Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Połączenie w dobrej cenie
Autor Wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-12-2009, 10:26    Odpowiedz z cytatem

Dla poprawy atrakcyjności krynicznaki wystarczy lifting linii Tarnów-Muszyna-Gr/Krynica i modernizacja E-30 do 160 km/h.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2009, 14:48   

@ - uzytkownik Loker Brawo! Doczekalem sie z Pana ust dobrego i madrego posta dotyczacego Kryniczanki... Krakow - Tarnow 160km/h i czasy jazdy na Kryniczance z 1992 i 3:30 mamy do Krynicy...2h10 do Sacza Gdyby tak jeszcz lacznica w Muszynie to mamy 3h15 do Krynicy...Bez cudow typu tunele podziemnie itd... Kris w czwartek kupowalem PWDC o 10:08 do Sacza a tu dwie starsze osoby pytaja sie o... promocyjne do Muszyny...Ludzie cos juz wiedza... I pojechali po 1,50Pln.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2009, 16:08   

Tylko co będzie jeździć po tej kryniczance 160, bo chyba nie EN57 Very Happy paradoksalnie, prędzej doczekamy sie liftingu Kryniczanki, niż remontu E30.
Powrót do góry

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-12-2009, 16:41    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, odwrotnie. Szybciej zostanie zmodernizowana E-30 niż linia w zasadzie lokalna.

Tabor - Bydgostia, Elf, FLIRT... Nowe inwestycje

kryniczanin, ja nie jestem jakimś pociotem Freja czy Szwagra. Nie jestem przeciwnikiem tej linii. Tylko miłośnikiem kolei, nie do końca z własnego wyboru studiującym filozofię, więc staram się myśleć logicznie. 3 autobusy na godzinę jadące 2h zawsze wygrają z kilkoma starymi pociągami jadącymi 2:50 - 3:30 h i to czasem z przesiadką!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2009, 16:49   

Z jednym sie nie zgodze... Kryniczanka nie jest linia lokalna... Jest wpisana do o ile dobrze pamietam AGTC wpisany jest odcinek Tarnow - Granica Panstwa. Jedynie odcinek Muszyna  Krynica jest to kolej lokalna patrzac z punktu widzenia linii wpisanych do AGC i AGTC (mam nadzieje ze sie nie myle) to linia lokalna jest np. Krakow - Psary, Gdynia - Stargard Szczecinski itd. Ale sa paradoksy gdzie linie wpisane sa w stanie agonalnym np. E30 Krakow - Katowice, nadodrzanka.

[ Dodano: 14-12-2009, 16:53 ]
@ Loker Ja znam przypadki gdzie te autobusy szybko jadacy przegrywaja z kretesem z Dunajcem. Dwie znajome maja taki profil dojazdu z NS do KRK w sobote i niedziele tam i powrot kupuja turystyka i cena 7,50pln w jedna strone wychodzi. Kto da taniej? Nikt. I znajome nie sa jakimis MK-olami same to wymyslily myslac logicznie na temat ceny i wiekszego komfortu.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 14-12-2009, 17:24    Odpowiedz z cytatem

To prawda. Podobnie jak strefowe. Który bus da na przykład uczniowi bilet tam i powrót za 1.57? Toż to mpk jedzie drożej. Ale faktem jest, że niska liczba pociągów na dobę obniża ilość pasażerów, choć źle nie jest. Na przykład rzadko się zdarza pustawy Dunajec. Cena już jest dobra za połączenia. Powinno powrocić się do pociągów typu regio+, które na dalekie trasy są bardzo popularne. tak sobie myślę, że gdyby jaworzyna na calej trasie jechała podobnie jak Dunajec to czas jazdy spadłby o jakąś godzinę, a wtedy chętni by się znaleźli. Tyle, że do tego potrzeba większej liczby kursów i uzupełnienia oferty osobówkami.
A lifting może by się przydał i być może o to będzie łatwiej niż o budowe nowej linii Very Happy

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-12-2009, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Kryniczanka lokalna nie jest... Gdyby coś do Koszyc nią jechało...
Dunajec ma 120%. ALe na odcinku Kraków-Tarnów.

Wiele razy jechałem niedzielnym Frejem o 19:55. Czas jazdy zawsze w granicach 1:50-2:15. Dunajec ma 2:50.

No, jak ktoś przez weekend codziennie jeździ, to rzeczywiście mu się opłaci. Ale osoby studiujące dziennie i jadące co tydzień na weekend do rodziców wybiorą Szwagra. Znam wiele osób z Sącza, dla których pociąg jest, ale "ja się znam na pociągach, oni na autobusach". Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2009, 19:09   

Loker napisał/a:
Pułtuś, odwrotnie. Szybciej zostanie zmodernizowana E-30 niż linia w zasadzie lokalna.


Loker, ale moderna Kryniczanki ma sie zacząć już w przyszłym roku, a o modernie E30 na wiadomym odcinku dopiero zaczyna sie mowic.... Na moderne Kryniczanki kase daje samorząd, a z remontem E30 czekamy na kase z UE.[/i]
Powrót do góry

mozambikpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2009
Skąd: Gorlice

PostWysłany: 15-12-2009, 07:09    Odpowiedz z cytatem

jeżeli mogę się wtrącić, pociąg na odcinku tarnów bobowa jedzie godzinę, autobus jedzie 30min dłużej. jeszcze jedno jak był pechowy poniedziałek tydzień temu to zwykły osobowy jechał 8min krócej niż wg planu więc coś czuję że można czas jazdy do sącza skrócić o 10min bez problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 15-12-2009, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Na pewno. To tak jak odc. Płaszów-Główny gdzie niektóre pociągi jadą 7 minut inne 15. A tak na powaznie pociagi są konkurencyjne na długich trasac h, a obecne skracanie relacji niestety działa na minus.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 26-12-2009, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jechałem pociągiem na odcinku Libiąż-Trzebinia to kierpoć nie chciał sprzedać biletu szkolnego za 1,26 tylko sprzedał za 1,89(w kasie w Trzebini sprzedali za 1,26) Także jest totalny bałagan z PWDC, a chętnych nie przybywa na pociągi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 28-12-2009, 10:45    Odpowiedz z cytatem

To jest myślenie kolejowe. A potem dziwią się dlaczego stosunek ludzi do pociągów jest na rzenującym poziomie. Jak znam zycie to pewnie obsługa z Krakowa...A o nieznajomości przepisów przez niektórych konduktorów i kontrolerów wiadomo.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-01-2010, 18:34   

Cytat:
Wczoraj jechałem pociągiem na odcinku Libiąż-Trzebinia to kierpoć nie chciał sprzedać biletu szkolnego za 1,26 tylko sprzedał za 1,89(w kasie w Trzebini sprzedali za 1,26)

Pisz gdzie trzeba. Tutaj masz wszelkie dane kontaktowe: http://kolejbeskidzka.wikidot.com/i-ty-mozesz-pomoc
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 03-01-2010, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Niestety po części nie wiedza a po częsci chęć większego utargu. Napisać proponuje reklamacje do PR z załączeniem oryginalnego biletu i opisem sytuacji

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 04-01-2010, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Kupiłem sobie dzisiaj bilet na TLK z Krakowa do Tarnowa i ku mojemu zdziwieniu zapłaciłem 13 zł (bilet fioletowy relacyjny) a nie 15 lub 16 zł jak w PR - więc jak by nie patrząc jest to połączenie w dobrej cenie Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl