Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Pociągi na odcinek Nysa-Kamieniec muszą wrócić
Autor Wiadomość

staszek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Racławice Śląskie

PostWysłany: 25-10-2009, 18:47   Pociągi na odcinek Nysa-Kamieniec muszą wrócić Odpowiedz z cytatem

List otwarty z apelem dotyczącym konieczności przywrócenia kursowania pociągów na odcinku Nysa-Kamieniec i przywrócenia relacji dalekobieżnych Kędzierzyn-Kłodzko/Legnica

Dotyczy: poprawy obsługi połączeń kolejowych na odcinku Nysa-Kędzierzyn Koźle, przywrócenia kursowania pociągów osobowych na odcinku Nysa-Kamieniec Ząbkowicki.

Szanowny Panie Marszałku.

Na początku tego roku podróżni korzystający z pociągów na odcinku Nysa-Kędzierzyn Koźle mieli problemy związane z dotarciem do szkoły i pracy do czego przyczyniły się odwołania pociągów, spóźnienia, zastępcza komunikacja autobusowa. W chwili obecnej mamy do czynienia z zdecydowaną poprawą jakości wykonywanych usług kolejowych na przedmiotowej trasie. Pociągi obsługujące połączenia Nysy z Kędzierzynem kursują punktualnie, obsługa jest fachowa i bardzo miła. Spóźnienia zdarzają się, ale tylko sporadyczne. W przypadku awarii autobusu szynowego natychmiast podstawiany jest zastępczy skład w postaci lokomotywy i wagonów. Wszystko to sprawia, że również i my, pasażerowie południa Opolszczyzny możemy być dumni z kolei w naszym regionie. Już nikt z pasażerów nie zastanawia się nad tym czy dotrze do pracy, szkoły, rodziny? Można powiedzieć, że potraktowano nas priorytetowo, dlatego składam na ręce Pana Marszałka jak i wszystkich osób, które działały w przedmiotowej sytuacji zasłużone podziękowania.

W ubiegłym miesiącu udostępniony został do publicznej wiadomości projekt rozkładu jazdy pociągów na nadchodzący rok. Należy cieszyć się, że organizator przewozów dostosowuje ofertę do potrzeb społeczeństwa zwiększając liczbę pociągów na liniach o trakcji spalinowej (Nysa-Brzeg oraz Opole-Kluczbork). Mimo, iż koszty uruchomienia pociągu na powyższych trasach są większe niżeli na liniach zelektryfikowanych to należy pamiętać, iż mieszkańców nie należy marginalizować i oferować im ofertę przewozową zgodną z standardami europejskimi. Nie jest bowiem winą mieszkańców, że na terenie ich miejscowości torowisko pozbawione jest trakcji elektrycznej. Mieszkańcy linii lokalnych też potrzebują pociągów i to kursujących co najmniej w dwugodzinnych taktach. W związku z powyższym liczę, iż rozpoczęty proces planowego zwiększania ilości pociągów na liniach o trakcji spalinowej będzie kontynuowany w latach kolejnych.

Jako administrator strony internetowej KolejPodsudecka.pl opisującej linię kolejową numer 137 (Kędzierzyn Koźle, Prudnik, Nysa, Kamieniec Ząbkowicki, Legnica) otrzymałem około setkę listów i wpisów dotyczących konieczności przywrócenia kursowania pociągów osobowych i pośpiesznych na odcinku Nysa-Kamieniec gwarantujących dojazd nie tylko z Kędzierzyna, ale i Gliwic, Katowic do Kłodzka, Legnicy, Jeleniej Góry (treść tych opinii dostępna jest na naszej stronie internetowej).

W ostatnim czasie byliśmy świadkami tego jak Spółka Intercity zlikwidowała wszystkie pociągi pośpieszne na terenie Zamojszczyzny, ponieważ jej zdaniem kursowało nimi około 40 pasażerów. Przypomnę, że kiedy PKP PR likwidowało dwa lata temu pociąg dalekobieżny kursujący przez naszą linię numer 137, to pociągiem tym kursowało od 150 do 350 pasażerów. Boleśnie ten przykład dowodzi jak zmarginalizowano naszą linię likwidując dalekobieżne połączenia cieszące się dużą popularnością. Urząd Marszałkowski popierał akcję zmierzającą do powrotu pociągu relacji Kraków-Jelenia Góra na podsudeckie tory i z każdym kolejnym dniem utwierdzamy się coraz bardziej w przekonaniu, że likwidacje najpierw przez spółkę PKP Przewozy Regionalne, a później Intercity dalekobieżnych pociągów przejeżdżających przez południe Opolszczyzny były nieprzemyślane, niesprawiedliwe i bardzo krzywdzące. Ostatnimi osobami, z którymi się wtedy liczono byli pasażerowie. Obecnie Spółka Intercity obsługująca połączenia międzywojewódzkie komercyjnie podchodzi do problemu i trudno wierzyć w to, iż będzie jej zależało na misji społecznej jaką powinno nakazywać Ministerstwo Infrastruktury finansujące pociągi międzywojewódzkie.

W związku z powyższym w imieniu swoim jak i niezliczonej liczby pasażerów kontaktujących się z redakcją naszego serwisu internetowego apeluję o rozpoczęcie działań zmierzających do przywrócenia kursowania regularnych pociągów na stykowym odcinku linii kolejowej numer 137, które umożliwią bezpośredni dojazd z Kędzierzyna Koźla przez Nysę do Kamieńca Ząbkowickiego, Świdnicy, Dzierżoniowa, Kłodzka oraz Legnicy. Miałyby one być obsługiwane przez lokalnego przewoźnika.

Na wszystkich liniach stykowych, łączących Województwo Opolskie z innymi województwami kursują regularnie pociągi pasażerskie: Brzeg-Oława-Wrocław, Opole-Jelcz Laskowice, Namysłów-Oleśnica, Kluczbork-Kępno, Olesno-Lubliniec, Opole-Lubliniec, Fosowskie-Tarnowskie Góry, Strzelce Opolskie-Gliwice, Kędzierzyn Koźle-Gliwice, Kędzierzyn-Koźle-Racibórz (Rybnik), Głuchołazy-Mikulovice.

Tylko jeden odcinek wydaje się nie do pokonania. Mowa o odcinku Nysa-Kamieniec Ząbkowicki. Przywrócenie regularnego ruchu osobowego między Nysą, a Kamieńcem jest koniecznością tym bardziej, że nie jest związane z jakimkolwiek remontem torowiska. Pan Marszałek pewnie wie o tym najlepiej, gdyż do Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego trafiły, trafiają i pewnie jeszcze trafiać będą listy dotyczące dalekobieżnych połączeń między Kędzierzynem Koźlem, Nysą i Świdnicą.

Takie miasta jak Otmuchów i Paczków zostały całkowicie wycięte z sieci kolejowej. Mieszkańcy Prudnika, Głogówka, Racławic Śląskich aby dojechać do Kamieńca, Legnicy, Świdnicy, Dzierżoniowa, Kłodzka muszą przykładowo podróżować najpierw do Kędzierzyna ("cofać się"), by później drogą okrężną z kilkoma przesiadkami dojechać do wymienionych miejscowości (niepotrzebnie jadą pociągami około 200 kilometrów!). Wszystko przez wycięcie z rozkładu jazdy pociągów na bardzo krótkim, stykowym odcinku łączącym dwa województwa.

Dojazd do Nysy, Prudnika od strony Kotliny Kłodzkiej i Przedgórza Sudeckiego jest praktycznie niemożliwy. Odstrasza to potencjalnych turystów, młodzież szkolną oraz studentów.

Przywrócenie pociągów na powyższej trasie nie tylko będzie korzystne z punktu widzenia mieszkańców Opolszczyzny. Będzie zbawienne z punktu widzenia mieszkańców pozostałych regionów kraju. W tej chwili praktycznie niemożliwy (bardzo utrudniony) jest dojazd z takich miast jak Rybnik, Racibórz, Gliwice, Katowice i ościennych do Kotliny Kłodzkiej i Przedgórza Sudeckiego. Niewielu pasażerów ma ochotę na niezliczone przesiadki, by pokonać odcinek, którego pokonanie kiedyś gwarantował im jeden pociąg.

Nasz region powinien nie tylko realizować politykę regionalnego transportu, ale i nie utrudniać mieszkańcom innych regionów dostanie się zarówno na Opolszczyznę jak i Dolny oraz Górny Śląsk.

Ponieważ zdaję sobie sprawę, iż rozkład jazdy pociągów na kolejny rok jest już zamykany liczę na to, że w czasie korekt rozkładu, a już na pewno od grudnia 2010 roku wznowiony zostanie ruch pociągów pasażerskich między Nysą, a Kamieńcem Ząbkowickim. Jednocześnie chciałbym przedstawić uwagi zgłaszane przez podróżnych:

* Wprowadzenie pociągów w krótkiej relacji Nysa-Kamieniec Ząbkowicki nie ma w tej chwili większego sensu, ponieważ po wcześniejszych odwołaniach i zastępczej komunikacji autobusowej mieszkańcy Otmuchowa czy Paczkowa będą powoli wracali do usług kolei i na początek nie wygenerują zadowalającego potoku podróżnych. Należy wprowadzić pociągi o długich relacjach: Kędzierzyn Kożle-Nysa-Legnica, Kędzierzyn Koźle-Nysa-Kłodzko, a nawet Gliwice-Nysa-Kłodzko,

* Relacje typu Nysa-Legnica będą mniej atrakcyjnie nieźli relacje typu Gliwice-Nysa-Legnica/Kłodzko. Wszystko dlatego, iż pasażerowie z Gliwic i odcinka Kędzierzyna Koźle-Nysa nie będą korzystali z połączeń Nysa-Legnica. Po tym jak seryjnie odwoływano im pociągi jeszcze przez długi czas nie uwierzą w to, że będą mogli się przesiąść w Nysie na inny pociąg. Od razu należy tworzyć możliwie najdłuższe relacje (Gliwice, Kędzierzyn - Kłodzko/Legnica),

* W przypadku wznowienia ruchu pasażerskiego na odcinku Nysa-Kamieniec Ząbkowicki należy ściśle współpracować z Województwem Dolnośląskim oraz przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie. W czasie gdy opolski szynobus będzie realizował przykładowo połączenie Kędzierzyn Koźle-Kłodzko i znajdzie się na terenie województwa Dolnośląskiego szynobus należący do Kolei Dolnośląskich może obsługiwać przykładowo połączenie Legnica-Kędzierzyna Koźle i zastąpić w tym czasie opolski szynobus na odcinku Nysa-Kędzierzyn. Kiedy jedzie się pociągiem z Rybnika do Wrocławia przez Opole, Brzeg nikt nie każe zmieniać jednostki na stacjach granicznych województwa także nie widzę przeszkód, by nasze autobusy szynowe oraz autobusy szynowe Kolei Dolnośląskich jeździły w innych województwach, wzajemnie uzupełniały się realizując nie tylko połączenia dalekobieżne, ale i ruch lokalny,

* Należy unikać relacji typu Opole-Kamieniec Ząbkowicki. Kiedy dwa lata temu wprowadzono taki pociąg likwidując jednocześnie ostatni pociąg relacji Kamieniec Ząbkowicki - Kędzierzyn Koźle ostatni pasażerowie z Przedgórza Sudeckiego zrezygnowali z jazdy pociągiem, ponieważ utracili możliwość łatwego dojazdu na Śląsk,

* Należy ściśle współpracować z stroną Dolnośląską, by obaj przewoźnicy (Opolskie Przewozy Regionalne, Koleje Dolnośląskie) honorowały wzajemnie bilety na linii kolejowej 137,

* W związku z likwidacją przez spółkę Intercity licznych dalekobieżnych połączeń sugeruje uruchomienie połączenia relacji Gliwice-Nysa-Kłodzko, które może zostać zrealizowane przez szynobus SA134 względnie skład wagonowy, a w sezonie wakacyjnym może stać się "kolejowym hitem". Już teraz pociąg jadący o godzinie 9 z Kędzierzyna Koźla do Nysy w czasie wakacji był najbardziej obłożonym pociągiem na linii 137, w którym dominowali podróżni z Województwa Śląskiego. Intercity nie ma w swojej ofercie nawet jednego pociągu gwarantującego dojazd z Śląska do Kłodzka.

Przypadek relacji Kędzierzyn Koźle - Prudnik - Nysa - Brzeg dowodzi, że podróżni cenią pociągi gwarantujące im daleki dojazd bez konieczności przesiadek. Podobnie powinno być w przypadku pociągów kursujących na odcinku Nysa-Kamieniec. Reaktywując ten odcinek należy tworzyć relacje zakładające co najmniej połączenia Kędzierzyna z Legnicą, Kłodzkiem, które będą doskonałym uzupełnieniem oferty przewozowej dla pociągów relacji Kędzierzyn Koźle - Prudnik - Nysa - Brzeg, a na stacjach Kędzierzyn, Nysa i Kamieniec będą skomunikowane z pociągami jadącymi w kierunku Opola, Wrocławia, Brzegu, Raciborza.

Linię 137 należy traktować jako całość. Poprzez wyłączenie odcinka Nysa-Kamieniec pasażerowie od Legnicy, przez Strzegom, Jaworzynę Śląską, Świdnice, Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki, Paczków, Otmuchów, Nysę, Prudnik, Głogówek, Kędzierzyn zostali skrzywdzeni, stracili możliwość wzajemnego odwiedzania się, dojazdu na wczasy, wyjazdów turystycznych. Wydaje mi się, że widoczną gołym okiem poprawę kolejowej obsługi województwa Opolskiego przesłania brak połączeń na odcinku Nysa-Kamieniec Ząbkowicki, jedynym odcinku stykowym z innymi województwami, gdzie nie kursują pociągi osobowe.

Województwo Opolskie wyróżnia się na tle innych współpracą z społeczeństwem w dostosowaniu rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych jak i nadzwyczaj szybko reaguje na wszelakie uwagi zgłaszane przez tych ostatnich. Ponadto jako nieliczni możemy pochwalić się przemyślanym zakupem nowoczesnych szynobusów. Jest ich coraz więcej, cieszą się one dobrą opinią wśród podróżnych. W rezerwie znajdują się sprawne lokomotywy wraz z wagonami. Wszystko to sprawia, że powrót pociągów na opisywaną w niniejszym piśmie trasę jest nie tylko uzasadniony z społecznego punktu widzenia, ale i możliwy do zrealizowania z dostępnym taborem. Osobiście w to głęboko wierzę.

Z poważaniem
Stanisław Stadnicki

Powyższy list zostanie wysłany pocztą tradycyjną w dniu jutrzejszym do Marszałka Województwa Opolskiego Pana Józefa Sebesty. Niebawem na naszej stronie będziemy apelowali o poparcie naszej akcji i wysyłanie własnych listów. W grupie większa siła. Mówimy dość Marginalizacji Magistrali Podsudeckiej.

Na koniec polecam lekturę: http://kolejpodsudecka.pl/portal/aktualnosci/102/

_________________
www.kolejpodsudecka.pl - Nie pozwolimy na dalsze dobijanie tej linii...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 25-10-2009, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Brawo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 25-10-2009, 19:20    Odpowiedz z cytatem

..bravo??..
to za mało bardzo ujmujący list , bez sentymentalności..miłośnik koleji Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-10-2009, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Proszę się nie zrażać niemądrymi komentarzami. List jest świetny. Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 25-10-2009, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Super , oby tylko marszałek przeczytał w całości i mądrze na temat odpisał.
Czekam na poztywizm. OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

tomasi.fi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Wrocław/Kłodzko

PostWysłany: 26-10-2009, 17:28    Odpowiedz z cytatem

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=91021#91021 już pisałem w tej sprawie, popieram inicjatywe;]

_________________
Moje tematy, dolnośląska kolej:
http://tnij.com/Linia_Klodzko_Nowe_Stronie_Slaskie
http://tnij.com/Linia_Na_Lotnisko_Wroclaw_Strachowice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-10-2009, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Również o niej pisałem,również popieram jaknajbardziej Wink
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 06-04-2010, 17:08   Wrócą pociągi na odcinku Nysa - Kamieniec Ząbkowicki? Odpowiedz z cytatem

Wrócą pociągi na odcinku Nysa - Kamieniec Ząbkowicki?

Wnioski o przydzielenie tras mają wpłynąć do PKP Polskie Linie Kolejowe do końca kwietnia. Czy wrócą pociągi na odcinku Nysa - Kamieniec Ząbkowicki? – zastanawia się portal kolejpodsudecka.pl

W latach dziewięćdziesiątych na odcinku Nysa - Kamieniec Ząbkowicki kursowało kilkanaście par pociągów, ale po kilkunastu latach, z dniem wejścia w życie rozkładu edycji 2007/2008, zniknął ostatni pociąg na tym szlaku. Wprawdzie PKP Intercity uruchomiło pociąg relacji Warszawa Wschodnia - Kłodzko Gł. przez Opole, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, ale z powodu braku sprawnych lokomotyw skład bardzo rzadko kursował.

Pojawiła się jednak szansa, że na szlak powrócą pociągi. Samorządy województwa opolskiego i dolnośląskiego jako organizatorzy przewozów pracują nad nową ofertą, w tym nad przywróceniem ruchu na naszej linii. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wstępnie zaprojektowano kursowanie trzech par pociągów:

1. Legnica - Świdnica Miasto - Nysa 7:21 (skomunikowany w Nysie z pociągami w kierunku Kędzierzyna Koźla, Opola i Brzegu),
2. Nysa 7:39 - Świdnica Miasto - Legnica (po skomunikowaniach z pociągami z Brzegu, Opola i Kędzierzyna Koźla),
3. Legnica - Świdnica Miasto - Nysa 13:21 (skomunikowany w Nysie z pociągami w kierunku Kędzierzyna Koźla, Opola i Brzegu),
4. Nysa 14:39 - Świdnica Miasto - Legnica (po skomunikowaniach z pociągami z Brzegu, Opola i Kędzierzyna Koźla),
5. Kędzierzyn Koźle - Nysa 16:31 - Kłodzko Miasto (w Nysie skomunikowany z pociągami z Opola i Brzegu),
6. Kłodzko Miasto - Nysa 19:37 - Kędzierzyn Koźle (w Nysie skomunikowany z pociągiem do Opola).

Więcej
Źródło: Krzysztof Pawlak/kolejpodsudecka.pl, 3 kwietnia 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 09-04-2010, 01:20    Odpowiedz z cytatem

Czy wrócą to się okaże zapewne we wrześniu. Jest szansa - staramy się o to nie od dziś, ale jeszcze wiele rzeczy do pokonania (m.in. uchwały sejmików, zatwierdzenia przez sejmiki kwot finansowania tych pociągów - ok. 600 tys. złotych ze strony Opola, umowa pomiędzy przewoźnikami KD - PR, no i nie padnięcie jednego z nich...)

Ten rozkład jest wstępny, ale prawdopodobny, choć zawiera jeden błąd - pociąg do Nysy nie przyjeżdżałby o 13.21 ale o 14.21 - w dodatku są problemy ze zwolnieniami na niestrzeżonych przejazdach (wydłużenie do 200 - 500 metrów), co może wydłużyć czasy jazdy i rozwalić sieć skomunikowań na węzłach.

Spokojnie więc, ale szansa jest. Warunek: brak pogorszenia oferty na innych liniach.

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Markus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007
Skąd: Nysa

PostWysłany: 09-04-2010, 07:50    Odpowiedz z cytatem

O co chodzi z tymi niestrzeżonymi przejazdami? Będą likwidować strzeżone czy stan techniczny wymaga wprowadzenia ograniczeń prędkości? O których miejscach mowa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 18-04-2010, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Na przejazdach niestrzeżonych podobno UTK inaczej zinterpretowało rozporządzenie o przejazdach i nakazało PLK zmiany: od grudnia mają być zwolnienia od dł. od 200 do 500!!! metrów w obrębie każdego przejazdu. A były (są) tylko dla czoła pociągu.

Efektem będzie kompletna rozwałka dotychczasowego rozkładu jazdy z pogorszeniem skomunikowań i wydłużeniem czasu jazdy do 10 minut w JEDNĄ stronę - plus brak taktu np. Kluczbork - Opole itp.

Wiem, że nie ma słów na to kretyństwo, ale takie są fakty umieszczone w tabelach z ograniczeniami na rok 2011.

Piszę właśnie arta do RK na ten temat. Jak się ukaże - w maju - ze względu na wagę sprawy - być może go opublikuję w sieci. W każdym razie będziemy PUBLICZNIE dymić!

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 18-04-2010, 19:08    Odpowiedz z cytatem

od grudnia na 80% ten odcinek będzie reaktywowany

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Marecki241 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2008

PostWysłany: 27-04-2010, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Ja to bym uruchomił pociąg rel. Wałbrzych Gł.- Rybnik przez Głuszycę Nową Rudę Kłodzko Nysę Kędzierzyn K. z tym że w Wałbrzychu skomunikowanie z pociągiem ze Szklarskiej Poręby i z kierunku Wrocławia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 27-04-2010, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Jak na razie sprawne SP32 opuściły tamte tereny i pojechały na Pomorze, więc ten pomysł nie ma póki co szans z powodu braku lokomotyw. Trzeba walczyć o krótszą relację, na szynobusie, ale sensowną - czyli Kłodzko/Legnica - KK z możliwością przesiadki na Rybnik, Racibórz i Katowice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 30-04-2010, 12:35    Odpowiedz z cytatem

3 sztuki zmodernizowanych nie tak dawno SP32-208, 209, 210 stoją na bocznicy na stacji Kłodzko Główne, zdjęcia zrobione w marcu, więc lokomotywy są:

http://img704.imageshack.us/img704/2531/44x713.th.jpg http://img535.imageshack.us/img535/5752/44x724.th.jpg http://img13.imageshack.us/img13/8222/44x722.th.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl