Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Następny
Grupa PKP żąda od PR likwidacji interREGIO

Czy władze PR ulegną szantażom Grupy PKP i zlikwidują interREGIO?
TAK
28%
 28%  [ 58 ]
NIE
52%
 52%  [ 108 ]
Trudno powiedzieć
19%
 19%  [ 39 ]
Głosowań: 205
Wszystkich głosów: 205

Autor Wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-10-2009, 14:56   

marko80, nie opowiadaj bzdur. InterREGIO było i jest strzałem w dziesiątkę i jednym z najlepszych posunięć obecnego zarządu Przewozów Regionalnych. Trzeba było mieć niesamowite jaja i wizję, żeby takie pociągi wprowadzić. I się udało. Pasażerowie błyskawicznie -praktycznie bez akcji reklamowej ze strony PR- zweryfikowali tą nową markę na naszych torach!

Jeśli Grupa PKP doprowadzi do uwalenia InterREGIO to będzie to jawne i celowe działanie na szkodę pasażera!

Pan W. Prezes i E. Profesor: czas pomyśleć o honorowej dymisji! Przepraszam: czas pomyśleć o dymisji.
Przejdź na dół

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 30-10-2009, 14:57    Odpowiedz z cytatem

marko80 napisał/a:
Ale zgadzam się . IR powinno zniknąć. PKP PR ma być spółką samorzadowa która ma realizowac połączenia na zlecenie marszałków poszczególnych województw max miedzy dwoma województwami.


marko80 napisał/a:
...spółka PKP IC która przejeła pociągi pospieszne rok temu do PRów. Choć jestem tego wielkim przeciwnikiem.

To w końcu kto w Twojej koncepcji organizacji przewozów międzywojewódzkich miałby się nimi zająć Question Nie PR bo spółka samorządowa i nie PKP IC, bo jesteś temu przeciwny. To kto Question

Dorzucę ze swojego podwórka odcinek między stacjami węzłowymi Głogów - Leszno. Tu przejeżdża się przez 3 Exclamation województwa. Który z przewoźników miałby obsługiwać te kursy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 30-10-2009, 15:00    Odpowiedz z cytatem

No własnie problem granic województw.Pomyślałes o tym ,ze granica przechodzi między przystankami?I co np z odcinkiem Smętowo-Twarda Góra między którymi przechodzi granica województw.Pomorski pociąg dojeżdża tylko do Smętowa,a kujawsko-pomorski tylko do Twardej Góry,co wtedy?Polska chyba jest krajem jednolitym,a nie federacja wolnych republik?A moze tak poszczególne województwa zaczną ogłaszać niepodległość.. Hmm ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marko80 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2009

PostWysłany: 30-10-2009, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego pisze bzdury? Bo jestem przeciwnikiem IR? Tak jestem przeciwnikiem IR. Bo PRy nie sa od przewozów miedzywojewódzkich w nowym rozdaniu. co do powyższych moich postów. Jestem zwolennikiem żeby przewozy miedzywojewodzkie realizowały dotowane w MI pociagi pospieszne a te znalazły sie od grudnia zeszłego roku w spółce PKP IC. I idac dalej nie byłe zwolennikiem tego co wydarzyło sie rok temu czyli przejsciem pospiesznych z PR do IC ale jezeli juz tak sie stało to trudno. Najlepszym rozwiązaniem był układ który istniał jeszcze rok temu czyli pospieszne w spółce PKP PR i tam MI je finansowało. Ale skoro reforma została wprowadzona czyli pospieszne przeszły do IC to z takim obrotem sprawy sie nie godze, żeby PKP PR które własnie w wyniku tej reformy miały byc społka samorządowa realizowały przewozy miedzywojewódzkie pod szyldem IR. I nie piszcie bzdur że pociąg ma dojezdzac do smetowa bo to granica województwa a dalej od twardej góry inny. Pociągi spółki przewozy regionalne moga obsługiwac połączenia miedzy max. dwa województwami, wiec jak najabrdziej np. pociąg z Gdyni do Bydgoszczy jest w zakresie kompetencji tej spółki i nikt nie mówi o jego likwidacji, tylko jest to normalny pociąg osobowy obsługujący połaczenie Gdynia - Bydgoszcz gdzie do granicy woj. pomorskiego finansuje go jeden marszałek a od granicy drugi marszałek woj kuj - pomorskiego.


Ostatnio zmieniony przez marko80 dnia 30-10-2009, 15:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-10-2009, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Tymczasem rzecznik prasowy PKP S.A. Michał Wrzosek, dementuje informacje podane przez "Rynek Kolejowy":

Szanowni Państwo

Nieprawdziwe są informacje podane na stronie www.rynek-kolejowy.pl jakoby Grupa PKP postawiła samorządowej spółce Przewozy Regionalne warunek zlikwidowania połączeń InterREGIO w zamian za rozłożenie na raty długów samorządowego przewoźnika. Podawanie fałszywych informacji szkodzi wypracowaniu porozumienia.

Zarząd Polskich Kolei Państwowych S.A. koncentruje się obecnie na rozwiązaniu tego problemu i współpracy z Zarządem Przewozów Regionalnych oraz z samorządami. Zarząd PKP S.A. apeluje do Zarządu samorządowej spółki Przewozy Regionalne o szanowanie zasad obrotu gospodarczego. Jednocześnie PKP S.A. deklarują pomoc w rozwiązaniu tego problemu z zachowaniem zasad prawa i gospodarki wolnorynkowej.

Spółka Przewozy Regionalne i samorządy województw, w trakcie procesu usamorządowienia otrzymały istotne wsparcie finansowe z Budżetu Państwa. Są to:
- wypłata z Funduszu Kolejowego w 2009 roku 200 mln złotych dla samorządów województw na wsparcie spółki, analogiczne fundusze będą samorządy otrzymywać w kolejnych latach – sumie 800 mln złotych.
- dodatkowe wpływy (z 14% do 14,7%) z podatku CIT dla samorządów województw od 2010 roku (około 300 mln złotych rocznie)
- z programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko do roku 2013 – 175 mln euro na zakup i modernizację pociągów
- z rezerwy celowej Budżetu Państwa do 2015 roku 700 mln złotych
- w latach 2016 – 2020 pomoc ze strony budżetu Państwa i programów UE na inwestycje w wysokości do 3,8 miliarda złotych

Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy PKP SA

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-10-2009, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Cytuję z forum "RK":

Moi drodzy!
Mnie już szczerze mówiąc po przeczytaniu obu powyższych tekstów do końca krew zalała. I mam propozycję. Zamiast biadolić jacy to źli są ludzie z PKP, MI i UTK zastanówmy się jakie my - jako pasażerowie i czytelnicy tego forum (ergo część społeczeństwa) - możemy podjąć demokratyczne i zgodne z prawem działania, aby zmusić rząd do zdecydowanych i szybkich decyzji przywracających elementarne zasady wolnego rynku (gwarantowanego przez Konstytucję RP) w przewozach pasażerskich w naszym kraju.
Co możemy zrobić? Proszę o pomysły. Na razie przychodzą mi tak oczywiste jak:
- petycja
- demonstracja pod Kancelarią Premiera, MI, UTK, PKP SA
- kolejowy najazd gwiaździsty (wynajęcie pociągów [od PR] i przyjazd na protest do Warszawy)
- blokada/protest dworca Centralnego (nie mówię o blokadzie ruchu)
- protest rozproszony - protesty na dworcach w miastach wojewódzkich
- jakieś działania ambientowe/protest a'la marketing wirusowy (czekam na pomysły).
- [... miejsce na Twój pomysł]
Jako obywatel mam już szczerze dość niezgodnych z prawem i zdrowym rozsądkiem działań urzędów i spółek publicznych. I jako obywatel, w sposób zgodny z prawem, wykorzystując swoje prawa obywatelskie, chcę SKUTECZNIE zaprotestować.


I jeszcze to:

Panie Wrzosek

SPRÓBUJCIE swoimi (oraz IC) naciskami wyciąć jakiekolwiek pociągi IR na E 30, a będę powyższe Waści słowa przypominał do końca Waści życia - Pan wiesz że cierpliwość do tego mam wieczystą, a pamięć więcej niż dobrą.

TAK! Będę uprawiał "prywatę". W imieniu pasażerów, jako i WY uprawiacie (w imieniu koncernów paliwowych). Wcale nie żartuję.

Powtarzam: SPRÓBUJCIE WYCIĄĆ JAKIEKOLWIEK IR-Y NA E 30! A się skończy Wasze dziadowskie uwalanie kolei.

Mafia pekapiarska zasrana. Tylko że ja się mafii zasranej NIE BOJĘ! Doniesienie do prokuratury macie podane na tacy - i to napisane przed dobrego prawnika.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 30-10-2009, 15:09    Odpowiedz z cytatem

No to przynajmniej pekapiści zdementowali oficjalnie kwestię szantażu. Ciekawe czy czy objaśnią gawiedzi jak przyszłe inwestycje w środki trwałe mają wpłynąć na obecną sytuację przewoźnika. Sytuację, za którą są odpowiedzialni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-10-2009, 15:12    Odpowiedz z cytatem

szomiz napisał/a:
No to przynajmniej pekapiści zdementowali oficjalnie kwestię szantażu.

Wierzysz im? Bo ja za grosz! Niedorzecznik Wrzosek jak zwykle wciska ciemnotę.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 30-10-2009, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie wierzę. Jak mawiał klasyk: po rozkładach ich poznacie. Jak na razie betonowi wapno się lasuje w żyłach. Teraz może być albo lepiej, albo śmieszniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Almix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2009
Skąd: Inna rzeczywistość

PostWysłany: 30-10-2009, 15:18    Odpowiedz z cytatem

...bo uwalenie IR nie będzie wynikało z bardzo brzydkiego słowa "szantaż", a o wiele lepiej brzmiącego "kompromis".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 30-10-2009, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Rzecznikom prasowym wszelkiej maści to ja już dawno przestałem wierzyć.A co do problemu z przekraczaniem granicy wojewodztw przez pociagi osobowe to mój przykład ze Smętowem nie jest tak bardzo oderwany od rzeczywistości.Proszę spojrzec na tabele SRJP między Działdowem a Mława i na trasie Warszawa-Białystok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-10-2009, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Widzę, że MAKRO zawsze szuka dziury w całym. IR to bardzo dobra oferta, która obnażyła cały szajs panujący na PKP. Pasażerowie wolą podróżować nawet w niezbyt dobrym standardzie, byleby szybko i za normalne pieniądze.
PKP IC przez ostatni rok pokazało swoje prawdziwe oblicze. Pamiętam jak jeszcze rok temu konduktor nie chciał mi poświadczyć braku miejsc w pociągu i groził, że jak tylko coś się zwolni to on zaraz mi dopłatę wystawi. Teraz nie ma już takiego problemu. Pasażerowie zagłosowali nogami i żałosne pociągi żałosnej Spółki mają głęboko gdzieś. Czas by Spółka PKP IC odeszła gdzieś na śmietnik historii. Marnotrawienie publicznego grosza, ciężko zarobionego przez podatników zasługuje na najwyższą krytykę. Tymczasem PR-y bez dotacji, stworzyły sieć IR, która spełnia potrzeby pasażerów. Makro, Ci już zdecydowali! Czas się kończy, ale dla PKP IC.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 30-10-2009, 15:25    Odpowiedz z cytatem

Szkoda,że IR nie kursuje z Gdyni np do Warszawy,na tej linii skazani jestesmy na monopol IC Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marko80 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2009

PostWysłany: 30-10-2009, 15:33    Odpowiedz z cytatem

kowal331 ale między działdowem a mławą sytuacja ma sie nieco inaczej do działdowa docierały KM ale marszałek woj warm - mazurskiego nie chciał sfinansować tego odcinka między iłowem a działdowem. Wiem ze jezdzi tam jakies wahadło z PRow i przewozi ludzi miedzy iłowem a działdowem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 30-10-2009, 16:18    Odpowiedz z cytatem

Wrzoskowi nie wolno wierzyc. Przypomne kto pisal o tym ze jesli 'budynie' i ED-yty oraz SPOT-owskie wagony przejda do IC to trzeba bedzie do UE zwrocic kase? No kto jak nie Wrzosek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl