Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Monopol KD na Dolnym Śląsku?
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2013, 14:20    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Skrytykowano Koleje Dolnośląskie:
http://www.kolejoweabsurdy.pl/na-szlakach/planowy-postoj-poltorej-godziny/

Wspomniano o rozkomunikowaniach pociągów KD w Węglińcu, o których pisał Pirat:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=292047#292047

Poszło też do mediów:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14052432,Absurdalny_rozklad_kolei__Pociag_bedzie_stal_poltorej.html

Skomplikują się też np. dojazdy na trasie Wrocław - Zgorzelec. Pasażerowie stracą szansę na szybką przesiadkę w Węglińcu. Pociągi Kolei Dolnośląskich odjeżdżają do Zgorzelca 10 minut przed przyjazdem do Węglińca składów z Wrocławia. Podróżni wyjeżdżający ze stolicy Dolnego Śląska o 13.31 lub 16.59 będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na dodatek, jeśli zdecydują się na przesiadkę w Węglińcu, nie będą mieli gdzie poczekać. Tamtejszy dworzec jest w fatalnym stanie, dlatego oczekującym na pociąg pozostaje stanie na nieosłoniętym peronie.

Jeszcze bardziej absurdalne jest połączenie ze Zgorzelca o godz. 14.33. Pociąg ten dojedzie do Węglińca o 14.59. Dokładnie minutę przed nim odjedzie skład do Wrocławia. Na następny pociąg podróżni będą musieli poczekać niemal godzinę.

Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych: - Nie planowaliśmy skomunikowania pociągów w Węglińcu. Z powodu prac na liniach kolejowych konieczne były odstępstwa od normalnego rozkładu, nie chcieliśmy jednak zaburzać całej siatki połączeń. Pociągi te niefortunnie znalazły się w kilkuminutowych odstępach, jednak nie da się na to nic poradzić. Nie zawsze udaje się uzyskać rozkład satysfakcjonujący dla wszystkich.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2013, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Jak czytam wypowiedź pana Siemieńca to naprawdę nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2013, 16:23    Odpowiedz z cytatem

mateusz123, bardziej interesuje mnie co na ten temat mają do powiedzenia władze KD, bo rzecznicy PKP tradycyjnie bredzą od rzeczy.

Na linii zgorzeleckiej nie ma żadnych remontów ani zamknięć, które usprawiedliwiałyby kilkuminutowe rozkomunikowania pociągów w Węglińcu. A nawet gdy ta linia była przed kilkoma laty modernizowana to skomunikowania były utrzymane!

Teraz jest to po prostu zwyczajne niedbalstwo betonu i olewanie pasażerów. Zarówno PKP PLK jak i KD mają to głęboko w d... Są dotacje, jest wypasiona pensja, więc jest OK. A pasażer niech spada na drzewko jak mu coś nie pasuje! Z nim są tylko same problemy, marudzi na forach kolejowych, krytykuje nieudolnych kolejarzy z KD i trzeba go uciszać nasyłając na niego policję i prokuraturę.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2013, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Pirat, jakoś wcale mnie to nie dziwi. Żyjemy wszak w kraju kolejowych debili. Im wyższy stołek na kolei tym większy debil na nim siedzi.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-06-2013, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Na Polsacie w "Wydarzeniach" mówili o Węglińcu i o uciekających pociągach KD.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Gaguś86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2011
Skąd: Lubin/Katowice

PostWysłany: 08-06-2013, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Modliszka, dokładnie, pomimo że narzekaliśmy na Przewozy Regionalne to nie było wcale tak źle. Koleje samorządowe miały być lekiem a wyszło co? Dopiszcie sami. KŚ u mnie podniosło ceny aż o 133% na linii Sosnowiec Główny - Tychy Miasto czyli SKR!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KPP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2013

PostWysłany: 15-06-2013, 01:26    Odpowiedz z cytatem

Ktoś mi powie w którym automacie we Wrocławiu teraz kupować bilety KD? Wygląda na to, że po godzinie 13 nie da się kupić biletu Regio w automacie na trasie do Węglińca. Przynajmniej dzisiaj o 16:20 korzystając z automatu przy Poczcie mogłem tylko kupić IR lub RE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 15-06-2013, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Nie ten temat, ale mam nadzieję, że mod przeniesie. Co do automatów, jest tak jak mówisz, w żadnym automacie nie da się kupić biletu na poc. Regio do Węglińca (czyli na KD też). Kolega wczoraj musiał pójść do kasy a jak się okazało, że kolejka za duża, to pognał do pociągu, a w pociągu o dziwo powiedział, że automaty przestały już sprzedawać bilety na KD, kolejka w kasie za duża i wydano mu bilet w pociągu bez dopłaty. Nie wiem tylko czy to jest wyjątek, czy tak będzie już zawsze. Niestety myślę, że nie. A co do automatów to zapewne nic z tym prędko nie zrobią :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KPP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2013

PostWysłany: 15-06-2013, 15:34    Odpowiedz z cytatem

Znaczy temat raczej właściwy, bo jak najbardziej związany ze znacznym przejęciem przez KD połączeń na jednej z linii i problemami, które się po części w jego wyniku (choć niezamierzenie) się zrodziły.

Właściwie to mając bilet miesięczny na Urban Card mogę kupować bilet od Leśnicy, czy innego przystanku we Wrocławiu bez jakichkolwiek dopłat, ale jednak wolałbym ten bilet już posiadać przez wejściem do pociągu. Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 27-06-2013, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Co się dzieje ze zmodernizowanymi przez TS Opole wagonami dla Kolei Dolnośląskich? Dlaczego nie są włączane w składy najbardziej obciążanych kursów w piątki/niedziele?
Czy fakt, że stoją gdzieś w krzakach odłogiem nie jest łamaniem prawa (marnotrastwo publicznych pieniędzy)?
Czy skoro nie są wykorzystywane nie powinno się ich sprzedać innemu przewoźnikowi pasażerskiemu w Polsce?

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-06-2013, 20:17    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, ryflaki, bo o nich mówisz, nie są własnością KD i nie mają dopuszczenia do jazdy.

Poczytaj sobie:
http://koldol.blog.ru/100796755.html

Pieniądze (ponad 1,5 mln zł) przeznaczone na remont i dzierżawę dwóch ryflaków zostały wyrzucone w błoto! To były nasze pieniądze - podatników, którzy utrzymują tę samorządową spółkę. Nikt z KD nie poniósł żadnych konsekwencji.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 27-06-2013, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Dzięki!
Tym bardziej zastanawiam się w jakim kraju żyjemy, skoro miliony publicznych pieniędzy są marnotrawione i nikt z tego tytułu nie ponosi konsekwencji. Te wagony to byłoby przynajmniej czasowe panaceum na zatłoczone kursy, takie jak do/z Jeleniej Góry przez Zgorzelec.

W normalnym kraju cała ta sitwa z Wojska Polskiego 1 siedziałaby za defraudacje.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 29-06-2013, 19:04    Odpowiedz z cytatem

W Bolesławcu zostały już zlikwidowane kasy PR-u, jednak co z zadowoleniem stwierdzam pojawiła się kasa pod banderą KD, nie wiem czy już czynna czy nie, bo dziś roleta była opuszczona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 30-06-2013, 09:45    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
.... Te wagony to byłoby przynajmniej czasowe panaceum na zatłoczone kursy, takie jak do/z Jeleniej Góry przez Zgorzelec...

A jakim cudem, skoro KD nie posiadają ani jednej lokomotywy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 30-06-2013, 10:10    Odpowiedz z cytatem

Krzysiu, wagony można doczepić do SZT, wiąże się to z manewrami na stacjach ale jest to możliwe. Wagony mają ogrzewanie w systemie webasto, można z nimi jechać i grzać do woli Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl