Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Cieszyn czyli likwidacji pociągów ciąg dalszy
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 18-08-2009, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Cieszynka pewnie i tak zostanie udupiona. Stan torów od Skoczowa do Cieszyna pozostawia wiele do życzenia. Poza tym busy kursujące spod dworca w Katowicach jadą 80 minut i kosztują 10 zł za bilet normalny.

Wg. mnie jedynym rozwiązaniem było by skrócenie czasu przejazdu, aby pociąg ten mógł konkurować z busami.

W soboty frekwencja tak ze 30-50 osób, jednak znaczna część pasażerów to kolejarze z sieciowymi, a ich podczas ankiet nikt nie zapisuje na listach i tak nagle pociąg zamiast 50 osób ma np. 35
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 19-08-2009, 13:21    Odpowiedz z cytatem

To 35 osób to waszym zdaniem mało. Na zdjęciu jest tyle osób ile jest, bo część mi uciekła i wsiadła do składu. jak wrócę do Cieszyna zrobię kolejne zdjęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 19-08-2009, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Jak się chce uwalić pociąg to i 100 będzie mało. Jak ktoś jest betonem to każdy pociąg zrobi niedochodowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-09-2009, 22:22   

No to w kwestii "Cieszynki" coś dodam. Obiecałem UMWŚ, że zrobię szum w prasie i słowa dotrzymuję.

Dworzec umiera. W weekendy do Cieszyna pociąg nie dojedzie!

Od 13 grudnia tego roku Cieszyn będzie w weekendy pozbawiony połączeń kolejowych. Kolej planuje likwidację pociągu „Cieszynka”, który kursuje na trasie Katowice – Czeski Cieszyn. Władze Cieszyna oraz radni napisali w tej sprawie pisma do kolei…

Dworzec w kolejowy w Cieszynie (nie wiadomo, czy nie jest to zbyt wielkie słowo) straszy swoim wyglądem i świeci pustkami. Po likwidacji regularnych połączeń do Bielska-Białej zanosi się na pogrzebanie bezpośredniego połączenia z kolejnym większym miastem, tym razem z Katowicami.

— Pociąg wyjeżdża z Katowic przed godz. 7.00, w Cieszynie jest o 9.00, do Czeskiego Cieszyna dociera o 9.08. W drogę powrotną rusza o 16.10, do Katowic dociera o godz. 18.30. Jeżeli kolej przełoży na czyny swoje plany, do Cieszyna w soboty, niedziele i święta nie będzie dojeżdżał ani jeden pociąg. Aż trudno w to uwierzyć — alarmuje Krzysztof Kuś z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei Województwa Śląskiego.

Z każdym rokiem Cieszyn traci kolejne połączenia. Rozkład jazdy kurczy się niemiłosiernie. Dziś pierwszy pociąg odjeżdża dopiero o 9.03, następne o 14.24 oraz 15.18 (do Zebrzydowic). O powrocie do regularnych kursów na trasie do Bielska-Białej nie może być mowy, a pod nóż pójdą kolejne połączenia. Kolej, jak zawsze tłumaczy się niską rentownością kursów.

— Z naszych obserwacji wynika jednak coś innego. „Cieszynka” ma grono stałych zwolenników. Cieszyn coraz bardziej oddala się od Czeskiego Cieszyna, mniejszego o 10 tys. osób, gdzie na dobę zatrzymuje się kilkadziesiąt pociągów — zauważa Krzysztof Kuś.

Inna sprawa, że Czeski Cieszyn jest położony na trasie Kolei Koszycko-Bogumińskiej, i choćby z racji tego jest skazany na dużą liczbę pociągów.

O planach spółki Przewozy Regionalne wiedzą samorządowcy. — Bardzo źle się stanie, jak zostaniemy w weekendy bez kolei. Zarówno ja, jak i radni, wysłaliśmy w tej sprawie pismo do kolei. Na razie nie ma odpowiedzi — mówi Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna.

Kasowanie kolejnych połączeń powinno przełożyć się na frekwencję w autobusach i busach. Jak powiedział nam jednak Karol Górniak, prezes DAS II, przewoźnika kursującego m.in. na trasie Bielsko-Biała – Cieszyn, firm przewozowych na Śląsku Cieszyńskim jest tak dużo, że trudno mówić o dużo większych zyskach. — I tak nieduże pieniądze rozkładają się na wiele firm — przyznaje.

Obywatelski Komitet Obrony Kolei Województwa Śląskiego zorganizował ostatnio na dworcu w Rybniku pogrzeb pociągu „Szyndzielnia” relacji Bielsko-Biała – Wrocław. Czy teraz możemy spodziewać się podobnej akcji? — Być może coś wymyślimy — dodaje Kuś.

Źródło: gazetacodzienna.pl.
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 11-09-2009, 09:31    Odpowiedz z cytatem

Od 1.X PKS Bielsko Biała wzmacnia rozkład jazdy do Bielska o sześć dodatkowych kursów. Autobusy kursują od poniedziałku do soboty.

Co do "Cieszynki" mam nadzieję, że pozostanie. Mam nadzieję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2009, 09:46   

To teraz proszę spojrzeć sobie tutaj: http://www.pks.bielsko.pl/bip.php

Możemy wyczytać tam, że członkiem Rady Nadzorczej PKS Bielsko-Biała jest m.in. Matylda Radomska.
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 11-09-2009, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Kolego Krzysztofie, a może poinformujemy TVP o likwidacji Cieszynki zmówimy się z wieńcami i zrobimy pogrzeb jak w Słupsku. Mam tu w Cieszynie paru zapaleńców, którzy wybiorą się ze mną na dworzec:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2009, 09:55   

Exsimus, ale wczytałeś się dokładnie, kto siedzi w radzie nadzorczej PKS Bielsko-Biała?

Owszem, można takowy pogrzeb w grudniu urządzić. Ja media poinformuję i odpowiednio to nagłośnię. W tym jestem dobry. Smile Ale całą akcję musiałbyś zorganizować na miejscu razem ze swoimi kolegami. Zresztą ja też mam dwóch kolegów z tamtych okolic. Tak więc jest to realne i warte obgadania. Jak coś to pisz na maila do mnie.
Powrót do góry

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 11-09-2009, 10:35    Odpowiedz z cytatem

Połączyłem dwa tematy o pociągach w Cieszynie , bo robił się bałagan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-09-2009, 23:24   

Ciekawe wątki pojawiają się na stronie OKOKŚ. Szczególnie jeden komentarz jest godny zacytowania:

Co do Cieszyn - Zebrzydowice. Wójt Zebrzydowic miał powiedzieć swego czasu, ze "stawia na busy". Dzięki temu po 10 stycznia zamiast pojechać wygodnie pociągiem za 3 złote z Zebrzydowic do Cieszyna, ta sama trasę można pokonać w zatłoczonym busie za...7PLN. (źródło)

Fajnie, prawda?
Powrót do góry

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-09-2009, 23:28    Odpowiedz z cytatem

Wójt Zebrzydowic może sobie stawiać nawet na wozy drabiniaste. Oferta kolei regionalnej nie zależy od widzimisię jakiegoś wójta tylko od urzędu marszałkowskiego.

Burmistrz Zgorzelca stawia na kolej, ale cóż z tego skoro UMWD ma Zgorzelec w dupie!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-09-2009, 23:34   

Oczywiście, że tak, to UMWŚ zamawia i płaci za pociągi. Pełna zgoda. Myślę, że osobie, która to pisała chodziło o to, że istnieje pewna siatka powiązań. Busiarze, te lokalne władze... i wreszcie na końcu urząd marszałkowski. Pewnie też osobie piszącej ten komentarz chodziło o następującą kwestię: lokalne władze Cieszyna i Zebrzydowic nie robią absolutnie nic w celu ratowania kolejowych połączeń! Nie walczą o pociągi, nie lobbują za rozwojem kolei. Biernie przyglądają się, jak UMWŚ likwiduje kolejne połączenia! No ale z drugiej strony jest tak jak piszesz: nawet, jak lokalna władza stawia na kolej... to UM ma to głęboko w poważaniu.

Także w tym kontekście zacytuję wypowiedź dyr. Stumpfa dla TVS, która dała mi trochę do myślenia...

- Kolej ma to do siebie, że jest wielkopojemna, czyli powinna wozić duże ilości pasażerów. Małe ilości pasażerów powinny wozić inne środki transportu, które są do małej ilości - tłumaczy Jacek Stumpf, dyr. wydziału transportu urzędu marszałkowskiego. (więcej tutaj)
Powrót do góry

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-09-2009, 23:39    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, właściciele firm busiarskich i lokalni samorządowi aparatczycy to zazwyczaj jedna towarzysko-rodzinna sitwa. Jak się dowiedziałam, że UMWD dotuje firmę busiarską ze Zgorzelca kosztem likwidacji pociągów to mało mnie szlag nie trafił.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 14-09-2009, 09:35    Odpowiedz z cytatem

W takim razie niech grupa ze Zgorzelca pomoże nam w uratowaniu pociągów do/z Cieszyna. Radzicie sobie całkiem dobrze, a więc sprzedajcie nam złoty środek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 16-09-2009, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21 napisał/a:
za 3 złote z Zebrzydowic do Cieszyna, ta sama trasę można pokonać w zatłoczonym busie za...7PLN.[/i] (źródło)

Fajnie, prawda?


No pewnie że fajnie. To jest przykład polityki taniego państwa. I totalnego betonizmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl