Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Rozkład jazdy 2010/2011 dla woj. śląskiego - propozycje
Autor Wiadomość

tomcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2010
Skąd: tomcio

PostWysłany: 28-08-2010, 23:12    Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam propozycję uruchomienia pociągu relacji Lubliniec-Wisła Głębce. Kiedyś był taki pociąg ok.5 rano z Lublińca, natomiast powrót był aż do Kluczborka. Było to fajne bezpośrednie połączenie okolic Lublińca z Wisłą. Obecnie trzeba się przesiadać w Katowicach a z przesiadkami to różnie bywa. Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 29-08-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

faktycznie jeździł taki pociąg...to była zwykła osobówka...wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem byłaby CZANTORIA 2xEZT w relacji Wisła Głębce - Katowice i jedna jednostka ta przednia do Częstochowy a druga ta tylna do Kluczborka

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2010
Skąd: tomcio

PostWysłany: 29-08-2010, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje że to dobry pomysł i praktyczny, gdyż Częstochowa i Lubliniec skorzystali by z pociągu jednocześnie. Natomiast Przewozy Regionalne nie musieli by uruchamiać osobno jednostki do Częstochowy i Lublińca jak jest możliwość uruchomienia jednego pociągu z dzieleniem pociągu w Katowicach. Owszem mógłby się nazywać CZANTORIA. Więc popieram pomysł, tylko czy on wypali. zobaczymy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 29-08-2010, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Propozycje propozycjami ale czy pisma w tych sprawach idą? Jeśli chodzi o ORNAKA to wszystko się rozbija o śląsko-małopolski beton zbrojony(element konstrukcyjny wykonany z betonu, posiadający specjalne wzmocnienie z prętów bądź drutów stalowych w miejscach, gdzie naprężenia rozciągające przekraczają wytrzymałość betonu na rozciąganie). Kto wie jak się do tego dobrać??? Hmm

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 29-08-2010, 20:50    Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że o pociągu ORNAK możemy sobie marzyć i na tym poprzestać, Oni sukcesywnie uwalili ten pociąg przez kilka lat i w końcu im się udało... wydaje mi się że bardziej realnym rozwiązaniem byłoby puścić pociąg OSOBOWY na tej trasie poprzez połączenie relacji Katowice - Żywiec, Żywiec Sucha Beskidzka i Sucha Beskidzka - Zakopane, dodatkowo w Suchej Beskidzkiej zachować skomunikowanie z pociągiem Kraków - Żywiec, ewentualnie w okolicach godziny 8 rano zrobić osobowy Bielsko - Wadowice - Zakopane, i skomunikować z pociągiem z Katowic... pomysł o tyle bardziej realny że 99% trasy jest w Małopolsce, jedyne stacje na Śląsku to Bielsko Biała Główna, Bielsko Biała Wschód, Krzemionki i Kozy...reszta to całość Małopolska, poza tym ok. 8 rano jeździ osobówka Bielsko - Wadowice...

[ Dodano: 29-08-2010, 22:27 ]
tomcio

oprócz Kluczborka i Częstochowy skorzystałoby o wiele więcej miejscowości bo:
Poraj, Myszków, Zawiercie, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec - One korzystają
+ Olesno Śląskie, Lubliniec, Kalety, Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów, które skorzystałyby gdyby prowadzić jednostkę z Kluczborka

dodatkowo zrobiłabym pociąg Przyspieszony Regio w relacji Ostrów Wielkopolski - Kraków przez Bytom, Katowice... wydaje mi się że też wygenerowałby dobrą frekwencję i zarabiałby na siebie

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 31-08-2010, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Przed wielu laty były pociągi przyspieszone Katowice - Poznań i Mysłowice - Poznań. Zatrzymywały na większych stacjach, ale częściej od pośp. Widziałbym dziś takie połączenia jako IRegio w relacjach Poznań - Katowice przez Ostrów, w wakacje, ferie nawet do Zakopanego, czy Poznań - Bielsko B. sezonowo do Żywca/Zwardonia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 31-08-2010, 13:18    Odpowiedz z cytatem

ja w ogóle zimą zrobiłabym coś ze Zwardoniem...moja ciocia ma pensjonat w Zwardoniu a takich tam wiele, i od grudnia do marca ma najazd turystów, podobno Zwardoń nawiedza cała masa ludzi z Warszawy, Łodzi, Tomaszowa, Poznania... zastanawia Mnie czy byłaby szansa zrobić IR za granicę na przykład do Bratysławy... kiedyś były plotki że ze Słowacji w wakacje mają prowadzić grupę wagonów nad Polskie Morze...ciekawe czy był by opłacalny taki skład...

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 31-08-2010, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Skalnica, mogłyby jechac wagony bezposrednie w bielsku włączane do TLk Skrzyczne 45502, no ale TLK to produkt IC= nie da się!
Relacja Bratislava - Gdynia. 2 sypialki, jedna dwójka. Frekwencja 90%.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 31-08-2010, 18:17    Odpowiedz z cytatem

baaaaardzo dużo składów zagranicznych (pojedyncze wagony), w relacjach wschód - zachód w naszym kraju na stacjach Kraków, Warszawa stoi kilka godzin...można by było zrobić to samo w składzie SKALNICA w sezonie wagony z Bratislavy doczepiane w Bielsku do pociągu TLK Bielsko Biała - Świnoujście / wystarczyłoby tylko opóźnić TLK, lub SKALNICĘ zrobić 30minut wcześniej/

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2010
Skąd: tomcio

PostWysłany: 02-09-2010, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zwrócić uwagę że Częstochowa nie ma i bardzo długo nie miała (pytanie czy w ogóle kiedykolwiek miała) bezpośrednie połączenia międzynarodowe-chodzi mi o pociągi Regio.
W związku z tym chciałbym zaproponować by niektóre pociągi Regio relacji Katowice-Zilina zamienić w relację Częstochowa-Zilina (szło by uruchomić InterRegio relacji WARSZAWA WSCH.-Częstochowa-Katowice-Bielsko Biała Gł.-Zwardoń-Zilina-BRATISLAVA HL.N.).
albo np.Katowice-Bohumin zamienić na relację Częstochowa-Ostrava hl.n. przez Katowice, Rybnik-( tu można pociąg puścić przez Wodzisław Śl. lub Racibórz) i dalej przez Chałupki i Bohumin. Atutem takich połączeń było by to ,iż okolice Częstochowy i Zagłębia miały by bezpośrednie połączenia nie tylko ze Słowacją czy Czechami ale i z Beskidem Żywieckim czy z okręgiem Rybnickim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hrabonszcz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2010
Skąd: Wawa [x] KrK [ ]

PostWysłany: 02-09-2010, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Polskie pociągi do Ostravy nie pojadą...najdalej to do Bohumina, przynajmniej w tej części kraju...

Częstochowa jak najbardziej mogłaby mieć połączenie z Ziliną, bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby wydłużyć pociąg GÓRAL i mielibyśmy:

SKALNICA Kraków - Trzebinia - Katowice - Bielsko - Zwardoń - Zilina
GÓRAL Częstochowa - Zawiercie - Katowice - Bielsko - Zwardoń - Zilina

z IR za granicę jak na razie bym nie liczył, fajną opcją byłoby wydłużenie TLK I-1413 / I-4112 Warszawa - CMK - Katowice do Bratislavy przez Bielsko, Żywiec, Zwardoń, Cadce, Ziline i zrobić pociąg kategorii D (Międzynarodowy Pospieszny i nazwać go tak jak ktoś tu już zaproponował np. SLOVAK)

kilka lat wstecz były pociągi osobowe Zawiercie - Zwardoń 2 pary, fajnie by było przywrócić te pociągi jako REGIO Częstochowa - Zwardoń Smile - chociaż 3 pary ok.7, 13, 18 z Częstochowy Śmiech

_________________
hej tu IC_Ondraszek, usunąłem / zablokowałem sobie konto i nie wiem jak Śmiech poprzedni nick to Alive23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2010
Skąd: tomcio

PostWysłany: 02-09-2010, 14:25    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie zgadzam się. Smile Częstochowa jako jedno z większych miast woj.śląskiego (niegdyś miasto wojewódzkie) takie połączenia mogła by mieć już dawno. Ciekawie co było powodem likwidacji tych połączeń Zawiercie-Zwardoń-na pewno nie niska frekwencja. Co do Ostravy to bodajże w tamtym rozkładzie 2008/2010 pociągi kursowały z Katowic i z Raciborza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podroznik1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 02-09-2010, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Lepsza byłaby nazwa SLOVAKIA relacji BRATISLAVA-GDYNIA przez Bielsko,Katowice,Częstochowe,Warszawe.
Powinny być też pociągi relacji CIESZYN-KRAKÓW GŁÓWNY przez Czechowice Dziedzice,a gdy wyremontują trase przez Bielsko to przez Bielsko Biała,Wadowice(2-3 codziennie) i WISŁA GŁĘBCE-KRAKÓW GŁÓWNY przez Czechowice Dziedzice (jeden codziennie,drugi w weekendy i święta).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hrabonszcz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2010
Skąd: Wawa [x] KrK [ ]

PostWysłany: 02-09-2010, 15:00    Odpowiedz z cytatem

w zbliżonych porach w których kiedyś kursowała WISEŁKA Wisła Głębce - Goleszów - Skoczów - Czechowice Dz - Oświęcim - Kraków

_________________
hej tu IC_Ondraszek, usunąłem / zablokowałem sobie konto i nie wiem jak Śmiech poprzedni nick to Alive23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podroznik1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 04-09-2010, 12:18    Odpowiedz z cytatem

Skalnica świetny ten Twój rozkład dla Bielska Białej,ale pociągi nie powinny kończyć biegu w Skoczowie tylko dojeżdżać do Cieszyna lub Wisły przez Skoczów.Możnaby powiedzieć rozkład marzenie.Dodałbym tu jeszcze pociągi IR BACZYŃSKI Bielsko Biała-Warszawa Wschodnia i SKALNICA na trasie Kraków Główny-Czechowice Dziedzice-Bielsko Biała-Bratysława.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl