Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Rozkład jazdy 2011/2012
Autor Wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 16-11-2011, 00:15    Odpowiedz z cytatem

motonita2002 napisał/a:
mike_sc3, niestety to smutna prawda Sad Nie lepiej w drugą stronę. Popatrz na pociągi odjeżdżające z Katowic o godz. 17:38 - postój w Sosnowcu Płd. "tylko" 11min Shocked Nieco krócej, bo 8 min postoju ma pociąg wyjeżdżający z Katowic o 20:03. Spora w tym zasługa ograniczenia liczby mijanek do stacji Sosnowiec Płd. i Strzemieszyce.( a jeszcze 3 lata temu mijanki były w Dańdówce i Kazimierzu ). A swoją drogą zauważyłem, że w Kazimierzu odremontowano kładkę i założono nowe oświetlenie - ale to już chyba jakiś czas temu.


Na Dańdówce też remontowali po wakacjach kładkę. Więc na mijankę jak najbardziej się nadaje, tym bardziej, że kilka razy przy nieczynnej kładce musiałem wsiadać/wysiadać na peronie 2 (przechodząc po torach).

Ale swoją drogą to ta kładka na Dańdówce to niezłe marnotrawstwo... Kładkę odremontowali, a schody z peronu 1 na kładkę dalej w rozsypce (i oficjalnie zamknięte taśmą...)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

perunor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2011

PostWysłany: 17-11-2011, 22:32    Odpowiedz z cytatem

ciekawostka z nowego RJ:
KS 40337 17.12.11
Stacja/przystanek Przyjazd Odjazd Kurs
Katowice 13:33 KS 40337
Katowice Ligota 13:44 13:44
Katowice Piotrowice 13:47 13:48
Tychy 13:55 13:55
Pszczyna 14:13 14:13
Goczałkowice 14:16 14:17
Zabrzeg 14:25 14:25
Chybie Mnich 14:38 14:38
Skoczów 15:05 15:05
Goleszów 15:15 15:43 mijanka z Regio do Katowic i EX do Wawy, turystom wybierającym się do Ustronia polecam 30 min spacerek, niestety później pociąg nas wyprzedzi
Ustroń 15:52 16:04 brak mijanki

Ustroń Zdrój 16:06 16:07
Ustroń Polana 16:11 16:11
Wisła Uzdrowisko 16:21 16:22
Wisła Dziechcinka 16:25 16:25
Wisła Głębce 16:32

KS będą miały 2 kursy do Wisły:
(Częstochowa-Wisła --- Wisła-Katowice) --- (Katowice-Wisła --- Wisła-Częstochowa)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

radekni Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 17-11-2011, 23:54    Odpowiedz z cytatem

perunor napisał/a:
ciekawostka z nowego RJ:
KS 40337 17.12.11
Stacja/przystanek Przyjazd Odjazd Kurs

[b][u]Goleszów 15:15 15:43 mijanka z Regio do Katowic i EX do Wawy, turystom wybierającym się do Ustronia polecam 30 min spacerek, niestety później pociąg nas wyprzedzi


KS będą miały 2 kursy do Wisły:


Hahahha nieźle . Mogli go przez Bielsko puścić czasowo wyszło by na to samo a zawsze lepiej jest jechać i widoki podziwiać niż stać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 18-11-2011, 09:07    Odpowiedz z cytatem

danio

i dlaczego się kłóciłeś i pisałeś że SILESIA na 100% będzie EURONIGHT???

http://www.intercity.pl/pubfile/rozklad_2011/RJ%202011_12/czasowo%20wstrzymana%20przedsprzedaz%20na%20nowy%20RJ_aktualizacja%2017_11_2011%20g_%2017_00.pdf

wiedziałam od początku że to będzie pośpiech

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 18-11-2011, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Napisało się parę pism i pomogło ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 21-11-2011, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech SILESIA nigdy nie była nawet planowana jako EN

ani po stronie PL ani CZ, gdyby tak było likwidacji uległyby wagony klasy 2...czyli prawie pół pociągu...

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 21-11-2011, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Wagon 2 klasy jest jeden .
A co do EN ,to owszem , była planowana .
I to jest informacja oficjalna z czerwca 2011 .
W sumie to jeszcze nie wiadomo , bo to się zmienia jak w kalejdoskopie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 21-11-2011, 17:58    Odpowiedz z cytatem

neospazmina to że pociąg jedzie jako EN nie oznacza że z automatu nie ma w nim wagonów 2 kl. Jest parę EN W Czechach, Austrii, Słowacji i nie tylko z wagonami 2 kl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 21-11-2011, 18:24    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, przykładem jest chociażby EN Slovakia rel. Praha - Kosice. W składzie są wagony sypialne, z miejscami do leżenia, a także z miejscami do siedzenia (bezprzedziałowy i przedziałowy). W Polsce się przyjęło, że w EN Jan Kiepura nie ma zwykłej dwójki, natomiast reguła to wcale nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 21-11-2011, 22:43    Odpowiedz z cytatem

ja wiem ale założeniem pociągu EN, podobnie jak i opis w rj, na www czy w wikipedi jest identyczny

"EN - POCIĄG NOCNY KURSUJĄCY W KOMUNIKACJI MIĘDZYNARODOWEJ, ZESTAWIONY WYŁĄCZNIE Z WAGONÓW SYPIALNYCH I Z MIEJSCAMI DO LEŻENIA"

skoro "była" planowana to co wtedy z jej łącznikiem czyli CHOPINEM? też jako EN by kursował? ja nie mówię że to zły pomysł...wszystkie nocne międzynarodowe powinny być pociągami kategorii EN, a dzienne EC (mówię o pociągach łączących stolice krajów bądź przez nie przejeżdżające, np. WAWEL, PRAHA, CHOPIN, VLTAVA, KASZTAN itd.) ale uwierzcie mi że gdyby SILESIA czy CHOPIN dostały kategorię EN cena poszła by w góóóóórę a frekwencja w dóóóóóół Confused

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 21-11-2011, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Teoria a praktyka... ale ogólnie dobrze, że czasem doczepiony jest wagon 2kl. Przydaje się na krótkie odcinki.

http://www.zelpage.cz/razeni/07/cr/EN/

np. tu widać zestawienie przykładowego EN z wagonami 2 klasy. Na 13 wagonów jest ponad połowa 2kl. Swoją drogą zdarzyło mi się jechać jakiś czas temu EN z villach do słowenii właśnie wagonem z miejscami do siedzenia. Był to EN 499, nawet rozkład PKP podaje, że są wagony do siedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 21-11-2011, 23:12    Odpowiedz z cytatem

ja Cię rozumiem, chodzi o to że TEORETYCZNIE EN nie powinien mieć dwójek, a jak już ma to przestaje być EN'em - mówimy o definicji encyklopedycznej Smile

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 22-11-2011, 06:41    Odpowiedz z cytatem

W planach było że CHOPIN i SILESIA mają być pociągami kategorii EN ale po stronie polskiej .
W rozkładzie czeskim było coś takiego , był nawet oznaczony jako EN .
Podobno w ostatniej chwili czesi się wycofali ze zmiany kategorii .
Ja też pisałem do PKP IC w tej sprawie ,bo wracam silesią do domu z pracy .
Ludzi jest sporo w tym pociągu , nawet poza sezonem (mówię o dwójce)
Tak czy inaczej poczekajmy do rozkładu jazdy 2011/2012 ale już w oficjalnej wersji , bo przykładowo w takich Czechowicach - Dziedzicach silesia jest zapowiadana jako eurocity , i to od dobrego roku (jak nie więcej) I to wszyscy tak zapowiadają , bez wyjątku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 23-11-2011, 12:27    Odpowiedz z cytatem

co do CHOPINA to w życiu nie słyszałam żeby ktoś tak mówił...jak możesz podeślij to pisemko?? bo jakoś nie wierzę że dla 1 osoby zrezygnowali ze zmiany kategorii...to że na db tak widniało to jeszcze nie dowód. KŚ widniały jako KM, ONDRASZEK jako D, IR Bielsko - Warszawa jako REGIO...dzisiaj rozmawiałam na Żelaznej z kilkoma osobami i w życiu nikt nie słyszał o tym że miały być nowe EN...jedyna plany jakie były to przetrasowanie CHOPINA, SILESI i VLTAVY, ale to po 2012 roku.
VLTAVA w relacji Praga - Moskva przez Warszawę Gdańską w Katowicach wagony z Krakowa do Pragi klasa 2 Terespol - Praga i Kraków - Praga,
CHOPIN w relacji Warszawa - Wiedeń / Budapeszt z wjazdem do Czechowic i tam dołączenie wagonów z KrK
SILESIA Kraków - Budapeszt / Wiedeń łączone z CHOPINEM w Cz-Dz.

tyle mają w planach na Żelaznej...swoją drogą ciekawe że nie ma jeszcze rj 11/12 a oni już mają plany na 12/13 Zg

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adam M. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2007
Skąd: Katowice

PostWysłany: 23-11-2011, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zauważyłem na stacjach Katowice Ligota i Tychy wywieszone na kartach rozkład jazdy obowiązujący w okresie 11.12.11 do 29.02.12. A teraz najlepsze jest to ,że to ten, który teraz obowiązuje a nie nowy. Chyba ludzi chcą wprowadzić w błąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl