Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Nowy tabor na małopolskich torach
Autor Wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-01-2011, 19:49   

Zakopane to ta sama liga co Nowy Sacz i Krynica- porzucono jakąkolwiek walke o pasazera na tej linii, przez to malo jest i ludzi i pociagow. Zreszta, MZPR juz sie wypowiadał na ten temat i powiedzieli, ze mysla glownie o Tarnowie, Kozłowie i Wieliczka-Oswiecim Smile
Przejdź na dół

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 19-01-2011, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem, że pociągi te nie mogą jeździć do innego województwa. W takim przypadku nic z Krakowa w kier. Trzebini nie pojedzie nowego, bo Oświęcim i Katowice odpadły a to są jedyne relacje. Pozbawia się rzeszy ludzi na tym odcinku szans na lepszy komfort! A dzielenie relacji w imię nowych składów, to totalna głupota i ja już wolę w takim razie dłuższe relacje a starsze jednostki. Wkurza mnie traktowanie sąsiedniego województwa jak zagranicy albo jakiejś odległej/mrocznej krainy, stosowane w wielu kwestiach!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-01-2011, 20:14   

Doskonale o tym wiem, ale... kolej to polityka. Pociagi kupił samorząd, a samorząd chce pokazać wyborcom jaki jest dobry i jakie piekne pociagi kupił. No to przecież nie wyśle ich za granicę wojewodztwa, bo tam ludzie głosują na kogo innego i nie są potencjalnymi wyborcami. Proste jak drut- i żałosne zarazem, jak politycy w Polsce są niewolnikami słupków wyborczych. Śląskie Flirty też nie jeżdżą za Śląskie wojewodztwo- tylko do Tych i Częstochowy, bo to Śląskie.
Powrót do góry

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 19-01-2011, 20:18    Odpowiedz z cytatem

@Sabatnik - Oświęcim jest w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim. Mogą jeździć do Oświęcimia. I zapewne tam pojadą bo jeżdzą tam Angole i inni oglądać Aushwitz i jak wsiadają to puszczają czasem teksty typu: -oh my god, whats is that? Men it's Disgusting.

Natomiast w przyszłości przy zakupie kolejnych wystarczyło by się dogadać z Katowicami, że jeden pociąg dajemy my a drugi wy (elfa bądź flirta) i na zasadzie wymiany 50% na 50% można by się dogadać trasą Kraków - Katowice.

Widzę też że w EN77 członie za zdjęcia prawdopodobnie w członie skrajnym, są siedzenia w układzie kolejowym (parami do siebie) a w następnym członie środkowym są układu ala PKS. Czyli pół na pół. Tutaj plus o de mnie bo ja wolę układ kolejowy a do tej pory pesa np, w szynowusach SA13x dawała większość siedzeń w układzie PKS.

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez snajper dnia 19-01-2011, 20:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 19-01-2011, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Co do Oświęcimia, wyraziłem się skrótowo/niejasno, przepraszam. Oświęcim został "obalony" argumentami powyżej, a Katowice to "zagranica". "Nasi" ludzie też jeżdżą poza granice województwa. Skoro teraz wiele województw ma już jakieś nowe, czy zmodernizowane jednostki, to niech że się dogadają (skoro to taka łaska), że np. Katowice-Kraków obsłuży 1 Flirt i 1 Acatus albo naprzemiennie. Pisząc to, aż mnie skręca...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 19-01-2011, 20:25    Odpowiedz z cytatem

sabatnik nie zapominaj , że jest też relacja do Chrzanowa Very Happy i jestem pewny , że za niedługo więcej pociągów będzie w Chrzanowie kończyło bieg np wczoraj kurs 30126 frekwencja na odcinku Chrzanów - Oświęcim 6 osób w tym kolejarze .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 20-01-2011, 10:46    Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam że i 50 nieraz było osób , ale skoro wycięło się skomunikowania z Czechowic i Katowic ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 20-01-2011, 13:15    Odpowiedz z cytatem

http://www.rynek-kolejowy.pl/21282/Acatus_II_juz_niebawem_w_Malopolsce.htm

,,Ich wprowadzenie do eksploatacji planowane jest na przełomie stycznia i lutego br. – dowiedział się „Rynek Kolejowy” w biurze prasowym UMWM. ''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 20-01-2011, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Znaczy bardziej luty niż styczeń, w końcu ELF nie ma dopuszczeń jeszcze, Acatus też raczej ich nie zdobędzie szybciej.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alojz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010

PostWysłany: 21-01-2011, 00:26    Odpowiedz z cytatem

przewoz napisał/a:
Znaczy bardziej luty niż styczeń, w końcu ELF nie ma dopuszczeń jeszcze, Acatus też raczej ich nie zdobędzie szybciej.

ELF (22WE) ma dopuszczenie od 30 grudnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 21-01-2011, 09:46    Odpowiedz z cytatem

Na jaki okres czasu?

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alojz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010

PostWysłany: 21-01-2011, 19:09    Odpowiedz z cytatem

Do 31.03.2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 28-01-2011, 10:37    Odpowiedz z cytatem

http://www.rynek-kolejowy.pl/21457/Dzis_przekazanie_Acatusa_II_dla_Malopolski.htm

,,Dziś na małopolskie tory mają wyjechać dwa nowe pociągi Acatus II wyprodukowane przez bydgoską PESĘ. Uroczyste przekazanie ma odbyć się o godzinie 10 na krakowskim dworcu Głównym.''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-01-2011, 14:59   

Jeden już mknie.... do krynicy Very Happy Happy
Powrót do góry

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 28-01-2011, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Dziś o godzinie 21:25 na dworcu w Tarnowie przy peronie 3 stał nowy acatus. Nie wiem co to był za kurs ale wyglądało na jakieś testy, wokół niego kręciło się paru kolejarzy, ciekawe czy już zaczną jeździć regularnie czy to dalej manewry...?

_________________
1.12.2008-Początek upadku przewozów pospiesznych w POlsce.
STOP DEGRADACJI KOLEI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl