Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Kraków - Praga
Autor Wiadomość

bartolko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2009

PostWysłany: 03-10-2009, 22:29   Kraków - Praga Odpowiedz z cytatem

Witam,
Prosiłbym o pomoc w zaplanowaniu trasy z Krakowa do Pragi. W pradze chciałbym być najpóźniej o godzinie 12 (w sobote). Czy lepsza będzie trasa przez Bohumin czy może lepiej przez Wrocław. Jeśli się Ktoś orientuje to prosiłbym też o podanie ceny takiego przejazdu, oraz czy w Czechac honorują zniżke na Polską legitymacje studencką.
Pozdrawiam!
B
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 03-10-2009, 22:35    Odpowiedz z cytatem

masz bezpośredni pociąg: 22:15-6:54 Silesia chyba tanio wyjdzie kupić bilet do Zebrzydowic potem w razie potrzeby przejściówkę i w Bohuminie kupić bilet rel Bohumin- Praha bo masz ponad godzien postoju.
a inny sposób dostania sie do Pragi to 2:47 z Krakowa do Katowic z Katowic osobowym do Bohumina o 7:45 i z Bohumina EC 146 do Prag i o 11:56 jesteś na miejscu i. Bilet kupic na tej samej zasadzie co wyżej do ostatniej stacji po stronie polskiej następnie przejściówkę i potem bilet na koleje Czeskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-10-2009, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Jadąc Silesią przejściówka dosłownym znaczeniu nie wchodzi w grę, bo ta za 2 zł jest ważna tylko w Przewozach Regionalnych. Możesz kupić bilet do Zebrzydowice(Gr) - może być ciężko przekonać kasjerkę, ze taka stacja istnieje, ew. w kasie międzynarodowej kup Zebrzydowice-Bohumin-Zebrzydowice (zniżka 40%). Do Zebrzydowic w taryfie D bilet krajowy. Chyba, ze chcesz kuszetkę lub sypialny (ponąć warto, ze względu na przygranicznych złodziei). Wtedy miejscówka i najprościej Kraków-Praha-Kraków (zniżka 40%).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 03-10-2009, 22:48    Odpowiedz z cytatem

a u nas w polskich kasach można kupić taki bilet? tzn. bilet Zebrzydowice GR?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartolko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2009

PostWysłany: 03-10-2009, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Pobawiłem się trochę wyszukiwarką pkp i wymyśliłem takie coś:
Kraków Główny (02:47) >>>> Katowice (04:34) posp. Przemysl Wroclaw
Katowice (05:08) >>>> Bohumin (07:25) miedzynarodowa osobowka
Mam problem ze znalezieniem połączenia między Bohuminem a Pragą, znajduje mi same Eurocity i Pendolino - zapewne nie należące do najtańszych. Czy nie ma innych połączeń, na przykład jakiegoś odpowiedniku pośpiesznego? Wogóle to orientuje się ktoś o cene biletu w Erocity lub Pendolino w relacji Bohumin - Praga? Dodam że będe jechał we 2 osoby - ponoć w Czechach istnieją jakieś zniżki grupowe. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!
edit:
Nie zauważyłem tego pośpiesznego Smile Czasami najprostsza opcja jest najtrudniejsza
Nie wiecie ile kosztuje bilet w relacji Bohumin - Praga na ten pośpiech?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-10-2009, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Katowice (05:08) >>>> Bohumin (07:25) miedzynarodowa osobowka

Ta osobówka o 5:08 to zwykły kibel (EN57), który jedzie do Ostrawy. Bilet do Chałupek kosztuje coś koło 11zł i u konduktora kupujesz bez żadnych dopłata przejściówkę Chałupki-Bohumin (2 zł lub 15 koron czeskich).
W Bouminie masz już pociągi do Pragi. Akurat tak się złożyło, że spotkałem dziś jednego Ukraińca i pomogłem dostać mu się z Bohumina do Pragi.

W Czechach jest jedna taryfa. Bilet na IC/EC kosztuje tyle samo co bilet na osobowy. W Polsce to jest niemożliwe, a tam jakoś działa. W pociągu można kupić u konduktora, cena ta sama i można płacić w euro. Bilet Bohumin-Praga kosztujw 19 euro (jakoś 420 koron).

SuperCity bilet ten sam + obowiązkowa miejscówka 150 koron czeskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-10-2009, 23:36    Odpowiedz z cytatem

www.jizdenka.cz -> informacja o cenach biletów międzynarodowych i czeskich krajowych.

Potwierdzam Iktorna. Nie ma pospiesznego do Pragi, bo każdy jeździ EC, bo jest jedna taryfa. Jednolita taryfa jest też m. in. na Słowacji i w Austrii. Mi osobiście bardzo się podoba.

[ Dodano: 04-10-2009, 00:47 ]
Cytat:
czy w Czechac honorują zniżke na Polską legitymacje studencką.

Z tego co wiem nie. Ale jeśli masz mniej niż 26 lat wyrób sobie In-Kartę (czeska karta zniżkowa na kolej w Czechach i bilety międzynarodowe). Kosztuje (do 26 lat) 330 koron czeskich (nieco ponad 50 zł), a ważna jest 3 lata. W tym wątku na IC forum - http://ic.rail.pl/viewtopic.php?f=20&t=7548&start=10#p114602 rady odnośnie wyrabiania. Krótko mówiąc: zniżkę masz od razu, a po miesiącu można odebrać właściwą In-Kartę w dowolnej stacji CD.

Co do cen biletów:
Bohumin-Praha bez In-Karty - 447 KC
Bohumin-Praha ze zniżką na In-Kartę - 336 KC
Bilet międzynarodowy Breclav-Wien Sud bez zniżki - 18,40 EUR
Bilet międzynarodowy Breclav-Wien Sud ze zniżką 25% (RAILPLUS) - 13,90 EUR


Czyli zakładając, że jedziesz do Prahy i wracasz, to wyrabiając In-Kartę przepłacisz 118 KC (około 20 zł). Ale jest ona ważna 3 lata i może Ci się jeszcze kiedyś przydać. A zniżka RAILPLUS jest teoretycznie ważna jak będziesz jechał np. z Krakowa do Drezna kupując bilet międzynarodowy czy z Wiednia do Rzymu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bartolko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2009

PostWysłany: 04-10-2009, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wszystkim za porady
Czy jadąc we 2 osoby dostanie się 25 % zniżki na Eurocity?
Oraz czy obowiązuje w tych pociągach jakaś dodatkowa opłata za miejscówke
Pozdrawiam

http://www.intercity.pl/?page=szczegoly_polaczenia&tsr_id=1546&tsc_id=2160&tscs_id_from=17049&tscs_id_to=17053&x=29&y=3
Nioe wiem czy dobrze rozumuje, ale z tego zestawienia wynika że w składzie jest tylko 1 wagon z miejscami do siedzenia w 2 klasiem oraz jeden w pierwszej klasie, a reszta to same kuszetki/sypialne. Tak mam to rozumieć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 04-10-2009, 13:20    Odpowiedz z cytatem

na EC na stronie Czeskiej nie trzeba miejscówki, Na silesi jest chyba więcej wagonów ogólnodostępnych, tak mi sie wydaje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 04-10-2009, 20:17    Odpowiedz z cytatem

bartolko z zestawienia wynika że w Silesii masz dwa wag. 2 kl. nr 350 i 351 i wag 1 kl. 352. Reszta to kuszety i sypialne. Na EC w Czechach nie trzeba miejscówek. Ostatnio jechałem Sobieskim i tam ludzie do pracy jeżdżą EC a u nas kiblami. Taka różnica.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartolko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2009

PostWysłany: 04-10-2009, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, zmyliła mnie ta ikonka z bagażem przy wagonie 351 Smile
W rozkładzie jazdy przy tym pociągu jest taki opis: Pospieszny
proszę rezerwować (fakultatywne), wagon bagażowy, wagon sypialny, wagon z miejscami do leżenia
Te rezerwacje tyczą się tylko wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia? Bo przecież w zwykłych wagonach w pośpiechach chyba nie ma rezerwacji miejsc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-10-2009, 21:16    Odpowiedz z cytatem

W Czechach poza Pendolino rezerwacja nie jest obowiązkowa. Kto by się bawił w miejscówki???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-10-2009, 23:04    Odpowiedz z cytatem

bartolko napisał/a:
proszę rezerwować (fakultatywne)

oznacza to, że możesz kupić miejscówkę na własne życzenie do miejsca siedzącego w komunikacji międzynarodowej i masz 100% pewności, że będziesz siedział.

W kuszetkach i sypialnych wykupione miejsce na łóżku zawsze jest z numerem i sprzedaje się tylko tyle miejsc leżących/sypialnych ile jest dostępnych.
bartolko napisał/a:
w zwykłych wagonach w pośpiechach chyba nie ma rezerwacji miejsc?

Nie ma w krajowych pośpiechach o taryfie "D". Ale w pociągach pośpiesznych międzynarodowych możesz sobie kupić miejscówkę, jednak nie jest to obowiązkowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 05-10-2009, 20:46    Odpowiedz z cytatem

A jeśli śmigasz we 2 osoby to w Czechach kup sobie SONE+
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 07-10-2009, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Przy podróży Silesią wystarczą bilety do Zebrzydowic(Gr), a jeśli polska kasa krajowa nie będzie chciała sprzedać biletu do punktu granicznego, to do Zebrzydowic (z ew. krajowymi ulgami). Przy bilecie z Krakowa Gł. jest to ta sama strefa odległości, więc można podróżować aż do polskiego punktu granicznego (gdzie kończy się możliwość odprawy u polskiej obsługi).
U czeskiej obsługi (która wsiada na stacji Petrovice u Karv.) kupujecie całodzienny bilet Sone+ za 450 kc na wszystkie pociągi (+ew. 150 kc za wystawienie w pociągu, co i tak jest tańsze niż przejściówki itp.). Jeśli czeska obsługa nie zjawi się do Bohumina, to tam bilet Sone+ możecie kupić w kasie (jest długi postój pociągu) bez dopłaty. Sone+ na wszystkie pociągi jest ważny w sobotę albo w niedzielę dla max 2 osób powyżej 16 lat (w EC nie trzeba miejscówek).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl