Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Rezerwacja miejscówek: Francja, Hiszpania, Portugalia
Autor Wiadomość

Mariusz_j Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 17-05-2012, 12:40   Rezerwacja miejscówek: Francja, Hiszpania, Portugalia Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem pracownikiem jednej za spółek kolejowych przysługuje mi bilet FIP.
Na wakacje wybieram się z rodziną (zona i córka) docelowo do Portugalii.
Interesuje mnie takie połączenie:
Wrocław - Berlin - pociąg EC 248 - 11:59
Berlin - Paryż - pociąg CNL 450 - 20:07
Paryż - Irun - mam dwa do wyboru 10:29 lub 14:29
Irun - Lizbona - 22:20
Czy ktoś może mi powiedzieć jak mogę sobie zarezerwować miejscówki na poszczególne pociągi gdzie mogę kupić bilety dla członka rodzina na teren Francji - zniżka 50%
Czego można się spodziewać po drodze - jakieś niespodzianki?
Bardzo dziękuję za wszystkie pomocna informację.
Pozdrawiam Mariusz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 17-05-2012, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Wrocław - Berlin 3,50EUR
Berlin - Paryż siedzące 4EUR, kuszeta 20EUR. Sypialny nie wiem.
Paryż - Irun, jeśli jest to TGV to 1,50EUR
Co do dalszych pytaj dalej. Miejscówki na CNL możesz kupić przez internet, tak samo jak i na TGV, na TGV polecam przesyłkę do domu. Trwa to ok. 3 dni od zamówienia, co do CNL to możesz sobie sam wydrukować, ewentualnie z przesyłką do domu, ale wtedy płacisz 3,50EUR. A bilet dla rodziny przez całą Francję wyjdzie Cię chyba strasznie dużo. Nie lepiej byłoby spróbować z jakimś SparNight, czy coś w tym stylu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 17-05-2012, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Na CNL można kupić miejscówki w kasie międzynarodowej IC, kuszetka 6 miejsc. 20 Euro, sypialny 3 miejsc. 40 Euro. Nie wiem jak jest z TGV ale może tez się uda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 17-05-2012, 22:52    Odpowiedz z cytatem

Na TGV w Polsce się nie kupi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz_j Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 11-06-2012, 08:12    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje.
Sprawdziłem sobie ceny biletów dla rodziny (50% zniżki) we Francji i taniej kupiłem bilety lotnicze.
Została mi jednak do rezerwacji Hiszpania.
Na pociąg z Barcelony do Madrytu oraz z Madrytu do Lizbony.
Czy ktoś mi powie jak można to zrobić?
Mamy bilety FIP tylko nie mam pojęcia jak tą zniżkę wpisać i w którym miejscu na stronie RENFE podczas rezerwacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 22-06-2012, 12:54    Odpowiedz z cytatem

Jaka jest cena miejscówki na ten pociąg relacji Mediolan - Barcelona EN 11274 Salvador Dali, czy jest możliwość podróżowania tym pociągiem na bilecie dla rodziny pracownika na Włochy i Hiszpanie, ponieważ ma on 1 postój we Francji.

Bardzo dziękuje za odpowiedz.i
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 22-06-2012, 15:00    Odpowiedz z cytatem

Musisz mieć bilet na Francję z ulgą 50% na kartę zniżek, jeśli ją posiadasz, lub według taryfy normalnej, jeśli nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 05-05-2017, 13:39    Odpowiedz z cytatem

Witam , gdzie kupie bilety na kuszetki z Budapesztu do Splitu , niestety w kasach IC na razie porażka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-05-2017, 23:09    Odpowiedz z cytatem

andrej napisał/a:
Witam , gdzie kupie bilety na kuszetki z Budapesztu do Splitu , niestety w kasach IC na razie porażka.


Niestety w Budapeszcie Sad ewentualnie tu http://czech-transport.com/transport-service

Nigdy nie kupowałem na tej stornie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 06-05-2017, 06:10    Odpowiedz z cytatem

Naprawdę jestem wdzięczny , liczą troszkę więcej ale możliwość zakupu i rezerwacji miejsca , wyjazd bez stresu , super Laughing Wszystkie pociągi na mojej trasie dostępne , czyli Adria 1204 i Lisiński Zagrzeb - Monachium . Zamawiam , napiszę jak przyjdą bilety , przy okazji sprawdzę stronę .

[ Dodano: 10-05-2017, 16:07 ]
Witam , obiecałem więc informuje , strona sprawdzona po 4 dniach bilet mam już w domu , zgodny z zamówieniem . W Polsce się nie da , w Czechach się da. Oczywiście zapłaciłem troszkę więcej za realizację i przesyłkę kurierem . Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 11-05-2017, 20:55    Odpowiedz z cytatem

andrej napisał/a:
Naprawdę jestem wdzięczny , liczą troszkę więcej ale możliwość zakupu i rezerwacji miejsca , wyjazd bez stresu , super Laughing Wszystkie pociągi na mojej trasie dostępne , czyli Adria 1204 i Lisiński Zagrzeb - Monachium . Zamawiam , napiszę jak przyjdą bilety , przy okazji sprawdzę stronę .

[ Dodano: 10-05-2017, 16:07 ]
Witam , obiecałem więc informuje , strona sprawdzona po 4 dniach bilet mam już w domu , zgodny z zamówieniem . W Polsce się nie da , w Czechach się da. Oczywiście zapłaciłem troszkę więcej za realizację i przesyłkę kurierem . Cool


Kto jest wystawcą biletu CD czy MAV?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 12-05-2017, 10:21    Odpowiedz z cytatem

wystawca CD , pomimo że posiadam bilety jeszcze raz udałem się do kas IC o sprawdzenie czy może jednak można kupić choć na jeden z tych pociągów bilet czy rezerwację . Niestety nie , pomimo że Lisiński z Zagrzebia jest w spisie jako dostępny . Kasjerka sprawdziła w specjalnym rejestrze. Niestety próbowała na wszelkie sposoby , komputer odmawiał . Więc ciesze się że mam te bilety , dostałem miejsca w połowie wagonu , czyli prawdopodobnie do wakacji będzie pełny Shocked
Cena jeśli ktoś jest ciekawy , za 4 miejsca 53 eu.

[ Dodano: 12-05-2017, 11:56 ]
Dostałem też odpowiedz od Polskiej firmy która świadczy podobne usługi , odpisali że na razie nie można kupić biletów bo jest za wcześnie , a ja bilety już mam Śmiech . Czyli problem jest z systemem sprzedaży w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Joanna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2018

PostWysłany: 17-01-2018, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś wie coś o nowej regulacji dla biletów FIP, OBOWIĄZUJE OD 10 STYCZNIA 2018 r. Podobno bilety FIP nie obowiązją na pociągi komercyjne, a jakie to są komercyjne. Wybieram się do Francji i nie mam pojęcia czy mogę z FIP korzystać i na jakich pociagach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 18-01-2018, 08:18    Odpowiedz z cytatem

Komercyjne czyli prywatne lub samorządowe . Czyli FIP obowiązuje na pociągach uruchamianych przez SNCF . Czyli przez państwową spółkę , do nich należą też TGV . Także kolejka która kursuje w Paryżu przy Sekwanie . Pokazujesz w kasie bilety FIP i dostaniesz darmowe bilety do bramek przed wejściem do kolejki . Nie pamiętam jakich tam mają prywatnych przewoźników , ale pamiętam na pewno że na pociąg Talgo bilet był nie ważny . Jeśli podróżujesz przez Niemcy ,to bilet obowiązuje na DB .
Mam nadzieję że rozumiesz , porównując do Polski to u nas jest to PKP I PR lub do Czech , to Fip obowiązuje na CD , ale już Leo Ekspres nie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 18-01-2018, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Też wybieram się do Francji.

Znalazłem kilka informacji. Strona po angielsku.

https://www.seat61.com/rail-staff-priv-travel.htm

Z tego co przeczytałem to nie pojedziesz na FIP we Francji: Eurostar (London-Paris, London-Brussels), Thalys (Paris-Brussels-Amsterdam/Cologne), Lyria (Paris-Switzerland), Thello (Paris-Italy sleeper trains) or Paris-Italy TGVs
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl