Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Dopłaty we Włoszech
Autor Wiadomość

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 01-07-2009, 06:40    Odpowiedz z cytatem

Najlepiej nocnym z Rzymu na Sycylię piękne plaże , piękne widoki byłem osiem razy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 21-08-2009, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Iktorn dopiero przeczytałem twoją odpowiedź zaintrygowałeś mnie tą Tropeą ale piszesz że dość popularna miejscowość turystyczna, a jak tam jest z dostępem do plaży bo domyślam się że płatny, i ewentualnie nocelegi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-08-2009, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Plaża jest bezpłatna, ogólnie dostępna.
Z noclegami nie ma problemów, są pokoje, hotele i kempingi. Te ostatnie to cena tak z 5-8 euro za dobę. We wrześniu jest taniej i trzeba się trochę potargować z właścicielem, a zejdzie nawet 30% z ceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 23-08-2009, 22:38    Odpowiedz z cytatem

a wie ktos może coś więcej na temat dopłat do kuszetek we włoszek chodzi oczywieście o te do bhiletów FIP jak sprawdzałem na stronie włoskiego przewoźnika to do taryfy BASE wyliczyło
10,50€ do 6osobowej
15€ do 4 osobowej

ale podobno są znacznie drozsze czy ma ktoś aktualne info?

I jeszce pytanie do Ciebie Iktorn co do cen noclegów w pokojach (może być niski standart nawet 4-osobowy [tyle nas w sumie bedzie] byle jakiś dostęp do łazienki) masz może jakieś namiary i w jakich cenach za 20 euro coś znajdzie się na jedną noc tylko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-12-2009, 11:48    Odpowiedz z cytatem

Niestety, teraz podróżowanie po Włoszech znacznie podrożało. Miejscówki są obowiązkowe w każdym pociągu powyżej osobowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 15-12-2009, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Z tymi pociągami z miejscami rezerwowanymi to trochę jest pokopane w tych Włoszech. Gdy podróżowałem teraz w październiku to spotykałem się z sytuacja że trzeba było kupić rezerwację np. na IC za 3 euro a czasem w nocnych pociągach nie była wymagana. Jadąc na Sycylię nie kupowałem rezerwacji. Jadąc z Salerno do Boloni nocnym również rezerwacja nie była wymagana. Najlepiej sprawdzać na planszowych rozkładach na stacji kolejowej czy jest rezerwacja obligatoryjna czy fakultatywna i tego się trzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 04-01-2010, 01:12    Odpowiedz z cytatem

poza tym na niektóre pociągi obowiązuje też coś takiego jak suplemento czyli dopłata. Tak miałem w przypadku podróży z Wenecji do Rzymu jakimś pociągiem bezpośrednim kategorii IC, po mimo wielu prób w kilku okienkach nie dało ominąć opłaty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FANFIP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010

PostWysłany: 28-02-2010, 13:01    Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z Włoch brak dopłat do ICN-nocne pociągi,oraz IC dzienne(jechałem z Rzymu do Boloni-brak dopłat,oraz miła niespodzianka nie ma dopłat w pociągach EC jadących do Szwajcari i ze Szwajcari Very Happy ,to wszystko dziwne ,bo z rozkładu wynika co innego, a pytając drużyny przed wejściem wszyscy potwierdzali rezerwacja fakultatywna i nikt przy kontoli nie chciał dopłaty ,nawet w EC z Wenecji do Monachium Dopłata obowiązuje dopiero od Werony do Werony możnabez dopłaty.Niewiem czy ktoś wcześniej o tym pisał ale wpociągach nocnych jadących na południe niestety zdarzają się kradzieże trzeba uważac .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Visor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Iława

PostWysłany: 15-03-2010, 09:48   Jak wygląda sytuacja z dopłatami na FS? Odpowiedz z cytatem

W sierpniu wybieram się na wycieczkę do Niemiec, Szwajcarii i właśnie Włoch, jestem synem kolejarza, we wrześniu 2009 byłem już we Włoszech i bywało to różnie raz na IC z Venezia St.Luicia do Roma Termini jechalem za free bez dopłat, a znów w drodze powrotnej konduktor zażyczył sobie dopłaty ok 16 euro, mówiąc że to nie jest sama miejscówka ale też dopłata do biletu FIP, która jest zależna od długości trasy, proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 15-03-2010, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Ja jak kupowałem miejscówki na stacji Venezia St. Lucia to od razu wypisano mi dopłatę do FIP (tzw. suplemento) dopytywałem w informacji chyba z 3 razy byłem nawet w innym okienku kasowym ale opłata ta jest obowiązkowa to że jakiś konduktor nie zwrócił na to uwagi to może tylko oznaczać że był niedoinformowany albo po prostu "machną ręką". Nie wiem jaka jest zasada tych dopłat do jakich pociągów. Włosi trochę z tym kręcą bo nie chcieli mi dać żadnego regulaminu. Ja po ostatniej podróży wyciągnąłem sobie wniosek że lepiej kupować miejscówkę u konduktora jeśli będzie taki obowiązek a tak to nie zawracać sobie głowy i wsiadać do każdego pociągu. FIP upoważnia nas do przejazdu choćby na stojąco Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FANFIP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010

PostWysłany: 18-03-2010, 21:18    Odpowiedz z cytatem

No to z tymi dopłatami szybko się zmienia w jednym miesiącu nie ma dopłaty do EC Z Włoch do Szwajcarii i napowrót ,a zamiesiąc jadąc pociągiem EC w Szwajcarii konduktor się pyta dokąd jade ,bo jakdo Włoch to trzeba kupi dopłate?.Powiedziałem że nie jade ,ale z ciekawości zapytałem ile wynosita dopłata odpowiedż około 20fr!!!!.Czy ktoś wogóle nad tym panuje raz tak za moment zmiana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 22-03-2010, 19:20    Odpowiedz z cytatem

W pociągach EC i EN na trasy zagraniczne FS wprowadziło Opłaty Globalne dlatego chcą dopłat nawet do Fipek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-03-2010, 19:35    Odpowiedz z cytatem

A ile teraz są? Od 2005 międzynarodowe miały obowiązkową miejscówkę za 5€. Do niektórych pociągów były różne (Cisalpino do Szwajcarii, TGV do Francji). Zależy od pociągu i relacji? Czy nadal 5€?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 22-03-2010, 20:52    Odpowiedz z cytatem

W 2008 było jeszcze 5 euro - przynajmniej do tych do Niemiec, Austrii i na Węgry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-03-2010, 08:13    Odpowiedz z cytatem

Teraz do EuroNight do Austrii, Słowenii, Chorwacji i Węgier jest 5 euro, do CNL do Austrii i Niemiec 9 euro, EuroCity do Austrii i Niemiec 5 euro, EuroCity do Szwajcarii 10 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl