Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Połączenie w dobrej cenie
Autor Wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 15-04-2010, 12:05    Odpowiedz z cytatem

Bus ci sie zatrzyma gdzie popadnie. Pociąg nie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 15-04-2010, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Busy z Trzebini do Krakowa też się zatrzymywały nie tylko przy galeri , a jednak padły . Ludzie wybrali kolej mimo tego , że jest wolna 39 km pokonuje w 55 minut .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 15-04-2010, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Pewnie przyzwyczajenie, a po drugie zależy gdzie kto mieszka. Prosty przykład mamy kalwarię Lankoronę cena ok, pociągi ok, tyle, ze trudno sobie wyopbrazić, aby z pracy ktoś do domu dryfował 2 km pod górę. Niestety stacja jest na samym dole a miasto wysoko w górze. Dlatego ciężko byłoby w lecie przy +35 się wdrapywać z godzine do miasta Very Happy

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-04-2010, 18:56   

kris123 swoimi wypowiedziami udowadniasz swoją betonowość. EN 81 złe lepszy kibel, zostawić połączenia którymi nikt nie jeżdzi oprócz mośći panów z PKP S.A., Połączenie w dobrej cenie złe. Człowieku pomyśl coś. Prawda jest taka że ludzie sporadycznie jeżdzą z Krynicy do Muszyny pociągiem na PWDC kilka razy widziałem jak pytali się o promocyjne a wcześniej nikt nie jeżdził na tym odcinku PWDC zwiększa rentowność a nie zmniejsza. I jeszcze jedno myślisz jak typowy beton PKP. Moja znajoma z PR zapytała w 2003 roku pewnego naczelnika gdy ludzie coraz częściej odchodzili od pociągów czy nie lepiej obniżyć cen i walczyć z komunikacją drogową o klienta. Wiesz co usłyszała - nie myśli Pani ekonomicznie. Ceny są dobre ludzie muszą kupić a ludzie do busów i pa pa.


Ostatnio zmieniony przez kris123 dnia 16-04-2010, 06:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-04-2010, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bus ci sie zatrzyma gdzie popadnie. Pociąg nie.
Nie. Te czasy już minęły (poza jakimiś lokalnymi drogami). ITD ostro kontroluje zatrzymywanie się busów, jeżdżą z kamerą za busami. Kara za zatrzymanie się poza przystankiem to 3000 zł, a to jednak dużo. Wiem, bo ostatnio często byłem zmuszony podróżować busami, i mi kilkunastu kierowców odmówiło, a tłumaczenie, że mam z przystanku 1 km lub więcej nie pomogło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mozambikpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2009
Skąd: Gorlice

PostWysłany: 16-04-2010, 06:48    Odpowiedz z cytatem

zgadzam się, jak masz kurtkę pkp albo PR to pociąg też Ci się zatrzyma, czesto tak jest że na końcu towarowego a przed osobowym w Tarnowie pociąg się zatrzymuje i dziadki wyskakują, na mijance koło Pławnej. A busy się raczej zatrzymują, w Gorlicach jest tak że jak się ITD pojawi to nagle połowa busów ma zawieszone kursy:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-04-2010, 11:21   

To jeszcze nic ! Dzien w dzien pociag Jaworzyna ma postój w Białej Niżnej, to jest wioska miedzy Strozami a Ptaszkową, by wysadzić jedną (JEDNĄ!) panią do pracy na tamtejszym posterunku odstępowym. Codziennie pociąg musi wyhamowac, zatrzymac sie i wysadzić tą panią, bo pamiętajmy żadnej stacji ani przystanku tam nie ma. W drugą stronę wraca chyba jakoś Dunajcem czy coś.

Sorry za offtopic.
Powrót do góry

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 17-04-2010, 11:42    Odpowiedz z cytatem

Jak już to w Białej Wyżnej, Biała Niżna jest między Grybowem a Stróżami. Żebym Sądeczaka musiał poprawiać, wstyd! RazzRazz

Tak samo jest przy. podg. Rudzice kilkanaście razy zdarzył się mi tam postój osobowym bo dyżurni do lub z pracy jechali ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 17-04-2010, 16:09    Odpowiedz z cytatem

dokładnie biała wyżna Very Happy A swoją drogą ja bym nie dramatyzował. Bo ile to różnicy zrobi 0.5 min? Inna rzecz gdyby takich kwiatków było więcej. A co do zarzutów to zauważyłem, że niektórzy się uwzięli jakobym był pracownikiem pkp. Otóż kolejny raz dementuję. Z PKP mam tyle wspólnego co każdy pasażer. No może jakieś znajomości są ale to chyba normalne jak się spedza na tych trasach ponad 300 dni w roku. Co do PWDC i odcinka Muszyna-Krynica to fakt, że tłumu ludzi tam nie było, ale to PR sama sobie powinna gratulować. Skąd mają być ludzie skoro mamy 3/5 pociągow w obie strony? Niestety przy takiej ofercie bedzie kiepsko. jak jeszcze rozdzielą Sącz od Krynicy to bedzie jeszcze gorzej. Zresztą od kilku lat można zaobserwowac niszczenie tej linii. Likwidacja Jaworzyny jako R+ , masowe likwidowanie bezp. pociągow, teraz zamykanie kas. I niestety to wszystko służy ograniczeniu popytu na tej linii. Co do EN 81 to sort podróżnak jest. Jaka jest awaryjnośc i komfort podróży co innego trasa do 3o0 km co innego 150.
Ale najbardziej mnie dziwi podejście nektórych ludzi na forum z regionu, którym chyba zależy na likwidacji pociagów. Obym się mylił, ale takim pisaniem, że nikt nie jeździ, albo o pustych składach skłaniamy władze do kasowania pociągów a o to nam chyba nie chodzi...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 04-06-2010, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Po sukcesie z wprowadzeniem PWDC a potem III strefy małopolskiej do Chrzanowa
Rozpoczęliśmy Interwencje gdzie się tylko da: w mediach, w samorządzie na rzecz wprowadzenia Połączenia W Dobrej Cenie na trasie Katowice-Trzebinia gdzie obecnie:

Oświęcim-Katowice 55-60 minut 33 km cena 4 zł PWDC
Olkusz-Katowice 1h 15m 47 km cena 5zł PWDC

Trzebinia-Katowice 1h 5m 39km cena 9.50 zł

Każdego chcącego się dołączyć zapraszam do pisanie choćby na forum lokalnej gazety która już wcześniej nam skutecznie pomagała http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=3307

_________________
linia 103 Trzebinia-Wadowice
www.linia103.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-06-2010, 11:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak już to w Białej Wyżnej, Biała Niżna jest między Grybowem a Stróżami. Żebym Sądeczaka musiał poprawiać, wstyd! RazzRazz


Racja. Nie bądź taki surowy. Tam jadąc nawet drogą w takiej Białej Niżnej z powodu jej położenia jest się 2 razy Very Happy .
A co do takich postojów....Jeśli tylko nie ma przez nie opóźnień i skład nie hamuje z 90, czy 80 km/h to mi to specjalnie nie przeszkadza. Kiedyś maszynista TLK-i był 6 minut przed planem i wysadził mnie na przejeździe przed Stróżami, bo mieliśmy prawdziwe oberwanie chmury i jakoś żaden z pasażerów nie wygrażał mi palcem. Więcej zrozumienia.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 15-06-2010, 16:08    Odpowiedz z cytatem

KOMUNIKACJA. Czy podróżujący pociągami z powiatu chrzanowskiego do stolicy Śląska zaoszczędzą na biletach? Być może. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie będzie wnioskował o “Połączenie w dobrej cenie” na linii Katowice-Trzebinia.

Internauci na forum dyskusyjnym przelom.pl zaproponowali poszerzenie zasięgu biletu strefowego z Katowic do Trzebini. Obecnie obszar kończy się na stacji Jaworzno-Szczakowa. I tak zostanie.

- To oferta aglomeracyjna, a Trzebinia jest już w innym województwie – powiedziała we wtorek Teresa Ćwięk ze Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach.

Inną propozycją dotyczącą tej linii było wprowadzenie promocyjnego biletu “Połączenie w dobrej cenie”.

- Jesteśmy otwarci na takie rozwiązanie – zapewniła Ćwięk.

Na “tak” jest również Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie.
- Wystąpimy z odpowiednim wnioskiem do śląskiego zakładu. Jednak w tej chwili trudno powiedzieć, kiedy oferta mogłaby zacząć funkcjonować – wyjaśniła Barbara Węgrzynek, rzeczniczka prasowa MZPR w Krakowie.

Przełom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 15-06-2010, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Śmiesznie by było gdyby Trzebinia należała do dwóch stref jako pierwsze miasto w Polsce. A co do PWDC to oni powinni zrobić najpierw Kraków-Katowice bo więcej ludzi jeździ na tym dystansie niż z samej Trzebini.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 16-06-2010, 07:11    Odpowiedz z cytatem

Jeśli drogo na Kraków-Katowice to gdzie są interwencje w tej sprawie? Ja też widzę różnicę cenową TLK oraz autobusów ale akurat na tym dystansie nigdy nie jechałem, mieszkam po środku w Chrzanowie/Trzebini.
ze swojej strony najpierw nękałem urzędników i media wspólnie z innymi miłośnikami kolei i pasażerami o PWDC do Chrzanowa teraz niedawno udało się z III strefą do Chrzanowa, a w Trzebini zaczęto nową akcję z katowicką strefą C oraz PWDC, próbować zawsze warto, do pasażera należy wyjść z dobrą konkurencyjną ofertą a nie siedzieć i narzekać że się nie da, zmiany są potrzebne. Już widzę jak busiarstwo wycofuje się z Trzebinia/Chrzanów-Kraków i przerzuca na Chrzanów-Katowice. Ludzie wolą pociągi!

_________________
linia 103 Trzebinia-Wadowice
www.linia103.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 16-06-2010, 19:02    Odpowiedz z cytatem

U mnie w rodzinie to wszyscy lubią jeździć pociągami. A ile jest takich ludzi którzy żyją w wielkiej nieświadomości że tuż za rogiem jedzie sobie kibel z ceną dużo niższą niż jakiś tam busik.

Adamus Ty mieszkasz przy drodze 79 na trasie Chrzanów-Trzebinia? A tak w ogóle to powiedz mi na PW jak Ty się zaangażowałeś w walkę o lokalne pociągi. Ja jestem z Libiąża więc może też bym się przyłączył jakby zaczęli coś majstrować nie daj Boże na pociągach Wieliczka-Oświęcim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl