Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Odwołania pociągów z powodu zimy
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-12-2010, 13:31   Odwołania pociągów z powodu zimy Odpowiedz z cytatem

PR Katowice: Odwołania pociągów z powodu zimy

Od 12 grudnia 2010 do 16 stycznia 2011, z pełnej oferty przewozowej 622 regionalnych połączeń kolejowych, ujętych w nowym rozkładzie jazdy pociągów 2010/2011, zawieszeniu ulega 56 połączeń, natomiast 24 pociągi wyjadą w zmniejszonym zestawieniu – zamiast dwóch jednostek, połączenia będą obsługiwane przez jedną jednostkę

Kilkudniowy atak zimy (natura pokazała swoją „mroźną moc”) – zawieje i zamiecie, spadek temperatury poniżej -15 st. C – pokazał, że nie tylko PLK S.A, jako zarządca linii kolejowych ma problem z utrzymaniem przejezdności szlaków kolejowych, ale również przewoźnicy walczą z częstszymi defektami taboru. Trudne warunki zimowe nie sprzyjają PR Katowice jeśli chodzi o tabor, o którym można powiedzieć że jest „zaawansowany wiekowo”. W tak trudnych warunkach wielokrotnie wzrasta ilość defektów jednostek ezt i dochodzi do odwołań pociągów w trybie doraźnym „ad hoc”.

Na niekorzyść przewoźnika działa również przedłużające się oczekiwanie na powrót po naprawach rewizyjnych 8-miu jednostek z zakładów naprawczych oraz wyłączenie z ruchu jednej jednostki EN75 – Flirt, która uległa wykolejeniu.

Urząd Transportu Kolejowego zobowiązał przewoźnika do stworzenia takiego poziomu taborowej rezerwy obiegowej, aby nie dochodziło do tzw. bieżących odwołań na skutek braku taboru. Dla Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych dwoma głównymi celami w chwili obecnej jest utrzymanie stabilnego rozkładu jazdy pociągów w trudnych zimowych warunkach atmosferycznych, tzn. rozkładu jazdy pociągów zabezpieczającego podstawowe potrzeby przewozowe mieszkańców województwa śląskiego i województw ościennych oraz przedstawienie rzetelnej informacji dla pasażerów o ofercie przewozowej. Wyłączenie z pełnej obsługi podróżnych dworca Katowice oznacza brak możliwości oczekiwania na połączenie w odpowiednich warunkach. Stacja Katowice nie jest jedyną stacją, na której warunki oczekiwania na pociąg (delikatnie mówiąc) pozostawiają wiele do życzenia.

Taborowa rezerwa obiegowa, to pozostawienie w dyspozycyjności czynnych jednostek mogących zastąpić zdefektowane jednostki. Śląski Zakład na okres zimowy zmienił organizację pracy sekcji utrzymaniowych. Zwiększenie ilości napraw jednostek wykonywanych we własnym zakresie, pozwoli na zabezpieczenie obsługi taborowej planowanych połączeń kolejowych i utrzymanie założonego poziomu rezerwy taborowej.

Szczegółową tabelę pociągów odwołanych i tych, których skład zostanie skrócony można pobrać tutaj.

źródło: Przewozy Regionalne / RK

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2010, 13:53   

No brawo. Pytaniem jest czy ciąg dalszy nie nastąpi 16 stycznia 2011...
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 06-12-2010, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Uła, ale mk1992 będzie wrzeszczał ! Rolling Eyes

Cytat:
No brawo. Pytaniem jest czy ciąg dalszy nie nastąpi 16 stycznia 2011...

, a to się zobaczy.
Wiem, że może bronię trochę PR-u, ale Śląski Zakład z taborem naprawdę nie stoi dobrze. Jedynym rozwiązaniem byłoby w tej sytuacji wynajmowanie lokomotyw i doczepianie do nich bonanz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2010, 14:27   

Cytat:
Jedynym rozwiązaniem byłoby w tej sytuacji wynajmowanie lokomotyw i doczepianie do nich bonanz.


Albo przekazanie 50 EU 06, 07 od spółek pekapu za cenę złomu które gniją w krzakach i pójdą na żyletki nawet kosztem zapisu o całkowitym zakazie używania w ruchu międzywojewódzkim nawet regionalnym. Wiem że masakrycznie uciążliwy zapis np. nie da się jechać z Krzyża do Szczecina ale i tak by to strasznie poprawiło sytuację.
Powrót do góry

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 06-12-2010, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Ale dotację oczywiście wezmą za całość jakby te pociągi jeżdziły normalnie? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 06-12-2010, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Nie, z pewnością Marszałek naliczy kary, tak jak było w Wlkp.

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2010, 14:40   

No i co z tego że utracą trochę dotacji...Konkurencja na tym wyjdzie wyśmienicie. Raz straconego pasażera bardzo trudno odzyskać.
Powrót do góry

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 06-12-2010, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Mnie tego nie musisz tłumaczyć...

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 06-12-2010, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Teraz tylko czekać na komunikat "Z dniem ..... Śląski Zakład Przewozów Regionalnych zaprzestaje całkowicie działalności",choć biorąc ogólny stan całych Przewozów Regionalnych to maksymalnie za dwa lata śladu po kolei regionalnej w Polsce nie będzie Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-12-2010, 15:34    Odpowiedz z cytatem

Pocieszę was - na Dolnym Śląsku beton PR i KD też odwołuje na potęgę.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 06-12-2010, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Kibli brakuje?
U mnie jakos nie brakuje.
A powyciagac wagony z krzakow, jest tego pelno!

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2010, 15:47   

Noema, Wiemy wiemy nawet ja zapodałem sobie serwis sms Mr. Green

Damian Łódź, Ok ale czym je pociągnąć? Bykiem z naprawdę europejskimi stawkami cargula? A byk wiadomo np. Wisła odpada i nie tylko. Chyba że jak pisałem zrobić z EU07 heh dobrze że marzenia są gratis...
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2010, 16:43   

Exsimus napisał/a:
Uła, ale mk1992 będzie wrzeszczał !


Nie, nie będę wrzeszczał. Dzisiaj miałem 7 godzinę jazd na kursie na prawo jazdy. Jeszcze 23 godziny, potem dokupię sobie z 4/5 godzinek, zbiorę się w sobie - zdam egzamin i do końca czerwca będę odkładał pieniądze na samochód. Mam już upatrzony model, niedrogi. I tyle mnie zobaczą w pociągach. Zarówno w PKP IC, jak i w PR.
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 06-12-2010, 16:54    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, od dawna wiadomo,że przynajmniej 20 sztuk EU07 powinno byc na stanie PR,no ale Profesorek nie dopuścił i nigdy nie dopusci dotego, swoją droga ciekawe czemu PR nie wyleasinguje jakiś elektryków.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2010, 17:09   

Cytat:
że przynajmniej 20 sztuk EU07 powinno byc na stanie PR,no ale Profesorek nie dopuścił i nigdy nie dopusci


No właśnie...Ale co tam gnijące wagony w krzakach - na złom, maszyny też a pasażer a kto się nim przejmuje...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl