
Czy ktoś wie, czy istniejąca infrastruktura na to pozwala ?
Jeżeli takie by powstało, zapewniałoby połączenia również dla Jasienia i okolicznych miejscowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 24-03-2009, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od lat też województwo wielkopolskie domaga się przywrócenia pociągu osobowego Jelenia Góra- Zielona Góra- Poznań. Pociąg ten niestety nie móglby być jednak uruchamiany trasą przez Żagań, jak to bywało niegdyś, ze względu na brak torów na odcinku Zebrzydowa- Zagań i to w kilku miejscach, ale trasa przez Lwówek Śl., Węgliniec, Żary też byłaby emocjonującą.


Kiedy wiadome już było że Lwówek- Zebrzydowa ruszy wraz z rozkładem jazdy 2007/08 przez Lwówek kursować (co prawda w sezonie) miał pociąg relacji Świnoujście- Szklarska Poręba Górna. Ostatecznie pociąg pojechał przez Lubań w skróconej relacji Szczecin- Szklarska Poręba, czemu specjalnie się nie dziwie bo Lubań wygeneruje większe potoki podróżnych. W lipcu ubiegłego roku wiadomo było że na mocy porozumień między UMWD i UMWW uruchomiony zostanie trzeci pociąg relacji Poznań- Szklarska Poręba (SZKLARKA) który również miał ułożoną trasę przez Lwówek, Żary, Zieloną Górę ostatecznie pojechał przez Wałbrzych...- tu pozwolę sobie skończyć.

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BvL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2008
Skąd: Głogów

PostWysłany: 24-03-2009, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Oki, prostujęSmile
Wiemy, że pociągni nocne mają jedną zaletę: jadą w nocy Smile Oczywiste, ale powiem jaśniej: W nocnej relacji pasażer sobie śpi, co w zasadzie przekłada się na fakt, iż prędkośc pociągu nie stanowi tak ważną rolę jak w dzień. Dlatego postuluję o zainteresowanie się nocnymi relacjami dla naszych wyeksplatowanych (w skali kraju) torów.
Wy szanowni Jeleniogórzanie macie dwa nocne połączenia pospieszne (z Warszawą i Przemyślem), na dodatek dochodzą sezonowe nocne do Szczecina i Gdyni. Niech te pociągi jeżdżą jak najdłużej! Jednak wnoszę o choćby jeden pospieszny, który połączy inne miasta ważne dla komunikacji dolnośląskiej (Głogów, Ścinawa, Lubin, Wołów, Brzeg Dolny) i leżące blisko przy granicy województwa (Zielona Góra).

Dodawanie całkowicie nowego pociągu w czasach recesji na kolei mija się z celem, więc może wspólnie coś wymyślimy, aby każdy wyszedł na tym dobrze Smile

Do głowy przychodzi mi aktualnie takie rozwiązanie: jeden z całorocznych pociągów wyjeżdżających z Jeleniej Góry przeistoczyć tak, aby we Wrocławiu dopinano część ze Zgorzelca. Drugi pociąg nocny niech prowadzi łącznik do Zielonej Góry. Ja myślę że odpowienio tak:
61200 ZGORZELEC/JELENIA GÓRA - WARSZAWA WSCH.
Śnieżka JELENIA GÓRA/ZIELONA GÓRA - PRZEMYŚL

_________________
"Opolskie, tutaj zostaję"


Ostatnio zmieniony przez BvL dnia 24-03-2009, 20:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 24-03-2009, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Jędrek
BACHUS wyjeżdżałby z Jeleniej Góry po 6 rano, więc pora bardzo dobra- nawet lepsza niż o 11. Z innych miejscowości autobusy częściej pżyjeżdżają do Jeleniej Góry po 5 lub koło 6 niż w godzinach martwych między 9 a 12.
Wracałby po 21:30 więc kolejna bardzo dobra pora przyjazdu- tutaj szczyt godzin wieczornych. Przyjazd i wyjazd z Gdyni o bardzo dobrych godzinach. Ja osobiście jadąc z Jeleniej bardziej jestem za tym, aby w Gdyni być po 18 niż przed 12 w nocy, a wyjeżdżać o 10 a nie o 4 rano. Very Happy
Co do propozycji na Odrzance dodam jeszcze pociąg Szczecin- Budapeszt- tak woli przypomnienia, że kiedyś tamtędy jeździł. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 24-03-2009, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takim razie apeluję o modyfikację pociągu 61200, który mógłby startować z Zielonej Góry, z częścią wagonów do Warszawy jak dotychczas i częścią do Lublina np. Smile Rozmawiajmy! Nikt nie chce wojny!


To też odpada z kilku powodów:
1 są to Karkonosze kursujące obecnie w relacji (Szklarska P.G) Jelenia Góra\ (Kudowa Zdr.) Kłodzko Gł.- Warszawa Wsch (Białystok). Jest to pociąg o który również toczy się walka żeby cały kursował on w relacji Jelenia Góra\ Kłodzko Gł.- Białystok w sezonie (Szklarska P.G.\ Kudowa Zdr.- Suwałki). Jest to też pociąg o którego wydłużenie relacji do województwa podlaskiego zabiegaliśmy od lat i którego zabrać sobie nie damy.
2. Pociąg ten już w chwili obecnej na odcinku Warszawa- Wrocław w sezonie prowadzi 16 wagonów; po za sezonem 10 (+4 na odcinku Wrocław- Jelenia G. od Rozewia do JG dojeżdża więc z 14 wagonami) więc miejsca na doczepienie nowych wagonów najnormalniej w świecie nie ma.
3. Ostatnio były głosy Bolesławca który również chce Karkonoszy do swojego miasta i im również powiedzieliśmy nie. Ponieważ Karkonosze od niepamiętnych czasów jeździły przez Wałbrzych (przetrasowanie więc nie wchodzi w grę) a podobnie jak w waszym przypadku miejsc na nowe wagony nie ma.
4. Wracając do Lubuskiego: Ponieważ sygnalizujecie potrzebę nocnego pociągu do Lublina przez Wrocław proponuję Wam pociąg 62500/26501 (Bystrzyca) który mógłby kursować w relacji Zielona Góra przez Głogów\ Jelenia Góra przez Bolesławiec- Wrocław- Lublin


Ostatnio zmieniony przez Jedrek dnia 24-03-2009, 20:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 24-03-2009, 20:53    Odpowiedz z cytatem

grzesiu24Ale Wy macie pociąg do Gdyni...a Bachus właśnie tam jedzie. Więc po co wam drugi?


Pomyślałbym nad Wikingiem czy Malta...JG - Poznań Smile


Ostatnio zmieniony przez xzielak dnia 24-03-2009, 20:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sebastianzb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2008
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 24-03-2009, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Zakończmy już tę bezowocną kłótnię. Skoncentrujmy się na woj. lubuskim !!! Exclamation Exclamation

Swoją drogą, zastanawiam się, czy wystarczy nam składów na obsłużenie tych proponowanych pociągów (lubuskie ma problemy z szynobusami, mieli coś kupować, ale zobaczymy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BvL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2008
Skąd: Głogów

PostWysłany: 24-03-2009, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Skoro "Karkonosze" to kultowy dla Jeleniogórzan pociąg, to ok (porównywalnie tak jak "Ślązak" dla Zielonogórzan).
Jednak myślałem nad całorocznym nocnym połączeniem Zielonej Góry ze Śląskiem przez Głogów, Wrocław, a podana "Bystrzyca" jest w sezonie (trzecia liczba "5"). Pomysł "Bystrzycy" z grupą wagonów z Jeleniej Góry jest trafny, ponieważ może on nieco rozluźnić potok "Karkonoszy" o te 3 - 4 wagony, gdzie w te miejsce skoczyłby Zgorzelec. W końcu nam chłopakom z Odrzanki kultowy "Ślązak" też prowadzi wagony na Zgorzelec. Co Wy na to? Smile

_________________
"Opolskie, tutaj zostaję"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 24-03-2009, 21:09    Odpowiedz z cytatem

BvL
Troszkę pomieszałeś z tymi relacjami. Pociąg KARKONOSZE, który według ciebie jeździ na trasie Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia tak naprawdę jedzie w relacji Jelenia Góra (w sezonie Szklarska Poręba)- Wrocław (tu doczepiane wagony z Kłodzka)- Opole- Częstochowa- Warszawa- Białystok, dodatkowo ciągnąc w dni powszednie na odcinku Jelenia Góra- Wrocław wagony do pociągu ROZEWIE relacji Jelenia Góra- Gdynia odczepiane we Wrocławiu. Tak więc połączenie do Gdyni wieczorne jest codziennie, bo w wakacjie, dłuższe weekendy te wagony jeżdżą jako osobny pociąg do Gdyni przez Jarocin.
W odniesieniu do 1 pociągu wagony ze Zgorzelca nie maja w tym pociągu już racji bytu. Zauważ, że KARKONOSZE ciągną już z Jeleniej Góry 15 wagonów !!! We Wrocławiu odłączają 4 wagony do Gdyni i przyłączają w sezonie kolejne 4 z Kłodzka. Gdyby dodatkowo przyłączyć jeszcze 4 wagony ze Zgorzelca, to byłoby niebezpieczne dla podróżnych, jadących w 17 wagonowym składzie. Dodatkowo tyle składów do złączenia, rozłączania że we Wrocławiu stalibyśmy z Godzinę.
Co do ŚNIEŻKI fajna propozycja, ale jeszcze sprostuję twoją wypowiedź. ŚNIEŻKA z Jeleniej Góry do Przemyśla jeździ tylko w wakacje( a nie codziennie, jak napisałeś) a w pozostałe dni startuje z Wrocławia. Dodatkowo w sezonie ciągnie wagony relacji Zakopane- Wrocław. Dlatego walczymy tak o utrzymanie tego pociągu do Jeleniej, bo ukrócili nam już go tylko do wakacji. Wy macie połączenie z Przemyślem codziennie.
Ja proponuje w takim układzie aby ten pociąg jeździł całym składem codziennie w relacjach Jelenia Góra- Przemyśl i Zielona Góra- Zakopane z łączeniem, rozłączaniem na stacjach Wrocław Główny i Kraków Płaszów. Jelenia Góra utrzyma połączenie z Przemyślem awansując do rangi codziennego a Zielona Góra wzbogaci się o połączenie z Zakopanym, też w kategorii codziennej. Co ty na to?? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

BvL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2008
Skąd: Głogów

PostWysłany: 24-03-2009, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Skoro dyskusja ta ma charakter poważny, taki rozwój wydarzeń byłby piękny. Wracając na ziemię, popatrzmy, czy teraz Zakopane ma pospieszne jeżdżące cały rok? Tego się obawiam, skoro nie ma, to szybko mieć nie będzie, na dodatek z połączeniem Zielonej Góry. Skoro "Karkonosze" to faktycznie niezły pasztet jeżeli chodzi o łączenie i rozłączanie, niech jeżdzi jak teraz Smile Cieszylibyśmy się nawet z sezonowca Zielona Góra - Zakopane, lecz jeżeli chodzi o całoroczne połączenie nocne, widzę że ciężko będzie coś wymyśleć skoro wszystkie łączniki i wydłużenia zainkasowała Jelenia Góra i Kłodzko Confused

_________________
"Opolskie, tutaj zostaję"


Ostatnio zmieniony przez BvL dnia 24-03-2009, 21:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 24-03-2009, 21:26    Odpowiedz z cytatem

xzielak
Jeżeli wszyscy będziemy myśleć takimi kategoriami jak ty to za chwilę ktoś powie, że z każdego miasta powinien być tylko po 1 pociągu do innego miasta. Z mojego punktu widzenia takie wydłużenie w BACHUSA byłoby bardzo ekonomicznym i dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo skożystaliby mieszkańcy Lubania, Węglińca, Żar oraz Zgorzelca i Bolesławca, dodatkowo generując na pewno duże potoki podróżnych. Ja uważam, że jest to dobra propozycja. Z Jeleniej Góry od niepamiętnych czasów do Gdyni kursowały 2 pociągi- jeden ranny przez Jarocin, drugi wieczorny przez Poznań, a i w sezonie 1999/2000 trzeci HOT w pól godziny po pośpiesznym. Wszystkie były bardzo oblegane, a to najlepiej świadczy o zapotrzebowaniu więc dlaczego by nie wrócić do starych czasów??

BvL
Zadałeś pytanie: Wracając na ziemię, popatrzmy, czy teraz Zakopane ma pospieszne jeżdżące cały rok?
Odpowiedź brzmi TAK. To MONCIAK- KRUPÓWKI który został zmieniony z TLK na pospieszny. Łączy aglomerację Gdyni, Warszawy i Krakowa z Zakopanym. Jeżeli taki istnieje to Zielonogórski też może. Połączy Zieloną Górę, Wrocław, Opole, Katowice ze stolicą polskich Tatr. Przez wiele lat przez Wrocław jeździł pociąg Szczecin- Zakopane, którego teraz przetrasowano na trasę Poznań- Kluczbork- Katowice i który aż do 2006 roku jeździł codziennie- więc zarabiał na siebie- no dlaczego by nie póścić w kategorii codziennej połaczenia ZIelona Góra- Zakopane?


Myslę, ze dobra alternatywą byłoby też przyłączenie 4 wagonów relacji Zielona Góra- Przemyśl do pociągu PRZEMYŚLANIN jadącego ze Szczecina vel Świnoujścia do Przemyśla. pociąg z Zielonmej Góry startowałby koło 22 a wracałby o 7 rano- co wy na to? Confused


sebastianzb
W jednym z poprzednich postów stwierdziłeś, że nie interesuje ciebie reaktywacja pociągów pospiesznych na magistrali podsudeckiej. Nie wiem, dlaczego tak egoistycznie podchodzisz do sprawy. Przecież myślę, że hitem roku byłoby uruchomienie dalekobierznego pociągu relacji Zielona Góra- Głogów- Legnica- Jaworzyna Śląska- Nysa- Kędzierzyn Koźle- Racibórz. Ja też jako mieszkaniec Jeleniej Góry mógłbym stwierdzić, że podsudecka mnie nie obchodzi bo z Jeleniej w stronę Krakowa mogę jechać szybciej przez Wrocław. Ale nie zrobię tego, bo na podsudeckiej też mieszkają ludzie, tacy jak my, którzy potrzebują wydostać się ze swojego regionu gdzieś dalej. Trzeba myśleć globalnie a nie regionalnie i wspierać innych a nie być samolubnym. Ja pomimo miejsca swojego zamieszkania, które jest diametralnie inne niż twoje, wtóruje Zielonej Górze i przedstawiam swoje propozycje. Nie myślę egoistycznie bo pociągi jeżdżą po całej Polsce a nie tylko w danym regionie. Happy Happy

A i jeszcze jedno. W jednych ze swoich propozycji w temacie "Rozkład jazdy 2009/2010- propozycje", kiedy poruszany był wątek połączenia Dolnego Śląska i woj. lubuskiego z Bieszczadami ja zaproponowałem, aby do ŚLĄZAKA w relacji Zielona Góra- Przemyśl dołączyć jeszcze wagony do Zagórza. Wtedy skład relacji Zgorzelec- Przemyśl przyjeżdżałby do Wrocławia przed zZieloną Górą i stanowiłby początkową część składu, co pozwoliłoby na odłączenie składu relacji Zielona Góra- Zagórz z tylnej części pociągu na stacji Tarnów( trasą przez Stróże, Jasło) bez zbędnych manewrów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 24-03-2009, 23:09    Odpowiedz z cytatem

grzesiu24, jest wszystko cacy. Tylko wy jeleniogórzanie macie jeden wielki bolący problem zreszta jak My z lubuskiego Sad tory, umieraja smiercią naturalną.

Ja osobiście chciałbym więcej połączeń między JG a ZG, też mówię o pośpiechach:

"Wiking" Żagań - ZG - Szczecin (sezonowo Szklarska Poręba/Kudowa Zdrój - Żary - ZG - Szczecin - Świnoujście) Smile jak napisałem w pierwszym poście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl