Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Międzynarodowy pociąg CHOPIN
Autor Wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 19-04-2013, 20:51    Odpowiedz z cytatem

im tylko chodziło bilet do granicy , potem kupowali w kolejach czeskich bilet
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 27-04-2013, 19:03    Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem nowym użytkownikiem-więc proszę o wyrozumiałość .
W maju będę podróżował pociągiem Chopin w relacji Warszawa-Budapeszt , proszę o informacje nt. standardu wagonu sypialnego kursującego w tej relacji . Wiem, że przemiennie kursuje wagon polski i węgierski .
Czy któryś jest "lepszy" tzn czystszy, bardziej komfortowy, nowszy ?
Czy gniazdko elektryczne 230V jest standardowym wyposażeniem przedziału sypialnego w tym pociągu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 27-04-2013, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Witam
Jechałem dziś Chopen do Wiednia.
W kurzyło mnie Interciti ponieważ konduktor powiedział że od kilku dni kursuje wagon bez klimatyzacji , myślałem że w nim padnę na psyk tak gorąco było, śieżo co przekroczyliśmy granice Czesi zamknęli WC w całym wagonie ponieważ była przepełniona .
Było tak dużo ludzi w pociągu do Wiednia że wszystkie miejsca były zajęte nie którzy stali siedzieli na korytarzy i stali w sypialnym w agonie .
Nie miał opóźnienie, nabrał jes dopiero za stacją Wien Melding ( 15 minut) nie wiedziałem że pociąg jeździe na obrzeża miasta torami kolejki podmiejskiej za miastem zmienia kierunek , podczepiają tylnicą lokomotywowe . Bardzo dużo polaków tak jak ja przesiadało sie na RJ do Zurychu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 03-05-2013, 20:38    Odpowiedz z cytatem

wiktorwektor napisał/a:
Ja rok-dwa lata temu jechałem z biletem do Zebrzydowice gr. i przy kontroli konduktor twierdził, że kasjerka nie powinna mi w ogóle wystawiać takiego biletu, bo nie daje się do punktu granicznego.


Konduktor w takim razie był nadgorliwy i wyszedł przed orkiestrę. Jak najbardziej kasjer/ka może a nawet powinna wystawić bilet do punktu granicznego na życzenie pasażera, jeśli ten jedzie/przekracza tą granicę. Konduktora polskiego zasadniczo nie interesuje i nie powinno interesować, jak dalej i na co pojedzie ten pasażer. Poza granicą polską obowiązuje już inna taryfa, przepisy, ulgi, oferty itp. Pasażer, jeśli ma uprawnienie, może sobie jechać nawet za darmo od granicy. A na Polskę mieć pełnopłatny bilet. I kondiemu nic do tego.

[ Dodano: 03-05-2013, 20:40 ]
kAtowice.23 napisał/a:
im tylko chodziło bilet do granicy , potem kupowali w kolejach czeskich bilet


Tak, jak pisał Witja, cuś kręcisz z tą datą 3 maja, biletami i cenami. Dlaczego? To Ci już wypunktował.

[ Dodano: 03-05-2013, 20:45 ]
kAtowice.23 napisał/a:
Witam
Jechałem dziś Chopen do Wiednia.
W kurzyło mnie Interciti ponieważ konduktor powiedział że od kilku dni kursuje wagon bez klimatyzacji (...)


A OBB Cie nie wkurzyło? Tylko akurat "Interciti" ? Wagon do Wiednia należy do kolei austriackiej a poważnych usterek w obcych wagonach na stacji końcowej się nie naprawia, gdyż często nie ma takich technicznych możliwości. A skoro "od kilku dni kursuje wagon bez klimy" to, znaczy, że tu ewidentnie OBB daje d...! Widzisz - na sieci PKP i CD jechał tenże Chopinek planowo, a w Austrii nabrał opóźnienia. Czy faktycznie "kolej na zachodzie" jest taka rewelacyjna i lepsza niż polska? :>

A ludzi ponad stan - cóż! Skoro długi weekend to wiadomo. A do Wiednia zawsze na święta i długie weekendy jechało dużo ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 03-05-2013, 22:38    Odpowiedz z cytatem

kAtowice.23 - jesteś Polakiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 05-05-2013, 20:40    Odpowiedz z cytatem

A czemu takie pytanie. Pisze z tabletu .
Z tym punktowaniem u D"ave" i tak niema racji
Wracałem wczoraj j EC Polonia z Wiednia do Katowic .
Przyjechał Wagon 348 i 349 zepsute. W wagonie 348 nie było prądu ani klimatyzacji a w wagonie 349 klima była ale tak mocno chłodziła że nie dało sie wytrzymać . W Wiedniu próbowano naprawiać wagony, potem jakiś serwis był w moim wagonie 348 w brnie . Ponieważ bo były problemy na trasie z tym wagonie. Nawet konduktor mówił że jak będzie dalej miał takie problemy to go odłączą, ale za jakiś czas powiedział że niech się Polacy martwią oni dojadą do granicy z tym wagonem . Po podłączeniu w Bochuminie lokomotywy polskiej i zmiany obsady zaczęły sie problemy , problem byl z startem, konduktor powiedział że jedziemy do Zebrzydowic tam go naprawią lub odłącza ten wagon . Coś maszynista próbował robić przy tym wagonie w Zebrzydowicach a konduktor mówił że dziwne że komputer nie pokazuje błędu a niczego niema .Udało im sie tylko naprawić klimatyzacje tak że działała 10 minut i wylatywały bezpieczniki .
Kto chcial to ekipa konduktorska austriacka i czeska pisała na biletach brak prądu i klimatyzacji wagon uszkodzony , to samo dostałem w Chopinie na bilecie brak klimatyzacji od ekipy polskiej,czeskiej i austriackiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 08-05-2013, 23:55    Odpowiedz z cytatem

Króko: i co w związku z tym?

EOT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 09-05-2013, 17:32    Odpowiedz z cytatem

kAtowice.23 napisał/a:
W Wiedniu próbowano naprawiać wagony, potem jakiś serwis był w moim wagonie 348 w brnie . Ponieważ bo były problemy na trasie z tym wagonie.


Z Wiednia do Polski przez Brno? Coś pokręciłeś kolego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

franas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2014

PostWysłany: 18-02-2014, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przepraszam za odkop, ale wydaje mi się, że nie warto byłoby zakładać nowego tematu i robić nieporządek na forum.

Na koniec kwietnia planuje wyjazd do Budapesztu (22.04). Sama wyprawa miała odbyć się wynajętym busem, ale parę osób się wykruszyło, wiec jadę z dwiema osobami pociagiem.

Moje pytanie, którego nie mogłem niestety odpowiedzi znaleźc w siecie brzmi : Czy mogę w kasie międzynarodowej kupić juz bilet powrotny z Budapesztu do Polski (EN 476 Metropol) i czy również w tym wypadku nie mogę biletu kupić wcześniej niż na 60 dni przed wyjazdem. Chciałbym po prostu jutro wszystko załatwić, gdyż mam wolne w pracy.

Z góry dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 18-02-2014, 18:27    Odpowiedz z cytatem

franas, bilet powrotny można nabyć w Polsce w kasie międzynarodowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

franas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2014

PostWysłany: 20-02-2014, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że jest szansa dostać bilety na 30-40 dni przed wyjazdem ? (pula za 29). Czekam na wypłatę i wcześniej nie dam rady...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 20-02-2014, 17:53    Odpowiedz z cytatem

franas, bez problemu, tam mało kto jeździ Śmiech szczególnie Chopinem, kolega kupił na 4 dni za 29 euro 2 tygodnie temu, EC Varsovia ma zdecydowanie lepszą frekwencję, dlatego warto w tym przypadku kupować na ok 40-50 dni przed podróżą

[ Dodano: 21-02-2014, 21:57 ]
franas, jak uda si e Tobie kupić daj znać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lab Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2012
Skąd: Białystok

PostWysłany: 27-02-2014, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z CHOPINem ? Na stronie PKP Intercity S.A. jak i Kolei Czeskich jest napisane, że pociąg zatrzymuje się tylko na Warszawie Gdańskiej. Co z Warszawą Zachodnią, Centralną i Wschodnią ? Zakładam, że to musi być błąd. Czy ktoś może mnie oświecić w tej kwestii ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-02-2014, 13:04   

Nie ma błędu. W związku remontem mostu na średnicy, część pociągów jeździ na Gdańską i tak jest właśnie z Chopinem. Powrót już standardowo Wschodnia / Centralna / Zachodnia.
Powrót do góry

franas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2014

PostWysłany: 28-02-2014, 22:39    Odpowiedz z cytatem

W związku z przyspieszeniem wyjazdu udało mi się zakupić bilet do i z Budapesztu na 10 i 13 kwietna za 29 euro Smile

Nigdzie nie widzę, aby pociag ten nie ruszal w kierunku Budapesztu z Centralnej. Mogę prosić o jakieś potwierdzenie wizualne ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl