Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następny
EN "Jan Kiepura"
Autor Wiadomość

Polrail Service Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2012

PostWysłany: 06-12-2012, 10:42    Odpowiedz z cytatem

Skolmi napisał/a:
Kolejne przygody Smile

Przy próbie kupna SDDL na 10 XII do Amsterdamu wyskakiwało dziś w kasie "żądana taryfa nieważna
w pociągu i wagonie", albo "pociąg jest tymczasowo zablokowany" (i tak na zmianę). SD sprzedawało bez problemu. Na 11 XII z powrotem (a więc ten sam obieg!) SDDL już można kupić.

Albo to przez nowy rozkład, albo 305Ad w jedną stronę nie jedzie Question


Cześć,

Naszym zdaniem ewidentnie błąd w systemie sprzedaży. Ktoś z Intercity musi poprawić wpis i powinno być OK.

Pozdrowienia,
Jarek
Polrail Service
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 24-01-2013, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś planuje podróż Kiepurą w wakacje, lepiej niech szuka alternatywy, bo na dzień dzisiejszy Janek w okresie wakacyjnym nie pojedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 24-01-2013, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Skąd takie wieści?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 25-01-2013, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Gonza napisał/a:
Jak ktoś planuje podróż Kiepurą w wakacje, lepiej niech szuka alternatywy, bo na dzień dzisiejszy Janek w okresie wakacyjnym nie pojedzie.

No pieprzysz Shocked Ja miałem latem wracać sobie w nocy w kuszetce z Kolonii. Czemu go likwidują? Niska frekwencja? W sumie się nie dziwie... Dziś widziałem go to miał: 2/bar z Berlina, ruska z Basel, sypialny, kuszetke i... wagon jedynkopodobny z Amsterdamu. Nie wiem co to było, czy bezprzedziałówka, czy przedziałówka, czy nawet menadżerski, bo widziałem go z ok. 500m.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 25-01-2013, 14:49    Odpowiedz z cytatem

kruk17 napisał/a:
Czemu go likwidują? Niska frekwencja? W sumie się nie dziwie...


Jeśli to w ogóle prawda, to chyba chodzi bardziej o permanentne opóźnienia i może kwestię zwrotu za bilety.
Jeżdżę często sypialnym i zawsze ma pełne obłożenie. Zdarza mi się nawet nie dostać biletów, jak kupuję
w ostatniej chwili.

Swoją drogą "trzystapiątki" są już w coraz gorszym stanie, a jak coś nawali w drodze TAM, to naprawa
w Amsterdamie kosztuje pewnie więcej niż na Grochowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 25-01-2013, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Przedwczoraj chciałem sobie sprawdzić połączenie do Amsterdamu właśnie Kiepurą, na początek lipca, czy coś się nie pozmieniało w godzinach odjazdu. Tak więc wszedłem na sitkola i szukam - nic. Zdziwiony skorzystałem z wyszukiwarki DB - też nic. Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić jakiś termin w czerwcu - i Kiepura jest. W szczegółach połączenia (na stronie DB) jest wykaz dni kursowania. Jak dobrze patrzę, to przerwa w kursowaniu jest od 1 lipca do 2 września włącznie.

Napisałem maila do informacji międzynarodowej IC i dostałem odpowiedź:
Cytat:
Dzień dobry.

Na chwile obecna pociag Jan Kiepura w okresie wakacyjnym nie bedzie
kursował .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 25-01-2013, 22:25    Odpowiedz z cytatem

A nie jest to przypadkiem spowodowane rewizją wagonów ( sypialnego/sypialnych ) i PKP IC nie ma w zamian co wystawić ? Bo nawet roboty torowe na terenie DB czy NS nie mają wpływu na odwołani.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 25-01-2013, 22:52    Odpowiedz z cytatem

@rail_user: Wątpie, że to jest powód. Przecież mają jeszcze inne sypialne przystosowane na 200km/h.
@Skolmi: Może i są pełne, ale jak skład ma 5-6 wagonów to jak ma na siebie zarobić? Podejrzewam, że opłaty w Niemczech i Holandii są dość wysokie, a przy opóźnieniach - tak jak pisałeś - pociąg nie generuje przychodów. Moze PIC obawia sie, że w czasie wakacji frekwencja będzie niższa co spowoduje nawet nie wyjście na 0 a na "-". Szkoda mi tylko z drugiej strony, że właśnie na wakacje go wycinają z rozkładu...
EDIT: Dziwne, ja wpisałem na bahn.de relację Konin - Dortmund Hbf i normalnie mi Jan Kiepura wyskoczył, termin 6/7 lipca, a relacja pociagu to Warszawa Wsch. -> Koln Hbf, a termin kursowania tego pociągu to 28.06-01.09, tak więc o co z tym wszystkim chodzi Question Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 26-01-2013, 09:35    Odpowiedz z cytatem

kruk17 napisał/a:
Przecież mają jeszcze inne sypialne przystosowane na 200km/h.


Ja wiem o 10 "trzystapiątkach", które jak pisałem są w coraz gorszym stanie. Są jakieś inne?

A i co do sprawności tej puli nie jestem pewien, skoro jednego na Chopina już nie są w stanie wystawiać.
Znudziło mi się ciągłe składanie reklamacji
http://infokolej.pl/album_pic.php?pic_id=4633
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 26-01-2013, 10:15    Odpowiedz z cytatem

@Skolmi: No co to jest za twór o którym pisałem?
http://tnij.com/3r6Ut
http://tnij.com/YHkIw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 26-01-2013, 10:55    Odpowiedz z cytatem

Czyli ktoś sieje dezinformację.Wynika , że pociąg w wakacje pojedzie ale w rel W-wa - Koeln - W-wa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 26-01-2013, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Czyli sprawa się wyjaśnia - Kiepura pojedzie w skróconej relacji w wakacje. Ja szukałem połączenia z Poznania do Amsterdamu i dlatego nic nie mogłem znaleźć. Szkoda tylko że informacja IC wprowadza w błąd a sitkol nawet tego połączenia w skróconej relacji nie pokazuje.
Wygląda to na jakieś prace w Niemczech albo Holandii, bo ICE do Amsterdamu też nie kursuje w wakacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-01-2013, 14:23   

Informacją Ic nie należy się kierować z takim wyprzedzeniem. Jeszcze 2-3 tygodnie temu potwierdzali wycięcie mniej więcej połowy połączeń typu EX i IC od 9.02 - bo nie było ich w sitkolu. A teraz okazuje się, że jadą.
Nie mamy już rocznego rozkładu jazdy. Jaka będzie prawda będzie okazywać się na 3 tygodnie przed każdą codwumiesięczną zmianą.
Powrót do góry

smalec111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2012

PostWysłany: 12-02-2013, 16:42    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałem się dowiedzieć, jak wyglądają miejsca siedzące w EN Kiepura? Czy są to normalne przedziały czy wagony bezprzedziałowe. Relacja Dortmund - Warszawa. I jak z bezpieczeństwem.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 12-02-2013, 18:15    Odpowiedz z cytatem

Jest to wagon bezprzedziałowy typu sleeperetka. Wg mnie jest bezpiecznie, ale to chyba po prostu kwestia szczęścia tudzież pecha. Ja nie mam żadnych niemiłych wspomnień z podróży Kiepurą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl