Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Rozkład jazdy 2010/2011 dla woj. śląskiego - propozycje
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-03-2010, 13:05   Rozkład jazdy 2010/2011 dla woj. śląskiego - propozycje

Witam. Założyłem ten temat, abyśmy mogli tutaj składać własne propozycje rozkładu jazdy dla pociągów osobowych w naszym województwie.

Zapraszam do dyskusji!
Przejdź na dół

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 05-03-2010, 13:45    Odpowiedz z cytatem

No więc dla mnie tak

RegioPlusy
3x Częstochowa - Katowice - Częstochowa
2x Częstochowa - Bielsko Biała - Częstochowa
2x Katowice - Bielsko Biała - Katowice

łączone relacje np:
Chałupki - Kraków Główny, może to egzotyka, ale czemu nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

m966 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Gru 2009
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 05-03-2010, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Ja bym chętnie dopisał do rozkładu coś na trasie Rybnik-Katowice po godzinie 21 z Rybnika. Plus oczywiście nieśmiertelne reaktywacje, np. Lubliniec-Gliwice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-03-2010, 18:56    Odpowiedz z cytatem

1. Pociąg relacji Katowice ( odj. 07:43 )- Kraków kursujący w D, zmiana na całodzienny
2. Wydłużenie pociągu rel. Katowice ( odj. 15:13 ) do Ostowa Wielkopolkiego
3. Wprowadzenie pociągów Katowice-Inowrocław-Katowice
4.Pociągi rel. Katowice-Lubliniec: 05:25, 14:42, w niedziele zaczynają bieg od stacjii Tarnowskie Góry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 06-03-2010, 18:27    Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie czysta fantastyka, ale może połączenie Gliwice-Olkusz miałoby jakiś sens, bo ostatni przesiadki w Katowicach to katorga, bo pociągi często jadą z opóźnieniem na styk, albo stają tuż przed rozjazdami w Katowicach i trzeba lecieć na początek składu i błagać konduktora...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 06-03-2010, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Popieram bezpośrednie pociągi relacji (Wodzisław/Racibórz)-Rybnik-Katowice-Kraków Gł. Pierwsze jaskółki już są w postaci "ukrytych bezpośrednich" np. KAROLINKA, ale przydało by się więcej.
I jeszcze byłoby bardzo miło, jakby więcej więcej pociągów dojeżdżało do Bohumina, choćby tylko w weekendy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 06-03-2010, 19:39    Odpowiedz z cytatem

Ranny IR ( Gliwice ) Katowice - Warszawa ( Lublin ) trasą byłego "Kordeckiego" tj. przez Mysłowice, Jaworzno Szczakową, Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Kozłów. Powrót oczywiście wieczorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Raciborzanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2009
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 06-03-2010, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Aż się prosi, by pociągi Racibórz(5:37)-Katowice(7:32) i Katowice(7:42)-Kraków Główny(9:33) połączyć w jedną relację. Przydatne szczególnie od lipca(?), gdy zaczną remontować dworzec w Katowicach i jeden peron będzie nieczynny. Można by nawet robić więcej relacji łączonych, byle tylko choć trochę odciążyć na czas remontu tą już przeciążoną stację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurami22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2009
Skąd: Wolbrom/Warszawa

PostWysłany: 06-03-2010, 23:13    Odpowiedz z cytatem

Obok "Kordeckiego"-bis* zaproponowanego przez prezesa11 - będącego także pierwszy poranny połączeniem z Katowic i ostatnim wieczornym do nich. Od siebie dodałbym wydłużenie pociągu REGIO, który obecnie jeździ tylko Olkusz - Katowice - Olkusz, do Wolbromia. Kiedyś były pociągi do Katowic zaczynające bieg w Wolbromiu. Dobrze by też było dać jakiś pociąg z Katowic w stronę Kozłowa po 20:00, o ile się nie mylę to kilka lat temu był taki pociąg o chyba 20:38 - takie REGIO by się przydało, przecież zajęcia na wielu uczelniach trwają do 20:00, z tego względu można by ten pociąg puścić później tj. 20:50.

*na odcinku Gliwice - Kozłów, pociąg ten mógłby mieć status REGIO

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-03-2010, 23:27   

Nie przesadzajcie z tymi Gliwicami! Ile to można napchać pociągów na Katowice - Gliwice?
Powrót do góry

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 06-03-2010, 23:32    Odpowiedz z cytatem

Przywrócić połączenia:
Kędzierzyn Koźle - Rybnik - Żory - Chybie - Skoczów - Goleszów - Ustroń - Wisła Głębce (a miedzy nimi mniejsze stacje)

Utworzyć Połączenia:

Kędzierzyn Koźle - Dziergowice - Kuźnia Raciborska - Sumina- Rybnik - Żory - Suszec - Pszczyna - Goczałkowice - Czechowice Dziedzice - Oświęcim - Spytkowice - Skawina- Kraków Płaszów - Kraków Główny

Utworzyć połączenia:

Pszczyna - Gliwice (rozszerzyć obecne BB - Rybnik na: Zwardoń - Żywiec - BB - Cz. Dz - Goczałkowice - Pszczyna - P. Czarków -Suszec - S. Kopalnia - S. Rudziczka - Żory - Szczejkowice - R. Gotartowice - R. Piaski - Rybnik - Leszczyny - Szczygłowice- Knurów - Gierałtowice -Gliwice)

Przywrócić połączenia
Racibórz - Olsztyn

Przywrócić "Bohumina" tak aby ponownie umożliwić dojazd bezpośredni do Zakopanego z okręgu Rybnickiego:)

Dołożyć pociąg z Rybnika do Katowic o 23:00
Dołożyć najlepiej szynobus Rybnik - Bielsko również o 23:00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 07-03-2010, 11:38    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Nie przesadzajcie z tymi Gliwicami! Ile to można napchać pociągów na Katowice - Gliwice?


W takim przypadku byłbym oczywiście za łączeniem relacji a nie dodawaniem nowych. Jednak dojechać na Sosnowiec Płd. z Gliwic nie jest przyjemnym zadaniem, a nie zawsze kierunek na Główny wydaje się być atrakcyjnym. Żeby tak były na początek z 2-3 pociągi na linii 62., którymi można by dojechać bezpośrednio z Gliwic (bo w drugą stronę za sprawą bardzo dużej częstotliwości kursów Katowice-Gliwice opóźnienia nie są aż tak dotkliwe).

Po 17 z Sędziszowa do Katowic nic już nie jedzie. Przydałby się pociąg z tamtych rejonów, który dojeżdżałby do Katowic ok. 22:00. Mógłby to być kurs choćby i tylko niedzielny.

Ostatnie bezpośrednie połączenie stolic dwóch sąsiadujących województw, tj. Katowice-Kielce odjeżdża o 15:41. Potem nie ma już nawet żadnego pośpiecha przez Zawiercie, Włoszczowę, o linii 62. już nie wspominając. Jakiś bezpośredni pociąg będący w Kielcach ok. 21:00-22:00 też byłby ciekawym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-03-2010, 11:47   

Rozkład jazdy na linii Katowice - Kielce trzeba czym prędzej poprawić, bo to z czym mamy do czynienia obecnie jest po prostu śmieszne. Uważam, że przy odpowiednich skomunikowaniach w Katowicach nie ma potrzeby, aby pociągi od strony Kielc kończyły bieg w Gliwicach.

Ja bym tutaj widział relacje takie jak Gliwice - Częstochowa, a także Gliwice - Kraków (np. o 5:20 mamy pociąg Gliwice - Kraków, a o 5:50 Gliwice - Częstochowa i tak przez cały dzień) - oczywiście wiązałoby się to ze wzmocnieniem połączeń na odcinku Katowice - Częstochowa, gdzie widziałbym również pociągi z Bielska Białej. Dzięki takiemu rozwiązaniu na odcinku Gliwice - Katowice, a także Katowice - Częstochowa mielibyśmy takt 30-minutowy. Myślę, że warto by wydłużyć relację Gliwice - Sosnowiec do Dąbrowy Górniczej Ząbkowic - przy takim działaniu na Gliwice - Katowice bylibyśmy w stanie uzyskać takt 15 minutowy).

A co z połączeniami do Oświęcimia? Niejednokrotnie widzę, jak te pociągi przywożą do Katowic zaledwie kilku pasażerów - co byście powiedzieli, aby zostały one połączone z relacją Katowice - Lubliniec w jedną spójną całość, tj. Oświęcim - Lubliniec? Myślę, że byłby to dosyć korzystny dla pasażerów zabieg, ponieważ Oświęcim uzyskałby bezpośrednie połączenie z praktycznie całą środkowo - północną częścią GOP-u, od Mysłowic, przez Katowice, Chorzów, Bytom, Radzionków i na Tarnowskich Górach skończywszy. Dalej jest już tylko Miasteczko, Kalety no i wspomniany przeze mnie Lubliniec. Zdecydowanie poprawiłoby to atrakcyjność tegoż połączenia. Co Wy na to?
Powrót do góry

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 07-03-2010, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował wydłużenie wszystkich pociągów z Wielunia Dąbrowy aby docierały do Kępna, i dodatkowo coś po 18 z Wielunia do Katowic. Cześć pociągów do Kluczborka bym wydłużył do Ostrowa. Dodatkowo Zwiększył bym ilość kursów do Wisły i wnioskował bym aby przywrócić Ornaka, tako mój koncert życzeń....

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-03-2010, 12:20   

Gliwicjusz napisał/a:
mój koncert życzeń....


Myślę, że jest to całkiem realny koncert życzeń. Obecnie mamy pociąg relacji Tarnowskie Góry - Kępno, co dowodzi tego, że jak się chce, to da się wydłużyć pociąg do Kępna, przez co połączenie staje się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych pasażerów i więcej ludzi chce z niego korzystać.

Katowice - Ostrów? Dlaczego nie, wszak Ostrów Wielkopolski jest sporej wielkości węzłem przesiadkowym, a co za tym idzie, pasażerowie przyjeżdżający od strony Katowic mogliby się przesiąść na pociągi w różnych kierunkach, w tym i na Poznań. Jestem za!

Gliwicjusz napisał/a:
wnioskował bym aby przywrócić Ornaka


Ja bym tutaj widział pociąg relacji Gliwice - Kraków - Zakopane, wyjeżdżający z Gliwic ok. godziny 15. Mógłby kursować nawet jako REGIO, frekwencja gwarantowana.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 13 Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl