Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Pierwszy raz z FIP
Autor Wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 07-07-2009, 11:46   Pierwszy raz z FIP Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jako rodzina pracownika mam do dyspozycji książeczkę biletową na dowolną klasę. Postanowiłem pierwszy raz ją wykorzystać. Zaplanowałem sobie wycieczkę do rodziny w Niemczech dokładnie do Hamm(westf) k. Dortmundu. A więc początkowo planowałem pojechać Kiepurą ale zmyliły mnie ceny gdyż nie zbyt widocznie napisane jest ,że są to bilety w Euro. Jednak nie mam wyboru i muszę jechać a więc postanowiłem pojechać pociągiem Berlin - Warszawa Express i w Berlin Ostbanhof przesiąść się na ICE ,który dowiezie mnie do celu.
Więc zacznę moje pytania:
1)Czy na bilecie FIP mogę jechać Berlin - Warszawa Ex (jeżeli tak to czy mogę 1 klasą Very Happy)
2)Czy mogę jechać ICE (normalny ICE nie żaden Sprinter trochę się rozglądałem nim napisałem więc już temat podłapałem na żadnej liście specjalnych dopłat nie figuruje nr. 844/854) I czy moge jechać w nim 1 klasą i ile kosztowałaby mnie miejscówka w tym pociągu.
3) Czy w Polsce moge kupić wrazie czego tą miejscówke i dopłatę na ten pociąg.

Jeżeli coś by to pomogło to tu daje link do tego pociągu:
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=212.52&seqnr=7&ident=34.02423552.1246957649&rt=1&rememberSortType=minDeparture&OK#focus

Bardzo proszę o pomoc wyjazd mam za 1,5 tygodnia i przez tego Jana Kiepurę muszę jak najszybciej wiedzieć wszystko. Laughing
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-07-2009, 13:21    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A więc początkowo planowałem pojechać Kiepurą ale zmyliły mnie ceny gdyż nie zbyt widocznie napisane jest ,że są to bilety w Euro.

Na Kiepurę cena miejscówki do FIP to 4euro. Na odcinek krajowy do granicy w Rzepinie bilet kupujesz ze zniżką 80% na pociąg E (z Warszawy to jakieś 17zł).

Cytat:
1)Czy na bilecie FIP mogę jechać Berlin - Warszawa Ex (jeżeli tak to czy mogę 1 klasą)

Nie możesz jechać 1 klasą w Polsce. Jest to pociąg EC a dla nas uprawnienia na ten pociąg są tylko w klasie 2. W Niemczech możesz jechać nim w 1 klasie. Miejscówka to 4 euro.

Cytat:
2)Czy mogę jechać ICE

Tak, bilet FIP ważny jest na wszystkie pociągi należące do DB (oprócz ICE Sprinter). Zajrzyj też tutaj i tutaj . To są ograniczenia na pociągi w Niemczech. FIP w wyznaczonych pociągach i dniach na tych trasach podanych na liście jest nie ważny. Miejscówkę możesz kupić za 3 euro, ale nie jest konieczna. Tutaj w dziale dopłaty do biletów masz wszystko opisane o dopłatach w Niemczech.

Cytat:
3) Czy w Polsce moge kupić wrazie czego tą miejscówke i dopłatę na ten pociąg.

Miejscówka jest nieobowiązkowa. W Polsce będzie problem z kupnem, a jak ci już sprzedadzą, to pewnie znacznie droższą, niż w Niemczech. W ICE nie ma tłoku i w 1 klasie zawsze są miejsca.
Na BWE i Kiepurą dostaniesz bez większego problemu w Polsce w kasie międzynarodowej, tylko czasem kup sobie z dzień wcześniej. Szczególnie Kiepura ma latem wykorzystanie.

Po resztę informacji zapraszam do działu dopłaty do biletów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 07-07-2009, 13:27    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
Na Kiepurę cena miejscówki do FIP to 4euro. Na odcinek krajowy do granicy w Rzepinie bilet kupujesz ze zniżką 80% na pociąg E (z Warszawy to jakieś 17zł).


Czy mógłbyś to wyjaśnić mi troszkę bardziej: Sliperetka jeździ tylko do Berlina z tego co wiem. I czy mógłbyś Kolego napisać mi czy moge do tej miejscowości Hamm jechać Kiepurą za 4 E no it en bilet za 17 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-07-2009, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Sleeperetka w Kiepurze jeździ na trasie Warszawa-Amsterdam. Tutaj masz zestawienie Kiepury. Zobacz, że wagon nr 176 jest jedynym wagonem z miejscami do siedzenia.

Kiepura jedzie przez Hamm (Westf), więc w kasie kupujesz miejscówkę do Kiepury za 4 euro Warszawa-Hamm (Westf) oraz bilet na odcinek krajowy. FIP masz na Niemcy, ale na Polskę musisz kupić w kasie bilet z ulgą 80%. Napisałeś, że jesteś rodziną pracownika, więc kupujesz taki bilet. Pracownik jedzie na sieciowy i kupuje tylko miejscówkę. To samo dotyczy każdego innego pociągu (BWE i każdy inny EC). A właśnie bilet ze zniżką 80% na odcinek Warszawa-Rzepin(GR) kosztuje około 17zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 07-07-2009, 13:40    Odpowiedz z cytatem

A jeżeli jadę sam bez Pracownika a bloczek jest na mnie? Chodzi po to czy muszę jechac z pracownikiem żeby FIP był ważny? I odcinek na który musze mieć bilet to Warszawa - Rzepin Smile ? i czy ktoś mógłby mi napisać dokladne ceny za kuszetki i sypialny dla biletu FIP. Wszędzie pisze co innego, w każdej kasie mówią co innego a w tabelce za miejsce siedzące pisze nawet 50Euro


Ostatnio zmieniony przez Maciek TK dnia 07-07-2009, 14:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-07-2009, 14:00    Odpowiedz z cytatem

No pewnie że możesz jechać sam, bez pracownika. Książeczka FIP jest imienna i każdy dostaje swoją, z wypisanym imieniem i nazwiskiem i datą ważności (3 miesiące od momentu wydania) oraz w przypadku dzieci - datą urodzenia

Polski odcinek to Warszawa-Rzepin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 07-07-2009, 14:03    Odpowiedz z cytatem

I czy ktoś mógłby mi napisać dokladne ceny za kuszetki i sypialny dla biletu FIP. Wszędzie pisze co innego, w każdej kasie mówią co innego a w tabelce za miejsce siedzące pisze nawet 50Euro. To było moje ostatnie pytanie już nie spamuje Smile Poporstu mały stres . Iktorn a tobie się należy mega piwo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-07-2009, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Ceny Kiepury masz podane na stronie IC w tym miejscu

Tak z grubsza:
* siedzące 4euro
* kuszetka 6 osobowa 20 euro
* kuszetka 4 osobowa 25 euro
* sypialny od 32 euro.

Dla FIP musisz patrzeć na Aufpreis. Często w kasie muszę mówić kasjerom jaki kod (kod = 44) mają wpisywać, żeby sprzedać mi właściwą dopłatę.

Aha, ta cena 50euro to jest pewnie na legitymację FIP (50% zniżki).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 07-07-2009, 14:22    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Dzięki Dzięki... Nie ma to jak pokręcone taryfy IC Very Happy Teraz wiem jak patrzeć. Czyli moge jechac za 32 Euro w sypialnym i do tego jeszcze muszę wykupić bilet do Rzepina. Wszystko kapuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 08-07-2009, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Jak myslisz ze pokrecone sa taryfy IC to popatrz na taryfy Thalisa albo TGV. Wtedy wszystko sie wyda proste...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 24-07-2009, 16:37    Odpowiedz z cytatem

hej dopisuje się do tematu bo również i ja po raz pierwszy wybieram się na wyprawe z FIP juz od dłuższego czasu wszysko sobie planuje i przyszedł czas na policzenie kosztów.

No więc na początku chciałem policzyć sobie koszty podróży z Warszawy Centralnej do Budapeszt Keleti-pu jednak okazuje się to trudniejsze niż myślałem.
Po pierwsze za bilety na polskim odcinku płacimy z ulgami (pracownik i jego rodzina) wychodzi:
Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Centralna - Zebrzydowice (polski odcinek podrózy do Budapesztu) wynosi
I klasa 80 zł
II klasa 63 zł no i tu pierwsze pytanie która cene bedę musiał zapłacić decydując się na kuszetke 4-os. jak wiadomo 4-os. to poniekąd podwyższony standard (jak by nie była zlikwidowane dwa łóżka) ale czy to już można nazwać I klasą?

Poza tym o ile nie mam problemu z wyliczaniem procentów Happy to ja wygląda sytuacja w przypadku ulgi 99% bo przecież nie zapłace odpowiednio 0,80 czy 0,63 zł (jest jakaś najniższa cena biletu ale jaka to nie wiem)

Dalej pytanie co do tych przejściówek? Do dziś nie wiem czy są obowiązkowe czy nie niby zebrzydowice to ostatnio stacja w polsce od samej granicy z Czechami mam już fip, ale co z odcinkiem Zebrzydowice - GRANICA, wychodzi ze nie mam biletu (co w takiej sytuacji)

Dalej już chyba z górki od granicy do samego Budapest Kelei-pu nie płace już nic poza dopłatami do miejscówek czyli 4x 60zł w wagonie z miejscami do leżenia - z pościelą i obsługą konduktora - w przedziale czteromiejscowym (kategorii Bc-4) zgonie ze stroną IC (czy cena ta obowiązuje również jako dopłata do biletów fip czy jest może jakaś inna specjalna cena?)

Wychodziło by że to już wszystko, wiem że to trochę zajęło ale będe wdzięczny za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 24-07-2009, 16:53    Odpowiedz z cytatem

1. Kuszetka BC-4 to jest klasa 2, więc do tego kupujesz bilet na odcinek krajowy w 2 klasie dla rodziny ze zniżką 80%. Pracownik, jeśli nie ma sieciowego to najtańszy bilet na 2 klasę na pociąg D kosztuje 4zł (1 klasa 6zł).

2. W pociągach spółki IC nie ma żadnych przejściówek. W pkaktyce wygląda to tak, że dajesz swoje legitymacje uprawniające do ulgi, bilet i książeczkę FIP konwojentowi i on pokazuje wszystko konduktorom a ty spisz w kuszetce i nic ciebie nie interesuje.

3. Dopłata za kuszetkę jest od miasta A bo B, to tak samo jak miejscówka - płacisz za miejsce do leżenia od Warszawy do Budapesztu i dajesz to konwojentowi. Do kuszetek dopłaty są (zazwyczaj) takie same do FIP, InterRail czy jakbyś miał normalny bilet w taryfie TCV.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 24-07-2009, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Jeszcze co do punktu pierwszego to według strony IC jest to pociąg M a nie D czy również i tutaj najtańszy bilet to 4 zł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 24-07-2009, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cytryna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Lip 2009

PostWysłany: 28-07-2009, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Wyjeżdżam na pół roku d Belgii. Z tego co wyczytałam w Książeczce biletowej FIP można wypisać 6 kolei zagranicznych. A czy można wypisać np. 2xBelgia i 4 inne kraje? Będąc w Begi chciałabym trochę zwiedzić ten kraj a nie wiem czy sięwyrobie w tych 4 kuponach!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl