Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Koleje Austriackie
Autor Wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 21-04-2009, 14:27   Koleje Austriackie Odpowiedz z cytatem

Hej,
Poszukuje trochę wiecej info na temat kolei w Austrii. Zaplanowałem już sobie podróż do Rzymu tyle że przez Węgry, Chormacje, Słowenie.

Jako podróż powrotna interesuje mnie najszybsze połączenie tj. Roma - Wiedeń - Warszawa.
No i tu się zaczynają pytania. Chodzi mi o koszty pordóży całą rodziną. Jak wiadomo na Austrie nie ma FIP tak wiec tanio nie bedzie. Nie sądzę również żeby opłacała się wykupywać karte zniżek ( 60 zł dla każdej osoby 240 PLN) Tak więc interesują mnie zniżki normalne, np. czy coś dla młodzieży? coś może na euro 26? może jakaś wcześniejsza rezerwacja?? Ktoś może jechał już taką trasą i mógłby się podzielić doswiadczeniami, jakie koszty?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 21-04-2009, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Taka podróż może ciebie bardzo dużo kosztować. Tak pi razy drzwi to bilet normalny na austriacki odcinek kosztuje 45,80euro (od Villach do Wiednia). Pozostaje jeszcze odcinek od Wiednia do Polski (koło 15euro).
Także z kupnem 3 kart zniżek i 3 biletów wyjdą ci nie małe pieniądze...

Możesz spróbować kupić bilety w cenie promocyjnej, ale też łatwo nie będzie. Dla przykładu wpisałem datę 19 lipca i jest tylko 5 biletów w cenie 29euro (Rzym-Wiedeń). To jest bilet w cenie specjalnej z rezerwacją wliczoną w cenę, ważny na całej trasie w klasie 2. Takich biletów jest mało, a na dodatek to "gorący" okres i bilety szybko są wyprzedawane.

Masz tutaj linka do rozkładu austriackiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 22-04-2009, 06:45    Odpowiedz z cytatem

Ci co podróżują z FIPem i z rodziną przez Austrię wybierają też przejazd przez Niemcy do Włoch i jadą przez Innsbruck tam jest bardzo krótki odcinek 72 km przez Austrię i przejazd kosztuje 13 EUR czyli mniej niż przez Wiedeń. Rozkład na www.oebb.at podaje że pomiędzy stacjami granicznymi Scharnitz - Brenner jedzie się tam pociągami regionalnymi i S-bahn z przesiadką w Innsbruck. Można też poszukać w rozkładach czy jeżdżą tamtędy jakieś pociągi międzynarodowe. Co do kart zniżek to przypomnę że 60 zł się płaci gdy nie posiada siękarty zniżek FIP ale gdy ktoś posiada już taką kartę wtedy sam znaczek dla członka rodziny kosztuje 25 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 02-05-2009, 12:32    Odpowiedz z cytatem

Mógłbys coś więcej napisać o kosztach zaproponowanego połączenia tj. Warszawa - Insbruck - Roma?
Zakładając że miałbym wykupione FIPy na Niemcy i Włochy. Przy kosztach tranzytu przez Austrie 13 EUR, jak z dopłatami do pociagów? Z tego co się zorientowałem to przesiadka w Monachium. Jak z dopłatami do pociągów Warszawa - Monachium (ewentualnie Warszawa - Berlin - Monachium). Jak wygląda sytuacja w pociagach z Monachium do Rzymu (lepiej - taniej bezposrednio czy może jakaś przesiadka).

Z góry dziękuje za info.

[ Dodano: 04-05-2009, 15:13 ]
Z ciekawości o koszta, napisałem maila do OBB i w odpowiedzi otrzymałem informacje o kosztach. Muszę przyznać że tanio nie jest. Dla zainteresowanych:

Roma Termini - Wien
Supplement in night train per person without and with the VorteilsCard:
Seat € 99,- / 74,-
Couchette 6-bed-compartment € 119,- / 94,-
Couchette 4-bed-compartment € 129,- / 104,-
Sleeping car 3-bed-compartment € 139,-/ 114,-
Sleeping car 2-bed-compartment € 159,- / 134,-

Wien - Warszawa
The price of a one way ticket from Vienna to Warschau is € 71,60 per person in 2nd class, or € 50,30 with VorteilsCard.
Seat reservation: € 3,- per way

Potwierdzam również informacje o promocjach (przejazd za 29 Euro) i tu o ile na trasie Roma - Wien oferta jest godna uwagi, to na trasie Wien - Warszawa mocno przesadzona moim zdaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 05-05-2009, 11:24    Odpowiedz z cytatem

A jakbyś tak spróbował przez Słowację wracać? Z Bratysławy do Wiednia i z powrotem bilet normalny kosztuje coś koło 6 EURO? Ewentualnie kombinować jak kiedyś to robiono. Kupić bilet do granicy z Czechami, potem do granicy z PL i od granicy u konduktora. Podobno tak wychodzi najtaniej.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 05-05-2009, 13:00    Odpowiedz z cytatem

Przez Bratysławe to już wogóle chyba nie ma sensu, za dużo przesiadek. Na dzień dzisiejszy albo wracam tą samą trasą tj Rzym - Wenecja - Budapest - Warszawa, albo wykupuje odpowiednio wczesniej bilety rzym - wiedeń po 29 euro, a z wiednia ja ktoś wcześniej napisał do pierwszej stacji w czechach tj. Breclav a na dalszy odcinek to już mam fipy. No nie mówiąc już że trzeba będzie jeszcze kupić na polski odcinek.
Pozostaje tylko policzyć czy to się opłaca:
Rzym - Wiedeń (4 x 29 EUR = 116 EUR ~~ 505 PLN)
Wiedeń - Breclav (no i tu właśnie jeszcze nie wiem. do wyboru są dwa pociagi EC i PDS, wiadomo że jeśli ma być tanio to PDS, ciekaw ile jeszcze miejscówka ??)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 06-05-2009, 12:59    Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu jechałem przez Austrię do Włoch na FIP 50%.Oprócz biletu taryfowego od od Marchegg Gr. do Tarvisio Gr. musiałem też wykupić tzw. przejściówkę która wtedy kosztowała 85 Sch.,ciekawe ile ona kosztuje teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 06-05-2009, 18:38    Odpowiedz z cytatem

85 sch? A w jakiej to walucie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 06-05-2009, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Przed Euro w Austrii były szylingi i co jako ciekawostka grosze ( jak u nas).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl