Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Następny
Pogotowie strajkowe / podwyżki na kolei
Autor Wiadomość

yello1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2007

PostWysłany: 28-11-2007, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Za WD 75 zeta brutto miesiecznie ? oni sa smieszni to ja wole posiedziec sobie w domku . W wyplacie nikt tego nie odczuje a co wolne to wolne. Juz probowali zabrac nam wd , kilometrowke itd czyli zmienic nowy uklad zbiorowy ale wpore ludzie zaczeli sie buntowac i odeszli od tego pomyslu a zwiazki przypisuja sobie zwyciestwo w tej kwestji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2007

PostWysłany: 30-11-2007, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Zabierają Wd przez tych wszystkich nienażartych debili co by srali i jedli spod siebie.Po co sprzedają.Co do stosunku władzy do ludzi to jeżeli nie znajdziecie czegoś lepiej płatnego poczekajcie jeszcze góra 2-3 lata.W radykalne podwyżki nie wierzę -chyba że zastrajkujemy w co też nie wierzę.

_________________
Myśl co robisz,ale nie rób tego co myślisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-11-2007, 03:29    Odpowiedz z cytatem

Ciekawa wypowiedź z IC Forum: http://www.ic.rail.pl/viewtopic.php?t=4977

Jako Mk chiał bym podzielic się swoim doświadczeniem zwiaznym z próbą podjęcia pracy w PKP CARGO i może ostudzić zapał innych MK.
...ale może tak od początku. Jeszcze podczas studiów (Ekonomika i Organizacja Transportu mgr. "Ocena efektywności wykorzystania lokomotyw elektrycznych ET22 w latach... w Zakładzie Taboru Szczecin") odbyłem nie obowiązkowy staż w "Porcie", który trwał łącznie 8 miesięcy. Wtedy właśnie nawiązałem bliższy kontakt z pracownikami kilku działów i paroma naczelnikami. W owym czasie jak kończyłem studia nie było mowy, aby mnie przyjeli. Każdy wie jaka była sytuacja -brak przyjęć koniec i kropka. W między czasie podjełem pracę w innej dużej firmie gdzie zajmuje się komunikacją/logistyką. W ten sposób moje marzenia legły w gruzach:-) No ale cóż, chociaż pozostało mi to, że bez problemu moge włóczyć się po terenie szopy i nikt mnie nie przegoni. Korzystając z tego przywileju całkiem regularnie nawiedzam szopę i odwiedzam działy gdzie miałem praktykę. Zawsze to człowiek czegoś się ciekawego dowie, pogrzebie w grafikach, obiegach itp. Tak te moje wizyty trwają już parę lat, aż któregoś razu, podczas z jednych z takich wizyt ku mojemu zadowoleniu pracownicy z jednego z działów zaproponowali mi pracę. Najpierw było to pisane tak palcem po tafli wody, ale później naczelnik sekcji umówił mnie z dyrektorem na spotkanie. Tu pojawiły się pierwsze schody. Musiałem napisać podanie cv itd. poźniej dyrektor moje podanie wysłał do centrali w oczekiwaniu na zgodę zatrudnienia osoby "z ulicy". Następne schody to sprawa finansowa, gdzie nie chciał mi dokładnie powiedzieć ile ewentualnie bym zarabiał. Po tym spotkaniu sprawa na pare miesiecy ucichła, aż tu pare dni temu dzwoni do mnie pani z kadr i mówi, że moje podanie zostało zaakceptowane i mogę rozpocząć pracę od 1 grudnia. Ten telefon jak i jeszcze tylko parę w życiu bardzo mnie uradował. Po ochłonięciu zdałem sobie sprawę, że na tym skończy sie moje zadowolenie. Mój uśmiech zniwelowała myśl, że stawki płacowe w grupie PKP nie rozpieszczają i znając realia to z grupy może dostane 1600zł brutto. Cóż stwierdziłem, że skoro zaakceptowali moje podanie to teraz ja mam coś do powiedzenia. Umówiłem się na spotkanie w sprawie ustalenia stawki wynagrodzenia. Szedłem na te spotkanie z nastawieniem, że tak szybko jak tam wejdę tak szybko wyjdę, bo moje oczekiwania jak na warunki PKP są "wygórowane". Pani dyrektor od spraw finansowych bardzo miła osoba, cieszyła się, że przyszedłem bo jak to określiła sytuacja w dziale w którym miał bym pracować jest bardzo "krucha". Wyjęła tabele, utwierdziła się, że mam wyższe wykształcenie, po czym dodała jeszcze, że oczywiście da mi najwyższą stawkę z grupy + premie i... 1500zł. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie to bez komentarza:-) Stąd też przyszło mi do głowy napisanie tego postu, aby przedstawić realia płacowe innym kolegom, którzy tak jak ja chcieli pracować na PKP. Dodam jeszcze, że moją stawka wyjściowa było co najmniej stawka wzwyż od 2 tys netto. W chwili obecnej nie wydaje mi się, aby to była wygórowana stawka. Ciekawe jak Wy się na to zapatrujecie...

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

yello1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2007

PostWysłany: 30-11-2007, 17:21    Odpowiedz z cytatem

To ty nie chcesz byc kolejarzem ? My pracownicy PKP mamy to w genach i krwi po swoich rodzicach kolejarzach i dla nas taka stawka to norma bo my pracujemy z powolania a nie dla kasy Mr. Green
Powaznie to jak uciekna im ludzie do prywaciarzy i na emerytury i zrobi sie ogromna dziura to wtedy trafi to ich pustej glowy ze nikt nie bedzie pracowam za mniej niz 2500 - 3000 brutto. Młot Teraz warsztat powinien dostac 3000 - 3500 brutto a maszynisci 3500 - 4000 + wieksza kilometrowka.... Czyli za taka kase zaden nie odejdzie do prywaciarza ! Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mijus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2007

PostWysłany: 03-12-2007, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Na wzrost wynagrodzenia nie ma co liczyć, chyba że wśród kierownictw - płaca w grupie 1100 -1400 jako dyzurny to żenada mistrz który wydaje papier do d.. ma 1500 i dodatek funkcyjn Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 06-12-2007, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Kolej może stanąć przed Świętami

Leszek Miętek, szef Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce - najbardziej wpływowej organizacji związkowej na kolei - wysłał 4 grudnia ultimatum do zarządów PKP PR, PLK, KM, LHS oraz centrali PKP.

- Do 7 grudnia oczekujemy podjęcia z nami rozmów w sprawie podwyżek płac. Domagamy się 50-proc. wzrostu wynagrodzeń brutto - powiedział "Dziennikowi" Leszek Miętek. Jego zdaniem zarobki na poziomie 1850 zł brutto miesięcznie sprawiają, że pracownicy uciekają z zawodu i wyjeżdżają do pracy za granicę albo przechodzą do przewoźników prywatnych.

Związkowcy twierdzą, że sygnalizują to zarządom spółek od miesięcy. Bezskutecznie. Postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce, wykorzystując zmianę rządu. - Nie chcę straszyć, że przed świętami na pewno stanie kolej, ale powiem, że to bardzo prawdopodobne. Stanie się tak, jeżeli nadal pracodawca będzie uchylał się od rozmowy z nami - zapowiada Leszek Miętek.

Tymczasem w myśl obowiązującego prawa górna granica podwyżek w spółkach Skarbu Państwa, a takimi są spółki z Grupy PKP, regulowana jest przez wskaźnik wzrostu wynagrodzeń ustalany przez Trójstronną Komisję do spraw Społeczno-Gospodarczych przy Radzie Ministrów. W 2006 r. płace w spółkach Grupy PKP mogły więc wzrosnąć tylko o 3,3 proc., a w tym roku zaledwie o 6,7 proc.

- Przekroczenie tych wskaźników oznacza mocne ograniczenia w kolejowych inwestycjach i może doprowadzić do załamania przyszłorocznego budżetu spółki - zauważa Adrian Furgalski, dyrektor Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Obecnie wynagrodzenia i koszty świadczeń dla pracowników wynoszą 4,3 mld zł - połowę przychodów ze sprzedaży firmy. Dodatkowe 2 mld zł na pensje w całości zniwelowałyby planowany na przyszły rok wzrost inwestycji. Związkowcy uważają jednak, że środki na podwyżki mogą pochodzić z dodatkowych oszczędności w spółkach, a także z przyszłorocznego zysku.

Jakub Majewski, szef Instytutu Promocji i Rozwoju Kolei, nie ma jednak wątpliwości, że jedynym źródłem mają być wyższe opłaty za wynajem lokomotyw, jakie zamierza pobrać PKP Cargo, w którym zatrudniona jest większość maszynistów. Miałyby je zapłacić dwie spółki pasażerskie grupy - PKP Przewozy Regionalne i PKP Intercity. W przypadku Przewozów Regionalnych opłata miałaby wzrosnąć z 300 do 500 mln zł, a opłata PKP Intercity z 70 do 120 mln zł.

Tyle tylko, że nawet udane dla Cargo negocjacje nie załatwią sprawy. Roszczenia płacowe na kolei wysuwają nie tylko maszyniści. Kolejowa "Solidarność" domaga się podwyżek, także dla innych pracowników PKP. Związek puka od dwóch tygodni do drzwi Ministerstwa Infrastruktury, jednak bezskutecznie. Dotąd nie było bowiem w resorcie wiceministra odpowiedzialnego za kolej.

źródło: Dziennik

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kuba76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: 06-12-2007, 17:45   Podwyżki płac na kolei Odpowiedz z cytatem

Różne plotki ,różne scenariusze słychać międz ludżmi ,że niby od nowego roku coś dołążą itp.
Naprawde jak patrze na to wszystko to robi mi sie nie dobrze ,a jak słysze w mediach że grupa PKP w tym roku pierwszy raz zakończy rok bez strat -przepraszam jakim kosztem to wszystko ?
Uważam że pracownicy którzy pracują w PKP powinni naprawde dobrze zarabiac z różnych wiadomych nam względów od warunków pracy idąć aż na konkurencyjnym rynku pracy kończąc .
Bardzo bym chciał żeby na PKP wrócił "sens pracy".
A jak tam gratyfikacje na Dzień Kolejarza i te z okazji zbliżających sie świąt ?

Pozdrawiam . Very Happy

kartkau00200011939.gif
Pobierz Plik ściągnięto 2739 raz(y) 9.73 KB


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Elektra Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lip 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-12-2007, 18:04    Odpowiedz z cytatem

U nas na Dzień Kolejarza dali 300 zł brutto.
Na święta bonów nie będzie, ale podobno mają dać dodatkową premię. Okaże się przy wypłacie za parę dni czy dadzą i ile.

Jeśli chodzi o podwyżki to na razie cisza! Parę miesięcy temu podwyżki były, ale tylko dla 30% załogi. Jak nie trudno się domyślić, podwyżkę dostał tylko związkowo-biurokratyczny beton. Ludzie uciekają z firmy i w niektórych sekcjach są poważne braki kadrowe. Młodzieży ZERO! Nawet naczelnicy się zwalniają! Łączy się sekcje, aby zatuszować braki w ludziach.

PKP Energetyka ogłasza sukcesy, zarząd chwali się wynikami, a nasz prezes zostaje laureatem konkursu Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei. Nikt tylko nie mówi, że to wszystko kosztem głodowych pensji w dochodowej spółce!

_________________
Elektra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cezary Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2007

PostWysłany: 07-12-2007, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy i koleżanki ! Pierwszą decyzją Zarządu PKP S.A powinno być przekazanie maszynistów do spółek córek na ich wikt i utrzymanie wtedy związek maszynistów nie mógłby takich stawek żądać, bo zaszkodził by własnym pracownikom i członkom związku , należy jak najszybciej panów i władców sprowadzić do parteru , są kolejarzami takimi samymi jak inni .
Ten beton powinien raz na zawsze zostać rozbity. Gdyby byli stałymi pracownikami spółek córek PKP S.A byli maszyniści to ten związek walczył by skutecznie o kasę dla wszystkich i nie szkodził ich działalności. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 15-01-2008, 15:01   Pogotowie strajkowe na kolei Odpowiedz z cytatem

Pogotowie strajkowe kolejarskiej "S"

Kolejarska "Solidarność" ogłosiła we wtorek pogotowie strajkowe. Związkowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń w branży. Komisje zakładowe "S" mają być oflagowane, powstaną tam także zakładowe komitety strajkowe.

O decyzji kolejarskiej "S" poinformował we wtorek rzecznik największego liczebnie w związku regionu śląsko-dąbrowskiego, Wojciech Gumułka.

Kolejarze chcą wzrostu średniego wynagrodzenia we wszystkich spółkach grupy PKP, tak aby w roku 2008 wyniosło ono co najmniej tyle, ile średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw.

źródło: PAP
http://rynek-kolejowy.pl/index.php?p=wiecej&id=7568

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 15-01-2008, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Grymel: Plan restrukturyzacji i podwyżki płac

- Żądamy pełnego wyjaśnienia od ministerstwa, w którym kierunku pójdzie restrukturyzacja PKP - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Henryk Grymel, szef Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność", tłumacząc powody wprowadzenia pogotowia strajkowego kolejarskiej "S".

http://rynek-kolejowy.pl/images/upload/obraz(172).jpg

"Rynek Kolejowy": Jakie są postulaty kolejarskiej "Solidarności"?

Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" oraz członek Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność": Są dwie sfery postulatów. Jedna to restrukturyzacja przedsiębiorstwa PKP, a druga sfera - to podwyżki płac.

"RK": Na czym ma polegać państwa zdaniem restrukturyzacja PKP?

H.G.: Jak wiemy, poprzedni rząd przyjął strategię rozwoju kolejnictwa, a myśmy ją oprotestowali. Nowy rząd, pomimo naszych starań, pomimo próśb od listopada o spotkanie, o przedstawienie wizji, czy będzie podtrzymywana stara strategia, czy będzie modyfikowana, czy jest jakiś zupełnie inny plan dla kolei, nie odpowiedział nam. Nie mamy żadnych odpowiedzi ze strony pana ministra, dlatego nie wiemy jaka będzie sytuacja. A widzimy, że w grupie PKP zaczynają się pojawiać różne ruchy, takie jak próby utworzenia spółki kasowej, próby realokacji majątku. Powodują one, że jakaś strategia zaczyna być realizowana, ale my o niej oficjalnie nic nie wiemy. A więc na początek żądamy pełnego wyjaśnienia od ministerstwa, w którym kierunku pójdzie restrukturyzacja PKP. Druga sprawa to sfera płacowa. Zgodnie z listopadowym stanowiskiem prezydium Sekcji Krajowej, które zostało podtrzymane na radzie, żądamy systemowego wzrostu wynagrodzeń w grupie PKP, w taki sposób, żeby w spółkach grupy PKP minimum była średnia płaca krajowa w roku 2008.

"RK": Ile dajecie państwo czasu ministerstwu i kierownictwu grupy, zanim pojawi się groźba strajku na kolei?

H.G.: Nikogo nie chcemy stawiać pod pręgierzem czasowym. Dzisiaj ogłosiliśmy pogotowie strajkowe, zostały wysłane odpowiednie pisma do pana ministra i liczymy na w miarę szybką reakcję ministerstwa oraz podjęcie jakichkolwiek rozmów z naszą stroną.

źródło: Rynek Kolejowy
http://rynek-kolejowy.pl/index.php?p=wiecej&id=7569

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

yello1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2007

PostWysłany: 15-01-2008, 16:26    Odpowiedz z cytatem

A kto wam bedzie strajkował ? Mandat zaufania juz dawno utraciliscie wsrod zalogi.
Popieranie PiS w ostatnich wyboraz na lata zniechecilo niektorych do waszego zwiazku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kocio47 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-01-2008, 20:19    Odpowiedz z cytatem

yello1 napisał/a:
A kto wam bedzie strajkował ? Mandat zaufania juz dawno utraciliscie wsrod zalogi.
Popieranie PiS w ostatnich wyboraz na lata zniechecilo niektorych do waszego zwiazku.


Popieram kolegę: czas Styropianów (Kogutów, Ansenów ) się zkończył .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 16-01-2008, 07:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
H.G.: Jak wiemy, poprzedni rząd przyjął strategię rozwoju kolejnictwa, a myśmy ją oprotestowali.

Grymel ma chyba rozdwojenie jaźni, albo tzw. pomroczność jasną. Za rządów PiS kolejarska "Solidarność" popierała tę strategię - nawet przed wyborami podpisali z PiS-em hołd poddańczy. Teraz, za rządów PO ta sama strategia jest zła i niedobra? Cóż za tupet panie Grymel! Więcej o porozumieniu z PiS:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3382

Przy okazji przypomnę, że kolejarska "S" po cichu, za plecami kolejarzy, ubiła targu co do podziału PKP PR na kolejne spółki. W nowych spółkach (InterRegio, Kasy Biletowe) Solidaruchy i ich pocioty mają obiecane stołki! Więcej:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3353

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2007

PostWysłany: 16-01-2008, 09:43    Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak podwyżka wynagrodzenia powinna być ! Gdzie są pozostałe związki ? chyba poza koleją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 24 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl