Wysłany: 01-09-2010, 19:50 Premiera najważniejszej książki roku
Nareszcie pojawił się kolejowy odpowiednik atlasów drogowych z dokładnymi mapami linii i najpiękniejszymi obiektami kolejowymi - Atlas linii kolejowych Polski 2010.
mk1992, Akurat Ty masz dobrą księgarnię w Bytomiu : www.ksiegarnia.bytom.pl która lada chwila winna już mieć to wydanie. Połowę swoich zasobów kupiłem właśnie w niej.
Nie chciałbym tu reklamować ale proszę sprawdźcie : eurosprinter.com.pl lub też www.LokLand.pl
Aktualna cena to 110,00 zł może komuś uda się korzystniej nabyć jeszcze gdzieś indziej.
Ja będę kupował eurosprinterem, moim zdaniem najwygodniej, a dla tradycjonalistów dobre jest to, że można zapłacić za pobraniem (nie trzeba nawet konta zakładać, płacić kartą itd.)
A książka to taki Railmap, tylko że na papierze i w wersji Pro
_________________ PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Dla tych którym duży atlas zbyt mocno ciążył pojawił się mały atlas. Ma w sobie mapy bez długich tekstowych opisów, dlatego jest lżejszy i nadaje się żeby go wozić ze sobą na kółeczka.
Hmm dość ciekawe na poczytanie podczas podróży liniamim zaliczonymi A tak może też przydatne. Tylko czy znajdują się też tam takie ciekawostki jak np.: Linia była zaprojektowana na daną prędkość a jest eksploatowana z niższą zaraz po remoncie?
mi w tym albumie brakuje jednego, informacji lub obrazków przy danej linii, co można zobaczyć z okna pociągu, np. zabytkowa wieża wodna, lokomotywownia, most, wiadukt, dworzec itp.
Byłoby to idealne uzupełnienie tej książki....
26 października ukazał się Atlas linii kolejowych Polski 2011.
W atlasie znajdują się:
– ogólny skorowidz map
– legendy, słowniki i tabele z objaśnieniami skrótów
– 97 arkusze map ogólnych Polski i Okręgu Kaliningradzkiego w skali 1:300 000
– 32 mapy największych węzłów kolejowych w skali 1:25 000 – 1:100 000 (Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Górnośląski Okręg Przemysłowy, Inowrocław, Jaworzno Szczakowa, Kędzierzyn Koźle, Koluszki, Kostrzyn, Kraków, Legnica, Lublin, Łazy, Łódź, Opole, Piła, Poznań, Przemyśl, Rybnik, Szczecin, Świnoujście, Tarnowskie Góry, Tarnów, Toruń, Trzebinia, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zbąszynek, Żagań, Żary)
– 8 map tematycznych (rozwój sieci kolejowej na tle zmieniających się granic, elektryfikacja linii, natężenie ruchu pociągów, prędkości szlakowe, korytarze transportowe)
– 13 map historycznych (Kresy i Zaolzie 1939)
– mapa 100 największych hitów kolejowych Polski
– ok. 400 fotografii ciekawych obiektów i pięknych kolejowych widoków
– 117 tabel z danymi historycznymi (daty uruchomienia, elektryfikacji, zawieszenia ruchu, reaktywacji lub likwidacji)
– 7 stron z wizerunkami i opisami sygnalizacji mechanicznej i świetlnej stosowanej obecnie na polskich kolejach
– skorowidz nazw historycznych kolei
– indeks stacji, przystanków i posterunków obejmujący zmiany nazewnictwa w latach 1842-2011
– legendy i tłumaczenia skrótów w językach: polskim, niemieckim, angielskim, czeskim, francuskim, włoskim, rosyjskim i węgierskim
Mapy zawierają: koleje normalno-, szeroko- i wąskotorowe, koleje przemysłowe (piaskowe, górnicze, cegielniane, torfowe), koleje parkowe, wojskowe i linowe, skanseny, muzea, pomniki kolejowe, mosty, wiadukty, tunele, kilometraż i numerację linii, sygnalizację mechaniczną na stacjach, stacje, przystanki, posterunki odgałęźne, zakłady przemysłowe z bocznicami, lokomotywownie, stacje, przystanki, mijanki, profile linii górskich, linie zelektryfikowane i ze zdemontowaną trakcją.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum