Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Olej kolej - lecimy!
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-03-2010, 20:54   Olej kolej - lecimy! Odpowiedz z cytatem

Olejkolej.com - w Polskę lecimy!

11 marca 2010 roku ruszył klub tanich połączeń krajowych Jet Air – Olejkolej.com. Klub oferuje swoim członkom możliwość zakupu biletów lotniczych w taryfie „olejkolej” na każdą trasę obsługiwaną przez regionalne linie lotnicze Jet Air, w stałej cenie 150 złotych (ze wszystkimi opłatami i podatkami), bez ograniczeń dotyczących terminu wykupienia biletu.

Aby zostać członkiem klubu należy spełniać wymagania wiekowe i dokonać zakupu biletu na stronie www.olejkolej.com

Taryfa „olejkolej” została stworzona specjalnie z myślą o działalności klubu i jest przeznaczona dla młodzieży uczącej się (od 16 do 26 lat) oraz dla seniorów (po 65 roku życia).

Uruchomienie klubu Olejkolej.com to kolejny krok w programie rozwoju bezpośrednich połączeń krajowych, który linia lotnicza Jet Air konsekwentnie realizuje od października 2007 roku.

źródło: Jet Air

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 11-03-2010, 21:06    Odpowiedz z cytatem

150 PLN z Gdańska do Krakowa to niezła cena, choc student raczej poskąpi.

Czekam na takie ceny lotów dla wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 11-03-2010, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Przeciętny student to i tanią kuszetkę uzna za wariactwo. Ale nieprzeciętny, który przynajmniej raz zafundował sobie podróż dziennym IC lub nocnym WL z pewnością wybierze samolot. Zwłaszcza że PKP Intercity robi wszystko, by pasażer udający się nad morze wolał polecieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-03-2010, 06:58    Odpowiedz z cytatem

Oferta JetAir cenowo jest bardzo atrakcyjna. Nie wczytałam się w warunki korzystania. PKP IC robi wszystko, żeby obrzydzić ludziom pociągi i linie lotnicze wyciągają z tego wnioski.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gurami22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2009
Skąd: Wolbrom/Warszawa

PostWysłany: 12-03-2010, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli 150 zł to stała cena, to nie stosują ulg ustawowych - a to oznacza, że dla mnie na trasie Kraków - Gdańsk tańszy (i znany) jest EIC a nie samolot, nawet jakbym na tą trasę nie złapał Super Biletu za 50 zł Very Happy Czasowo to prawda, oferta wygląda dobrze, ale trzeba jeszcze doliczyć dojazd na lotnisko - położone przecież zwykle na peryferiach miasta, czas na odprawę, ograniczenia co do wielkości bagażu jaki ze sobą zabieram do pociągu mogę jednak zabrać tyle ile chce Razz

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 12-03-2010, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Fakt Lostnisko w Gdańsku Rębiechowie jest daleko od miasta ale można sobie dojechać na Wrzeszcz lub Śródmieście autobusem. Gorzej jakbyś chciał w nocy. Ja ogólnie czekam na wybudowanie lotniska w Kosakowie tam już są nawet tory.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 12-03-2010, 17:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czasowo to prawda, oferta wygląda dobrze, ale trzeba jeszcze doliczyć dojazd na lotnisko - położone przecież zwykle na peryferiach miasta, czas na odprawę

ale na trasie Gdańsk - Kraków to znaczenia już większego nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 13-03-2010, 00:06    Odpowiedz z cytatem

Ja akurat wole podróże koleją, zawsze to większa wygoda choć dłużej się jedzie, tylko ceny coraz większe niestety.

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-03-2010, 00:11    Odpowiedz z cytatem

Jet Air lata nawet z Drezna do Warszawy. Beton PKP zlikwidował wszystkie pociągi do Drezna, w tym Drezno - Warszawa. Te trzy RE Drezno - Wrocław to tylko zasługa DB Regio.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 13-03-2010, 00:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja akurat wole podróże koleją, zawsze to większa wygoda choć dłużej się jedzie, tylko ceny coraz większe niestety.

wiesz, to dłużej to zdecydownie za długo.

LOT Warszwa - Chicago - 10 godzin, 7000km, fotel srednio wygodny, ale można się kimnąć
PKP Inowrocław - Zakopane - 14 godzin, 700km, 3 przesiadki i częśc drogi na korytarzu.

Jeśli Słowacy urcuhomią połaczenie lotnicze Gdańsk - Poprad za np 300PLN w obie strony to pociągiem do Z-nego pojada tylko ci co nie zdążą kupić biletu albo boją sie latać.

Kolej wolniejsza niż 250 km/h musi przegrac z samolotem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-03-2010, 00:54    Odpowiedz z cytatem

mefistofeles, jakaś zagraniczna linia lotnicza uruchomiła połączenia z Warszawy do Popradu. Samoloty ponoć cieszą się ogromną popularnością. Specjalny autokar kursuje na trasie Poprad (port lotniczy) - Zakopane.

www.danubewings.com

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 13-03-2010, 10:40    Odpowiedz z cytatem

Noema, wiem o tym. Patrzyłem na ich stronę i widziałem, że mają na liście lotnisk sezonowych Gdańsk. Więc po sukcesie połaczenia z Warszawą mogą uderzyć na Gdańsk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 13-03-2010, 11:57    Odpowiedz z cytatem

A Trójmiasto w zasadzie będzie mieć niedługo 2 porty lotnicze więc będzie łatwiej.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-03-2010, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
jakaś zagraniczna linia lotnicza uruchomiła połączenia z Warszawy do Popradu. Samoloty ponoć cieszą się ogromną popularnością. Specjalny autokar kursuje na trasie Poprad (port lotniczy) - Zakopane.
www.danubewings.com

Raz skorzystałam z tej oferty. Za przelot w jedną stronę z Popradu do Warszawy zapłaciłam niecałe 200 zł. Z Zakopanego do Popradu wyjechaliśmy ok. 16:00. Na lotnisku szybka odprawa. Odlot planowo. Frekwencja 100%. W domu byłam ok. 21:00. Rano wypoczęta, wyspana i zadowolona poszłam do pracy.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 23-03-2010, 14:52   Do Krakowa przez... Londyn Odpowiedz z cytatem

Do Krakowa przez... Londyn

Chciałam wybrać się na weekend do Krakowa. Pogoda na jazdę samochodem nie jest najlepsza, więc z pewną niechęcią zdecydowałam się skorzystać z usług PKP.

Czym niechęć jest spowodowana wie każdy, kto jeździ pociągami. O stanie toalet, czystości w wagonach, niewiadomą, jaką jest ogrzewanie, oraz wątpliwej punktualności - pisać nie muszę. Weszłam na stronę internetową przewoźnika, ażeby sprawdzić godziny odjazdów. No i okazało się, że owszem, dojadę do Krakowa (573 kilometry w linii prostej), ale w nieco ponad 17 godzin i to jeszcze z przesiadkami. Powrót zapowiadał się równie ekstremalnie - trzy godziny w środku nocy na dworcu w Gdyni.

Odpada, pomyślałam zrezygnowana, że z wyjazdu nici. I wtem olśniło mnie - przecież ostatnio leciałam do Londynu samolotem za jedyne 240 zł. Sprawdziłam więc, czy mam połączenie lotnicze z Goleniowa do Krakowa. Owszem, jest. Tylko bilet kosztuje 942 zł! Mało tego, lot do Krakowa trwa ponad sześć godzin, bo... jest przesiadka na inny samolot w Warszawie.

A teraz najlepsze. Wiecie państwo, jak najszybciej i najtaniej dostać się z Koszalina do Krakowa? Kupić bilet tanich linii lotniczych do Londynu, i tam przesiąść się na samolot do Krakowa. Jeszcze zakupy w sklepie wolnym od cła można sobie zrobić.

To przecież totalny absurd. Skoro tanie linie kuszą ofertą na loty zagraniczne, dlaczego nie ma podobnej oferty w kraju? Chętnych, którzy polecieliby nad spóźnialskimi pociągami byłoby mnóstwo.

źródło: mmkoszalin.eu

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 40 Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl