Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Połączenia z Turcji do Azji
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2009, 17:34   Połączenia z Turcji do Azji Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z Turcji i w kasie w Istambule pytałem o pociągi do Azji i do krajów sąsiednich. Trochę się pozmieniało i na stronie kolei tureckich są stare i nieaktualne informacje.

Z pociągów międzynarodowych zostało jedynie połączenie Istambuł-Teheran (Turcja-Iran). Ze Stambułu pociąg odjeżdża raz w tygodniu w środy o godzinie 22:55 z dworca Haydarpassa po azjatyckiej części Istambułu i w Teheranie jest w sobotę o godzinie 18:45. Powrotny odjeżdża z Teheranu w czwartki o godzinie 20:15 i w Stambule jest w niedzielę o 15:45.
Cena biletu normalnego to 106,20 TL (około 53euro) w wagonie sypialnym dwuosobowym. Sama dopłata bo darmowego biletu dla kolejarzy to 21 TL (10,5euro).

Pociągi do Syrii i Iraku są obecnie zawieszone.

Później zamieszczę rozkład dworca Haydarpasa, ale muszę trochę popracować nad tym, bo zdjęcia robiłem telefonem i jakość jest dość marna.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 15-05-2009, 20:43    Odpowiedz z cytatem

A masz wiedze ile kosztuje najtanszy do Teheranu? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 15-05-2009, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Zdobyłes może rozkład turecki? Z Istambułu na wschód można się przedostać? A teraz jechałeś tam pociągiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2009, 22:44    Odpowiedz z cytatem

eurek, cena za przejazd jak podałem. Studenci mają zniżkę na tureckich kolejach, ale czy załapiesz się na ten do Teheranu to nie wiem, bo to międzynarodowy. Za tam i powrót nie ma zniżki, płaci się x2 bilet normalny.

jt Jechałem ze Stambułu do Syrii, ale pociągi bezpośrednie są zawieszone. Pojechałem pociągiem do Adany, to jest 186km od granicy syryjskiej. Pociąg był spóźniony 2 godziny, więc wziąłem nocleg i pojechałem rano autobusem.

Zapomniałem wcześniej dodać, że z Adany do Halab w Syrii jeździ bezpośredni pociąg, odjazd z Adany we wtorki i piątki o 24:00, przyjazd do Halab w Syrii o 8:00, cena to 50 lir tureckich (25euro). Nie jechałem pociągiem, bo autobusem koszt 15euro i jest się w 6 godzin.

PS W ciągu kilku dni w Rozmaitościach zamieszczę moją relację z wyjazdu do Syrii, ale obecnie nie mam za wiele czasu.

Rozkład jazdy Istambuł Haydarpasa
Pobierz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 16-05-2009, 11:56    Odpowiedz z cytatem

A do samej turcji jakimi połączeniami dotarłeś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-05-2009, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Pojechałem następująco:
z Warszawy do Budapesztu Chopinem, potem z Budapesztu o 11:00 do Arad, przyj. 16:13, Arad 20:12 -> Bukareszt 06:19, Bukareszt 12:16 -> Istambuł 08:19 (spóźnienie 100 minut).

Można było jechać łatwiej przez Belgrad. W sezonie wakacyjnym jeździ pociąg Budapeszt-Istambuł.
Powrót też jest dobry, można wracać Istambuł-Budapeszt, potem do Wiednia i zdążyć na Sobieskiego. Tylko, że te pociągi potrafią długo trzymać na granicy. Mój powrotny stał ponad 2 godziny bo chyba jechało dużo przemytników z papierosami i celnicy ich wysadzali po kilka razy z pociągu.

Dopłata Bukareszt-Istambuł to 10euro, do Belgradu i Sofii to chyba 5euro, ale nie pamiętam. W okresie długich weekendów te pociągi mają wykorzystanie, jak jechałem z 1 na 2 maja to zapełnienie było 50%, ale z 30 kwietnia na 1 maja już w dzień odjazdu nie było miejsc na pociąg (kuszetka). Jeździ też rumuński sypialny.
Układałem sobie zawsze zapas po te przynajmniej 2 godziny na przesiadkę, a, tak na wszelki wypadek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pet5 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lut 2007

PostWysłany: 16-05-2009, 21:01    Odpowiedz z cytatem

jt napisał/a:
Zdobyłes może rozkład turecki? Z Istambułu na wschód można się przedostać? A teraz jechałeś tam pociągiem?


Sporo podróżowałem pociągami po Turcji i pomocne informacje czerpałem głównie z grupy dyskusyjnej. Można tam znaleźć wiele przydatnych informacji a i pytanie zadać też można Very Happy

rozklad jazdy TCDD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-05-2009, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Niestety, na tej stronie wiele informacji jest już nieaktualnych i pochodzą chyba z 2000 lub 2002 roku, a od tego czasu wiele się pozmieniało.
Tak jak pisałem, pociągi z Istambułu do Syrii i Iraku już nie jeżdżą. I z tego co pytałem się u obsługi na dworcu w Aleppo pociąg z Iranu już od dłuższego czasu nie jeździ do Syrii. Został jedynie pociąg Adana-Aleppo i Stambuł-Teheran. Informacje o cenach biletów są również nieaktualne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 20-05-2009, 07:52    Odpowiedz z cytatem

O tym pociągu Adana-Aleppo to pierwsze słyszę! A jechałem tą trasą już 3 razy (autobusy, taksówki). Nie widziałem go nigdy w żadnych rozkładach jazdy tureckich oraz nie pisano o tym połączeniu w Kurierze PKP gdy zamieścili artykuł o pociągach z Turcji do innych krajów Azji. Masz może jakieś konkretne info na ten temat jakiś link do stronki itp?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-05-2009, 10:06    Odpowiedz z cytatem

To jest nowe połączenie, uruchomione w tym roku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 20-05-2009, 12:08    Odpowiedz z cytatem

To pewnie w zamian tego że zawieszono kursowanie pociągu Istanbul-Aleppo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pet5 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lut 2007

PostWysłany: 20-05-2009, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Wagon relacji Istanbul-Damascus nie jeździ bo ze względu na prace torowe jest zawieszony (od 15.08.2008) Toros Expres do którego w/w wagon był włączony. Obeznani w temacie twierdzą, że dla pociągu Mersin-Aleppo, który zaczął kursować od 13.03.2009 rozkład podany tu jest aktualny.
"From Aleppo to Mersin Mondays and Thursdays.
Back to Aleppo on Tuesdays and Fridays.
Consists of three first class carriages and a restaurant car."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 20-05-2009, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Co do tego pociągu Adana-Aleppo wziąłem w Adanie ulotkę, były tam zdjęcia składu, również wewnątrz, ale wszystko było po turecku i chyba ją wyrzuciłem.
Jeśli jednak jest gdzieś, wśród wszystkich papierów, biletów i mapek, to zeskanuję zdjęcia i zamieszczę w tym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 21-05-2009, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Czy to oznacza, że do Damaszku tylko 1 klasa jedzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 22-05-2009, 12:59    Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest link do aktualnego rozkładu kolejowego na Syrię z jakiejś niemieckiej strony: http://www.syrische-eisenbahn.de/SyrianRailways/CFS/Fahrplan/CFS-Fahrplan.htm. Jeśli już kursują pociągi z Istanbułu do Aleppo czy Damaszku to jest to tylko 1 syryjski wagon sypialny czyli 1 klasy najprawdopodobniej.

[ Dodano: 22-05-2009, 13:04 ]
Przy rozkładzie jazdy pociągu Istanbul-Damascus jest gwiazdka która oznacza (odnośnik) że to połączenie jest wciąż zawieszone do odwołania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl