Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Lublin - Praga - Wiedeń - Budapeszt - Lublin
Autor Wiadomość

manchester1234 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2020

PostWysłany: 06-06-2021, 23:00   Lublin - Praga - Wiedeń - Budapeszt - Lublin Odpowiedz z cytatem

Witam,
Planuje w lipcu taką podróż jak opisałem. Najpierw chce dojechać do Krakowa lub Katowic, w zależności jak będzie mi lepiej się przesiąść. Czy mogę normalnie kupić bilet na stronie ceske drahny i jechać od Kat/Krk do Pragi? Potem planuje regiojet do Wiednia i do Budapesztu a na koniec wrócić węgierskimi kolejami: https://jegy.mav.hu/jegy/vonat
Czy jest coś co powinienem wiedzieć a propos takie podróży? Planuje kupić wszytskie bilety przed wyjazdem. Będę kupował bilety ze zniżką studencką bo mam ISIC. Jak z punktualnością tych węgierskich kolei? pytam bo powrót jest na 19:30 do warszawy i potem będę też pociągiem wracał do lublina.

Generalnie planuje podróż jak najbardziej budżetową, ale powrót będzie wynosił 11h, więc może lepiej w tym wypadku wybrać pierwszą klasę? będzie więc mejsca na nogi? Mam 200cm więc to akurat ważne. I jak z bagażami? jak duże walizki mogę zabrać do pkp/CD/regiojet i tych węgierskich?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-06-2021, 14:41    Odpowiedz z cytatem

Napisz coś więcej - czy chcesz po prostu dojechać do Budapesztu? Czy chcesz zwiedzić Pragę? Czy zależy Ci na RegioJet? Czy chcesz jechać jakąś konkretną trasą? W wakacyjne weekendy możesz dosyć wygodnie z przesiadkami dojechać z Budapesztu do Rzeszowa p. Łupków...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

manchester1234 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2020

PostWysłany: 07-06-2021, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Będę zwiedzał Pragę wieden i Budapeszt po 2/3 dni w każdym miejscu. Nie zależy mi na regiojet ale zależy mi żeby jechać możliwie bez przesiadek i w miarę tanio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-06-2021, 16:19   Re: Lublin - Praga - Wiedeń - Budapeszt - Lublin Odpowiedz z cytatem

Z mojej strony dam Ci takie wskazówki:

manchester1234 napisał/a:
Czy mogę normalnie kupić bilet na stronie ceske drahny i jechać od Kat/Krk do Pragi?

Tu są pewne wątpliwości co do ważności biletów w relacji Polska -> Czechy, zakupionych przez stronę CD. Raczej można, ale nie na 100%. Generalnie bilety na pociągi do Pragi można kupić nawet na intercity.pl, ale "tymczasowo" (jak zwykle...) ta opcja jest niedostępna. Rozważ też LeoExpress w soboty/poniedziałki z Krakowa do Pragi p. Katowice; ceny + komfort + poziom obsługi niespotykany raczej w PKP.

manchester1234 napisał/a:
Jak z punktualnością tych węgierskich kolei? pytam bo powrót jest na 19:30 do warszawy i potem będę też pociągiem wracał do lublina.

Nie chcesz wracać nocnym z Budapesztu (jak wznowi kursowanie) i być w Krakowie/Warszawie rano?

manchester1234 napisał/a:
Generalnie planuje podróż jak najbardziej budżetową, ale powrót będzie wynosił 11h, więc może lepiej w tym wypadku wybrać pierwszą klasę? będzie więc mejsca na nogi? Mam 200cm więc to akurat ważne.

Mam ok. 170 cm wzrostu i w wagonach przedziałowych jest zdecydowana różnica między 1 a 2 klasą. W wagonach bezprzedziałowych niekoniecznie. Przy dwóch metrach w 2 klasie może być jednak problem :/

manchester1234 napisał/a:
I jak z bagażami? jak duże walizki mogę zabrać do pkp/CD/regiojet i tych węgierskich?

Generalnie, jeżeli walizka zmieści się nad i/lub pod Tobą to nie ma problemu. Jeżeli się nie zmieści i będzie musiała stać np.: w przejściu to licz się z opłatą za bagaż.

manchester1234 napisał/a:
Będę zwiedzał Pragę wieden i Budapeszt po 2/3 dni w każdym miejscu. Nie zależy mi na regiojet ale zależy mi żeby jechać możliwie bez przesiadek i w miarę tanio.

Polska - Praga: pociągi dzienne PIC, pociągi nocne PIC, dzienny LeoExpress z Krakowa (jeździ) lub Wrocławia (ma być przywrócone kursowanie);
Praga - Budapeszt: możesz pokombinować z jedną przesiadką w Breclaviu/ Wiedniu (bilety na stronie OBB);
Budapeszt - Polska: masz teoretycznie pociągi dzienne i nocne (bezpośrednie), ale są z nimi covidowe perturbacje; w razie czego przesiadka w Breclaviu albo Wiedniu. Dla szalonych rzadka i prawie niepowtarzalna opcja przez Łupków Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 08-06-2021, 07:00    Odpowiedz z cytatem

Jak już będziesz w Katowicach, to masz bezpośrednie połączenie kolejami Śląskimi do Bohumina ,a tam pełna gama wygodnych połączeń bezproblemowo zakupionych w na stronie CD lub w aplikacji Muj Vlak - jest tam cos takiego jak vcasna jizdenka ,oraz zniżki na pociągi zagraniczne. W weekendy w kolejach śląskich można kupić bilet Silesia Weekend - ważne żeby był do stacji Chałupki lub Cieszyn. Obowiązuje tez w całym Morawsko-Śląskim Kraju ( województwie)

Ja osobiście wszystkie bilety na zagranice kupuje przez CD lub OBB. Do Bohumina korzystam z kolei Śląskim. To chyba najkorzystniejsze i bezproblemowe rozwiązanie

https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-26791/
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

manchester1234 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2020

PostWysłany: 12-06-2021, 12:09    Odpowiedz z cytatem

1. O co chodzi z tymi wątpliwościami? Bo nie rozumiem jakie mogą być skoro kupuje bilet na dany pociąg i ktoś mi może tego nie uznać? Leoexpress tez patrzyłem ale to pod względów układu noclegów i czasu trochę gorsza opcja.
2. Chętnie wrócę tym nocnym z Budapesztu ale nie wiedziałem że taki istnieje. Gdzie mogę kupić na niego najtaniej bilety i kiedy on będzie dostępny?
4. Czy są gdzieś jakieś wymiaru bagaży podane? Albo ograniczenia co do ilości? Lepiej chyba wziąć dwa mniejsze niż jeden duży?
5. Gdzie znajdę te połączenia przez Łupków? Ogólnie to chciałbym bez przesiadek do Polski, w kraju już sb poradzę Very Happy chociaż tez wole się nie rozdrabniać na 3/4 pociągi.

Czy jeździł ktoś na biletach online CD z Katowic/Krakowa do Pragi? Były jakieś problemy?

[ Dodano: 19-06-2021, 17:00 ]
A jak wyglada kwestia bagaży? Jakie wymiary mogę mieć maksymalne w PKP, Ceske drahny, regiojet i kolejach węgierskiej MAV. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym? Czy trzeba kupić oddzielny bilet na nie? Tylko walizki mnie interesują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl