Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Następny
Pełna rezerwacja miejsc w TLK?
Autor Wiadomość

Doman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2009

PostWysłany: 30-11-2011, 14:04    Odpowiedz z cytatem

lewypl, a jak nie będzie miejsca? Mam jechać 200 km na korytarzu? To jest sprawiedliwe traktowanie stałych klientów? Poza tym jak już siądę to skąd mam wiedzieć, że ktoś tam nie siądzie i mnie nie przegoni (rano jak śpię [na jednym siedzeniu, żeby nie było niedomówień] jest to szczególnie uciążliwe)?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lewypl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-11-2011, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Myślę że lepsze takie rozwiązanie jak pobieranie miejscówek. Założę się że nie będą one bezpłatne dla posiadaczy biletów odcinkowych miesięcznych. Jak dla mnie rezerwacja owszem ale niech to będą wybrane pociągi coś w stylu TLK+ standardem zbliżone do EX wtedy to miało by naprawdę sens. Widziałem już w pracy listę pociągów objętych rezerwacją od nowego rozkładu ale więcej żadnych informacji nawet w drużynach nie ma więc nie trzeba się martwić co będzie na zapas Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Doman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2009

PostWysłany: 30-11-2011, 14:21    Odpowiedz z cytatem

To może zapodasz jakie pociągi na E30 są na tej liście?

Poza tym dalej uważam, że brak zagwarantowania miejsca posiadaczowi miesięcznego (przynajmniej na dłuższych dystansach) to dyskryminacja stałego klienta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-11-2011, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Doman, Słusznie, dlatego aby wyeliminować dyskryminację i zagwarantować to miejsce
Cytat:
posiadaczowi miesięcznego

wprowadzone zostaną miejsca rezerwowane Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Doman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2009

PostWysłany: 30-11-2011, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Braku zagwarantowania w przypadku kiedy inni mają je zagwarantowane. O to dokładnie mi chodziło. Jeżeli już to wszyscy, ale nie żebym musiał kupować na każdy pociąg osobną miejscówkę, bo to wyjdzie per saldo połowa ceny mojego miesięcznego (a na krótsze trasy pewnie będzie ją przekraczać). To też mija się z filozofią biletów miesięcznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-11-2011, 14:41    Odpowiedz z cytatem

Filozofia w tym konkretnym przypadku podejrzewam ma najmniejsze znaczenie.
Bardziej tu chodzi o warunki przewozu dla jednej ze stron usługi i aspekt ekonomiczny dla drugiej czyli przewoźnika Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

celtin.88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2011
Skąd: Łódź

PostWysłany: 30-11-2011, 19:08    Odpowiedz z cytatem

Wprowadzenie miejscówek we wszystkich pociągach TLK jest bezsensem wręcz głupotą min. dla posiadaczy biletów miesięcznych. Co najwyżej można wprowadzić RF. J
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sokyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2010

PostWysłany: 30-11-2011, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
we wszystkich pociągach TLK

A Łodziaki dalej swoje... Litości!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-12-2011, 01:03    Odpowiedz z cytatem

Mówi się min. o Gałczyńskim, Kossaku i Wołodyjowskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Goku Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2010

PostWysłany: 01-12-2011, 03:09    Odpowiedz z cytatem

Darmowe miejscówki do miesięcznych w TLK to niestety bardzo nietrafiony pomysł. Ktoś np: zajmie miejsce na odcinku Gdańsk-Tczew a potem do Warszawy jedzie puste.
Miejscówki dobre rozwiązanie, ale dla pociągów gdzie pokonuje się duże odległości a TLK pełnią podwójną rolę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

celtin.88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2011
Skąd: Łódź

PostWysłany: 01-12-2011, 12:04    Odpowiedz z cytatem

sokyl napisał/a:
Cytat:
we wszystkich pociągach TLK

A Łodziaki dalej swoje... Litości!


Wprowadzenie miejscówek jest w tylko w interesie IC. Po prostu pozbędzie się ,,balastu'' czyt.nadmiaru pasażerów w dni szczytowe. Gazety nie będą już pisać np. o tłoku w pociągach na początku długiego majowego weekendu. Z własnego doświadczenia wiem że posiadanie miejscówki nie daje 100% pewności że będę siedział. Wprowadzenie miejscówek skutecznie odstraszy ludzi od jazdy nocnymi pociągami (chodzi mi o połączenia poza sezonem, weekendami). Ja po prostu siadam na początku składu gdzie jedzie dużo ludzi, gdzie odpowiada mi towarzystwo, a tak jestem skazany na miejsce które skaże mi bezmyślny komputer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lord W Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2011
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: 01-12-2011, 21:49    Odpowiedz z cytatem

No bo na trasie Warszawa - Łódź miejscówki są bez sensu! Już teraz jak ktoś chce może dopłacić do 1 kl i będzie miał miejscówkę; ale większość nie chce. Jak mówię, miejscówki są ok w pociągach sezonowych typu Hel - Zakopane.

Natomiast czepianie się Łodziaków, Skierniewiczan czy Żyrardowian jest bez sensu, bo to oni są pasażerami i oni płacą za bilet. Lepiej, żeby nie jeździli pociągami? Spoko.Jaki PKP lubi powietrze wozić, to ok. (zresztą ile już połączeń zlikwidowano pod tym właśnie pretekstem). To jest temat czysto teoretyczny. Dobrze wiemy, że Pan minister na trasie Warszawa - Łódź tego pomysłu nie wprowadzi, bo to jest fizycznie raczej mało możliwe. Odnośnie tras długich i sezonowych nie mam nic przeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 01-12-2011, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Rezerwacja w klasie 2 będzie w Gałczyńskim, Kossaku, Pobrzeżu i w Monciak - Krupówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-12-2011, 23:30    Odpowiedz z cytatem

Z dziennych pociągów to zarówno "Gałczyński", jak i "Pobrzeże" nigdy nie narzekają na brak pasażerów. Nawet w środku tygodnia w dzień powszedni frekwencja sięga 90%. Miejmy tylko nadzieję, że to skłoni IC do dodania większej ilości wagonów zwłaszcza na"Pobrzeżu", które ostatnie dwa lata potrafi jechać na 3-4 wagonach klasy 2 i całą drogę jest sajgon. A jeszcze w rozkładzie 2008/09 gdy był to TLK objęty całkowitą rezerwacją miejsc pociąg ten prowadził 7-8 wagonów i brak miejscówek w ostatniej chwili był rzeczą najzupełniej normalną. Nie wspominam oczywiście o wakacjach bo wtedy na tydzeń przed dostać miejscówkę graniczyło z cudem. W przypadku "Monciaka-Krupówki" pomysł ten okaże się trafiony w szczytach przewozów pasażerskich tj. długie weekendy, święta, oczywiście ferie zimowe i wakacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 02-12-2011, 00:59    Odpowiedz z cytatem

winograd, A czy to prawda że ta rezerwacja ma być tylko do któregoś lutego...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl