Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 25, 26, 27  Następny
"Zapowiadacze" na dworcach
Autor Wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 05-09-2012, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

"Pociąg TLK >Karkonosze< ze stacji Jelenia Góra do stacji Warszawa Wschodnia..."
"Pociąg TLK >Sztygar> do stacji Lublin..."

Takie zapowiadanie pojawiło sie w związku ze zbliżającym się EURO po to aby zapowiedzi były bardziej zrozumiałe dla cudzoziemców, którzy mogą znać nazwę stacji, a niekoniecznie jej nazwę w dopełniaczu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

greg007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 07-09-2012, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Masny, martinez i wszyscy, którzy tęsknią za starym gongiem we Wroc. Gł (do których też sią zaliczam) chciałem poinformować, że w czeskich szynobusach na trasie Harrachov-Liberec przed zapowiedzią pojawia się prawie identyczny gong, oczywiście to nie to samo ale kilka razy jechałem tą trasą i od razu mi sie przypomniały stare czasy na wrocławskim dworcu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 15-09-2012, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Zapowiedź pociągu EIC "Górnik" w Katowicach.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 16-09-2012, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Ja myślałem, że ten gong we Wrocławiu to jest jakiś oryginalny, ale okazuje się że identyczny gong mają na lotnisku w Budapeszcie!

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19-09-2012, 12:10    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

martines Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2011
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 29-09-2012, 01:11    Odpowiedz z cytatem

Na Zachodnim i Wschodnim od pewnego czasu ivonka jest z całkiem ładnym gongiem Smile
Nagrałem film ale nie mogę wrzucić adresu bo korzystaj z telefonu. Wystarczy wpisać w you tube
"Warszawa Wschodnia nowy gong"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Migel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Sie 2007
Skąd: Łódź

PostWysłany: 04-10-2012, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Słysząc zapowiedź na stacji Łódź Żabieniec: Pociąg osobowy z Łodzi Kaliskiej do Kutna..." to aż się miło robi a nie jak przy nowoczesnym: pociąg regio spółki... ze stacji...do stacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 09-10-2012, 20:19    Odpowiedz z cytatem

We Wrocławiu jest niestety nie najlepiej. Stare megafony, a właściwie głośniki były lepsze. Z nowych słychać taki świszczący głos, i nie jest on wcale bardziej zrozumiały. W starych było jakby więcej basów, bardziej naturalny, ludzki głos.

Zatrudniono także nowego pana do zapowiadania - i ja się cieszę, że realizuje swoje pasje (o ile to taka sytuacja), ale średnio mu to zapowiadanie idzie. Natomiast dawno nie słyszałem megafonistki o anielskim wręcz głosie. Do dziś pamiętam jej: "Pociąg pospieszny Mamry, do Suwałk...".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 09-10-2012, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Jarul, naciesz się, albowiem niedługo zostanie wprowadzane zapowiadanie przez komputerowy syntezator głosu, co moim skromnym zdaniem jest niesamowitą żenadą. Już na E-30 to działa, głos jest sztuczny niczym z "Ivony", mówi niewyraźnie, za cicho, a akcent w słowach stawia w nienaturalnych miejscach. Wynik - okropieństwo. niedługo nawet na tak wielkiej stacji jak Wrocław Główny

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-10-2012, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Co do syntezatorów - zgadzam się. Nieco z innej beczki; wystarczy porównać głos zapowiadający kolejne przystanki w tramwajach warszawskich (lektor) i gdańskich (syntezator). W Warszawie wszystko jest wyraźnie, ładny akcent. Z gdańskich wszyscy się śmieją, a pożytku wiele nie ma, bo głos jest za cichy. Z powodu fatalnej wymowy wiele osób nie rozumie, co ta piekielna maszyna właśnie powiedziała.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 11-10-2012, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Na końcu jest zapowiedź pociągu EX "Klimczok" w Katowicach:

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2012

PostWysłany: 25-10-2012, 10:44    Odpowiedz z cytatem

W ubiegły piątek jechałem pociągiem "Karkonosze" i moją uwagę przykuła zapowiedź tego pociągu na dworcu Warszawa Wschodnia. Zarówno przez megafon, jak i na wyświetlaczach można było się dowiedzieć, że pociąg jedzie do stacji Jelenia Góra i Jelenia Góra Zachodnia. Co oczywiście prawdą nie jest. Czy ktoś może wie czemu zawdzięczamy taki stan rzeczy? A może to tylko incydentalny, jednodniowy przypadek był?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 28-10-2012, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w Katowicach .
Trochę przed północą kilkunastokrotnie zapowiedziany pociąg TLK z Wrocławia do Krakowa który z Katowic odjeżdża dopiero po 3 w nocy. A Przemyślanin zaledwie 4-5 razy tuż przed wjazdem i odjazdem z Katowic.

Opóźniony Chopin z Warszawy - mniej więcej tak " Pociąg .. z Warszawy Wschoooodniej do .... jest opóźniony o około JEDNA godzina i 20 minut.

I tak humorystycznie wyszło, przed wejściem na peron 1 jest nowiutki wyświetlacz na którym zamiast informacji o pociągach było informacja , żeby słuchać zapowiedzi głosowych i w momencie w którym pod tą tablicą stałem leciał komunikat głosowy , nie jest to cytat dosłowny ale sens był taki: System zapowiedzi pociągów jest jeszcze w fazie testów proszę sprawdzać szczegóły na wyświetlaczach. Very Happy

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eicgornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03-11-2012, 23:50    Odpowiedz z cytatem

Koledzy, kiedy ma być wprowadzona automatyczna zapowiedź w Krakowie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 08-11-2012, 13:33    Odpowiedz z cytatem



[ Dodano: 09-11-2012, 18:45 ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl