Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wyjazd do Chorwacji na FIP
Autor Wiadomość

Grzegorz M. Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 22 Kwi 2017

PostWysłany: 22-04-2017, 10:01   Wyjazd do Chorwacji na FIP Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałbym w czerwcu pojechać z żona i dzieckiem (oboje mają legitymacje) z Gdyni do Chorwacji. Czy i jakie dopłaty mnie spotkają po drodze (kuszetka lub sypialny). Ogólnie interesuje mnie najtańsza opcja. Dziecko lat 5.
Połaczenia jakie znalazlem ponizej, chyba ze ktos kojarzy lepsza opcje dojazdu? Ew w inny rejon nadmorski Chorwacji?? Smile Dziekuje za pomoc!
Pozdrawiam
Grzegorz Mikosz

IC 54 Gdynia Berlin
IC 2303 Berlin Munchen
EN 60463 Munchen Rijeka (wagon sypialny)

lub
EIC 105 Gdynia Breclav
EC 281 Breclav Budapest
IC 800 Budapest Rijeka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 22-04-2017, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Pierwsza opcja przez Austrię - brak biletów FIP dla członków rodzin - wymagana dopłata na kartę zniżek 50% (sprawdź jaki kształtują się przejazdy dzieci do 5 roku życia w poszczególnych krajach - często do 6 lat bezpłatnie). Oprócz Rijeki połączenia do Puli (od strony Słowenii lub autobusem z Rijeki) i Split (ewentualnie od linii do Splitu odgałęziają się linie lokalne do Zadaru i Sibenika). Poszukaj w opcji drugiej bezpośrednich wagonów z Pragi do Splitu - nie sprawdzałem jak z tym połączeniem w tym roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 23-04-2017, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poszukaj w opcji drugiej bezpośrednich wagonów z Pragi do Splitu - nie sprawdzałem jak z tym połączeniem w tym roku.


Kursuje. To są dołączane wagony do EC 277 Slovan Praha hl. n. - Budapest Keleti.

https://old.cd.cz/en/mezinarodni-cestovani/vlakem-do-evropy/chorvatsko/-8739/

* from Prague to Split from 20.6. until 1.9. on Tuesday and Friday
** from Split to Prague from 21.6. until 2.9. on Wednesday and Saturday
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 24-04-2017, 07:49    Odpowiedz z cytatem

Witam

Rijeka jest najbrzydszym miastem w Chorwacji więc nie proponuję, tym bardziej, ze skoro pociągiem, to każde przemieszczanie się dalej wymaga dodatkowych opłat za autobusy.
wydaje mi się, ze pociągiem do najlepiej do Splitu, Zadaru , lub Sybenika.
Najtańsza opcja:
- Gdynia (17:23) - Warszawa Wsch. (20:33) NEPTUN (w sezonie JANTAR)
- Warszawa Wschodnia (21:04) - Budapest Keleti (8:37) CHOPIN
- Budapest Keleti (14:45) - Zagreb Glavni Kol. (20:59) RIPPL-RONAI
- Zagreb Glavni Kol. (23:05) - Split (4:48)
Z założenia to oprócz PKP nie potrzeba żadnych miejscówek, Niby pisze w rozkładach, ze rezerwacja obowiązkowa, ale nigdy nikt ode mnie nie żądał żadnych dopłat.. Jednak biorąc pod uwagę rozpoczęcie sezonu. lepiej przynajmniej na nocne kupić miejscówki tym bardziej będzie z wami dziecko.
To jest wariant optymalny i ekonomiczny W przypadku podróży po 16.06.2017 kursuje bezpośredni pociąg ADRIA Budapest Keleti (18:15) Split (7:57) Przy tej opcji masz tylko jedną przesiadkę za granica i jeszcze można zobaczyć Budapest.
W stacji Knin możesz przesiąść się do Zadaru, a w Perković do Sibenik
Wagony z Pragi to tylko sypialne więc koszty znacznie wzrastają.
Wszystko zależy od tego jaki masz budżet i jak znosicie długa jazdę pociągiem.
Jak masz jakieś pytania to pisz.
pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 24-04-2017, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Witam , proszę opisać jak było , ja wybieram się w lipcu . Tylko mam bliżej do Czech , dlatego taniej jest przejazd autem do Bohumina , niestety w ten dzień nie mam rano pociągu . I właśnie z Budapesztu Adrią do Splitu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 24-04-2017, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wagony z Pragi to tylko sypialne więc koszty znacznie wzrastają.


a to nie jest tak że sypialny kosztuje 13 EUR?? Ostatnio Płaciłem na cd.cz około 13EUR z Bohumin do Kosice w pociągu EN445

Z drugiej strony to nie musisz kupić sypialnego na to połączenie. Wagony są dołączane do poszczególnych pociągów na kolejnych etapach. Jadąc w ten sposób nie trzeba kupować sypialnego z Pragi czy Breclav do Split a dojechać w tym samym czasie co wagonie bezpośrednim.

Nie wiem jak kuruje ADRIA. MAV nic nie pisze na ten temat.

https://www.mavcsoport.hu/mav-start/nemzetkozi-utazas/horvatorszag-zagrab

Ale jeśli kursuje codziennie to można będzie jechać każdego dnia, ponieważ EC277 kursuje codziennie. Nie koniecznie korzystać z wagonu bezpośredniego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 25-04-2017, 05:51    Odpowiedz z cytatem

W tym roku Adria kursuje codziennie , na stronie Węgierskiej jest rozkład tylko trzeba głębiej poszukać . Szkoda tylko że na stronie DB będzie widoczny po korekcie w czerwcu, to duży błąd kolei , bo ludzie planują wcześniej wakacje , a nie każdy wie jak szukać informacji czy dany pociąg kursuje . Co dziwne przez tydzień w grudniu ten pociąg był widoczny , potem znikł Rolling Eyes . Ale na stronie razeni vlaku jest Adria widoczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 25-04-2017, 07:29    Odpowiedz z cytatem

"Shinzon" jak ktoś często podróżuje to wszystko wie chociaż zawsze każda informacja coś nowego wnosi Smile, ale chodzi o konkretną informacje dla Grzegorza i ułatwić mu podróż. Tym bardziej, że nie ma za bardzo jak dostać się na ten pociąg z Gdyni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 25-04-2017, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Masz rację. Nikogo nie przekonuje do tego połączania. Staram się tylko pokazać wszystkie możliwość. Patrząc na to że kolega planuje jechać z dzieckiem to duża ilość przesiadek prawdopodobnie nie będzie mu na rękę.

Jeśli chodzi o koszt za miejsce sypialne w tym połączeniu to chyba nie wychodzi zbyt drogo.

Poniżej koszt miejsca sypialnego.

Poszukam jeszcze trochę i w regulaminie CD jest napisane:

42. 4.
On one sleeper berth (with one sleeper supplement) at most two persons may travel together, of whom at least one must be under 10 years of age.

56.
A reservation for seats reserved for passengers travelling with children can be purchased only by passengers who are actually travelling with children.
56. 1. A passenger with a valid reservation can transport only one child under 6 years of age free of charge on a train with required reservations or in a reservation carriage without a reservation, provided a separate seat is not required for the child.
56. 2. On trains with required reservations or in reservation carriages, passengers will pay for one reservation for a child under 6 years of age transported free of charge in a separate seat or for two children under 6 years of age transported free of charge together in one seat

Tak, więc dziecko pojedzie za darmo. O ile będzie w dniu wyjazdu miało poniżej 6 lat.

https://old.cd.cz/assets/infoservis/cim-se-ridime/cd-contractual-and-transport-terms-for-public-passenger-railway-transport-_sppo_-_-valid-from-11-dec-2016.pdf

Jeśli chodzi o odcinek polski to:

http://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Mi%C4%99dzynarodowe/SCIC-NRT-2016-12-11-akt1.pdf

Punkt 12.3 strona 18.

Proponuje tak:

TLK 83170 - Gdynia Główna - 00:11 - Warszawa Wschodnia 04:14
EIC 103 - Warszawa Wschodnia 06:34 - Breclav 12:47
I dalej jak napisałem wcześniej. Co prawda czas na przesadkę jest mniejszy ale spokojnie powinien zdarzyć.

Split.png
Plik ściągnięto 37 raz(y) 60.45 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 25-04-2017, 13:50    Odpowiedz z cytatem

Lepiej kupić kuszetkę jest dużo taniej i jeśli nie kupimy dla dziecka do 6 lat miejsca , to trzeba położyć się razem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dagmara Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Wrz 2019

PostWysłany: 07-09-2019, 19:24   Polska - Chorwacja Odpowiedz z cytatem

Planuję wyjazd z mężem do Chorwacji na kartę FIP.
Najlepszą opcją wydaje mi się trasa
- Bydgoszcz - BERLIN GESUNDBRUNNEN IC 54
- Berlin - MUENCHEN HBF (Germany) ICE 1727
- MUENCHEN - RIJEKA (Croatia) EN 60463

W związku z tym mam kilka pytań
1. Czy z Bydgoszczy do Berlina jadę już na kartę FIP czy muszę kupować bilet na ten pociąg ?
2. Trasa biegnie przez Austrię, więc dla męża muszę dokupić dodatkowy bilet na pociąg 60463 ze zniżką 50% na całą trasę czy tylko trasę biegnącą przez Austrię ?
3. Jak można wykupić tylko same miejscówki bez biletu ?
4. Jeśli przesiadka jest w Niemczech tego samego dnia to wypisuje dodatkowy kupon na nowy pociąg ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 07-09-2019, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bydgoszcz - BERLIN GESUNDBRUNNEN IC 54


Musisz kupić bilet do granicy wg zniżki jaką posiadasz. Obowiązkowa rezerwacja miejsc w PL. Miejscówka do Berlina kosztuje 4,5 EUR.

Cytat:
Berlin - MUENCHEN HBF (Germany) ICE 1727


Rezerwacja miejsca w tym pociągu nie jest wymagana, ale czasami warto kupić. Można to zrobić na stronie bahn.de, koszt 4,5 eur. Sprawdź na tej liście czy możesz jechać tym pociągiem. W soboty nie można. Sad
https://www.evg-online.org/fileadmin/Service/Sperrlisten/Sperrliste_Sommer_2019_final.pdf

Cytat:
MUENCHEN - RIJEKA (Croatia) EN 60463


Jeśli chodzi o ten pociąg to miejscówki nie kupisz w PL, możesz spróbować w Bydgoszczy w kasie nr 9. Ewentualnie możesz zapytać OBB jaka będzie cena na MKZ, nie będzie tanio. Prawdopodobnie będzie taniej kupić w ofercie Spar na stronie NightJet. Nie zawsze prowadzi wagon sypialny.
https://www.nightjet.com/en/reiseziele/kroatien.html
https://www.oebb.at/en/reiseplanung-services/kundenservice/kontakt.html

Cytat:
2. Trasa biegnie przez Austrię, więc dla męża muszę dokupić dodatkowy bilet na pociąg 60463 ze zniżką 50% na całą trasę czy tylko trasę biegnącą przez Austrię ?


Kupono tylko na cześć AT jest pewnie możliwa ale tylko w kasie. Taniej będzie w kupić w ofercie Spar na całą trasę niż na cześć AT z MKZ. Generalnie przy przejazdach na MKZ przez AT czy FR dostaniesz lepszą ofertę kupując wcześniej niż na MKZ. MKZ to dobra opcja przy przejazdach pociągami regionalnymi, gdzie data zakupu nie wpływa na cenę.

Cytat:
3. Jak można wykupić tylko same miejscówki bez biletu ?


Spróbuj w kasie nr 9 w Bydgoszczy. Potrafią naprawdę dużo.

Cytat:
4. Jeśli przesiadka jest w Niemczech tego samego dnia to wypisuje dodatkowy kupon na nowy pociąg ?


Nie, kupony nie są wystawiane na pociągi tylko na całe przedsiębiorstwo (czyli DB AG) i są ważne do 24:00 dnia następnego. W Twoim przypadku to będzie tylko jeden kupon.

Reasumując. Może i to jest najlepsza czasowo opcja ale napewno nie najtańsza. Przy przejazdach z rodziną pracownika lepiej unikać AT i FR, ewentualnie kupując bilety dużo wcześniej. Mnie udało się kupić bilet z Paryża do Barcelony za 39 eur, na MKZ nie dostaniesz takiej ceny. Na przejazd w czerwcu, bilet kupiłem w lutym Smile.
Nie wiem jakie masz bilety ale jeśli czas pozwoli to taniej będzie przez Budapeszt, Zagrzeb. Poniżej dwie opcje. Opcje na odjazd z Bydgoszcz Główna 08.09.2019

Opcja 1.JPG
Ta opcja, z noclegiem w Budapeszcie napewno będzie tańsza niż jazda przez AT
Plik ściągnięto 9 raz(y) 87.77 KB

Opcja .JPG
Opcja bez dopłat. Rezerwacje nie są obowiązkowe w żadnym z tych pociągów. Jedyny koszt to bilety do granicy PL
Plik ściągnięto 12 raz(y) 117.27 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl