Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Rozkład jazdy 2010/2011 dla woj. śląskiego - propozycje
Autor Wiadomość

Hrabonszcz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2010
Skąd: Wawa [x] KrK [ ]

PostWysłany: 10-09-2010, 09:28    Odpowiedz z cytatem

podróżnik1

ale tam nie ma pociągów do Skoczowa, On jest wpisany jako 'kierunek' wszystkie jadą dalej Smile bynajmniej ja tak zauważyłem...

dodatkowo w propozycji Skalnicy zarówno GÓRAL jak i SKALNICA kursują do Bratysławy - chyba kolega nie czyta ze zrozumieniem Mr. Green

_________________
hej tu IC_Ondraszek, usunąłem / zablokowałem sobie konto i nie wiem jak Śmiech poprzedni nick to Alive23
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2010, 16:43   

Od dłuższego czasu rozważam różne rozwiązania rozkładowe, jakie można by zastosować w naszym województwie. Mam tutaj na myśli głównie łączenia relacji, o czym częstokroć powtarzam tu i ówdzie. Jak dobrze wszyscy wiemy, dzięki gęsto rozwiniętej sieci kolejowej w GOP-ie, ale nie tylko, bo nie można przecież zapominać o ROW-ie, Śląsku Cieszyńskim i okolicach Częstochowy, relacje pociągów można łączyć na naprawdę wiele różnych sposobów tak, aby wszyscy w jakimś stopniu na tym skorzystali.

Poniżej chciałbym przedstawić swoją wizję, nad którą ponad miesiąc temu zacząłem pracę, na razie tylko zamieszczam ogólny zarys jakby to miało wyglądać, niemniej jednak jeśli moje prace nad projektem dobiegną końca, na pewno go tutaj opublikuję.

LINIA I:

- Częstochowa - Zawiercie - Katowice - Rybnik - Racibórz/Wodzisław Śląski - Chałupki - (Bohumin)

Opis linii:

Pociągi kursujące między Częstochową, a Rybnikiem co godzinę, jednak co drugi kursujący w relacji Częstochowa - Chałupki - (Bohumin), a co drugi w relacji Częstochowa - Racibórz, np. o 4:15 pociąg wyjeżdżający z Częstochowy do Raciborza, natomiast o 5:15 do Chałupek (Bohumina), o 6:15 do Raciborza itd. Postój w Katowicach nie dłuższy jak 3 do 4 minut.

LINIA II:

- Gliwice - Katowice - Zawiercie - Częstochowa

Opis linii:

Pociągi kursujące jako uzupełnienie linii I. Zakładamy, że pociągi od strony Rybnika kursujące do Częstochowy, wyjeżdżają z Katowic zawsze 15 minut po pełnej godzinie (5:15, 6:15, 7:15 itd.) - dopasowujemy więc rozkład składów przyjeżdżających od strony Gliwic tak, aby między Katowicami, a Częstochową pociągi kursowały co 30 minut, (5:15 od strony Rybnika, 5:45 z Gliwic, 6:15 od strony Rybnika. 6:45 z Gliwic itd.). Postój w Katowicach nie dłuższy jak 3 do 4 minut.

LINIA III:

Gliwice - Katowice - Kraków

Opis linii:

Pociągi kursujące jako uzupełnienie na odcinku Gliwice - Katowice pociągów do Częstochowy. Wyjeżdżające 30 minut po składach w kierunku duchowej stolicy Polski. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy przejrzysty takt 30-minutowy między Gliwicami, a Katowicami (np. 5:15 do Częstochowy, 5:45 do Krakowa, 6:15 do Częstochowy, 6:45 do Krakowa itd.), a także przy niewielkim wysiłku zapewniamy dogodne skomunikowania w Katowicach dla pociągów przyjeżdżających od strony Rybnika z pociągami w kierunku Krakowa i vice versa.

LINIA IV:

Oświęcim - Katowice - Tarnowskie Góry - Lubliniec - Kluczbork - (Ostrów Wielkopolski)

Opis linii:

Połączenie relacji Oświęcim - Katowice z Katowice - Lubliniec w celu uatrakcyjnienia obu relacji, nie cieszących się zbytnim zainteresowaniem. Pociągi w relacji Oświęcim - Lubliniec kursujące co dwie godziny, np. 5:15, 7:15, 9:15 itd., uzupełnione na odcinku Katowice - Lubliniec pociągami relacji Katowice - Kluczbork - (Ostrów Wielkopolski), dzięki czemu między Katowicami, a Tarnowskimi Górami i Lublińcem mamy zachowany przejrzysty i łatwy do zapamiętania takt 1-godzinny. Jak by to miało wyglądać dla stacji Katowice? Np.: 5:15 pociąg relacji Katowice - Kluczbork - (Ostrów Wielkopolski), 6:15 pociąg relacji Oświęcim - Lubliniec, 7:15 pociąg relacji Katowice - Kluczbork - (Ostrów Wlkp.), 8:15 pociąg relacji Oświęcim - Lubliniec itd.

LINIA V:

Katowice - Tarnowskie Góry - Herby Nowe - Kępno/Zduńska Wola

Opis linii:

Wydłużenie kursujących obecnie pociągów relacji Katowice - Wieluń Dąbrowa do stacji Kępno + uruchomienie nowej relacji Katowice - Zduńska Wola. Ja to widzę na zasadzie dwóch jednostek EN57 wyjeżdżających z Katowic w kierunku Herbów Nowych, przy czym pierwsza jednostka jadąca do Kępna, natomiast druga jadąca do Zduńskiej Woli. Obie jednostki łączone/rozłączane na stacji Herby Nowe. Wyjazdy z Katowic 30 minut po pociągach w kierunku Lublińca, przy czym do Kępna powinny kursować 3 pociągi z Katowic (6, 12 i 18), natomiast do Zduńskiej Woli widziałbym miejsce dla dwóch pociągów (6 i 12). Można się jeszcze zastanowić nad uzupełnieniem relacji Katowice - Kępno pociągami w relacji Tarnowskie Góry - Wieluń Dąbrowa.

LINIA VI:

Zwardoń - Żywiec - Bielsko Biała - Katowice - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice

Opis linii:

Pociągi kursujące co godzinę, wszystkie w relacji Zwardoń - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

LINIA VII:

Tychy Miasto - Katowice - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice

Opis linii:

Uzupełnienie linii VI, dzięki czemu na odcinku Tychy - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice uzyskujemy takt 30-minutowy.

LINIA VIII:

Wisła Głębce - Katowice - Gliwice

Opis linii:

Wydłużenie pociągów do stacji Gliwice. Niestety wiąże się to z koniecznością zmiany kierunku jazdy w Katowicach, ale korzyści byłyby wymierne: Tychy uzyskałyby bezpośrednie połączenie z Gliwicami, konkurencyjne do zapchanych i wlekących się niemiłosiernie autobusów. Na odcinku Katowice - Gliwice pociąg zatrzymuje się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych, natomiast na odcinku Wisła Głębce - Katowice tak jak obecnie.

LINIA IX:

Bytom - Gliwice - Strzelce Opolskie - Opole - Wrocław

Opis linii:

Połączenie relacji Bytom - Gliwice z Gliwice - Opole i wydłużenie części kursów do Wrocławia (np. co 3 kurs do Wrocławia, a pozostałe do Opola). W Bytomiu skomunikowanie dla pociągów przyjeżdżających od strony Tarnowskich Gór, natomiast w Gliwicach skomunikowanie dla pociągów przyjeżdżających np. z Częstochowy lub Krakowa.

LINIA X:

Gliwice - Kędzierzyn Koźle - Opole

Opis linii:

Wydłużenie wszystkich pociągów kursujących w relacji Gliwice - Kędzierzyn Koźle do Opola, przy czym składy powinny wyjeżdżać 30 minut po pociągach z Bytomia - tworzymy w ten sposób takt 30 minutowy na odcinku Gliwice - Opole. Skomunikowania tak jak w linii IX.

Jak na razie uwzględniłem tutaj najważniejsze moim zdaniem linie w województwie śląskim. Do dyskusji pozostawiam relacje Katowice - Kielce, Częstochowa - Lubliniec - Opole, Częstochowa - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Kraków, a także Katowice - Cieszyn.

Czekam na Wasze opinie i ewentualne propozycje.
Powrót do góry

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2010, 19:50   

Co do linii do Kępna i Inowrocławia Smile Powinieneś zauważyć że ta relacja do Zduńskiej nie ma sensu, raczej powinien być wydłużony do Inowrocławia, tak jak był pierwotnie Very Happy Do tego dorzuciłbym ze 2 pary Zduńska Wola-Częstochowa/Herby Stare. Na wieluniance pociągi do Kępna wydłużyłbym do Ostrowa Wielkopolskiego lub Kalisza- większa frekwencja i szansa na nowych klientów Smile
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2010, 20:48   

Do Ostrowa zaproponowałem pociągi kursujące przez Kluczbork, natomiast do Kępna kursujące przez Wieluń. Nie widzę powodu, aby to zmieniać.

Co do pociągu relacji Katowice - Zduńska Wola. Zaproponowałem taką relację, gdyż jest większa szansa na uruchomienie takiego połączenia, aniżeli relacji Katowice - Inowrocław, które na dzień dzisiejszy jest czystym science fiction.
Powrót do góry

Darek
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 10:09   

@mk1992- podoba mi się Twój pomysł z rozkładem choć też mam obawy co do relacji do Zduńskiej Woli, no i to spinanie i rozpinanie składów chyba by nie przeszło.Kiedyś jeździły składy z Herb Starych do Kępna- było by to dobre rozwiązanie- z pociągu relacji Katowice-Zduńska Wola można by się było w Herbach Nowych przesiąść na Kępno, a dodatkowo w Herbach Starych mogliby wsiadać pasażerowie z Częstochowy, chyba, że w ogóle dać pociąg Częstochowa - Kępno, kiedyś tez taki kursował. Ułatwiłoby to też dojazd z Częstochowy do Poznania, z przesiadką w Kępnie, bo teraz to prawie niczym się nie da dojechać do stolicy Wielkopolski. W Kępnie zazwyczaj było dobre skomunikowanie na Ostrów-Poznań więc gdyby teraz było podobnie to z przesiadką nie byłoby kłopotu , a do tego jeszcze atrakcja bo trzeba z dolnego perony wejść na górny- dla niewtajemniczonych -perony w Kępnie są na dwóch krzyżujących się ze sobą poziomach.
Powrót do góry

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 10:21   

@Darek
Jeśli z pociągu z Katowic do Zduńskiej (moim zdaniem nic w d... ni w c...) istniałoby dobre skomunikowanie na pociąg do Torunia to jestem za Very Happy
Powinien on jednak kursować w pełnej relacji, najlepiej do Torunia Cool
Co do poc. do Kępna, przesiadka na górny poziom stacji nie jest zbyt wygodna, choćby dla osób niepełnosprawnych, dlatego proponowałem wydłużenie tego składu do Kalisza przez Ostrów ze skomunikowaniem na poc. do Poznania w Ostrowie Very Happy
Powrót do góry

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 12-09-2010, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:

Powinien on jednak kursować w pełnej relacji, najlepiej do Torunia Cool


Nie rozumiesz, że jest na tej linii za dużo województw, a dzięki temu UM sie nie umieją zgodzić...

Prędzej powstanie Katowice- Zduńska Wola (w co też wątpię) niż samo Zduńska Wola- Inowrocław(Toruń), juz nie mówiąc o Katowice- Inowrocław jako jeden pociąg.

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 10:46   

@railman

Kuba, ja to doskonale rozumiem, tylko widzisz, taki pociąg może mieć słabą frekwencję i wyleci wraz z pierwszą poprawką rozkładu Sad
Poza tym zaproponowałem skomunikowanie w Zduńskiej na pociąg do Inowrocka Very Happy
Powrót do góry

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 12-09-2010, 10:53    Odpowiedz z cytatem

Stacja w Kępnie uważam, że ma spory potencjał. Co do osób starszych to skoro taka osoba poradziła sobie z wejściem do pociągu to na pewno da rade wejść po schodach na górny peron. Starsze osoby schorowane rzadko decydują się na samotne podróżowanie więc nie uważam aby to było aż tak dużym problemem. Jeśli okazuje się, że faktycznie wyleci TLK d.Barbakan z Wielunia to pociąg REGIO z Katowic do Wielunia D. Powinien być przedłużony do Kępna aby umożliwić mieszkańcom przesiadkę w Kępnie dalej na inne połączenia. Sporo osób jeździ tym REGIO do Wielunia i tam oczekuje na TLK do Szczecina.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 10:56   

@Regiochłopak

Tylko ja mówiłem o wózkowiczach, dlatego uważam że skład od Kępna powinien być wydłużony do Ostrowa lub Kalisza, wraz ze skomunikowaniem w Ostrowie z pociągiem na Poznań z drzwi do drzwi Very Happy Jak sobie to wyobrażasz, aby osoba na wózku pokonała SCHODY z jednego poziomu stacji na drugi Question
Powrót do góry

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 12-09-2010, 10:58    Odpowiedz z cytatem

Virakocha, a jak ma sobie poradzić z schodami w pociągu? Zresztą w Kępnie jest winda nie wiem czy sprawna ale widziałem, że jest.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 11:01   

Nie chę offtopować ale czy nie jeżdżą tam czasem EN57??Łatwiej jest chyba dostać się z peronu na pociąg niż z dolnego poziomu stacji na górny Question A windy jak to zwykle bywa częściej są uziemione jak jeżdżą -przykład-> stacja Poznań Garbary Confused
Powrót do góry

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 12-09-2010, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
@railman

Kuba, ja to doskonale rozumiem, tylko widzisz, taki pociąg może mieć słabą frekwencję i wyleci wraz z pierwszą poprawką rozkładu Sad


Akurat ja pamietam jeszcze skady ze Zduńskiej do Katowic czy Tarnowskich Gór, które miały bardzo dobrą frekwencję, ale jak sie przy nich zaczęło grzebać i najpeirw skracać do Herb, a później zrobić je do Częstochowy to wychodzą później muchowozy...

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Darek
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 22:38   

REGIOchłopak napisał/a:
Sporo osób jeździ tym REGIO do Wielunia i tam oczekuje na TLK do Szczecina.

Dokładnie tak to wygląda, niestety w drodze powrotnej ze Szczecina po TLK nie ma już z Wielunia żadnego połączenia w stronę Herb Nowych więc przydałby się jeszcze jakiś Regio z Kępna czy Wielunia po 19, najlepiej do Częstochowy bo teraz pasażerowie z Częstochowy wysiadają w Herbach Nowych, a tam czeka ktoś znajomy samochodem.
Powrót do góry

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 14-09-2010, 14:56    Odpowiedz z cytatem

To jest "Wykaz wniosków o przydzielenie trasy pociągu złożonych w ramach rozkladu jazdy 2010/2011"
dla PR Katowice czyli krótko mówiąc propozycja nowego rozkładu jazdy

rozkład jazdy-nowy.xls
Pobierz Plik ściągnięto 885 raz(y) 169 KB


_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl