Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
UWAGA: Złodzieje w nocnych pociągach
Autor Wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-03-2012, 18:01    Odpowiedz z cytatem

Nocne pociągi PKP IC radzę jednak omijać. Rozmiar patologii jest zatrważający, co gorsze władzom PKP IC taka sytuacja nie przeszkadza. Polecam połączenia dzienne lub kuszety.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

k7s5a2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2012

PostWysłany: 30-03-2012, 19:46    Odpowiedz z cytatem

Jeżdżę pociągami nocnymi dość często.
Nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać złodzieja.
Być może dlatego, że zazwyczaj podróżuję stojąc przy oknie w korytarzu bądź siedząc przy oknie w przedziale.
Nie ukrywam jednak, że wiele sytuacji prowokują sami pasażerowie łamiąc podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Wiele razy zdarzyło mi się, że widziałem siedzącą w ostatnim wagonie dwudziestoparoletnią dziewczynę, która spała w najlepsze w otwartym przedziale. A wystarczyłby zwykły kwadrat kolejowy za kilkanaście złotych na Allegro.pl.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 30-03-2012, 21:12    Odpowiedz z cytatem

a właśnie jak to jest, można się zamknąć samemu w przedziale takim kluczem ?
co na to konduktor ?

_________________
http://www.youtube.com/user/pajakas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

k7s5a2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2012

PostWysłany: 30-03-2012, 21:34    Odpowiedz z cytatem

W zależności od tego na jakiego się trafi to różnie zareaguje na taką sytuację.
W moim przypadku zazwyczaj pukał do drzwi, a po otwarciu prosił o bilet.
Nikt nigdy nie robił problemu z powodu tego iż zamykam przedział, w którym znajduję się sam ( lub moje rzeczy ).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 30-03-2012, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Nie powinien nic powiedzieć, sporo nowych wagonów w całej europie od środka ma gałkę i można się zamknąć i pospać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 31-03-2012, 07:22    Odpowiedz z cytatem

hmm no niby tak ale popatrzmy z drugiej strony, nie ma rezerwacji miejsc w pociągu, zamykamy się w przedziale, zasłaniamy jeszcze zasłony żeby mieć trochę prywatności Very Happy a w przedziałach obok już się ludzie nie mieszczą to tak trochę nie halo siedzieć w np dwójkę w całym przedziale Wink

_________________
http://www.youtube.com/user/pajakas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kappa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011
Skąd: małopolska

PostWysłany: 31-03-2012, 17:54    Odpowiedz z cytatem

madeinitaly,podam Ci przykład jak to wyglądało podczas mojej ostatniej podróży do Gdańska,wsiadałem w Warszawie Zachodniej,i w większości przedziałów było powiedzmy po 6 osób w pociągu,no a jeden był zamknięty i zasłonięty,no to myślę ok może służbowy.I tak stałem na korytarzu ponad godzinkę aż do kontroli biletów,pan konduktor otworzył przedział,okazało się że siedzi tam jeden podróżny,ale konduktor nie krzyczał na niego ani nic tylko powiedział żebyśmy sobie w te 3 osoby co stoją w korytarzu wsiedli do tego przedziału,i tyle.
Ogólnie jeżdżę nocnymi około 10 razy do roku,i nigdy na szczęście nikt mnie nie okradł,ani nie spotkałem się z kradzieżami innych,oprócz jednej przygody gdy młoda dziewczyna jechała sama w przedziale w pociągu Monciak-Krupówki i gdzieś pomiędzy Częstochową a Legionowem ją okradli ale sama nie wiedziała gdzie,a co najciekawsze,ona jechała sama w przedziale w wagonie 2 klasy,a jej siostra w kuszetce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 31-03-2012, 18:06    Odpowiedz z cytatem

celtin.88 napisał/a:
Wystarczy wsiadać na początku składu pociągu


Głupia rada.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

k7s5a2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2012

PostWysłany: 31-03-2012, 19:17    Odpowiedz z cytatem

@Henryk
Jeśli stwierdzenie iż "radzenie komuś wsiadania na początku składu jest głupotą" opierasz ( a tak dedukuję ) na ostatnim wydarzeniu w Szczekocinach to chciałbym przypomnieć Ci takie miejsca jak Reptowo i Ursus.
Jeśli natomiast twoje wnioski opierają się na innych przesłankach to przepraszam za zbyt daleko idące dedukcje.
Natomiast moim zdaniem wsiadanie na początku pociągu w kontekście bezpieczeństwa przewożonego majątku nie jest złym pomysłem. Z moich obserwacji wynika iż właśnie w tych przedziałach jest maksymalne zagęszczenie pasażerów ( ale zaznaczam, że po Szczekocinach to bywa z tym różnie ) i najmniejsze ryzyko kradzieży.
Ale nie przesądzam tego iż daje to stuprocentowe bezpieczeństwo przewożonego majątku.
Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 31-03-2012, 19:23    Odpowiedz z cytatem

To zależy od trasy.

Krótko mówią wiele razy spotkałem się z sytuacją że pierwsze przedziały były puste, a z tyłu siedzieli ludzie. Nawet w regionalnych składach tak jest.

Ja spotkałem się z nieudaną próbą kradzieży w pierwszym przedziale pociągu REGIO Kraków-Katowice i to w biały dzień w Krakowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 31-03-2012, 21:56    Odpowiedz z cytatem

A ja za 3 tygodnie będę jechał KARKONOSZAMI to napisze jaka sytuacja .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 31-03-2012, 23:49    Odpowiedz z cytatem

To prawda, że po Szczekocinach ludzi opanowała jakaś psychoza jeżeli chodzi o początkowe wagony, ale w kwestii bezpieczeństwa w nocnych pociągach, to lepiej jechać w pierwszych. Od dawna już się przyjęło że są one najbardziej obłożone podróżnymi. Oczywiście to dotyczy okresu w trakcie roku szkolnego bo w wakacje i cały skład zazwyczaj jest obłożony. Mi też do tej pory nic się nie stało w nocnych pociągach, a jedyna sytuacja gdzie mnie napadli to w biały dzień w kolejce SKM Trójmiasto między Gdynią a Sopotem 13 lat temu. Ale zawsze właśnie staram się jechać w początkowych wagonach i nigdy nie siadam sam w przedziale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-04-2012, 01:23    Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam że średnio co miesiąc jeżdżę Szczecinianinem do Warszawy i ani razu nie widziałem nikogo podejrzanego, nigdy też mnie nie okradziono. Ostatnio zdarzały się nawet sytuacje że jechałem w przedziale sam lub z jedną osobą. Rzeczy wartościowe i/lub plecak zawsze trzymam przy sobie, wiadomo, tak na wszelki wypadek Smile Ale nie mam też jakiejś psychozy czy coś żeby nie spać, cały czas czuwać i bać się cały czas nie wiadomo czego, tak przecież nie można Smile

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-04-2012, 08:52    Odpowiedz z cytatem

A "Szczecinianin" swojego czasu był jednym z najniebezpieczniejszych pociągów w Polsce, zwłaszcza jak kursował w relacji do Terespola. I to długie lata cieszył się taką opinią. Moją Mamę kiedyś w nim okradli ale to była końcówka lat 80-tych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 01-04-2012, 11:31    Odpowiedz z cytatem

A tak swoją drogą, to chyba nigdy nie doczekamy się nocnego pociągu Warszawa-Łódź. Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl