Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 221, 222, 223  Następny
Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-07-2013, 14:26   Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce Odpowiedz z cytatem

Sytuacja polskich finansów publicznych stała się dramatyczna. Ostatnie dni potwierdziły oczekiwane od miesięcy przez większość ekonomistów faktyczne przyznanie się rządu do nadchodzącej katastrofy budżetowej – pisze „Gazeta Polska”.

Gdy dochody z podatków okazały się znacznie mniejsze od zaplanowanych, rząd ogłosił rychłą nowelizację budżetu. Tegoroczny deficyt ma zostać zwiększony o kolejne 16 mld zł (zatem do poziomu ponad 51 mld), a wydatki obcięte o 8,5 mld zł. Ponadto zapowiedziana nowelizacja ustawy o finansach publicznych zawieszałaby w tym i 2014 r. działanie 50-proc. progu ostrożnościowego (relację długu publicznego do PKB), a także reguły wydatkowej (wydatki mogą rosnąć nie więcej niż wysokość inflacji plus 1 proc.).

Więcej TUTAJ i TUTAJ i TUTAJdlug.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 31 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-07-2013, 19:03    Odpowiedz z cytatem

Rostowski grozi 25 mld zł cięć, jeśli Sejm nie zaakceptuje zmiany w ustawie

Bez zawieszenia progu ostrożnościowego ustanowionego na poziomie długu publicznego w wysokości 50 proc. PKB, konieczne by były bolesne dla obywateli cięcia wydatków na ok. 25 mld zł albo podwyżki podatków - powiedział we wtorek w Sejmie wicepremier Jacek Rostowski.

Więcej:
http://wgospodarce.pl/informacje/5609-rostowski-grozi-25-mld-zl-ciec-jesli-sejm-nie-zaakceptuje-zmiany-w-ustawie

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-07-2013, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Polska na skraju bankructwa

W budżecie brakuje 24 miliardów i będzie brakować jeszcze więcej. Polska Donalda Tuska to ocean długów, które doprowadzą niebawem do upadku i bankructwa państwa.

60 miliardów złotych płacimy rocznie z tytułu samych odsetek od polskiego długu zagranicznego. Odsetki - co wie każdy, kto zaciągał kredyt - to opłata "za nic". Za to, że ktoś nam pożycza pieniądze. Polsce pieniądze pożyczają nie tylko inne kraje, ale również międzynarodowi spekulanci. Pożyczają na coraz wyższy procent - tak, jak lichwiarze pożyczają temu, z kogo chcąc wydusić jak najwięcej.

Wiosną tego roku, w marcu, doszły do nas informacje, że deficyt budżetowy państwa został wykorzystany w 60%. W czerwcu słyszeliśmy już o 90%, w lipcu poziom ten osiągnął 100 %. I wczoraj dowiedzieliśmy się, że w budżecie zabrakło16 miliardów złotych i państwo musi deficyt zwiększyć. Zanim się to stało, ministerstwo finansów ukradło 110 miliardów z OFE, aby przekazać je do ZUS-u. Do instytucji będącej w agonii. 110 miliardów nie uratuje ZUS-u, ale przedłuży jego agonię. Przedłuży o kilka miesięcy. Tymczasem pozbawia oszczędności iluś tam milionów ludzi.

Nie ma się co łudzić. Polskie państwo bankrutuje. Pieniądze są już tylko na wypłaty dla armii urzędników głosujących na PO i na podejrzane kontrakty dla "samych swoich". Każdy obszar funkcjonowania państwa przypomina komedię kryminalną (komedię, bo jest śmiesznie i kryminalną, bo mamy do czynienia z ciągiem afer). Wskutek akcesji do Unii, straciliśmy niepodległość i prawo do decydowania o swoich losach. Wskutek kolejnych złodziejskich rządów, straciliśmy prawie cały majątek narodowy, a wskutek rządów od roku 2007 - mamy 6 bilionów złotych długu, zapaść gospodarczą i cywilizacyjną. Każdy wie, że nie można przez długi czas wiecej wydawać niż się zarabia. Polskie rządy to robiły i skutki właśnie odczuwamy.

Prognozy światłych ekonomistów o tym, że czeka nas wzrost gospodarczy, można sobie włożyć między bajki. Wzrost gospodarczy nastąpi dopiero wtedy, gdy ten ustrój zbankrutuje, a klasa polityczna trafi do więzienia.

Na razie czekają nas dramatyczne miesiące pogłebiania się kryzysu.

Źródło: Nowy Ekran

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-07-2013, 00:52    Odpowiedz z cytatem

Polska Tuska bankrutuje. Ile mamy długów?

Nie 870 miliardów, jak pokazuje "licznik długu", ale już ponad 6 bilionów złotych i 60 miliardów odsetek rocznie. Kwota ta rośnie w tempie zastraszającym. Zbliżamy się właśnie do 100 proc. deficytu budżetowego. Ale i to nie koniec złych wiadomości.

Cały tekst:
http://szymowski.nowyekran.net/post/94866,polska-tuska-bankrutuje-ile-mamy-dlugow

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-07-2013, 13:12    Odpowiedz z cytatem

Czy grozi nam bankructwo? Przegląd tygodnia w Klubie Ronina

Przegląd tygodnia w Klubie Ronina prowadził Rafał Ziemkiewicz, a towarzyszyli mu Cezary Gmyz i debiutujący jako komentator Samuel Pereira. Głównym tematem była kwestia budżetu i likwidacja progu oszczędnościowego.

Więcej:
http://blogpress.pl/node/17174


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-07-2013, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Próg ostrożnościowy zawieszony. Minister Rostowski będzie dalej zadłużał Polskę

Sejm przyjął uchwałę o zawieszeniu pierwszego progu ostrożnościowego. Oznacza to, że budżet może być znowelizowany, a maksymalny dopuszczalny deficyt zostanie powiększony. Za uchwaleniem ustawy głosowało 235, przeciw było 210, a 5 posłów – w tym Godson, Gowin i Żalek z PO - wstrzymało się od głosu.

Czytaj dalej:
http://niezalezna.pl/44105-prog-ostroznosciowy-zawieszony-minister-rostowski-bedzie-dalej-zadluzal-polske

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-07-2013, 00:27    Odpowiedz z cytatem

Internauci wściekli na Tuska i Rostowskiego. Pytają, kto za to zapłaci i żądają dla obu sądu

Polacy są wściekli na Donalda Tuska i Jacka Rostowskiego za majstrowanie przy progach ostrożnościowych rozumianych przez nich jako mechanizm bezpieczeństwa. Oburzeni są zarówno czytelnicy prawicowi jak i tzw. lemingi. Publikujemy kilkanaście opinii.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-07-2013, 02:34    Odpowiedz z cytatem

Jacek Żalek (PO) wstrzymał się od głosu w sprawie nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Klub PO zapowiada kary za powtórne złamanie dyscypliny partyjnej, odroczono je jednak do sierpnia, po wyborach szefa partii.

Żalek mówił, że wsłuchiwał się w argumenty, ale nie padły takie, które wpłynęłyby na zmianę jego stanowiska.

- Chciałbym podkreślić jedną rzecz - lekarz odpowiedzialny za pacjenta nie wyrzuca termometru, który wskazuje, że jest stan gorączkowy, tylko zaczyna leczyć pacjenta. (...) Takim termometrem dla gospodarki są właśnie progi ostrożnościowe - mówił Żalek dziennikarzom w Sejmie. - I my o to staraliśmy się zabiegać, by nie zadłużać budżetu państwa, nie dopuścić do powstania dziury budżetowej, dlatego że to oznacza sięgnięcie do portfeli polskich rodzin. Obiecaliśmy to jako Platforma Obywatelska, obiecaliśmy, że będziemy przestrzegać tego standardu, który sami zagwarantowaliśmy w 2009 roku, więc trudno teraz mówić, że dla potrzeb doraźnych dziś zlikwidujemy tę barierę, która ogranicza nie tylko tego ministra finansów, ale każdego przyszłego przed pokusą nadmiernego zadłużania państwa - powiedział.

Poseł Żalek ma być ukarany za to iż jest przeciwny powstaniu dziury budżetowej i coraz większego zadłużania państwa. Jak powszechnie wiadomo rosnąca dziura budżetowa musi prowadzić do katastrofy państwa. Jeśli wyborców PO nie przekonują głosy bezpartyjnych fachowców, nie przekonują głosy płynące z opozycji to może zastanowią Was słowa posła Żalka. To nie poseł Żalek winien być karany przez PO, ukarani powinni zostać Tusk i Rostowski i to jest także w Waszym wyborców PO interesie. Wszyscy z Polski nie uciekniecie i też będziecie płacić za długi poczynione przez nieodpowiedzialnego "lekarza". Zamiast zacząć reformować gospodarkę Tusk z Rostowskim przerzucają na nas koszty swego lęku przed działaniem, bo to my będziemy płacić za ich działania....

http://niepoprawni.pl/blog/6354/lemingi-slyszaly-zalka

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-07-2013, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Sejm głosami koalicji rządzącej zawiesił, a w praktyce zlikwidował, pierwszy próg ostrożnościowy który miał powstrzymać dalsze zadłużanie Polski. Tym samym otwarto drzwi do silnego wzrostu długu publicznego Polski w kolejnych latach. Krótkie podsumowanie działalności ministra Sami Wiecie Którego, która do tego doprowadziła:

http://www.rybinski.eu/2013/07/dzisiaj-wydano-wyrok-na-polskie-finanse-publiczne/

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-07-2013, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Niewiedza ekonomiczna obywateli może doprowadzić Polskę do bankructwa

Niestety prawdą jest, że większość społeczeństwa nie ma elementarnej wiedzy ekonomicznej, co skutkuje wyborami takich, a nie innych ekip rządowych, które od 24 lat zadłużają nasz kraj na potęgę. Wynika to przede wszystkim z braku edukacji ekonomicznej naszego społeczeństwa.

Gdyby każdy Polak wiedział/rozumiał, co to jest deficyt budżetowy, budżet państwa, dług publiczny itp., to byśmy mieli bardziej świadomych obywateli, którzy nie daliby się zwieść tak łatwo partiom, które obiecują gruszki na wierzbie. Edukacja ekonomiczna powinna być prowadzona w szkołach (bierzmy przykład z Czechów).

Poza tym telewizja publiczna powinna realizować cykl programów, które wyjaśniałyby podstawowe pojęcia i zjawiska gospodarcze. Jeśli nadal Polacy będą poparciem obdarzali populistów, którzy będą dalej zadłużać Polskę, to prędzej, czy później nasz kraj czeka bankructwo. Najsmutniejszy w tym wszystkim jest fakt, że sami sobie zgotujemy ten los poprzez bierność, głupotę, lenistwo i łatwowierność wobec politykierów. Pora się przebudzić z tego Matrixa i zacząć postępować racjonalnie.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-07-2013, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Takie artykuły z jednej strony mnie cieszą, z drugiej irytują. Cieszą, bo wiem, że ktoś dostrzega problem i że dzięki niemu dostrzeże go więcej osób. Irytują, bo są w gruncie rzeczy odgrzewanymi kotletami, a ich autorzy nie zauważają rzeczy takiej, że ludzie muszą poznać nie tylko obecny stan rzeczy, ale i receptę na jego poprawę. A tej recepty jakoś nigdy jeszcze nie widziałem. Może dlatego, że nikt nie jest w stanie już wymyślić sensownego ratunku dla finansów Polski.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-07-2013, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Viljar, mądrzy ludzie podają recepty na tacy. Problem w tym, że nikt ich nie słucha i kolejne socjalistyczne rządy brną w ślepą uliczkę. Wystarczy poczytać co piszą znani ekonomiści, np. prof. Krzysztof Rybiński czy pan Janusz Szewczak - główny ekonomista SKOK. Warto też posłuchać wykładów pana Stanisława Michalkiewicza, który trafnie diagnozuje przyczyny kryzysu w Polsce.


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-07-2013, 00:10    Odpowiedz z cytatem


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 29-07-2013, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Jedynym sensownym ratunkiem dla stanu finansów publicznych jest redukcja wszelkiej maści przywilejów emerytalnych(służb mundurowych, nauczycieli, ale przede wszystkim górników itp.), likwidacja krus, karty nauczycieli( relikt PRL) oraz wprowadzenie płatnej służby zdrowia i tyle w temacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-07-2013, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Tonący brzytwy się chwyta. Prostytucja, przemyt i handel narkotykami od przyszłego roku ma być wliczany do dochodu narodowego. Zmiana definicji zwiększy PKB i wpłynie na jego relację do długu, może też zmienić wielkość naszej składki do Unii Europejskiej.

Więcej tutaj:
http://wyborcza.pl/1,75478,14350653,GUS_chce_zmierzyc_prostytucje__Ma__autorska_metodologie_.html


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 223 Idź do strony 1, 2, 3 ... 221, 222, 223  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl