Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
[PKP IC] Taryfikator pozbawiania premii
Autor Wiadomość

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 08-01-2013, 18:23   [PKP IC] Taryfikator pozbawiania premii Odpowiedz z cytatem

Od taki ciekawy artykuł.... w artykule zawarty jest taryfikator kar

http://www.rynek-kolejowy.pl/38544/Pojada_po_premiach__nowe_kary_dla_pracownikow_PKP_IC.htm
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-01-2013, 19:29    Odpowiedz z cytatem

No przejrzałem ten taryfikator i o ile może parę punktów ma sens( jak nie udzielanie pomocy pasażerowi itd.) to inne w stylu: unikanie pasażera, spożywanie posiłku, wykonywanie innych czynnośći itd. odbieram w kontekście dorwania się jakiś "korpoludków" i chęci wydojenia kasy na najniższym szczeblu od pracowników i tyle.
Tak apropo: czy taki taryfikator był w poprzednich latach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-01-2013, 19:42    Odpowiedz z cytatem

Najbardziej rozbawiło mnie to, że za krytykowanie spółek Grupy PKP pracownicy PKP IC stracą połowę premii. To chyba a propos naszych forumowiczy-kolejarzy, którzy piszą na forum o sitwach i przekrętach na kolei.

Ale to i tak pikuś w porównaniu z KD. Jak bowiem wiadomo, za publiczne krytykowanie Kolei Dolnośląskich grozi prokurator nasłany przez zarząd KD, sprawa sądowa z art. 212 kk za rzekome pomówienia, a w przypadku pracowników jeszcze dyscyplinarne zwolnienie z pracy i złośliwe plotki rozsiewane przez beton KD w spółkach Grupy PKP i PR po to, aby taki "delikwent" już nigdy nie dostał pracy na kolei...

http://infokolej.nowyekran.pl/post/31254,koleje-dolnoslaskie-ida-na-wojne-z-internautami

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 08-01-2013, 19:57    Odpowiedz z cytatem

To bardzo interesująco zaczyna się robić w PKP Intercity S.A. Spółka słynie z najgorszych pensji wśród kolejowych spółek przewozowych a jeszcze zarząd chce bardziej obcinać premie. Szkoda, że nie skonsultowano tego pomysłu z Państwową Inspekcją Pracy. Z jednej strony jednak może to dobry pomysł ze względu na to, że zapewne jedni ciągle mieli potrącaną premię a inni za to samo nie.
Mnie natomiast zastanawia jakie to będą kwoty potrąceń. Kiedyś rozmawiałem w przedziale z konduktorem IC, który ubolewał, że potrącono mu premię w wysokości 80%. Współczułem mu ale kiedy zapytałem jaka to konkretnie kwota, ten zamilkł a po kilkudziesięciu sekundach powiedział, że około 200 zł brutto. Śmiać mi się chciało ale udało mi się powstrzymać od wybuchu śmiechem. Rozumiem gdyby stracił 1000zł, to owszem jest czego żałować ale 140zł to chyba pozorowany system motywacyjny.
Przy okazji zapytuję Zarząd PKP Intercity dlaczego nie wprowadził dla pracowników administracyjno - biurowych kar za uprawianie sexu w pomieszczeniach biurowych i toaletach. Nie znalazłem też kar dla pracowników administracyjnych za przeglądanie stron internetowych nie związanych z zakresem obowiązków. Chciałbym też dowiedzieć się dlaczego nie ma kar dla pracowników administracyjnych, którzy zataili w trakcie trwania stosunku pracy dopuszczenia się przestępstwa np. za kradzieże, rozboje, gwałty, handel narkotykami itd. (wiem o takich). Przy okazji chciałbym też dowiedzieć się dlaczego od pracowników PKP Intercity S.A. nie wymaga się przed rozpoczęciem zatrudnienia złożenia podpisanego oświadczenia, że nie był skazany dotychczas za przestępstwo umyślne i korzysta z pełni praw publicznych. Głównie chodzi o pracowników działów takich jak: kadry, księgowość, kontrola i audyt oraz konduktorzy i zatrudnieni na umowę o pracę kasjerzy/ kasjerki. Urzędy od wielu lat stawiają takie wymagania wobec pracowników i chyba nieźle na tym wychodzą, gdyż tam nie pracuje taki element w biurach jak to ma miejsce w PKP IC.
I jeszcze następna sprawa. Jako pierwszą nieprawidłowość podano: „wypowiadanie negatywnych, krytycznych uwag na temat PKP Intercity lub innych Spółek wchodzących w skład Grupy PKP” Czyli nie wolno będzie napiętnować na INFOKOLEJ dyrektorów kolejowych „kręcących lody” ? Jeśli Ewa Boguszewska Jaczewska - autorka tej „odezwy do załogi” nie pamięta art. 54 p.1. Konstytucji RP, to ja przypomnę: "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”. Być może to jest sprawa dla Rzecznika Praw Obywatelskich.
Szkoda, że w taryfikatorze potrąceń premii nie ujęto kar za mobbing dla dyrektorów i naczelników. Byłoby z czego potrącać, oj byłoby. A kiedy zobaczymy taryfikator nagród ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-01-2013, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Najbardziej rozbawiło mnie to, że za krytykowanie spółek Grupy PKP pracownicy PKP IC stracą połowę premii.

Każda ręka podniesiona na beton PKP zostanie odrąbana przy samej dupie!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 08-01-2013, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jest to że dziś każdy może ukarać konduktora, nawet za chwilę słabości,
kontroler, pasażer, byle frajer z biura, zapominają , że życie jest przewrotne, i telefony do naczelników zemszczą się w odpowiednim czasie, frajerstwo i buractwo z IC w pociągach gra wielkich biznesmenów i woomen. Mi na peronie po za nim mogą za przeproszeniem naskoczyćSmile a jeść przy kontrolerach polecam wszystkim przy WC, aby pokazać jak zostaliśmy skundleni .

Czekam na ilość wyjść do toalety zgodną ze standardami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 09-01-2013, 00:38    Odpowiedz z cytatem

Grad, tak sobie tylko walnąłeś o tym uprawianiu seksu w toaletach, czy masz jakieś fajne przykłady? Happy

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 09-01-2013, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Mam przykłady ale byłoby czymś niestosownym to ujawniać na forum. Potem się dziwią młodzi, że nie chcą ich zatruniać. Cóż jeśli ich morale jest jakie jest a rekrutacja - selekcja kandydatów w PKP Intercity S.A. umożliwia na zatrudnienie nawet Kuby Rozpruwacza, to takie potem są skutki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ep09-047 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2012

PostWysłany: 09-01-2013, 13:12    Odpowiedz z cytatem

i To ma być motywacja??? Śmiech to się nazywa kołchoz Neutral a nie poważny zakład pracy. Intercity nie dba o pracowników wcale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 09-01-2013, 13:34    Odpowiedz z cytatem

jasne,ze tym się powinna zająć Inspekcja Pracy.Jeżeli źle się dzieje w PKP to wszcyscy mają teraz tylko chwalić toen bajzel?IC totalnie się już skompromitowało,niżej się nie da upaść.
Ktoś wyżej słusznie zauważł,czy taki taryfikator obowiązuje też władze za niewątpliwie występujące przypadki mobbingu i to nie tylko w IC,bo i w PR też,bo czym jest zmuszanie do brania urlopu bezpłatnego mając cały płatny za 2012 bo jak się nie weźmie to wypowiedzenie umowy o pracę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 09-01-2013, 13:45    Odpowiedz z cytatem

To jest chore.. czyli co ? normalnie panująca fobia oraz zakaz wolności słowa.. czyli teraz jak coś sie powie na grupę PKP to po premii? a co z Kolejami Mazowieckimi? mogą jeździć po nas jak po łysych kobyłach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 09-01-2013, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego w tym taryfikatorze nie ma wszystkich grup zawodowych pracujących w pIC-u, a jedynie ci, których obowiązują tzw. standardy obsługi klienta? A co z kadrą kierowniczą, administracją, maszynistami, pracownikami warsztatowymi, drużynami manewrowymi etc.?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 09-01-2013, 23:19    Odpowiedz z cytatem

Grad, z tego, co widać na zamieszczonym dokumencie (Rynek Kolejowy) to jest to wymysł BBK, a więc tych śmiesznych rewizoro - kierowników pociągu, a nie pani E.B.J.
Dlatego masz odpowiedź Olaf...
BBK zrobiło to tylko dla drużyn konduktorskich, kasjerów, etc., bo na innych grupach się nie znają. Śmiech

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 10-01-2013, 00:35    Odpowiedz z cytatem

Jak to nie znają się. Przecież w BBK są nie tylko kontrolerzy pociągowi (czy może jakościowi), są też kontrolerzy wewnętrzni i audytorzy wewnętrzni. Oni są ludźmi niewątpiliwie o szerszych horyzontach niż ci, którzy żądają bilecików do kontroli. Mnie się wydaje, że tu chodzi tylko o przykręcenie śruby drużynom. Jestem ciekaw ile pieniędzy zaoszczędzi IC na potrąceniu premi stale najeb..ej dyrektorce z Grochowa.
BBK, którego dyrektor jest p.o. (kiedy konkurs panie prezesie Malinowski ?) tak naprawdę jest prowadzony na pasku dyrektor wykonawczej EBJ. P.o. dyrektora chce być dyrektorem i wymyslą takie głupoty. BBK to na ogół ludzie Matuszkiewicza więc czego można się po nich spodziewać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 10-01-2013, 00:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
unikanie kontaktu z podróżnym (-a.) (np. przebywanie w przedziale
stużbowym bez uzasadnionej przyczyny


A jak ma wyglądać kontakt z podróżnym. To co jak kondi sprawdzi bilety w jakimś muchowozie to będzie dalej łaził po składzie i zawracał głowe pasażerom jakimiś bzdurami czy co ?? Bez sensu pomysły jakieś.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl