Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
[KM] Nie masz biletu masz kłopoty
Autor Wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 01-10-2011, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Szymek, nie wiedziałem.. wychodzę z założenia że lepiej jest mieć bilet tak dla świętego spokoju.. ale jak sie słyszy że renoma jest nieubłagana i nawet nie pomagałyby słowa typu "biletu mi kierownik nie wystawił, bo powiedział że mam usiąść w przedziale i się pojawi.."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 01-10-2011, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Mnie nie dziwi obecność policjanta w towarzystwie kontrolerów Renomy w pociągu.W Gdańsku Renoma ma cichą umowę z Policją,że w razie potrzeby radiowóz z ekipą pojawia się błyskawicznie na miejscu wskazanym przez kontrolerów.Być może warszawski oddział Renomy dogadał się z miejscową Policją,że zawsze mają jednego policjanta w pociągu do dyspozycji.Normalny obywatel,jeśli potrzebuje pomocy Policji musi czekać,Renoma ma fory i dostaje asystę w ciągu dwóch minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukaszBDG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Sie 2011
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 01-10-2011, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Delikatny OT: Renoma w Bydgoszczy ma opinie taką, że nawet wieszanie psów to za mało. Nie wiem jak jest w innych miastach. To ile razy kontrolerzy dostali po mor... to aż się w głowie nie mieści. I co? Podejdą do każdego, ale jak zobaczą jednego w kapturze na głowie albo jakiegoś bardziej umięśnionego kolesia to nawet nie śmią zapytać o bilet. Jak dla mnie ta firma, to jakieś nieporozumienie. Owszem każdy ma w porach jak widzi jakiegoś kafara, ale albo przymykają oko na wszystkich, którzy nie mogli nabyć lub skasować biletu, albo kasują wszystkich jak leci i tyle.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-10-2011, 21:40    Odpowiedz z cytatem

danek88, kowal331, W Pociągach uruchamianych przez PKP Intercity S.A. każdy pracownik w pociągu (WARSiarz, kontroler Z.W. RENOMA, czy nawet kontroler BWK) podlega pod Kierownika Pociągu - który odpowiedzialny jest za wszystko co się dzieje na pociągu, i musi wiedzieć wszystko co się na nim dzieje. Czyli nawet jeśli prowadzi się jakąś miejscową kontrole doraźną, to kierownik/osoba przewodnicząca tej kontroli zobowiązana jest o tym fakcie poinformować Kierownika Pociągu, który odnotowuje ten fakt w dokumentacji pociągowej. (kontroler sam w sobie nie może zatrzymać pociągu celem np. ustalenia danych osobowych - może co najwyżej zgłosić taką potrzebę Kierownikowi)
Tak więc zawsze jeśli jest jakiś spór z kontrolerem np. RENOMY w naszych pociągach, to kierownik jest osobą właściwą do interweniowania w tej sprawie. Nie wiem jak to wygląda w 3mieście, ale podejrzewam że podobnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-10-2011, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Bardzo to fajne co piszecie, ale zapominacie, że przepisy przepisami a życie życiem. Chociażby powyższa informacja o jakimś poświadczeniu, w życiu nie widziałem żeby kasjerka albo drużyna konduktorska takie coś dała. Poza tym ja sam jestem osobiście przeciwnikiem wlepiania od razu mandatów za niezgłoszenie biletów. IC chce zarobić? To niech drużyna po każdej stacji chodzi po składzie i sprawdza/sprzedaje bilety dosiadającym. Dla mnie to chore, że według przepisów ja mam lecieć przez 8 wagonów na początek składu, zgłosić brak biletu i w większości przypadków usłyszeć że i tak kupię bilet jak konduktor przyjdzie. Pasażer jest klientem i niestety podejście drogich kolejarzy musi się troszkę zmienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-10-2011, 22:39    Odpowiedz z cytatem

mateusz123, No to zapraszam do Poznania:) Ja osobiście, i mój kierownik wydajemy poświadczenia, głównie na stacji Warszawa Centralna i Zachodnia, a w innych przypadkach zawsze pytam się dokąd pasażer jedzie, i generalnie jeśli nie każe chwileczkę zaczekać to proszę aby zajął miejsce w wagonie z przedziałem służbowym.

Zgłaszanie jest bardzo ważne i w pociągach osobowych i TLK powinno być jak najbardziej utrzymane, a pasażerowie nauczeni obowiązku zgłaszania - gdyby tego nie było... widzę że jesteś z Wrocławia - wyobraź sobie że ktoś wsiada we Wrocławiu bez biletu i zajmuje miejsce bo przecież jest drogim klientem, podchodzę do podróżnego który stoi przy drzwiach(zbliżamy się do stacji) i proszę o bilet a on do mnie "do Oławy poproszę studencki" no to na takie coś to aż wezwanie samo się wypisuje - ale wtedy już nie od Wrocławia, a od stacji początku biegu pociągu - zgodnie z RPO-IC.
Albo wyobraź sobie przeciętny pociąg TLK w piątek, i brak obowiązku zgłaszania?!
RENOMA do dzieła! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 02-10-2011, 10:34    Odpowiedz z cytatem

"Zgłoszeniówki" rzecz przydatna. I nie ma bałaganu.
Obowiązek zgłaszania powinien zostać jak najdłużej utrzymany. A tym co nie zgłaszają - WEZWANIE, oczywiśćie poza przypadkami osób starszych, niepełnosprawnych, matki z dziećmi, sardynek w poc. itd.
RENOMA nie zaszkodzi (no może wizerunkowi firmy, ale z zachowaniem kontrolerów ostatnio lepiej), ile było takich przypadków : "a to podjadę na Centralny/Zach. przecież i tak kontroli nie ma"

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 02-10-2011, 11:27    Odpowiedz z cytatem

czy nawet w IC, Białystko - Warszawa wsch. 39zł a Białystok- Warszawa Cent - 41zł, ludzi którzy często jeżdżą kupują bilet do wschodniej bo taniej, ostatnio się przejechali jak renoma wsiadła na wschodnim i zrobili kontrolę dwóch wagonów.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 02-10-2011, 15:14    Odpowiedz z cytatem

W IC jest masakra jeśli chodzi o sprawdzanie biletów.. Trasa Kraków-Warszawa ... kupiłem.. siedziałem spokojnie.. przyszedł jakiś młody gość spojrzał się na mnie i zapytał .. "Sprawdzany miał pan bilet" ? ja mu na to że nie.. a on poszedł dalej ... hahaha ... normalnie kontrol the best ... Wydaje mi się że nie ma czegoś takiego jak poświadczenie o braku wystawienia biletu.. Kiedyś przejeżdżając przez 65-tkę wsiadłem do pociągu(niestety zabrakło mi czasu na kupno go w kasie) i od razu do kierownika wyskoczyłem z zapytaniem czy mi wystawi bilet.. on mi na to że mu się taśma skończyła i że nie wystawi.. Dobrze że akurat miałem legitymację, spojrzał.. kazał usiąć w przedziale służbowym... poświadczenie owszem mam.. jak posiadam legitymację pracowniczą którą w tym roku wystawiały IC... Ktoś sobie wymyślił zamiast nazwy "legitymacja" .. nazwał "poświadczenie" ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 02-10-2011, 19:56    Odpowiedz z cytatem

danek88, Głupoty takie opowiadasz że to koniec... weź chociaż raz sobie przejrzyj RPO-IC... (już nawet nie mówię byś przeczytał) ale chociaż na końcu zobacz na obrazki i tam znajdziesz "Poświadczenie o zgłoszeniu braku ważnego biletu na przejazd" i nie ma to nic wspólnego z "Poświadczeniem wykupienia uprawnień" przez Twojego pracodawcę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 02-10-2011, 20:22    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
czy nawet w IC, Białystko - Warszawa wsch. 39zł a Białystok- Warszawa Cent - 41zł, ludzi którzy często jeżdżą kupują bilet do wschodniej bo taniej, ostatnio się przejechali jak renoma wsiadła na wschodnim i zrobili kontrolę dwóch wagonów.


IC zatrudniło Renomę? Skandal.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 02-10-2011, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Szymek, chyba umiem wyraźnie czytać.. a poza tym nikt takiego poświadczenia nie wystawia .. Jesteś w błędzie.. Szacunek wielki, że Ty i Twoi koledzy takowe wystawiacie i to mnie nie dziwi, bo akurat porządni ludzie pracują z Twoich stron.. Tyle z mojej strony..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 02-10-2011, 22:33    Odpowiedz z cytatem

oj dawno nie widziałem ani tym bardziej nie dostałem poświadczenia, słowne to i owszem:D proszę usiąść podczas kontroli wystawimy:) przez kasę wydane to dostałem poświadczenie bo było brak zasilania w Łapach. Co do Krakowiaków, ostatnio wracając pociąg rel. Kraków - Warszawa wsiadałem we Włoszczowej po 6 jakoś, przyszła konduktorka prosze bilet r.prac. 311 do Warszawy z dopiskiem dalej pkp ic. Na co ona poczeka pan chwilę bo nie znam kodu oferty muszę go znaleźć i do Warszawy już nie przyszła. W IC chyba po wciśnięciu wyświetlają się w terminalach wszystkie ulgi czy nie?

Henryku takk w IC Renoma ma prawo kontroli, z tego co wiem to na odc. Łowicz-Warszawa-Łowicz,
Pilawa-Warszawa-Pilawa, Tłuszcz-Warszawa-Tłuszcz

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 03-10-2011, 17:05    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91, Jaki kod oferty.... 1 albo 501 jeśli jechałeś przez CMK, a poświadczenia wydaje wiele drużyn konduktorskich i nie tylko z Poznania, i tak jak pisałem wcześniej robi się to głównie na Warszawie Centralnej i Zachodniej; w innych przypadkach pamięta się osoby co zgłaszały.

Tych odcinków jest dużo więcej, ale myślę że nie warto ich upubliczniać w internecie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-10-2011, 07:13    Odpowiedz z cytatem

Opinia zwykłego pasażera: nie będę latał po składzie i ryzykował, że ktoś mi zajmie miejsce. To drużyna ma chodzić po składzie i sprzedawać bilety, a nie ja, jako pasażer latać po składzie. I tak w 99,9 procentach sytuacji konduktor każe usiąść na swoim miejscu.

Ja jako miłośnik kolei, może i rozumiem potrzebę zgłaszania biletu, ale i tak jest to duże utrudnienie i uważam, że jednak PKP powinno pójść pasażerom na rękę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl